Resident Evil 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-02-01, 21:48

Czy was na początku też denerwowało troche sterowanie? Bo nie da się chyba biegać i zmieniać kierunek jednocześnie. Trzeba przystopować, obrócić się i dopiero wtedy biegać... No i nie da sie strzelać biegnąc ale to słyszałem, że we wszystkich częściach jest :P


Nie grałem wcześniej w Resident Evil... Denerwująca jest a zarazem w sumie fajna ta kamera... Tylko troche za mały obszar pokazuje... Na razie gram na Easy bo mi kul brakuje :P . Co ja mam omijać te zombiaki zamiast strzelać do nich :P

SopeL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 66
Rejestracja: 2007-11-15, 20:55

Re: Resident Evil 2

Post autor: SopeL » 2009-02-02, 00:56

artemis pisze:Na razie gram na Easy bo mi kul brakuje :P . Co ja mam omijać te zombiaki zamiast strzelać do nich :P
Na Easy to można spokojnie zabić wszystko co się rusza, a i tak po ukończeniu zostaje dużo amunicji. Na Hard jak dobrze opanujesz nóż, nie będziesz miał problemów. Omijać też można kiedy się da, przykładowo po drodze od początku gry do posterunku można ominąć wszystkie zombi (chyba z wyjątkiem dwójki w autobusie).

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-02-02, 01:50

SopeL pisze:
Na Easy to można spokojnie zabić wszystko co się rusza, a i tak po ukończeniu zostaje dużo amunicji. Na Hard jak dobrze opanujesz nóż, nie będziesz miał problemów. Omijać też można kiedy się da, przykładowo po drodze od początku gry do posterunku można ominąć wszystkie zombi (chyba z wyjątkiem dwójki w autobusie).
Z wymijaniem mam niestety małe problemy właśnie przez sterowanie... Nie da sie jakoś inaczej niż tylko obracanie i wtedy kierowanie? Kamera też tutaj nie pomaga niestety bo nie zawsze widać zombiaka, który jest 2 metry od Ciebie...

Poziomu hard na razie nie widziałem... To pewnie po przejściu normala sie uaktywnia, ale już z normalem miałem problemy więc na razie easy będzie :P


Generalnie gra fajna :smile: . Brakuje mi troche celownika no ale to w koncu nie Goldeneye :P . Żeby tak head shoty można było walić :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Resident Evil 2

Post autor: Axi0maT » 2009-02-02, 07:04

artemis pisze:Brakuje mi troche celownika no ale to w koncu nie Goldeneye :P . Żeby tak head shoty można było walić :P
To odwieczny problem tej serii. Na szczescie w koncu potem w kolejnych czesciach zmienili ten element i pojawila sie wiazka laserowa/podswietlenie (?) ktora bardzo pomaga. Ja rowniez cierpialem sporo przez ten brak celowania.. ile tej amunicji poszlo w kosmos to po prostu zalamka. Mozna sie jednak do teog przyzwyczaic i w pozniejszym czasie calkiem niezle sobie z tym radzic... potrzeba na to tylko czasu.

Swoja droga to gledzicie tutaj o sterowaniu, a tak naprawde wspomniec nalezy o grafice. Z Expansion Pakiem ta gierka w Hi-Res po prostu powala na glebe... W duzej mierze sa to statyczne prerenderowane tla, ale jest tez mnostwo swietnie wygladajacych obiektow i ta gierka to jeden z najmocniejszych argumentow posiadaczy N64, swiadczacy o "wyzszosci" nad PSXem, gdzie generalnie panuje pixeloza na maksa. Resident Evil 2 na N64 wyglada prawie jak wersja z GameCube i do dzis czesto odpalam sobie ta gierke tylko po to zeby sobie popatrzec na ta graficzke i poklepac poczciwe N64, ze ludzie z Capcomu potrafili wykrzesac z niej tyle poweru.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-02-03, 22:27

Axi0maT pisze: Swoja droga to gledzicie tutaj o sterowaniu, a tak naprawde wspomniec nalezy o grafice. Z Expansion Pakiem ta gierka w Hi-Res po prostu powala na glebe... W duzej mierze sa to statyczne prerenderowane tla, ale jest tez mnostwo swietnie wygladajacych obiektow i ta gierka to jeden z najmocniejszych argumentow posiadaczy N64, swiadczacy o "wyzszosci" nad PSXem, gdzie generalnie panuje pixeloza na maksa. Resident Evil 2 na N64 wyglada prawie jak wersja z GameCube i do dzis czesto odpalam sobie ta gierke tylko po to zeby sobie popatrzec na ta graficzke i poklepac poczciwe N64, ze ludzie z Capcomu potrafili wykrzesac z niej tyle poweru.
Tak sie teraz zaczełem zastanawiać... Grafika w sumie jest fajna. Mam telewizor 100 Hz, N64 z expansion packiem więc to znaczy, że mam już Hi-Res? Nic w sumie szczegolnego nie robiłem :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Resident Evil 2

Post autor: Axi0maT » 2009-02-04, 06:54

artemis pisze:N64 z expansion packiem więc to znaczy, że mam już Hi-Res? Nic w sumie szczegolnego nie robiłem :P
No niekoniecznie. Wejdz w opcje i przestaw gierke w wysoka rozdzielczosc. Jesli twierdzisz ze grafika jest ZALEDWIE fajna, to na bank masz ustawiony low-res... Przestaw czym predzej.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-02-04, 22:16

Axi0maT pisze: No niekoniecznie. Wejdz w opcje i przestaw gierke w wysoka rozdzielczosc. Jesli twierdzisz ze grafika jest ZALEDWIE fajna, to na bank masz ustawiony low-res... Przestaw czym predzej.

No tak... tylko nie widze tutaj takiej opcji:/. Są:
- Button Config.
- Sound
- monitor adjust

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-04-19, 17:16

Ponawiam pytanie Axiomat bo naprawde nie widze tutaj takiej opcji jak zmiana rozdzielczości...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Resident Evil 2

Post autor: Axi0maT » 2009-04-20, 15:09

Sprawdzilem dokladnie. Faktycznie nie ma opcji zmiany rozdzielczosci. Gra po wykryciu Expansion Paka sama przestawia sie w podwyzszona rozdzialke. Oto 2 screenshoty dla porownania:

Obrazek
Hi-Res

Obrazek
Low-Res

Widac wyrazne zobkowanie na postaciach. W ruchu rzuca sie to w oczy jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Resident Evil 2

Post autor: artemis » 2009-04-20, 15:35

Dzięki wielkie za sprawdzenie :smile: . Na zdjęciach faktycznie widać sporą różnice... Nurtowało mnie to bo grafika jest naprawdę dokładna, bez pixelozy i zastanawiałem sie cały czas czy to możliwe żeby było jeszcze lepiej niż teraz...

ODPOWIEDZ