Nintendo 64 NTSC

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Nintendo 64 NTSC

Post autor: Y2K » 2006-08-02, 14:56

Chcialbym sobie kupic N64 w powyzszej wesji, jednak do konca nie wiem co jest mi potrzebne by grac na czyms takim u siebie w domu (konwerter do pradu, obrazu?). Pytanie banal dla wielu - mi wiele by pomoglo. Nie wiem czy juz ktos opisywal to na tym forum, ja w kazdym razie nie znalazlem jakis info na ten temat. Jezeli ktos przeglada niemiecki ebay i tenze sprzet - prosze o linka.
Za szybka u mnie lezy bezczynie pudelko i gra Spider-Man (czerwony kart), niestety wlasnie w NTSC.
Obrazek

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-08-02, 18:16

http://www.allegro.pl/item117979476_pas ... imum_.html
nie potrzebny ci ebay ani konsola NTSC, allegro rodzime wystarczy ;)

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Damjen » 2006-08-02, 19:33

Hm, to moze ja sie wypowiem :) Siedze w N64 od ok. 7 lat i co-nieco wiem na ten temat... :P
Po pierwsze - nie ma uniwersalnego konwertera PAL=> NTSC czy NTSC=> PAL, ten na tej aukcji allegro dziala tylko z czescia gier, nie wiadomo jednak ktore gry na nim pojda, to loteria. Wiele osob sprzedaje takie urzadzenia twierdzac ze mozna na nich grac we wszystkie gry NTSC - to nieprawda i nie daj sie na to nabrac.
Po drugie - konsole NTSC na niemieckim ebay'u nie jest latwo znalezc, najlepiej po prostu kupic jakas z ebay.com, z USA. Na takiej konsoli oczywiscie odpalisz wszystkie gry z USA, oraz, po wycieciu dwoch szarych klockow z dna slotu na kartridze - odpalisz tez WSZYSTKIE gry z Japonii:) Japonskie NTSC i amerykanskie NTSC jest takie samo a jedyna blokada to wlasnie te szare klocki, ktorych usuniecie umozliwia na odpalanie wszystkich kartridzy - i z USA i z Japonii.
Po trzecie - do konsoli N64 NTSC pasuja WSZYSTKIE akcesoria ktore mozna podlaczyc do N64 PAL, czyli - jumper pak, expansion pak, kabel antenowy, pad, kierownica, etc... Najistotniejsze jest to ze do konsoli NTSC mozesz bez obaw podpiac zasilacz od konsoli PALowskiej wiec nie musisz sie bawic w te smieszne amerykanskie wtyczki i transformatory tylko przekladasz zasilacz z konsoli PAL do NTSC i jedziesz.
Po czwarte - zeby miec kolor w grach NTSC musisz miec telewizor ktory odbiera obraz w systemie NTSC 3.58 (jesli Twoj TV ma wbudowany NTSC ale nie 3.58 tylko 4.43 to obraz bedzie czarno-bialy). No ale nie sadze zeby NTSC staniowilo jakikolwiek problem w owczesnych czasach bo teraz kazdy telewizor jest multisystemowy.
Po piate - Spiderman na N64 to zajebista gra i musze ja sobie kupic :mrgreen:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-08-02, 20:48

Wlasnie tak mi sie wydawalo! Chyba gdzies kiedys o tym napisales (nie wiem czy nie na forum NintendoWorld), ale nie bylem pewien :wink: .
Jakis czas temu ktos (Burzaxxx?) wystawil na allegro N64 NTSC w box'ie. Za 80 zl. kup teraz, niezle.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Damjen » 2006-08-03, 05:14

80 zl ? Bez jaj :?
Sama konsole NTSC, bez kabli i akcesoriow mozna ostatnio kupic za kilka zlotych, co jakis na allegro (Placieniszki, czy cos takiego...)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2006-08-03, 06:30

Zgadza sie, niejaki "rychta" sprzedaje takie smakolyki wprost z USA. W aukcjach ma dopiske (Placieniszki). Ostatnio wciaz poluje na ktoras z jego konsolek N64, ale chce sie zmiescic w 10PLN, a aukcje koncza sie zazwyczaj w okolicach 12-15 PLN.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Y2K » 2006-08-03, 12:36

Wow, dzieki AdamGilmore. Szykowalem sie na wydatek ok 100 zl, a tu zjeb.iscie. Co do konwertera, to mam takie urzadzonko i kilka gier NTSC, min. Turok stary i one chodza. Jak wlacze Spider-Man'a przez konwerter, pojawia sie info, ze nie mozna odpalic gry na tym systemie :x Myslalem, ze mnie szlag trafi. Dlatego wlasnie N64 NTSC.
Dzis sprobuje podlaczyc u kumpla moim zasilaczem jego NTSCowe N64. Jak bedzie chodzic, chce widziec jego mine, ze chodzi bez tych wszystkich dodatkowych kabli i urzadzen. 8)

[ Dodano: 2006-08-06, 17:30 ]
Rzeczywiscie chodzi. Kumpel byl w szoku :shock: , ja w malym zreszta tez :mrgreen:
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2006-08-11, 12:22

Jak zwykle, mieszkancy krajow na ktore przypada region PAL zawsze sa poszkodowani jesli chodzi o modyfikacje sprzetow. "Nasze" wersje sa zazwyczaj modyfikowanymi wersjami oryginalnych PCB, wprowadzajacymi jakies tam ulepszenia. Mniejsze lub wieksze. Mniejsza o to.

Jako ze Nintendo to lekkie matoly, postanowiono usunac z 64 bitowej konsoli wyjscie sygnaly RGB, choc wczesne modele NTSC wsparcie dla takowego sygnalu posiadaja.

Jesli masz zamiar grac w gry NTSC i zakupiles japonska lub amerykanska konsole, naprawde polecam modyfikacje konsoli dzieki ktorej zyskujemy mozliwosc wypuszczenia na TV obrazu w formacie RGB, a nie kompozytowym.

Nie wszystkie modele Nintendo 64 mozna w ten sposob zmodyfikowac. Rozpoznac czy nasz model jest odpowiedni mozna po obecnosci ukladu w danej wersji, odpowiedzialnego sa sygnal. Kompatybilny uklad to 24 pinowiec oznaczony VDC-NUS BU9801F.

Reszte informacji na temat modyfikacji mozna spokojnie znalezc na sieci, chyba ze ktos na powaznie jest zainteresowany taka operacja. W takim wypadku moge opisac temat dokladniej.

Modyfikacja RGB nie ma oczywiscie nic wspolnego z zabezpieczeniami regionu i odpalaniem importow. To po prostu wyrazniejszy obraz.

AdamGilmore: Fajny masz avatar - http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php?t=5224
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2006-08-11, 13:47

No to podaj szczegoly...
Rozumiem ze N64 ma wyjscie wlasnie kompozytowe... Sygnal wychodzi z konsolki i biegnie trzema chinchami - dwie z nich to dzwiek, a trzeci ten zolty to wlasnie wyjscie kompozytowe...
Obraz RGB to obraz przesylany niezaleznie 3 kanalami (R-red, G-green, B-blue) i lepszy od kompozytowego, bo barwy nie sa mieszane.
Jak to przerobic... pisz czlowieku bo mam wlasnie z tym problem (obraz rozmyty na TV)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2006-08-11, 14:04

Skrotowo i bez fotek, najprostszym sposobem, bo siedze w pracy:

Namierzyc nalezy wspomniany uklad na PCB naszego Nintendo. Miejsce w ktorym znajduje sie, oznaczone jest symbolem "U4". To ten uklad we wspomnianej wczesniej wersji wypuszcza syngal RGB.

Sygnal to kolejno:

Pin 17 - Red
Pin 19 - Green
Pin 21 - Blue

Narozne piny sa ponumerowane, wiec nie bedzie ciezko znalezc tych z sygnalami. Teraz wystarczy poprowadzic przewody do wyjscia Multi Out. Docelowe piny MO to kolejno:

Pin 01 - Red
Pin 02 - Green
Pin 04 - Blue

Teraz wystarczy zaopatrzyc sie w SNES'owy kabel RGB [SNES o dziwo mial wsparcie RGB] i gotowe. Na sieci mozna znalezc tutoriale ktore opisuja inny sposob podlaczenia, nie zaczynajac od ukladu. Taki typ podlaczenia moze byc powodem ciemniejszego obrazu jako ze sygnal jest oslabiony.

Wariant podlaczenia niebezposredniego wymaga wzmocnienia sygnalu, a co za tym idzie calej masy lutowania i komponentow, wiec mozna go sobie darowac. Niektorzy skarzyli sie na zbyt jasny obraz podlaczajac besposrednio pod uklad. Sam przerobilem w ten sposob kilka konsol i zadna nie miala takiego problemu.

Jesli nie damy rady skombinowac kabla RGB od SNES'a, zawsze mozemy zrobic wlasny. Schematow SCART na necie pelno.

P.S. - Przerobka tyczy sie tylko starszych modeli NTSC [zarowno JP jak i US]. Slyszalem ze podobno mozna przerobic jakies starsze SECAM'y, ale nie potwierdzilem bo nigdy nie mialem zlomu w rekach.

Konsol PAL niezaleznie od modelu, NIE da sie w ten sposob przerobic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2006-08-16, 07:03

Morden pisze:Konsol PAL niezaleznie od modelu, NIE da sie w ten sposob przerobic.
Ostatnio kupilem fajny kabelek do N64 zakonczony wlasnie SCARTem a nie standardowym EURO... i nie dzila (slychac tylko glos) - to by tlumaczylo dlaczego kabelek nie dziala - moze jest po prostu do NTSC RGB

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2006-08-16, 07:07

Przyczyna lezy chyba gdzie indziej. Po pierwsze, jestes pewien ze to kabel do Nintendo 64? SNES i GameCube maja dokladnie to samo okablowanie. Po drugie. Starsze konsole NTSC [US i JP] daja sygnal RGB na plycie, ale nie jest on wyprowadzony na wyjdzie. Nigdy nie byl. Stad koniecznosc modyfikowania konsoli. Nawet jesli masz kabel RGB od innej konsoli [SNES, GC], nic to nie da. Zadne Nintendo 64 nie ma sygnalu RGB na wyjsciu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2006-08-16, 07:33

No to nie wiem w czym tkwi problem z moim kabelkiem... pochodzi on z oryginalnego zestawu N64 Platinium Pack wiec napewno jest do N64

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2006-08-16, 07:44

Ale nie moze byc kablem RGB, poniewaz Nintendo 64 nie ma wygnalu RGB na wyjsciu. Po prostu kompozytowa przelotke zastapiono calym kablem. Jesli wtyczka ma wszystkie piny, niekoniecznie musza one byc obsadzone.
Obrazek

seler
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-29, 23:46

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: seler » 2006-12-29, 23:48

Podepne sie pod istniejacy topic zeby nie zasmiecac forum jak myslicie czy za Dr Mario (NTSC) warto dac 60 zeta ? Znajomy za tyle chce sprzedac mi te gre.

ODPOWIEDZ