Gry, o ktorych zapomniano

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: froger3 » 2006-04-05, 11:09

""Fuj" wzielo sie stad ze te gry sa kojarzone z PSXem... a sprzetu tego niecierpie.."

a szkoda bo pare perelek powstalo(mi. wzorowana na Zeldzie Alundra). Niecierpiec to mozna ps2 ale 1 IMHO troche dobrego dla konsol i gier zrobila.
Final to inna bajka, ma czesci dobre(mi. FFX), swietne(mi. FFVI czy FFT) i te ponizej sredniej (mi. FF8). Ale to faktycznie rozmowa na inny topic.

PS. Gimiak, jezlei mozesz wez przenies odpowiednie posty do tematu o rpg na ps1 bo sie maly balagan zrobil:)

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Blackie » 2006-04-05, 11:09

Hm. Ale dlaczego az tak bardzo nie lubisz PSXa? Za to, ze zdetronizowalo N64? Za to, ze mialo najlepsze gry (na rowni ze SNESem)? Mysle, ze jestes po prostu zazdrosny. PSX jest jedna z najciekawszych konsoli (obok SNESa). Co do Final Fantasy. Jakie czesci przeszedles, zeby mowic o calej serii jako niewypal?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Axi0maT » 2006-04-05, 11:46

PSX to przyklad na to jak mozna sprzedac gowno zawiniete w ladny papierek i wmawiac ludziom ze to pyszne... i wszyscy jedza... nawet inni producenci robia do tej kupy dodatki... i tak sie to kreci. Niestety zyjemy w swiecie gdzie 95% nie wie co jest w papierku i chlonie to co widza na reklamie. Zreszta napisalem ci ze nie bede tu dyskutowac na ten temat bo to nie ten dzial... a jak masz ochote na taka dyskusje to na pw prosze, albo rzuc nowy temat w innym dziale.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Blackie » 2006-04-05, 11:54


soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: soberpl » 2006-04-05, 15:59

A to stad sie wziela cala ta wojna :D ,bo czytajac ten 2 topic to mialem wrazenie ,ze cos mnie ominelo ,tylko nie wiedzialem gdzie i kiedy :P

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Mr Shadov » 2006-04-05, 22:21

Axi0maT pisze:"Fuj" wzielo sie stad ze te gry sa kojarzone z PSXem... a sprzetu tego niecierpie... Vagrant Story jest jednak fajne i zaluje ze nie powstalo na N64 (co do Final Fantasy to sie nie wypowiadam bo wiem ze gra ma rzesze zwolennikow, a ja uwazam cala serie za kompletny niewypal i porazke - ale to tylko moje zdanie, wiec nie bedziemy sie nad tym tutaj rozwodzic)
Grabisz sobie stary, kieds mozesz sie obudzic z nozem w plecach wbitym przez jakiegos fanboja finali, tylko nie mow wtedy ze cie nie ostrzegalem :)

A co do square i nintendo to dopiero po fuzji z enixem square zaczelo robic gry na gacka wiec ja sadze ze byli skluceni i dopiero enix utemperowal square.[/center]
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Axi0maT » 2006-04-06, 09:12

Oj nie przesadzaj... w ten noz to raczej nie wierze :lol:
Ostatni z FF w ktorego dalo sie jeszcze jako tako pograc to chyba 3 albo 4 czesc (juz nie pamietam) na SNESa... podkreslam to tylko moje zdanie... ale widze ze wsadzilem kij w mrowisko, a wszyscy najchetniej by mnie usuneli z tego swiata za profanacje tej swietosci... Co kto lubi... po to jest forum i kazdy moze sie wypowiadac na dany temat, wiec to robie... Dlaczego mialbym trzymac jezyk za zebami?

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Mr Shadov » 2006-04-06, 09:21

ja cie tam nie potepiam, miom ze finale lubie. Wszak kazdy gra w to co chce. Ja naprzyklad nie lubie pilki noznej, co czyni mnie wyrzutkiem wsrod mezczyzn :) ale mundialu nie mam zamiaru ogladac bo to nudne i wogole do d... :)
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Axi0maT » 2006-04-06, 09:42

uwazaj na to co mowisz o mundialu... bo sie kiedys z nozem w plecach obudzisz :D
Ostatnio zmieniony 2006-04-06, 13:03 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: froger3 » 2006-04-06, 12:41

"Grabisz sobie stary, kieds mozesz sie obudzic z nozem w plecach wbitym przez jakiegos fanboja finali"

80% fanow/fanbojow tej serii to jedne z najwiekszych bucow i niekulturalnych osob jakei w zyciu spotkalam, zarowno w necie(strony/fora polskie i zagraniczne/irc/chaty) jak i w tzw. Realu. Nie potrafia podjac polemiki, nie widza zadnego innego RPG poza Finalami, a juz sprobuj powiedziec ze FF7(tu glownie zarzut do fanbojow FF7) jest gra dobra to Cie zarzuca bluzgami zes niedocenil geniuszu i piekna ukrytych w tej pozycji. No i nie potrafia uszanowiac wartosci intelektualnej...Zenada;/ Inna sprawa... Komu oprocz fanboja spodobal sie fabularnie FF: AC? Masakra;/

Oczywiscie nie mowie tu o wszystkich bo spotkalam tez wspanialych fanow, ale byli w zdecydowanej mniejszosci.

"enix utemperowal square."

Nie utemperowal ale zostalSquare. Stary squad i wszlekaie dream teamy poszly gdzie indziej(mist walker itp). Nawet Ueamtsu nie jest juz pracownikiem SE.

Co do N64(zeby nie bylo offtopa)

Co sadzicie o grach z serii Star Wars na N64? IMHO byly naprawde spoko, ale pamiec o nich prakytcznie zaginela. A ST:SOTE byl naprawde fajna gierka(RS to samo)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Axi0maT » 2006-04-06, 12:57

Dzieki froger3... dobrze miec jakies wsparcie w tej dyskusji na temat serii FF.

Co do serii Star Wars
Star Wars: Episode I Racer
Star Wars: Rogue Squadron
Star Wars: Shadows of the Empire

To uwazam ze kazda z tych pozycji jest swietna i naprawde extra dopracowana... tym bardziej ze wykorzystuja Expansion Pak'a i wtedy grafika wyglada naprawde przepieknie. Nie wymienilem jednej pozycji - Star Wars: Episode I Battle for Naboo, poniewaz w ta jako jedyna nie gralem (ale tylko dlatego ze nie moge jej nigdzie zdobyc), z tego co jednak slyszalem to wcale nie ustepuje pozostalym pozycjom z tej serii... Pytanie tylko czy seria Star Wars na N64 zostala zapomniana (tak by sugerowal temat rozmowy)... no nie wydaje mi sie... to scisla czolowka gier na N64 i kazdy prawdziwy fan N64 ma przynajmniej jedna z tych gier :evil:

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Blackie » 2006-04-06, 13:45

Battle for Naboo tez byl w porzadku, ale najwiekszym sentymentem darze Shadows of the Empire.

fro: odnosnie FF - racja. Sa lepsze RPGi od FF7. Wiekszosc graczy uwaza, ze siodemka jest najlepsza, bo to byl ich pierwszy jRPG z jakim mieli w ogole do czynienia. FF:AC daruje sobie dyskusje, bo "film" nie jest tego wart. Poza fajnym soundtrackiem nic ciekawego nie oferuje. Akcja przegieta, summon materia ("ups, ona chyba miala byc czerwona" x_X), zalosny Sephiroth, trojka badguy'ow nie wiadomo skad...

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: froger3 » 2006-04-06, 15:41

"To uwazam ze kazda z tych pozycji jest swietna i naprawde extra dopracowana... tym bardziej ze wykorzystuja Expansion Pak'a i wtedy grafika wyglada naprawde przepieknie. "

tez gralam w te 3 pozycje:)

"Pytanie tylko czy seria Star Wars na N64 zostala zapomniana (tak by sugerowal temat rozmowy)... no nie wydaje mi sie... to scisla czolowka gier na N64 i kazdy prawdziwy fan N64 ma przynajmniej jedna z tych gier"

za kazdym razem jak pytam sie ludzi z czym sie im kojaryz n64 to zawsze jest Ocarina, Marian, Conker i rzadko slychac cos odnosnie Star Warsow. Stad moje przypuszczenia:)

"Dzieki froger3... dobrze miec jakies wsparcie w tej dyskusji na temat serii FF."

Taaaaa.... w ilu to ja juz udzial bralam.. Ale przeciez ff r0xxorz :))

B: to jest wlasnie fanbojowskie podejscie. Bo miec sentyment to 1 rzecz, a dobrze gre ocenic to druga. FF7 jest dobra gra(baaaaaaardzo neidopracowana), ale nic ponadto. No moze poza motywem muzycznym z ostatniej walki. Ten zawsze mi sie podobal:) A AC to temat rzeka. Szkoda ze plytka:)))

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Damjen » 2006-04-06, 18:15

Co do Star Wars to potiwerdzam ze to wyjatkowo udana "saga" na N64 :) Najbardziej niedoceniana, wedlug mnie, jest Episode 1: Racer - sam nie wiem czemu, dla mnie jest swietna, stawiam ja na rowni z najlepszymi futuracerami na N64 takimi jak Wipeout 64 czy F-Zero X.
Jesli chodzi o zapomniane gry to uwazam, ze jedna z takich pozycji jest Tony Hawk's Pro Skater (cala seria) - jedyna gra traktujaca o tym sporcie na N64, naprawde swietna (dla mnie) a wydaje sie ze kompletnie niepopularna wsrod posiadaczy N64 (tych w Polsce/Europie)... :( Nie wiem czy im sie zwyczajnie nie podoba czy z gory zalozyli ze skoro to gra sportowa to nie jest warta uwagi... Szkoda... mam wszystkie 3 czesci Tony'ego na N64 i nie umiem wybrac najlepszej - kazda jest wybitna. No ale moze to tylko moje odczucie...
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gry, o ktorych zapomniano

Post autor: Mr Shadov » 2006-04-06, 21:58

"Jesli chodzi o zapomniane gry to uwazam, ze jedna z takich pozycji jest Tony Hawk's Pro Skater (cala seria) - jedyna gra traktujaca o tym sporcie na N64, naprawde swietna (dla mnie) a wydaje sie ze kompletnie niepopularna wsrod posiadaczy N64 (tych w Polsce/Europie)... Sad Nie wiem czy im sie zwyczajnie nie podoba czy z gory zalozyli ze skoro to gra sportowa to nie jest warta uwagi... Szkoda... mam wszystkie 3 czesci Tony'ego na N64 i nie umiem wybrac najlepszej - kazda jest wybitna. No ale moze to tylko moje odczucie..."

Na N64 Tony faktycznie przepadl, bo wszystcy grali w niego na pleju.
Najepsza 3 ale ost to tylko z jedynik bo potem bywalo z tym roznie.
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

ODPOWIEDZ