Najlepsze konsole retro

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Blackie » 2008-09-15, 09:03

I suck! Wiem Axiu, possalem po calosci, jednak zdjecia moglem zrobic dopiero od ok. 19 sierpnia, bo wtedy w domu bylem, ale zobaczylem, ze ktos juz je zrobil i sobie odpuscilem, co nie znaczy, ze moglem Ci powiedziec. I suck i przepraszam Cie za to, bo komu jak komu, ale dla Ciebie teraz powinienem zrobic wszystko. No nic, cos wymysle, zeby Ci to wynagrodzic ; )

A co do retro - zgadza sie, i obiektywnie rzecz ujmujac GameCube w sumie juz jest "retro" (bo producent nie produkuje, nie wychodza gry...), jednak dla mnie NGC to ta sama specyfikacja co Wii z innym sterowaniem + jest silniejsze od PS2, ktore jest nadal zywe i ma sie w najlepsze, dlatego retro to dla mnie zadne.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Axi0maT » 2008-09-15, 10:22

Blackie pisze:I suck! Wiem Axiu, possalem po calosci, jednak zdjecia moglem zrobic dopiero od ok. 19 sierpnia, bo wtedy w domu bylem, ale zobaczylem, ze ktos juz je zrobil i sobie odpuscilem, co nie znaczy, ze moglem Ci powiedziec. I suck i przepraszam Cie za to, bo komu jak komu, ale dla Ciebie teraz powinienem zrobic wszystko. No nic, cos wymysle, zeby Ci to wynagrodzic ; )
Jako pokute otrzymujesz zadanie sfotografowania wszystkich gierek na SNESa i Wii jakie masz w swojej kolekcji, a nastepnie wyslanie mi tego na maila :angry:

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: artemis » 2008-09-15, 10:39

Zakladajac temat mialem na mysli konsole RETRO w takim znaczeniu jak to Axiomat okrelil :smile: . Kazdy oczywiscie indywidualnie podchodzi do sprawy i nie dziwie sie, ze dla niektorych PS2 i gacek nie jest konsola retro ale fakt faktem nie sa one juz produkowane, gry nowe nie wychodza a poziom "szpanu" ktory zalezy od posiadania danej konsoli jest zaden wsrod ludzi ktorzy na biezaca sledza zapowiedzi coraz to nowszych gier z coraz to lepsza grafika 8)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Axi0maT » 2008-09-15, 11:11

artemis pisze:dla niektorych PS2 i gacek nie jest konsola retro ale fakt faktem nie sa one juz produkowane, gry nowe nie wychodza
Hmmm... Na PS2 cos tam jeszcze wychodzi. Malo bo malo, ale cos tam robia. Z produkcja nie jestem akurat pewien czy juz zakonczyli wiec sie nie wypowiadam, ale z tego co pamietam to jeszcze przed wakacjami PS2 sprzedawal sie co najmniej 2 razy lepiej niz PS3 :lol:

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: artemis » 2008-09-15, 11:47

Od PS3 to nawet GB micro w pewnym momencie lepiej sie sprzedawal . Nie pamietam tylko czy w Japonii czy w USA ale chyba w tym pierwszym :smile: .

Swoja droga wracajac do tematu jako czwarta najlesza konsole wymienilbym GB Micro.
Maly, z pieknym kolorami i podswietleniem no i masa gier jaka zostala wydana na GBA. Jedyna wada to czasem niewygodne sterowanie dla ludzi z duza lapa :smile: .

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Axi0maT » 2008-09-15, 12:18

artemis pisze:Jedyna wada to czasem niewygodne sterowanie dla ludzi z duza lapa :smile: .
Obok gornikow i koksiarzy/karczochow duza lape (a raczej dlon) maja rowniez osoby wysokie. Ja osobiscie uwazam granie na GBA SP i GB Micro na dluzsza mete za niewygodne, zeby nie powiedziec uciazliwe. Mam GB SP i gdyby nie podswietlany ekranik to bez wachania zamienilbym go na klasycznego GBA.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Spyro1993 » 2008-09-16, 12:31

Axi0maT pisze:
artemis pisze:Jedyna wada to czasem niewygodne sterowanie dla ludzi z duza lapa :smile: .
Obok gornikow i koksiarzy/karczochow duza lape (a raczej dlon) maja rowniez osoby wysokie. Ja osobiscie uwazam granie na GBA SP i GB Micro na dluzsza mete za niewygodne, zeby nie powiedziec uciazliwe. Mam GB SP i gdyby nie podswietlany ekranik to bez wachania zamienilbym go na klasycznego GBA.
Hm... Mam duze rece (albo lape jak kto woli) i bardzo wygodnie gra mi sie na GBA micro, problem jest gdy gram na GBA SP, bo jest zbyt waski... Bardzo dobrze, ze Micro jest taki maly, gdyz miesci sie do prawie kazdej kieszeni, a co za tym idzie mozna go miec przy sobie zawsze i wszedzie. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: Snake » 2008-09-16, 13:02

Ja uwazam, ze konsola retro chyba mozna nazwac wszystko co bylo przed obecna generacja (PS3, X360, Wii, PSP, DS). Konsola chyba nie musi miec 20 lat na karku zeby nazwac ja retro - ja tak przynajmniej uwazam. Fakt na PS2 jeszcze wychodza gry (konsole takze jeszcze sie produkuje z tego co wiem) ale skoro konsola zalicza sie juz do poprzedniej generacji (i na karku ma 8 lat) to mysle ze mozna orzec iz jest retro - mimo iz nadal radzi sobie na rynku. Takie przynajmniej ja mam zdanie na ten temat.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: kawka » 2008-09-16, 16:45

Snake pisze:Ja uwazam, ze konsola retro chyba mozna nazwac wszystko co bylo przed obecna generacja (PS3, X360, Wii, PSP, DS).
Dokladnie. Ja tez mam takie zdanie na ten temat :grin:

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: artemis » 2008-09-16, 21:26

Mozna tez i uznawac ze jakas konsola jest bardziej retro od innej (np. Sega Master System od PS2 albo Amiga od SNESA). Ale retro nadal pozostaje retro :smile:

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Najlepsze konsole retro

Post autor: mrSin » 2008-09-18, 08:26

kawka pisze:
Snake pisze:Ja uwazam, ze konsola retro chyba mozna nazwac wszystko co bylo przed obecna generacja (PS3, X360, Wii, PSP, DS).
Dokladnie. Ja tez mam takie zdanie na ten temat :grin:
Popieram w 100%, dzielenie konsol winno odbywac sie na podstawie generacji, ktora soba prezentuja.
Wracajac jednak do tematu dyskusji, czyli moje ulubione konsole.

1. GameCube
2. GBA
3. PS2

Pomijam wszelkie kwestie zwiazane z klimatem, designem, konsol, to najmniej istotna kwestia. Wyzej wymienione daly mi ogromna mase radochy i spedzilem z nimi najwiecej czasu.

ODPOWIEDZ