karta telewizyjna a konsola

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

karta telewizyjna a konsola

Post autor: artemis » 2010-05-20, 19:24

Jako że telewizor kineskopowy bede musial chyba oddac ( a poza tym jakos tak obraz troche skacze nie wiem czemu), zamowilem sobie do mojego 21,5 calowego monitorka full hd(to raczej nie pomoze) karte telewizyjna zeby grac na snesie, n64 i gacku. Próbował któryś z was czegoś takiego? Jeżeli tak to jakie wrażenia? Jutro pownienem ją mieć...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: Axi0maT » 2010-05-20, 20:38

artemis pisze:zamowilem sobie do mojego 21,5 calowego monitorka full hd(to raczej nie pomoze) karte telewizyjna zeby grac na snesie, n64 i gacku. Próbował któryś z was czegoś takiego? Jeżeli tak to jakie wrażenia?
To zalezy jaka to bedzie karta telewizyjna. Z tego co sie orientuje to karte TV posiadam napewno ja, tbxx oraz Joosh. Wszystkie materialy filmowe ktore trafiaja na retroage sa wlasnie zgrywane przez karty TV. Zerknij, zobacz... zorientujesz sie czy warto. Poza karta TV, polecam tez zaopatrzyc sie w jakis dobry program do jej obslugi, bo ten syf ktory jest dodawany przez producentow potrafi doprowadzic do szalu.

Kwestia kart TV byla poruszana dosc dawno temu (mozna w sumie odkopac temat bo od tego czasu sporo sie zmienilo). Potencjalne problemy jakie mozesz napotkac byly walkowane tutaj:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... sc&start=0

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: artemis » 2010-05-20, 22:29

Zakupiłem AK68A na chipsecie philipsa... Około 30 osób w tym czasie na allegro też to kupiło więc poszedłem po prostu za tłumem i mam nadzieje, że sie nie zawiode. Mam niestety pewne obawy... Wy w tamtym wątku analizowaliście kartę głównie pod względem nagrywania obrazu. Mi by służyła wyłącznie do grania (o ile będzie znośnie)... I tak jak ostatnia wypowiedź w tamtym wątku tak i ja się boję że animacja będzie skakać, a z tym już chyba nic sie nie da zrobić... ( a może da?!).... Pożyjemy zobaczymy... Nie chce mi się teraz wydawać 3 albo 4 stówki na telewizor kineskopowy no ale jak nie będzie wyjścia... Plusem z tą kartą telewizyjną by było to, że można sobie blisko siedzieć :P

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: Master » 2010-05-21, 06:04

Ja natomiast kupiłem kartę telewizyjną do laptopa Pinaccle, ciekawe jak to się będzie grało na laptopie na tym :) Jaki programik polecilibyście to obsługi i odtwarzania obrazu?

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: soberpl » 2010-05-21, 06:26

Swego czasu też grałem przez kartę TV. Niestety u mnie nie wyglądało to za ciekawie. Obraz taki zamazany, o full screenie bez ramki zapomnij... Sprawcą był stary Pixelview BT878P+ (jeżeli dobrze znalazłem, bo bardzo podobne do siebie te modele). Po jakimś czasie znalazłem odrobinę nowsze sterowniki z jakiejś chińskiej stronki i była tam opcja better quality to przynajmniej obraz był już wyraźny. O grach w trybie 60Hz mogłem zapomnieć... Mogłem wybierać albo czarno białe, albo pół obrazu kolorowego. Generalnie wina starej karty myślę, że jeżeli kupiłeś coś nowszego ok 100 zł +/- to powinno być ok.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: Axi0maT » 2010-05-21, 08:01

artemis pisze:I tak jak ostatnia wypowiedź w tamtym wątku tak i ja się boję że animacja będzie skakać, a z tym już chyba nic sie nie da zrobić
Ze skokami animacji nie mialem do czynienia - raczej z zamazywaniem obrazu (pozostalosc po poprzednich klatkach animacji). Zmiana oprogramowania przyniosla jednak oczekiwane rezultaty i pozbylem sie tego problemu.
TwilighMaster pisze:Jaki programik polecilibyście to obsługi i odtwarzania obrazu?
Jesli chodzi o program to meczylem sie z wieloma, wiec mam co nieco doswiadczenia. Zdecydowanie polecam DScaler (swoja droga polecony mi przez tbxx'a). Potezny kombajn z mnostwem opcji. Filtry do starych gier, nagrywanie filmikow, automatyczne lapanie screenshotow itd. Z pewnoscia czeka cie troche konfigurowania ale jakosc obrazu jest naprawde najlepsza z tych wszystkich jaki mialem okazje zobaczyc. Link do strony domowej projektu (free download):
http://deinterlace.sourceforge.net/downloads.htm
soberpl pisze:O grach w trybie 60Hz mogłem zapomnieć... Mogłem wybierać albo czarno białe, albo pół obrazu kolorowego
Sa programiki ktore przechwytuja obraz i w locie go zmieniaja na zadany tryb. Polecam WDMControl:
http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... trol.shtml

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: artemis » 2010-05-21, 19:28

Karta przyszła, siedzi już w kompie, a efekty takie:
- telewizja kiepsko odbiera (ale to na 95%wina mojej anteny bo źle ustawiona)
No a teraz sedno:
- SNES - całkiem całkiem, dobre kolory, rozmazywanie minimalne chyba ( testowane na Super Mario World)
- N64 kolory raczej dobre, ale rozmazuje niemiłosiernie, grać sie da ale komfortowe granie to to nie jest (testowane na SM64)
- Gacek - troche mniej rozmazany niż n64, ale jakby kolory ciemniejsze ( testowane na Super smash football)

Problemów z animacją nie zauważyłem w sumie. CO prawda w pewnym momencie miałem wrażenie czy konsola troche wolniej nie reaguje na joystick ale to chyba złudzenie. Teraz ściągnełem sobie Axiomat Twoj program, bo dostałem tylko "honestach", ale już na początku mam problem bo przy wyborze nie ma mojej kartyphilips . Co prawda majątku nie kosztowała (50 zł + spore koszta wysyłki), ale wydaje mi się, że da sie z niej coś więcej wyciągnąć...

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: Ukukuki » 2010-05-21, 19:41

Naprawdę nie lepiej kupić używany telewizor do grania? Za 50 zł albo za 0,7 idzie dostać 21 calowy całkiem niezły a komfort grania o niebo lepszy. Sam w domu mam 2 telewizory kineskopowe które leżą na strychu. Ludzie powoli już zastępują kineskopowe telewizory plazmą albo LCD. Popytaj sąsiadów, kolegów a na pewno coś taniego i dobrego znajdziesz.


Przynajmniej ja nie mogę grać na LCD albo karcie telewizyjnej. Kiedyś szukałem optymalnych ustawień ale efekt końcowy jakoś mnie nie zadowolił.
Famicom!

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: artemis » 2010-05-21, 19:53

Jak nie uda mi sie tego skonfigurować to pewnie nie będe miał wyjścia. Póki co początkowo nie jest tragicznie chyba ( troche ekran rozciągnięty przez to, ze monitor full hd chyba) no i te rozmazywanie.... Program dostarczony od producenta pozwala tylko tak naprawdę rozjaśnić obraz... Ostrości nie poprawia. Za to Dscaler po tym jak wprowadziłem prawdopodobnie błędne dane (te początkowe) dotyczące mojej karty telewizyjnej wywala komunikat coś w stylu "can't create surface" i resetuje mi kompa od razu tak, że już nawet nie moge zmienić tego co wprowadziłem:/

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: tbxx » 2010-05-21, 21:42

Przeinstaluj DScaler. Moja dzika karta działa bez problemu na ustawieniach "Unknown Card" oraz "Unknown Tuner". Po za tym masz przecież dostępną opcję "auto detect".
artemis pisze:CO prawda w pewnym momencie miałem wrażenie czy konsola troche wolniej nie reaguje na joystick ale to chyba złudzenie.
Zdarza się że karta wyświetla obraz z minimalnym opóźnieniem - tak że możemy odnieść wrażenie spóźnionej reakcji joypada.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: artemis » 2010-05-22, 07:05

Chyba nie dla mnie Dscaler :/ auto detect nie działa, wybieranie unknown card i tuner jak i wybranie losowo którejś kart konczy sie zawsze tak samo czyli komunikat can't create overlay surface i wywalenie z programu. Reinstalacja nic nie daje. CHipset karty niby markowy i po przeszukaniu googli niby dscaler odpala ten rodzaj chipsetu, ale jednak cos nie tak. Będe jeszcze próbował....

Tutaj ktoś na tej karcie jednak tego dscalera odpalił więc może nie będzie aż tak źle :P

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: soberpl » 2010-06-22, 17:49

Axi0: jakieś sprawdzone ustawienia, aby obraz był bardziej wyrazisty?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: Axi0maT » 2010-06-23, 04:28

soberpl pisze:Axi0: jakieś sprawdzone ustawienia, aby obraz był bardziej wyrazisty?
Prawde powiedziawszy to troche eksperymentowalem i pary razy tak porobilem z ustawieniami ze nawet program nie chcial sie odpalic :???: Te ktore mam obecnie to podyktowal mi tbxx przez gg, wiec radze do niego uderzyc w tej sprawie. Swoja droga pamietam ze wystarczyly tak naprawde jakies ze 2 opcje zeby wygladalo to calkiem przyzwoicie. Kolejne zmiany nie robily juz na mnie jakiegos wiekszego wrazenia - ot takie niewiele znaczace "retusze" obrazu.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: hat » 2010-07-15, 13:13

Podłączę się do tematu :smile:
Szukam czegoś do łapania sygnału wideo i audio z konsol i zapisywania na dysku twardym. Urządzenie musi być na usb podłączane do laptopa. Natrafiłem na coś takiego klik
Jak myślicie nada się? A może ktoś miał styczność z takim sprzętem i się podzieli wrażeniami.
Obrazek

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: karta telewizyjna a konsola

Post autor: boltzman » 2010-07-15, 16:38

Styczności nie miałem, ale wydaje się być, że w zupełności zaspokoi to potrzebę zgrywania. Oprogramowanie do edycji jest... oby nazwa nie zmieniła się z easyCAP na easyCRAP.
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

ODPOWIEDZ