Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: tomekm » 2011-07-17, 13:15

Witajcie.
Czy mógł by ktoś dać listę gier które wspiera Expansion Pack ?
Oraz proszę o informacje co konkretnego się dzieje po zainstalowaniu tej dodatkowej pamięci, zwiększa się rozdzielczość ? konsola ma więcej miejsca na tekstury :)? FPS'y się zwiększają :)?

Zakupiłem konsolę bez EP i teraz się zastanawiam czy w niego zainwestować.
Większość z W/W można wygooglować ale pomyślałem że rewelacją będzie gdy info dot EP znajdzie się tutaj i w jednym miejscu - może w przyszłości się komuś przyda.
Pozdrawiam T.M

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: ping » 2011-07-17, 13:21

Po wpisaniu w google frazy "list of games that support expansion pack" i klepnięciu pierwszego linka wyskoczyło mi coś takiego ;):
http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_6 ... ansion_Pak
Obrazek

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: BigBoss » 2011-07-17, 13:33

Lista jest, to może ktoś teraz napisać konkretne przykłady tego, co poprawia EP w danej grze :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: Axi0maT » 2011-07-17, 19:46

BigBoss pisze:Lista jest, to może ktoś teraz napisać konkretne przykłady tego, co poprawia EP w danej grze :)
Gier jest troche, a w kazdej wyglada to inaczej - nie myslicie chyba ze ktos kazda gre tu wam opisze. Najlepiej szukac w jakichs recenzjach - ja piszac o gre zawsze poswiecam ciut miejsca na Expansion Paka jesli dana gra go wykorzystuje.

Uogolniajac - w zdecydowanej wiekszosci gier ktore Expansion Paka wykorzystuja mozna podbic rozdzialke do Hi-Res - to juz duzo daje. Zazwyczaj trzeba liczyc sie tez ze spadkiem animacji - framerate moze spasc o te 5 klatek.. raczej nie wiecej.

Niektore gry maja na kartridzu zestaw lepszych tekstur i wtedy grafa wyglada zdecydowanie lepiej (Turok 2 ma niemal napewno... reszty nie pamietam, ale na bank sa jeszcze jakies).

Niektore gry wymagaja Expansion Paka do niektorych trybow itd - ale to juz jest w adnotacjach w linku ktory podal ping.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: tomekm » 2011-07-17, 20:41

ok, czyli muszę zainwestować, akurat na gracie mam hopla :P, ta z emulatora pozostawiła wiele do życzenia stąd zakup real hardware. Niestety nie udało się zdobyć konsoli z expansion packiem.

Rozumiem że w każdej grze się to uaktywnia z menu ? czy automatycznie cart po wykryciu EP ustawia lepsze parametry ?
Pozdrawiam T.M

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: ramzes64 » 2011-07-17, 20:59

w wiekszosci gier ktore obsluguja EP chyb automatycznie / pojawia sie ikonka z informacja ze wykryto EP.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: tomekm » 2011-07-17, 21:16

ramzes64, orientujesz się ile takie cacko kosztuje (EP - bez boxa, sama karta...) ?

Macie tutaj kogoś na forum, zaprzyjaźnionego, kto sprzeda w rozsądnej (czytaj niskiej) cenie taki moduł :)?

Widziałem że niektóre konsole mają na EP takie czerwone ażurowe zaślepki ? czy ona jest w zestawie ? czy ta zaślepka od standardowej zworki w miejscu EP się sprawdzi ? (zmieści się pod nią EP ?)
Pozdrawiam T.M

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: emet96 » 2011-07-17, 21:24

tomekm pisze:ramzes64Widziałem że niektóre konsole mają na EP takie czerwone ażurowe zaślepki ? czy ona jest w zestawie ? czy ta zaślepka od standardowej zworki w miejscu EP się sprawdzi ? (zmieści się pod nią EP ?)
Ke? Tak na serio to czerowne dziadostwo to jest przytwierdzone do EP.
/PSX/N64/X360/

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: mca64 » 2011-07-17, 21:39

Axi0maT pisze: Niektore gry maja na kartridzu zestaw lepszych tekstur i wtedy grafa wyglada zdecydowanie lepiej (Turok 2 ma niemal napewno... reszty nie pamietam, ale na bank sa jeszcze jakies).
Perwsze slysze, zrodlo? na 99% tak nie jest

W Turoku 2 skok w grafice, po uzyciu ram paku jest ogromny. W raymanie 2 tez ladnie to wyglada. Trzy dobre gry wymgaja go abys mogl w nie pograc:
Majora's Mask, Donkey Kong 64 i Perfect Dark (tryb single player). Generlanie ramp pak podbija rozdzialke przy mniejszym lub wiekszym spadku fpsow. Ogolnie warto zainwestowac

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: mca64 » 2011-07-17, 21:50

ramzes64 pisze:w wiekszosci gier ktore obsluguja EP chyb automatycznie / pojawia sie ikonka z informacja ze wykryto EP.
jest raczej na odwrot - trzeba samemu wlaczyc w opcjach hi-res

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: Damjen » 2011-07-17, 22:01

Pojawia się ikonka przy uruchomieniu gry i czasem można od razu wtedy wybrać res (np. w Castlevania LOD). W większości gier jednak wybieramy to w opcjach.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: Baieros » 2011-07-17, 22:38

tomekm pisze:ramzes64, orientujesz się ile takie cacko kosztuje (EP - bez boxa, sama karta...) ?

Macie tutaj kogoś na forum, zaprzyjaźnionego, kto sprzeda w rozsądnej (czytaj niskiej) cenie taki moduł :)?

Widziałem że niektóre konsole mają na EP takie czerwone ażurowe zaślepki ? czy ona jest w zestawie ? czy ta zaślepka od standardowej zworki w miejscu EP się sprawdzi ? (zmieści się pod nią EP ?)

+/- 50zł na allegro nie szukając jakiś okazji, nieoryginalne z ebay można już trzepnąć za 30zł + wysyłka, wyjdzie podobnie.

To czerwone ażurowe coś to EP właśnie, jest to jego integralna część.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: ramzes64 » 2011-07-17, 23:09

EP wygląda tak
http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=120

kosztuje coś około 40zł

ostatnio kupiłem kupe złomu, jak sie okazało to przyszło tak usyfione że masakra. Kupowałem to tylko dla EP
http://allegro.pl/konsola-nitendo-64-i1676083370.html ... reszte planuje sprzedać - może wyjdzie taniej niż 40zł.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: Axi0maT » 2011-07-18, 03:20

mca64 pisze:Perwsze slysze, zrodlo? na 99% tak nie jest
http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_6 ... ansion_Pak
Supporting games usually offered higher video resolutions or higher textures and/or higher color depth.
W sumie to moze byc tak ze w Low-Res sa przeskalowane tekstury na gorsze po prostu. Poszukam jeszcze, bo wikipedia to zadne zrodlo, ale jestem przekonany ze czytalem o tym wielokrotnie. Dodam ze nie chodzi o zmiane wszystkich tekstur w grze tylko o wybrane elementy, jak np. ikonki z interfejsu sa wyraznie inne.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Expansion Pack - jakie gry obsługuje i co konkretnie daje.

Post autor: tomekm » 2011-07-18, 05:49

jakie są różnice wynikające z oryginalnego a podrobionego expansion pack ?
(wiem że różnią się wyglądem, przejrzałem foty na google.)

Czy działanie i niezawodność pozostaje na identycznym poziomie - ma ktoś doświadczenie ?

na start zapodam gierki:
1. Mario 64
2. Star Wars Shadows of the epires
3. Banjo Kazooie
4. Wave Race 64

myślę że to będzie grania na 2-3 miechy :-)

Aktualnie nie mam EP - czy dla tych gierek będzie wykorzystywany ? czy stracę coś bez niego ?

P.S gdyby komuś walał się niepotrzebny - dajcie znać - cz chęcią przygarnę za rozsądną cenę.
Pozdrawiam T.M

ODPOWIEDZ