Nintendo 64 NTSC

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-12-30, 11:22

Jak dla mnie znacznie za duzo. Przeciez po tyle to chodza Zeldy na N64!
Inna sprawa, jesli Dr. Mario ma dla Ciebie wartosc sentymentalna :) .

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: soberpl » 2006-12-30, 12:55

Eee no jak od znajomego to 40 zl. + kilka piw.

Konto usunięte

N64 - sygnaly RGB

Post autor: Konto usunięte » 2008-04-29, 16:30

Witam

Wlasnie zakupilem konsole Nintendo 64 PAL. Czy jest jakas szansa na przerobienie jej tak azeby na jej wyjsciu byly skladowe RGB?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: tbxx » 2008-04-29, 20:12

Nie ma na to szans.. tylko wczesne wersje NTSC

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2008-04-29, 20:51

tbxx pisze:Nie ma na to szans.. tylko wczesne wersje NTSC
O czym zreszta pisalismy juz wczesniej w tym samym, jakze dlugim temacie. Opisalem skrotowo sposob, w jaki mozemy przerobic konsole. W koncowej linijce nawet podkreslilem ze konsol PAL nie da sie w ten sposob przerobic. Wystarczylo przeczytac. Ale tym razem wybaczamy.
Obrazek

Konto usunięte

N64 - sygnaly RGB

Post autor: Konto usunięte » 2008-04-30, 16:46

Witam

Nie moge jej teraz sprzedawac z powrotem, poniewaz na tym strace. Jesli jakosc nie bedzie duzo gorsza od tego co jest na PC za pomoca emulatora Project64 to ja zostawie.

Pozdrawiam

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2008-04-30, 23:27

Jak na oryginale jakosc moze byc gorsza niz na emulatorze?
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Inlagd sill » 2008-05-01, 07:21

Morden pisze:Jak na oryginale jakosc moze byc gorsza niz na emulatorze?
Jesli ktos chce widziec kazdy piksel, to w przeciwienstwie do emulatora TV mu tego nie zapewni.

Osobna sprawa, czy to ma sens, biorac pod uwage ze gry byly pisane do grania na TV (ze o ulomnosci emulatorow w wielu kwestiach technicznych przekladajacych sie na grafike nie wspomne).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-01, 11:00

Emulator - nawet ten najlepszy - Project64 to syf w porownaniu do tego co oferuje sama konsola. Grafka jest zazwyczaj rozpieprzona - w 90% gier rzucaja sie w oczy rozpikselowane bitmapy itd. N64 ma zaimplementowanych sprzetowo mase funkcji ktorych w emulatorze nie uswiadczysz. Jedyny plus emu to wyzsza rozdzialka niz w oryginale... ale co to za przyjemnosc ogladac gre w wyzszej rozdzialce podczas kiedy nie masz rozmywania i wszystko sie rozjerzdza na ekranie. Emu jest do dupy - to moje osobiste zdanie, jak sie ktos nie zgadza to od razu mowie ze mam jego zdanie w dupie tak samo jak te emulatory :P

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Morden » 2008-05-01, 11:19

Poza aspektem audiowizualnym, nie zapominajmy o sterowaniu. Owszem, mozna sobie zalatwic lub nawet zrobic przejsciowke pozwalajaca na podlaczenie pada N64 do PC, ale ilu uzytkownikow emulatorow Nintendo 64 gra na oryginalnych padach? Jesli ludzie podlaczaja do PC jakiegos pada, jest to najczesciej pad PlayStation a ten w grach N64 czesto sie po prostu nie sprawdza.

Dodajmy do tego stabilnosc ktora zawsze stoi pod znakiem zapytania i mozna smialo olac emulatory. Tworcy emu nie testuja gier przechodzac je od poczatku do konca. W polowie gry jakas nieobslugiwana instrukcja lub efekt moze uniemozliwic dalsze granie, wysypac emulator i tym podobne.

Najwazniejsze na koniec. Granie na emulatorach bez posiadania oryginalnej wersji gry w ktora gramy jest nielegalne. By legalnie pograc na emulatorze i tak musisz dana gre kupic, a jesli juz ja kupiles, rownie dobrze mozesz grac na konsoli, ktora mozna kupic za grosze.
Obrazek

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-05-14, 16:11

Axi0maT pisze:Emulator - nawet ten najlepszy - Project64 to syf w porownaniu do tego co oferuje sama konsola. Grafka jest zazwyczaj rozpieprzona - w 90% gier rzucaja sie w oczy rozpikselowane bitmapy itd. N64 ma zaimplementowanych sprzetowo mase funkcji ktorych w emulatorze nie uswiadczysz. Jedyny plus emu to wyzsza rozdzialka niz w oryginale... ale co to za przyjemnosc ogladac gre w wyzszej rozdzialce podczas kiedy nie masz rozmywania i wszystko sie rozjerzdza na ekranie. Emu jest do dupy - to moje osobiste zdanie, jak sie ktos nie zgadza to od razu mowie ze mam jego zdanie w dupie tak samo jak te emulatory :P
W pelni podzielam Twoje zdanie :P Na N64 interesuja mnie dwie gry: Castlevania oraz Castlevania - Legacy of Darkness. To sa najlepsze gry na N64 i nic ich nie pobije! Ta zaskakujaca akcja oraz super dobrana - nastrojowa muzyka. Szkoda tylko, ze niektore Levele z pierwszej czesci sie powtarzaja.
Na emulatorze Project64 w Castlevania tekst jest przesuniety w dol przez co nie mozna przeczytac go do konca i w efekcie zrozumiec kontekst. W Castlevania - Legacy of Darkness zawiesza sie gorna czesc grafiki. No i tez jakosc dzwieku w obydwu czesciach tez jest kiepska - trzaski jak z gramofonu :P

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-05-26, 14:21

Witam

Mam taki pomysl: Moze wylutowac ten uklad VDC-NUS BU9801F z konsoli N64 NTSC i wlutowac do wersji PAL? Czy to jest jedyny uklad ktory odpowiada za sygnaly RGB? Jesli tak bylaby mozliwosc zrobienia RGB w wersji PAL.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-27, 13:15

Ciekawe rozwiazanie. Ja jednak nie znam sie na tyle na elektronice, aby stwierdzic czy taka modyfikacja ma sens. Osobiscie mysle jednak ze raczej nie przyniesie to rezultatu poniewaz generowany jest obraz NTSC... chyba sie nakaszani...

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-05-27, 13:59

Witam

Po pierwsze pytanie bylo do Morden.
Po drugie to uklad ma wydzielac z linii danych sygnaly RGB, ktore niezaleznie od konsoli sa takie same i po wlasciwym podlaczeniu jej do TV powinno wyswietlac RGB.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-27, 19:16

Jesli oczekujesz odpowiedzi Mordena na to pytanie to mysle ze mozesz jeszcze troche poczekac :undecided: Jesli tak bardzo zalezy Ci na odpowiedzi na Twoje pytanie to polecam zadac mu je osobiscie - jego blog czy cos, bo z tego co sie zorientowalem to sie chyba obrazil i ostatnimi czasy nie zaszczyca nas swoja wizyta na forum.
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 19:21 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ