Legend of Zelda Ocarina of Time

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: yrkill » 2011-09-07, 13:18

kanarekkk pisze:yrkill, bo oot to zajacz czasu :p bedzie wciagac coraz bardziej :)az wciagnie tak ,ze nie odpuscisz dopoki nie przejdziesz :p
Zobaczymy :) na pewno dam jej jeszcze szansę. Denerwuje mnie tylko sterowanie.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Dred » 2011-09-07, 13:44

A ja nie mam kompletnie motywacji, aby ukończyć OoT. W ogóle. Niby "najlepsza gra ever", a fabularnie posysa mocno. Schematy schematów, które przewijają się w japońskich grach od czasów DQ. Główni bohaterowie wyssani całkowicie z osobowości. Wiemy jedynie, jak mają na imię, a poza tym przekazują nam niezbędne informacje. I tyle! Nic więcej! I taką oto wciągającą fabułę oferuję nam gra, która ponoć pod każdym względem jest doskonała. Na ten przykład Twilight Princess miażdży pod tym względem Okarynę całkowicie i nie pozostawia po niej nic.

Ale trzeba oddać honor tej grze, bo pod każdym innym względem jest super. Gameplay, bomba. Tylko, że z niektórymi bossami miałem problem. Gdybym grał w tą grę na każdym innym NORMALNYM padzie, bez problemu bym danego delikwenta załatwił, a tak, to na tym poronionym czymś maksymalnie łatwo kciuk mi się ześlizguje ze zdecydowanie za wysokiej gałki i dupa.

Ale co z tego, że gameplay jest super, skoro dialogi w grze brzmią tak, jakby autorzy gry twierdzili, że odbiorcami są co najmniej imbecyle?

No i jeszcze muzyka. Taka sobie, w dodatku ze strasznie ograniczoną paletą barw dźwiękowych, gdzie słychać na kilometr, że to zwykła synteza (w dodatku nieporadna) PCM. I nie mówię tutaj, że to wina N64, bo OSTy z Ogre Battle 64 i Goldeneye to "near CD quality". No i jak narazie mój ulubiony motyw muzyczny z gry występuje tylko w jednym, mało znaczącym dla gry miejscu. Młyn w Kakariko Village.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: kanarekkk » 2011-09-07, 17:40

mi osobiscie pad nie przeszkadza :) kwestia przyzwyczajenia do pada to i sterowanie bedzie latwiejsze . Oprawa dzwiekowa jest srednia ,no ale trudno :p wkurzajacy jest dzwiek jak jest resztka energii... A tak to znosnie:) co to postaci to jakby nie byly nieme to pewnie lepiej by tryskaly osobowoscia :p ale calosc gry jakos tak w miare sie uzupelnia na miare ocen ,dopiero przy rozbijaniu na szczegoly widac duzo biedy w porownaniu do gier na cd :) mi osobiscie pad nie przeszkadza :) kwestia przyzwyczajenia do pada to i sterowanie bedzie latwiejsze . Oprawa dzwiekowa jest srednia ,no ale trudno :p wkurzajacy jest dzwiek jak jest resztka energii... A tak to znosnie:) co to postaci to jakby nie byly nieme to pewnie lepiej by tryskaly osobowoscia :p ale calosc gry jakos tak w miare sie uzupelnia na miare ocen ,dopiero przy rozbijaniu na szczegoly widac duzo biedy w porownaniu do gier na cd :)
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: ramzes64 » 2011-09-07, 20:01

bo ta gra jest genialna, ale jedni ją doceniają, a inni negują jej geniusz.

do analoga trzeba sie przyzwyczaić, albo mieć go w BARDZO DOBRYM stanie. A najlepiej teraz jest grać na Nintendo 3DS - bo tu sterowanie jest wypasione.

muzyka jest swietna, szczegolnie w Forest temple przyprawia o ciarki na plecach. Midi czy co tam - niewazne, wazne ze zdaje swoj egzamin. Wiadomo ze melodie i tak sa wspolne dla calej serii i kazdy bedziekojazyl te melodyjki ... a czy ktos szuka efektow, aby puscic na swoim zestawie glosnikow 5-1 to sorry.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Dred » 2011-09-07, 21:00

bo ta gra jest genialna, ale jedni ją doceniają, a inni negują jej geniusz.
Brzmi to mniej więcej tak, jakby Ocarina of Time była wśród nfagów synonimem papieża czy coś. A ten kto nie wyznaje jedynej słusznej doktryny jest odsuwany na bok.

To tylko gra i każdy ma prawo o niej wyrazić taką opinię, na jaką (w mniemaniu danego osobnika) gra zasługuje.
a czy ktos szuka efektow, aby puscic na swoim zestawie glosnikow 5-1 to sorry.
Zasugerowałem jedynie, że gra nie wykorzystuje w 100% możliwości dźwiękowych N64. Spodziewałem się, że Nintendo w swojej superprodukcji będzie chciało pokazać w każdym aspekcie, co potrafi ich konsolka.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: ramzes64 » 2011-09-07, 23:37

Dred pisze:
bo ta gra jest genialna, ale jedni ją doceniają, a inni negują jej geniusz.
Brzmi to mniej więcej tak, jakby Ocarina of Time była wśród nfagów synonimem papieża czy coś. A ten kto nie wyznaje jedynej słusznej doktryny jest odsuwany na bok.

To tylko gra i każdy ma prawo o niej wyrazić taką opinię, na jaką (w mniemaniu danego osobnika) gra zasługuje.
oj żartowałem - przecież jestem tego świadom
Kultowy tytuł ma wielu zwolenników i przeciwników, a każdy na dodatek odbiera go na własny sposób.
.

mi się gra podobała, bo jest umiarkowanie uniwersalna. Jest przystepna, nie tak jak Final Fantasy. Tu jest grywalność, jakaś opowieść ... Mi odpowiada ta seria i styl prowadzenia rozgrywki. Nie każdy musi mieć tak samo. Nie gram w FIFE - bo nie widze w tym NIC fajnego. Każdy ma inny gust. Wiadomo też że nie jestem sam w mojej opinii - i w tym właśnie leży sekret.

Wy sie zastanawiacie co w tej grze jest TAKIEGO OH i AHH ... ja mam tak samo, gdy zastanawiam się dlaczego ludzie grają w FIFE i PESA - że może ze mną jest coś nie tak? ... jednak nie - upodobania jednostki tu decydują. Dużo jest gier, każdy ma wybór.

Jednakże jeśli ktoś jeszcze nie grał - to musi spróbować. A nóż widelec zostanie wciągnięty do Hyrule.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Axi0maT » 2011-09-08, 06:06

Dred - twoje marudzenie nad padem od N64 jest juz zalosne. Wez no chlopie kup sobie jakis tani nieoryginalny zamiennik jak juz tak kaleczy ci te palce i narzekanie sie skonczy.

Fanem Zeldy (ogolnie jako serii) nie jestem, a jesli juz to przekladam "nad" te czesci zrobione w 2D (Link to the Past i Minish Cap). Potrafie jednak docenic to czym uraczyli nas tworcy. To gra z wszechmiar przelomowa i moze jak to slusznie Dred zauwazyl - z prostymi dialogami i stosunkowo plaska fabularnie... ale za to grono odbiorcow jest duzo szersze - mozna dzieki temu trafic niemal do kazdego gracza... (procz takich ktorzy jaraja sie japonskimi tekstowkami o flirtach z wlasna siostra).
Dred pisze:Na ten przyk�ad Twilight Princess mia�d�y pod tym wzgl�dem Okaryn� ca�kowicie i nie pozostawia po niej nic.
No tak... Baldur's Gate tez jest fabularnie lepszy od Eye of the Beholder 2, ktory to swego czasu tez byl fenomenalny fabularnie. Czasy sie zmieniaja i to co kiedys bylo szczytem marzen po latach wcale nie musi na takie juz wygladac. Gry ktore dzieli 10 lat zawsze beda mialy przepascie technologiczne, a co za tym idzie rowniez i ograniczenia fabularne.
kanarekkk pisze:co to postaci to jakby nie byly nieme to pewnie lepiej by tryskaly osobowoscia :p
Nintendo ma taka tendencje ze wszystkie ich postacie sa nieme. Od pierwszych Marianow, az po dzisiejsze Zeldy.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Dred » 2011-09-08, 13:14

Dred - twoje marudzenie nad padem od N64 jest juz zalosne. Wez no chlopie kup sobie jakis tani nieoryginalny zamiennik jak juz tak kaleczy ci te palce i narzekanie sie skonczy.
To samo mógłbym napisać na temat czyjegoś narzekania na Playstation...

Poza tym, gdby dobre i wygodne zamienniki były łatwiej dostępne i tańsze, to dawno temu bym skończył narzekanie. ;)
No tak... Baldur's Gate tez jest fabularnie lepszy od Eye of the Beholder 2, ktory to swego czasu tez byl fenomenalny fabularnie. Czasy sie zmieniaja i to co kiedys bylo szczytem marzen po latach wcale nie musi na takie juz wygladac. Gry ktore dzieli 10 lat zawsze beda mialy przepascie technologiczne, a co za tym idzie rowniez i ograniczenia fabularne.
Czyli chcesz powiedzieć, że wychodzę z założenia, że wszystko co nowsze jest lepsze. A to nie prawda, bo znam gry starsze od takiej Okaryny, które wręcz charakteryzują się filmowym podejściem do fabuły.

A w sprawie niemego głównego bohatera - Link to wręcz archetypowy przykład typowo japońskiego głównego bohatera. Jego anonimowość jest celowa, ma za zadanie wprowadzić gracza w świat gry, a ściślej mówiąc utożsamić się z nim;

Noody84
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 10:03

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Noody84 » 2011-11-29, 10:15

Jestem wielkim fanem Zeldy juz od dobrych paru lat i wersja na 3Ds była przez mnie długo wyczekiwana. Owszem, zawsze sie znajdzie jakiś maruder któremu cos bedzie nie pasowało. Twórcy wprowadzili wiele zmian, lokacje zostały zmodyfikowane na tyle, by poziom trudności był odpowiednio wyważony i nie frustrował grającego, jak miało to czasem miejsce w oryginale. Można też obsługiwac drugie, dotykowy ekran i korzystać z mapy, ekwipunku czy komunikować się z Navi. Myślę ze Ci co nie znają starszych wersji tez mogą zafacynowac sie Zeldą.

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Q@sor » 2011-12-15, 19:45

Ocaryna grą trudną? Owszem - nie korzystając z opisu można było się zaciąć, ale ogólny poziom trudności określiłbym jako średni - nie jest frustrujący, ale też wymaga od gracza pewnej zręczności.

Miałem przyjemność grać w remake Diddy Kong Racing na DS-a. Poziom trudności został obniżony, i to dość znacznie. Osobiście nie przypadło mi to do gustu, ale niestety zdaję sobie sprawę z tego, że takie są wymogi dzisiejszego rynku....

Divies
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 26
Rejestracja: 2012-03-04, 20:22

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Divies » 2012-03-05, 04:31

Okaryna Czasu - wspaniała gra.

Niestety, nigdy nie ukończyłem jej w 100%, bo kiedy miałem konsolę w 1999 roku (wraz z trzema tytułami: Super Mario 64, Banjo-Kazooie, Ocarina of Time) zostawiłem ją sobie (jako czarną perłę) na sam koniec, i wtedy nagle zmuszony byłem sprzedać N64, w trakcie mniej-więcej środkowej fazy gry. :cry:

Dużo później dorwałem na kompie emulator Project64 i spolszczonego roma. W języku ojczystym gra była jeszcze bardziej wciągająca i łatwiejsza, ale emulacja pozostawiała wiele do życzenia. Oczywiście zaopatrzyłem się w joypada, bo nie uznaję gry na klawiaturze, ale to nie było TO. Gra się przycinała i zawieszała :yell: aż dałem sobie z nią spokój.

Teraz znów mam N64, oraz GameCube'a i korci mnie by nabyć Okarynę.
Pytanie tylko: na którą z ww. konsol?
Czy wersja na Gacka jest dużo ładniejsza i w której jest lepsze sterowanie?
Interesuje mnie również to, czy jak mam przerobioną GrajKostkę to jest szansa zagrać w polskojęzyczną wersję gry (łatka spolszczająca)?
Byłoby zajebiście zagrać na dużym TV, a przy tym w najlepiej rozumianym języku! :wink:
Obrazek

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Spikain » 2012-03-05, 04:39

Jak nie chcesz, żeby cię tu zlinczowano, to lepiej nie gadaj o emulatorach i graniu w nieoryginalne gry na przerobionym GC :)

I od siebie dodam, że jak nie znasz angielskiego to najlepszym wyjściem będzie się go nauczyć :D

Divies
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 26
Rejestracja: 2012-03-04, 20:22

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Divies » 2012-03-05, 05:57

Cyt: "Interesuje mnie również to, czy jak mam przerobioną GrajKostkę to jest szansa zagrać w polskojęzyczną wersję gry (łatka spolszczająca)?" - Nie dodałem, że łatkę spolszczającą na kopię posiadanego oryginału, oczywiście. :smile:
Piractwo w ogóle mnie nie interesuje, szczególnie, że takie retro gry zazwyczaj mało kosztują.
:P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: Axi0maT » 2012-03-05, 06:44

Z tego co kojarze to na GC Ocarina jest w wyzszej rozdzialce + ma Master Quest. Odnosnie sterowania i patchow - nie mam pojecia... Jestem tradycjonalista - w Ocaryne gram na N64 :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Legend of Zelda Ocarina of Time

Post autor: emet96 » 2012-03-05, 07:27

Chyba i ja wrócę do okaryny, tylko przyjdzie do mnie czerwony pad z niezluzowaną gałką. :D

Wracając do okaryny na gacku, jest trochę wygodniej, wiadomo pad od n64 nie należy do zbytnio udanych konstrukcji, no chyba że gramy na n64 za pomocą Horipada (którego chcę ale szkoda mi wybulić 200zł).
/PSX/N64/X360/

ODPOWIEDZ