Ogólnie o N64

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Ogólnie o N64

Post autor: artemis » 2008-08-19, 22:53

Wstyd sie przyznac ale w Zelde gralem na razie tylko ze dwie godziny (ocarine of time) i na razie nie jestem nia jeszcze zachwycony... Chyba sie na razie wstrzymam z zakupem Dreamcasta i Shenmue... na brak gier nie narzekam tylko czasu brak... ale jak ktos bylby chetny jeszcze cos o niej powiedziec to droga wolna :smile:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Axi0maT » 2008-08-20, 06:21

artemis pisze:Wstyd sie przyznac ale w Zelde gralem na razie tylko ze dwie godziny (ocarine of time) i na razie nie jestem nia jeszcze zachwycony...
Gierka zaczyna sie na powaznie dopiero od momentu wyjscia z lasu (a scislej dojscia do zamku Zeldy). Ocarine of Time jest swietna gra ale grajac w nia po 12 latach od jej wydania musisz patrzec na nia z rezerwa - przez pryzmat tamtych czasow. Oczywiscie z dzisiejszymi tytulami nie ma szans konkurowac. To tak jakbys chcial przyrownac Castlevanie z 1988 do Devil May Cry 4 na PS3... chociaz to chyba akurat zly przyklad bo mi sie bardziej podoba stara Castlevania :P

desperation

Re: Ogólnie o N64

Post autor: desperation » 2008-08-20, 11:23

Zelda powinna sie podobac od pierwszej sekundy wlaczenia :) :wink:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: ramzes64 » 2008-08-20, 23:29

Zelda OoT - zaczyna sie juz w Drzewie Deku - tamto lazenie, kombinowanie z pochodniami, strzal z procy - to juz bylo cacy

Na poczatku jak to w takich grach, trzeba nauczyc sie sterowania - a wiec trzeba z kazdym gadac aby wiedziec co i jak sie robi, a pozniej jeszcze jak dostanie sie ocaryne i znajduje nowe melodie - fajna sprawa

a tak w ogole - artemis - SYNU! - gra z takim stazem, jako najwyzej oceniana - daj jej wiecej czasu!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Ogólnie o N64

Post autor: artemis » 2008-08-23, 11:37

Chyba tak trzeba zrobic;]. A juz calkowicie offtopujac od Shenmue bo ten temat juz chyba zakonczony a zeby nowego nie zakladac to jak sadzicie... Lepiej w Zelde Ocaryne zagrac na N64 czy na gamecubie? Bo i na tym i na tym ja mam i teraz maly dylemat;]. Szkoda mi troche pada w N64 ale tak chyba bardziej klimatycznie by bylo na N64... 8)




aaaaaaaaaaaaaa co do konkurencyjnosci starych gier do nowych to troche sie nie zgadzam... Jezeli pomieniemy grafike to spokojnie stare gry do nowych mozna juz porownywac... Wezmy np. takiego banjo-kazooie - piekna gra, spora grywalnosc...... w nowszych konsolach grafika jest lepsza ale tu chodzi o klimat i grywalnosc jaka dana gra potrafi zapewnic :smile:

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Spyro1993 » 2008-08-23, 15:21

artemis pisze:Lepiej w Zelde Ocaryne zagrac na N64 czy na gamecubie? Bo i na tym i na tym ja mam i teraz maly dylemat;]. Szkoda mi troche pada w N64 ale tak chyba bardziej klimatycznie by bylo na N64... 8)
Hm... Jesli patrzac na klimat to lepiej na N64, ale jesli oszczedzasz joy-pad do N64 to lepiej na GC, bo joy-pada latwiej na niego zdobyc... Wybor nalezy do ciebie. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Axi0maT » 2008-08-23, 15:56

artemis pisze:Lepiej w Zelde Ocaryne zagrac na N64 czy na gamecubie? Bo i na tym i na tym ja mam i teraz maly dylemat;]. Szkoda mi troche pada w N64 ale tak chyba bardziej klimatycznie by bylo na N64... 8)
Nie przesadzaj... nie zajezdzisz przeciez pada do N64 na jednej grze... no chyba ze bedzie to jakis Mortal Kombat w ktorym zakatujesz pada wykonujac mocne i gwaltowne ruchy pod wplywem emocji. Jesli chcesz poczuc klimat tamtych lat to polecam wersje na N64. Jesli zalezy ci na wygladzie gry to werjsa na GameCube jest lepsza (wyzsza rozdzialka z tego co pamietam) no i do tego jest to Master Quest - czyli wersja rozszerzona Zeldy OoT.
artemis pisze:Jezeli pomieniemy grafike to spokojnie stare gry do nowych mozna juz porownywac... Wezmy np. takiego banjo-kazooie - piekna gra, spora grywalnosc...... w nowszych konsolach grafika jest lepsza ale tu chodzi o klimat i grywalnosc jaka dana gra potrafi zapewnic
No to w takim razie wytlumacz mi dlaczego 95% graczy (a moze nawet wiecej) nie interesuje sie starszymi grami tylko woli grac w nowosci? Fani retro to pojedynczy gracze ktorzy tak naprawde czesto kieruja sie bardziej sentymentem niz obiektywizmem. Spojrz wokol siebie. Ilu znajdziesz fanow retro w swoim otoczeniu, wsrod znajomych, a nawet w swoim miescie... Uzytkownicy forum retroage to tak naprawde osoby rozrzucone po calej polsce. Jesli w jedym miescie jest 2-3 graczy podobnych do ciebie to juz dobry wynik. Wiekszosc z nas jest wyalienowana i tylko tu moze znalezc wsrod innych zrozumienie dla swojego hobby.
Ostatnio zmieniony 2008-08-24, 15:16 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: Ogólnie o N64

Post autor: boltzman » 2008-08-23, 22:45

ramzes64 pisze:zreszta co to znaczy "najwyzej oceniona gra"?
to jest produkt, ktory przy zalozonych warunkach brzegowych posiada zainteresowanie co najmniej 50% zainteresowanych :-D - pogmatwane to, ale prawdziwe ( w pewnych warunkach brzegowych :-P )
Axi0maT pisze:No to w takim razie wytlumacz mi dlaczego 95% graczy (a moze nawet wiecej) nie interesuje sie starszymi grami tylko woli grac w nowosci?
... bo malo ktora, albo nawet zadna konsola pozwala na pogranie we wszystkie gry w obrebie jednego systemu. Trza by stworzyc jedna konsole umozliwiajaca gre we wszelkie mozliwe stare i nowe gry. Wowczas dowiedzielibysmy sie co jest dobre - grywalne - pomimo niedociagniec graficzno muzycznych. Komu chce sie miotac na aukcji allegro i licytowac N64, aby pograc w B-K, czy innego Bonda. Taka smutna rzeczywistosc z konsolami. Kazdy bedzie dazyl do zakupu, obecnie, najnowoczesniejszego systemu. Do najnowszej gry, ktora akurat zdobedzie serce recenzenta/ow.

Aaaa i jeszcze jedno - nie jestesmy odosobnieni. To ze komus nie chce wyrazac sie pogladu na temat starych gier nie oznacza, ze nie interesuja sie nimi. Dzis wlasnie, rozmawialem z gosciem - 50 lat na karku - ktory strasznie teskni za np. Legend of Kyrandia ( taka gierka z PC, a nawet 3 gry ), ale nawet nie wie, ze tak jak tu mozemy jakos sie "zrzeszyc", pogadac o tym itp. To wszytko z punktu jego widzenia nie jest warte funta klakow w chwili obecnej(mieszkamy w 8 tys. miescinie). Ma ciekawsze zajecia i tyle, ale z lezka w oku wspomina "jak to kiedys bylo" i ze fabula byla bardzo ciekawa. A grafika... coz od momentu powstania chipu VooDoo do kart Monster 3DFX gry czasem przypominaja blondynki z kawalow. Przykuwajace uwage, ale jakies takie... puste :-/
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

desperation

Re: Ogólnie o N64

Post autor: desperation » 2008-08-24, 14:41

Alez sa piraty na N64 kolego :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Axi0maT » 2008-08-24, 15:31

boltzman pisze:Komu chce sie miotac na aukcji allegro i licytowac N64, aby pograc w B-K, czy innego Bonda.
Komu? Temu ktor potrafi to docenic. Taki ktory wie ze ta gra ma swietna grywalnosc i grafika sprzed 10 lat go nie zniecheca. Czyli mowiac w skrocie te 1-5% graczy, ktorzy o tym wiedza. Reszta uwaza ze to syf i starocie i do tego wyglada tak ze nie idzie w to grac.
boltzman pisze:Dzis wlasnie, rozmawialem z gosciem - 50 lat na karku - ktory strasznie teskni za np. Legend of Kyrandia ( taka gierka z PC, a nawet 3 gry ), ale nawet nie wie, ze tak jak tu mozemy jakos sie "zrzeszyc", pogadac o tym itp.
Teskni... sentymentalny dran... Ale gra w ta Kyrandie? Czy po prostu ja tylko pamieta ze byla fajna? To takie pierdzenie w stylu dzisiejszych graczy - "A ten Tekken 3 na Soniacza pamietasz? Zajebisty byl".... No wlasnie... BYL, ale juz w niego nie graja bo wola w nowsze czesci. Wniosek z tego ze dla nich nowsze = lepsze.
-po pierwsze nie wiedza ze cos takiego wogole istnieje (w Polsce niestety najbardziej znana konsola to Playstation ale przeciez w pierwsza wersje nikt nie gra bo co to za grafika...
A co to za roznica ktora najbardziej popularna... Czy to PSX czy Pegasus... To nie ma znaczenia. Pytanie kto na tym gra procz nas. te 99% graczy? Nie.. Tylko my. Oni wspominaja (tak jak z tym przykladem Tekken powyzej), ale nie wracaja do tego. GRAJA W NOWE BO LEPSZE (dla nich).
artemis pisze:-nasluchaja sie ze wyszla "Plejstejszyn trojka" i ze taaaaaaaaaaka grafika jest..... a z telewizorem pod hdmi to juz wogole kosmos czyli ogolnie marketing Sony ( ewentualnie XBOX 360)
No wlasnie... bydlo ktore ciagnie za portfel tatusia zeby mu TO kupil,bo zobaczyl reklame w telewizji lub w gazecie.
artemis pisze:a takiego n64 to juz wogole o zgrozo sie nie da, nie mowie tu o emulatorach na kompa bo to juz co innego
Da sie... I to jak najbardziej. Trzeba czegos jeszcze procz golego N64... zreszta do takiego PSXa tez trzeba (w tym przypadku akurat trzeba chipa zamontowac).

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Ogólnie o N64

Post autor: artemis » 2008-08-25, 20:09

A to nawet nie wiedzialem ze istnieja jakies nagrywarki do N64;>. Bynajmniej nie widzialem zadnej i nie jest to w Polsce raczej popularne 8) . Jak sam mialem nagrywarke do gba to wytrzymala u mnie miesiac nie przeszedlem zadnej gry na nia, sprzedalem i znowu zaczelem oryginaly kupywac i jest 100 razy lepiej... Kolesiowi ktoremu sprzedalem to sam ja za miesiac sam sprzedal 8) . Ale piractwo na Playstation to juz co innego. Sam nigdy nie przepadalem za ta konsola za bardzo ale w Polsce to masowo konsole byly i sa przerabiane;] A dostepnosc chipow do tej platformy powodowala jeszcze wieksze zainteresowanie wokol niej... No ale niestety gra na N64 kosztowala w granicach 300 zl... W szwecji np sa wypozyczalnie gier gdzie kazda prawie gre na n64 mozna se bylo za pare groszy pozyczyc... Takie ruchy zwiekszaly popularnosc najbardziej lubianej konsoli na tym forum 8).

Playstation nigdy nie mialem ale kiedys sie skusze pewnie... ale najpierw Sege Saturn chyba przetestuje :grin:

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Ogólnie o N64

Post autor: artemis » 2008-08-26, 12:41

DOKTOREK

Akurat na allegro doszlo :smile: . Ale cena nieziemska :grin: . Koles 500 zl za to chce! LOL :twisted: . W tym wypadku to chyba nawet jakby ktos z zasady gral tylko na piratach popukalby sie w glowe i kupil oryginaly :P . Taniej by wyszlo :grin: . Faktycznie takie cos to w celach kolekcjonerskich bardziej oplacaloby sie kupic... Na dodatek ma laser ( wiec z wytrzymaloscia nie dorowna zadnej oryginalnej grze...).

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Ogólnie o N64

Post autor: artemis » 2008-08-26, 13:41

Jak juz kiedys bede mial prawie wszystkie gry na N64 to moze w celach kolekcjonerskich i ja sobie kiedys takie cos sprawie :smile: . Ale to jeszcze ladnych pare lat pewnie :P . W kazdym razie dobrze wiedziec ze takie cos istnieje... ta wersja ma 128MB ramu... wiec jezeli dobrze rozumuje obsluzy tylko gry do 128 MB a jak jakas jest wieksza to ja odrzuci....? NO chyba ze umie jakos w trakcie gry wczytywac reszte...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Axi0maT » 2008-08-26, 13:55

Jak juz kiedys bede mial prawie wszystkie gry na N64 to moze w celach kolekcjonerskich i ja sobie kiedys takie cos sprawie :smile: . Ale to jeszcze ladnych pare lat pewnie :P
Teraz po prostu gry sa tanie i raczej nikt sie juz za bardzo nie interesuje takimi Backup Unitami, ale pare lat temu kiedy gra kosztowala 300-400pln to byl to zdecydowanie najlepszy zakup dla pirata. Zestawiki byly tez kupowane przez programistow softu homebrew i trakowane jako proste zestawy developerskie.
artemis pisze:ta wersja ma 128MB ramu... wiec jezeli dobrze rozumuje obsluzy tylko gry do 128 MB a jak jakas jest wieksza to ja odrzuci....
Mniej wiecej tak to mozna ujac. Mozna wczytac tylko te gry ktore maja wielkosc romu do 128Mb (megabitow), a wiec do 16MB (megabajtow). Mowiac w skrocie 70% najciekawszych gier na to nie wejdzie, bo one zazwyczaj sa na 256Mb kartridzach, a niektore nawet na 512Mb.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Ogólnie o N64

Post autor: Senshu » 2008-08-27, 15:05

cena jest z kosmosu jak na wersje 128mb...

ODPOWIEDZ