Nintendo 64 NTSC

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Mejs » 2008-05-27, 19:21

Hpoznanski jezeli bardzo chcesz sie z nim skontaktowac moge Ci podac jego numer GG. Axiomat gdyby na mnie bylaby podobna nagonka rowniez bym sie "obrazil" i sobie poszedl.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-27, 19:26

Mejs pisze:Axiomat gdyby na mnie bylaby podobna nagonka rowniez bym sie "obrazil" i sobie poszedl.
Nagonka? Zaraz.... to jedna osoba moze zrobic nagonke (mowie o sobie). Napisalem co mysle i z tego co pamietam to raczej nikt mnie nie poparl, a nawet wrecz przeciwnie - dostalo mi sie od innych. Napisalem co o nim mysle i tyle. Jesli juz mowa o nagonce, to raczej bym powiedzial ze to Morden zaczal z jakas przedziwna krucjata przeciwko ramzesowi, a pod koniec nawet przeciwko calemu retroage i forum. Jakbys nie pamietal to przypomne ci ze w piekny sposob podsumowal forum... ale co tam. To ja jestem ten zly.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Mejs » 2008-05-27, 19:53

Spoko Axiomat ale wypowiadales sie za wszystkich tych "Wielkich Utraconych Naszego Forum". Grupa nawiazala sie oczywiscie tuz po przybyciu Mordena ktory tak pozamiatal na forum ze nie mieli innego wyjscia.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Gimiak » 2008-05-29, 17:11

Axi0maT pisze:Jesli oczekujesz odpowiedzi Mordena na to pytanie to mysle ze mozesz jeszcze troche poczekac :undecided: Jesli tak bardzo zalezy Ci na odpowiedzi na Twoje pytanie to polecam zadac mu je osobiscie - jego blog czy cos, bo z tego co sie zorientowalem to sie chyba obrazil i ostatnimi czasy nie zaszczyca nas swoja wizyta na forum.
No, ciekawe przez kogo... Dwa dni mnie nie ma, a Axiomat sie rozbestwil. Ciebie sie powinno lac! :sarcasm: Kultury w tobie brak, wstyd mi za Ciebie. :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-30, 06:44

Oprocz braku kultury ktory widze co niektorym bardzo przeszkadza to mam tez sporo zalet... szkoda ze tego nikt nie docenia...

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-05-30, 15:01

Nie wiem w ogole o czym piszecie.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: ramzes64 » 2008-05-30, 16:46

Axi0maT pisze:Oprocz braku kultury ktory widze co niektorym bardzo przeszkadza to mam tez sporo zalet... szkoda ze tego nikt nie docenia...
1 zaleta - mieszkasz w Koszalinie
2 zaleta - mieszkasz spacerkiem 13minut odemnie, niecale 2km
3 zaleta - masz N64, GC

Axi0maT ma SAME ZALETY - docencie to!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-05-30, 18:38

hpoznanski pisze:Nie wiem w ogole o czym piszecie.
Mowa o sytuacji ktora miala miejsce ostatnio na forum. Nastapilo pewne ostre spiecie pomiedzy niektorymi uzytkownikami... W wyniku ktorego czesc osob juz nas nie odwiedza, a ja okazalem sie prostakiem, gburem i fajfusem... :angry:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Damjen » 2008-05-30, 21:05

Nie chce byc niczyim adwokatem ale, czytajac niektore potyczki slowne wydaje mi sie, ze mozna bylo troche wyluzowac...No ale to juz jest offtop czysty bo to przeciez topic o N64 NTSC.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-06-03, 06:51

No wlasnie.
A ja mam pewne pytanie dotyczace Memory Expansion w tej konsoli.

W instrukcji do gry Castlevania Legacy of Darkness jest napisane, ze na poczatku przed gra pojawia sie menu w ktorym mozna wybrac jakosc normalna lub wysoka w przypadku gdy jest podlaczony Memory Expansion. Ja mam cos w tym slocie ale tego komunikatu nie otrzymuje.
Czy ktos moze co moze byc tego powodem? Jak w ogole wyciagnac Memory Expansion ze slotu?

Drugie pytanie dotyczy Controller Pak oraz Rumble Pak. Czy ktos z Was wie gdzie mozna dostac Controller Pak ktory i Rumble Pak ktore nie potrzebuja baterii?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: tbxx » 2008-06-03, 07:02

Jezeli nie masz mozliwosci wyboru normalnej/wysokiej rodzielczosci tzn ze masz w konsoli Jumper Paka (zworke). Expansion Pak najczesciej ma gore (widoczna czesc) w kolorze czerwonym

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 09:49

hpoznanski pisze:No wlasnie.
A ja mam pewne pytanie dotyczace Memory Expansion w tej konsoli.

W instrukcji do gry Castlevania Legacy of Darkness jest napisane, ze na poczatku przed gra pojawia sie menu w ktorym mozna wybrac jakosc normalna lub wysoka w przypadku gdy jest podlaczony Memory Expansion. Ja mam cos w tym slocie ale tego komunikatu nie otrzymuje.
tbxx dobrze mowi. Zobacz co masz pod klapka. Jesli jest tam taka czarna kostka (moze byc ewentualnie z rozowa naklejka na wierzchu):
Jumper Pak [NUS-008]
To znaczy ze nie masz dodatkowej pamieci i nie wycisniesz wysokiej rozdzialki (ktora w tej grze jest po prostu przepiekna). Jesli masz pod klapka cos takiego:
Expansion Pak [NUS-007]
To musisz miec opcje z wysoka rozdzialka (zreszta z tego co pamietam to chyba domyslnie jest na wysoka ustawiana).
hpoznanski pisze: Czy ktos moze co moze byc tego powodem?
Jesli masz taka pamiec a nie ma wysokiej rozdzialki to moze pamiec jest uszkodzona... ale wowczas najprawdopodobniej gra powinna sie zawieszac.
hpoznanski pisze:Jak w ogole wyciagnac Memory Expansion ze slotu?
Do Expansion Paka dodawane jest cos takiego:
Jumper [NUS-012]
Ten kawalek plastiku sluzy do wygodnego wyciagania Expansion Paka i Jumper Paka. Przy odrobinie umiejetnosci mozesz tez uzyc sztuccow kuchennych - np rekojescia lyzeczki do herbaty :grin:
hpoznanski pisze: Drugie pytanie dotyczy Controller Pak oraz Rumble Pak. Czy ktos z Was wie gdzie mozna dostac Controller Pak ktory i Rumble Pak ktore nie potrzebuja baterii?
Na allegro mozna znalezac czasem Rumble Paki ktore nie wymagaja baterii. Mozna tez przerobic te oryginalne tak aby ciagnely zasilanie z konsolki. Odnosnie Controller Pakow to w czasie mojej calej przygody z N64 jeszcze nie trafilem na takiego ktory by nie korzystal z baterii.

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-06-03, 11:57

Witam

To jest czarny kawalek plastiku. Tak wiec pewnie Jumper Pak. Gdzie mozna kupic Memory Pak do tej konsoli, poniewaz widac gradacje miedzy kolorami - kiepska jakosc.

Czy za pomoca tych sztuccow kuchennych Jumper Pak sie nie porysuje? Ewentualnie gdzie mozna kupic to narzedzie do wyjmowania Jumper Pak'a?

Na jak dlugo sa bezpieczne informacje zapisane na Controller Pak'u?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 12:59

hpoznanski pisze:Gdzie mozna kupic Memory Pak do tej konsoli,
Jesli mowiac o Memory Paku masz na mysli dodatkowa pamiec do konsoli (niektorzy w ten sposob nazywaja Controller Pak do zapisywania stanow gry), czyli Expansion Pak to zajrzyj na allegro - czasem sie pojawia - koszt do 40pln, wiecej nie dawaj chyba ze jest w zestawie podelko i cala reszta. Mozna znalezc tez rozszerzenie pamieci innej firmy niz Nintendo. Nazywa sie chyba X2 czy jakos tak (koszt ok 30pln). Nie mialem z tym do czynienia ale nie slyszalem aby cokolwiek dzialalo inaczej niz na oryginalnym, wiec zakladam ze jest rownie uzyteczny co ten od Nintendo.
hpoznanski pisze: poniewaz widac gradacje miedzy kolorami - kiepska jakosc.
Zalezy co masz na mysli mowiac o gradacji. Jesli mowisz o kolorach to nawet po dolozeniu Expansion Paka bedzie ich tyle ile jest w chwili obecnej. Jesli masz na mysli wyraznie odstajace piksele (kwadraciki przy laczacych sie plaszczyznach), to Exp pomoze, ale tylko w niektorych grach ktore maja przewidziana obsluge dodatkowej pamieci. Zdecydowana wiekszosc gier pozostanie po staremu. Jesli chcesz sie calkowicie pozbyc zabkowania to musisz zmienic konsole na jakas z nowszej generacji. N64 ma jednak i tak najlepiej dopracowane generowanie obrazu w tej generacji konsol. PSX ani Saturn nie moze sie z nim rownac pod tym wzgledem.
hpoznanski pisze: Czy za pomoca tych sztuccow kuchennych Jumper Pak sie nie porysuje? Ewentualnie gdzie mozna kupic to narzedzie do wyjmowania Jumper Pak'a?
Daj spokoj z kupowaniem, to tylko kawalek odpowiednio wyprofilowanego plastiku. Nie zniszczysz Jumper Paka tak latwo bo jest dobrze zapakowany... Nawet jakbys uszkodzil obudowe to i tak sie nic nie stanie - Jumper Pak sklada sie z kilku bardzo prostych elementow elektronicznych i jest po prostu nieco bardziej rozbudowana zworka (zreszta sama nazwa o tym swiadczy). Wystarczy lyzeczka odpowiednio podwazyc go do gory i gotowe. Pamietaj aby odlaczyc konsole od zasilania zanim sie tego podejmiesz. Dobrym nawykiem jest tez wlaczenie konsoli po odlaczeniu od pradu aby cale zasilanie "ulecialo". Potem mozesz dzialac.
hpoznanski pisze: Na jak dlugo sa bezpieczne informacje zapisane na Controller Pak'u?
Jesli wlozyles nowa baterie to powinno trzymac 8-10 lat. Jesli kupiles uzywanego Controler Paka to mozesz sie spodziewac ze juz wkrotce twoje savy moga zniknac, bo byl juz uzywane przez ostatnia dekade. Mi osobiscie na 12 Controler Pakow ktore posiadam narazie tylko jeden odmowil posluszenstwa.

Konto usunięte

Re: Nintendo 64 NTSC

Post autor: Konto usunięte » 2008-06-04, 06:54

Witam

1) Tak, mam na mysli Expansion Pak. Widzialem taki ktory ma drugie tyle pamieci co oryginalny N64 - 8MB! Jest to mozliwe? Oryginalny ma miec 4MB. Chyba, ze 4MB to podstawowa a Expansion Pak rozszerza o dodatkowe 4MB - czyli w sumie 8MB?
Co do gry to w Castlevania Legacy of Darkness jest taka opcja - jest rysunek oraz informacja o Expansion Pak na pudelku oraz w instrukcji do gry.
2) Co do gradacji to patrzac w grze daleko w przod, widzac tlo ktore przechodzi z jakby mgly widac ze jest ono podzielone na takie pasy - ale to chyba tylko wyglada jak mgla. Byc moze jest to tylko efekt braku pamieci - nie miesci sie wiecej informacji, przez co trzeba sie dopiero zblizyc azeby z mgly zrobila sie tresc.
3) Co do Jumper Pak'a to wlasnie nie chce go porysowac.
4) Jak wyglada wymiana baterii w Controller Pak'u? Czy da sie to tak szybko zrobic, azeby dane nie zostaly utracone?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ