Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Axi0maT » 2011-03-11, 13:55

Moze inaczej... to ze Ocarina jest gra wybitna, nie oznacza ze kazdy musi ja wybrac do swojej pierwszej top trojki.
Ostatnio zmieniony 2011-03-11, 16:40 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Damjen » 2011-03-11, 14:50

1. Sin and Punishment
2. Zelda: Ocarina of Time
3. Super Mario 64
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: YukiDeSan » 2011-04-06, 07:27

1. Conker Bad Fur Day
2. Ridge Racer 64
3. Mario Tennis

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Baieros » 2011-04-07, 07:44

Też bym sobie pyknął z Mario w tenisa :D Fajnie wybrałeś bo w sumie mocno zróżnicowane gry.

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Master » 2011-04-07, 13:12

Taki offtop :) Jakbyś miał rezygnować z kolekcji wszystkich konsol i zostawić N64 tylko, to zapewne mógłbyś zostawić więcej gier na ten tylko system redukując do zera wszystkie inne..

Ciężko troszku dokonać wyboru 3 gier z powiedzmy 200 wartych uwagi :)

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: artemis » 2011-04-07, 15:14

1. Goldeneye
2. Mario Kart
3. Mario Party 2

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: emet96 » 2012-05-19, 08:03

Pozwolę sobie nieco odkopać temat :)

1. Super Mario 64 - wiadomo Marian. Gra którą już przechodzę 2 czy 3 raz

2. Goldeneye - Gra której Cod może czyścić buty, dobry kosnolowy Fps z nie-spieprzonym sterowaniem :)

3 F-zero X - Ścigać się każdy może trochę lepiej trochę gorzej :).

O 3 miejsce biła się zelda z F-zero aczkolwiek jednak wybrałem to drugie.
/PSX/N64/X360/

Duobix
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 28
Rejestracja: 2012-04-21, 17:19
Lokalizacja: Lochy Neostrady

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Duobix » 2012-05-20, 22:45

1. F-Zero X-ten soundtrack. Ta prędkość. To mięso. Wspomnienia, że przez rok nie wiedziałem, że w tej grze istnieje coś takiego jak hamulec-wyuczyłem się grać samym gazem i trubo.
2.StarFox 64-ta intensywność gameplayu jest wybitna. Czysty arcade, którego się nieubłaganie sączy w szybkich sesjach, dialogi, z których ma się pożądnego łacha...
3.MarioKart 64-najbardziej grywalna i ponadczasowa mechanika gry jaka zaistniała, piętnująca rywalizację...

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Maraz » 2012-05-21, 00:29

1. Starfox 64 - za wszystko, zarówno za wybór trudności swojej podróży po poszczególnych planetach (powiedzmy, swoistą nieliniowość), klimat, dialogi, fabułę, jak i za sam system gry (naprawdę nie myślałem, że shooter mnie tak urzeknie, a mógłbym przy nim siedzieć godzinami i recytować wszystkie kwestie postaci z pamięci)
2. Super Mario 64 - wiadomo, sentyment do Mariana, ciesząca oko grafika, wszystkie sekrety, rozbudowany zasób trików, zapewniona zabawa na dłuuuugi czas
3. Star Wars - Shadows of the Empire, za samą tematykę (przepadam za klimatem starej trylogii i jej pochodnymi), za multi-perspektywę (i za sterami statków, i TPP, i ścigacz), no i muzykę : ) Idealnie pasująca do Starnych Łarsów.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: BloodyClaw » 2012-05-21, 15:52

Dla mnie konsola Nintendo to przede wszystkim multiplayerówki - w nie grałem najwięcej jako, że w latach świetności sprzętu nie posiadałem swojego egzemplarza N64. Singlowych zaległości mam tyle, że nawet nie chcę mi się wymieniać, ale kilka gier ukończyłem i może jakaś platformówka do TOP3 się załapie :P

1. MARIO KART 64 - absolutny i niekwestionowany król gier Nintendo. Prawdę powiedziawszy cała seria tych gier jest dla mnie najlepszym, co stworzyło Big N w swojej historii. Kiedy po raz pierwszy kumpel mi to odpalił, podłączył 4 pady, dwóch innych patałachów zmusiliśmy do gry :grin:, myślałem, że się spuszczę z radości - to była moc!!!! Koszenie kolesi dopałkami, zróżnicowane trasy, poślizgi, spychanie z trasy mniej rozgarniętych oszołomów, zwalnianie bolidu, gdy jest się pierwszym, a ostatni knot wypuścił niebieską muszlę :grin: . Niedługo potem "oficjalne zeszytowe turnieje" i ten ukochany przeze mnie "random", na który sporo ludzi narzeka, ale to jest właśnie esencja tego typu gier - niczego nie można być do końca pewnym. Nawet jak jesteś obcykanym frajerem, to i tak możesz oberwać grzybem w dupę. Sztywniaki, analizujące każdy zakręt z noktowizorem w oczach niech grają na pecetach w symulatory robienia kupy. Trochę się rozpisałem, ale ten tytuł to dla mnie jedna z najlepszych gier wszech czasów i pisząc o niej nie mogę robić tego na spokojnie 8)

2. PERFECT DARK - multi, rozbudowanie, statsy, multi, rozbudowanie, statsy, multi, rozbudowanie, statsy - mantra, którą mogę powtarzać zamiast paciorka.

3. DIDDY KONG RACING - sorry Mario 64 - jednak po ukończeniu tych wyścigów czułem większą frajdę. Diddy w jednej kwestii był na pewno lepszy od Mario Kart, mianowicie miał dość trudny, przez co niesamowicie satysfakcjonujący (po ukończeniu) tryb single. Czułem taką urewską radochę po zwycięstwie w finałowym wyścigu w Time Trial, że mógłbym zarazić ją pół tego narodu wiecznych narzekaczy i przeistoczyć ich w najbardziej wesołych ludków świata. Kiedy Pipsy po raz ostatni mijała metę po tygodniu lub dwóch ciężkiej, ale (paradoksalnie) niesamowicie wciągającej wyżywki, wiedziałem, że to najlepiej wydane 20 złotych w moim życiu :grin: Czemu Diddy nie jest przed Mario, skoro ma od niego lepszy singiel? Bikoz Marian przetarł szlak, był numerem jeden - tak naprawdę on stworzył i Diddy'iego i CTR'a i resztę klasyków gatunku...Hail to the King!!!

Genialny moim zdaniem Super Mario 64 się nie załapał, podobnie jak Mario Party, które aktualnie znalazło by się na piątym miejscu. Poza tym jest kilka gier, które być może kiedyś, jeśli się z nimi zapoznam, wskoczą do pierwszej trójki (chociaż pierwsze miejsce raczej już nigdy się nie zmieni): Mario Tennis, Mario Golf, WCW Revenge (posiadam te tytuły, ale jeszcze zbyt mało grałem, żeby wyrobić sobie ostateczną opinię na ich temat).
Ostatnio zmieniony 2012-05-21, 20:46 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Bodzio » 2012-05-21, 18:39

Z Nintendo 64 nie miałem kiedyś dużej styczności i ogólnie nie mam oblatanych zbyt wielu gierek na tą platformę, ale jakbym miał coś wybrać to byłoby to:

1. Super Mario 64 - jak już pisałem kiedyś ta gra zupełnie mnie zaskoczyła i kompletnie obaliła moje negatywne zdanie o tym tytule.

2. Mario Kart 64 - ustępuje CTR, ale skoro tu tylko o gry na Nintendo 64 chodzi to nie mam wyboru, obie zaliczam do górnej półki

3. Mario Tennis - niestety nie miałem okazji zagrać w nią na N64, ale jedynie próbować uruchomić wieki temu na emu i przy wszystkich krzakach i bugach ta gra jest genialna. Pamiętam jak bodajże w Play ją porównywali nawet chyba do Virtua Tennis z DC choć to inna generacja konsol. Ogólnie to jeden z tytułów na który będę na pewno polował na allegro bo gra jest chyba tego warta i chcę ją zobaczyć w pełnej krasie.

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Zelas12 » 2012-05-24, 21:26

Hmmmm
Numero Uno: Super Mario 64-gra legenda masterowałem i wymasterowałem na 120 starsów,oczywiście kiedyś :) kiedy miałem czas. Jest jeszcze masterka z pieniążkami ale to juz wyższa szkoła jazdy.
Numero Due: Golden Eye -fenomenalna gra na multi,oj ile się w to zagrywałem masakra.Te nocki w salonach arcade :) Również wymasterowałem gre wszystkie tzw plansze na najwyższym stopniu trudności. Niestety przedostatniej planszy nie udało mi sie przejść :( co za tym idzie nie odsłoniłem ostatniej :( moze kiedys się zmotywuje do tego?????
Numero Tre: Mission Imposible- co zdiwieni??? Gra mnie pochłoneła na tamte czasy nie odpuściłem i przeszedłem cała.
Wiem że jest wiele gier wartych uznania ale właśnie te wryły mi się w pamięc i już raczej do końca życia nie wylecą :)
Kolekszyn:Psx,PS 2,PS 3,C 64,Atari 2600,GBC,SEGA Portable,NES,SNES,N 64

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: kanarekkk » 2012-05-24, 21:51

1.Mario Kart 64 - pierwsza gra w jaka gralem na tej konsoli. Od razu w multi, z 2 kuzynami, ktorzy przyjezdzali na wakacje ze Szkocji. Jak ja im zazdroscilem...
2. Super Smash Bros - jak wyzej ;)
3. Zelda Ocarina of Time - nie wiem dlaczego, ale mam sentyment do tej gry. Nie udalo mi sie jej ukonczyc na 100%, wspomagalem sie nie raz solucja, jednak zapadla mi gleboko w pamiec ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: Bodzio » 2012-05-24, 22:22

Mission Imposible- co zdiwieni???
Nawet bardzo. Ta gra to mój koszmar z dzieciństwa! Miałem to na PSXa i do dziś pamiętam jak się zaciąłem w niej zaraz na początku i musiałem ją odpuścić. Bodajże w jakimś domu na bakiecie, jak trzeba było jakieś fiolki z czymś do kratek wentylacyjnych wsadzać i nie mogłem znaleźć jednej kratki czy jakoś tak. To było wieki temu, ale uraz pozostał.

Awatar użytkownika
N64PL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-23, 09:36

Re: Jakbyście musieli wybrać tylko 3 gry

Post autor: N64PL » 2012-05-25, 16:39

Baieros pisze:
Co do kolegi N64PL to po jego postach innych gier jak Banjo nie dało się spodziewać :D
Tyle tylko, że pisałem to w lutym 2011 kiedy faktycznie grałem głównie w Banjo. Od tamtej pory wiele się zmieniło, pozyskałem 20 nowych gier w swojej kolekcji i dziś odpowiedź na pytanie z tematu nie byłaby taka prosta. Gdybym miał pozostawić tylko 3 gry to musiałyby to być gry długie i bardzo grywalne. Na pewno zostawiłbym Perfect Dark.
A pozostałe 2?
Super Mario 64 i Taz Express.

ODPOWIEDZ