Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

ODPOWIEDZ
hardkoroslaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-26, 01:26

Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: hardkoroslaw » 2012-12-26, 01:33

Witam. Dziś wieczorem kupiłem konsolę Nintendo 64 za 20 zł wraz z 5 grami. Niby cena niska, mój kolega mówi, że konsola działała i że bez problemu chodzi. Po podłączeniu konsoli do TV : nic, telewizor "nie widzi" żeby coś było podłączone do niego. Dodam że moim TV jest Samsung Ue40C6500 (ledowy, w każdym razie z innej epoki niż te N64 ) Czytałem na forach i sugerują , że to wina styków katridżu jak i konsoli- obie oczyściłem i na każdym katridżu ten problem występuje. Konsola otrzymuje zasilanie, ponieważ czerwona dioda się świeci, wyjmowałem tę "kostkę pamięci" i wkładałem - bez rezultatu. Niepokojące jest dla mnie, że przycisk reset jest nie do użycia, to znaczy , że jest sztywny, nie można go wcisnąć, czyżby konsola się resetowała i nie daje sygnału ? Nadmienię iż łączę się poprzez 3 chinche : żółty, biały, czerwony , bez kabla antenowego jak to widziałem w niektórych przypadkach. Po prostu chcę odpalić konsolę u siebie w domu , a potem ją wziąć do babci, ponieważ ma telewizor CRT i często u niej bywam więc to by było moje lekarstwo na nudę. Jeżeli chodzi o naprawę, to się mogę podjąć sam prostych czynności takich jak rozbieranie bądź czyszczenie. Z góry dziękuję za pomoc, prosiłbym o jakieś porady.

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: Maraz » 2012-12-26, 02:01

Sam mam właśnie w posiadaniu konsolkę, która ma wciśnięty przycisk reset (przyklejony albo co?), ale działa, odpala gry i ten przycisk nie wpływa w żaden sposób na jej działanie - po prostu jest tak jakby go nie było. Dostajesz komunikat na telewizorze pt. "Brak sygnału!" lub coś w ten deseń? Czy ekran robi się chociaż czarny czasem? Jakby konsola chciała odpalić grę, a nie mogła? Przyznam, że też miewam problemy z moim N64, ale przedmuchanie kartridży i slotu, a potem włączenie konsoli silnym, pewnym ruchem, zmusza ją do działania. Nie wiem co konkretnie poradzić, bo jedyne co moim zdaniem mogłoby szwankować to port kabla AV albo sam kabel, ale jeśli to któreś z nich, to musi już dawać ciała na amen (bo albo byś nie miał jednego z kanałów dzwiękowych, albo nie miał obrazu, a jak nie ma niczego, to kibloza po całości :P)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: ramzes64 » 2012-12-26, 02:05

odpalałeś konsolę z włożona grą? Bo jeśli bez gry to dioda będzie świecić, ale żadnego sygnału, loga na TV nie ujrzysz.

jeśli podłączałeś z grą i nic - to masz jakąś usterkę, ale tu już nie pomoge
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: Bodzio » 2012-12-26, 10:36

Oczywiście w TV wybierasz odpowiedni tryb, żeby się właściwie połączyć z konsolą, tzn. AV lub coś w tym stylu?

Jeśli tak to pozostaje ten reset. Przydałoby się jakoś rozkręcić konsolę i oczyścić dokładnie to zagłębienie z resetem i go odblokować bo możliwe, że jest tak dociśnięty, że nie pozwala na uruchomienie konsoli.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: DizzyX » 2012-12-26, 11:07

Jeśli reset jest faktycznie wciśnięty "na amen", to miałem ten sam problem - był jakoś tak dziwnie wciśnięty, że konsola się sama resetowała. Pomogło "wydłubanie" klawisza tak, by odskoczył (nie był wciśnięty). Pamiętaj jednak, że taką operacją bankowo podniszczysz obudowę, ale jak Ci nie zależy na wyglądzie, to możesz próbować (oczywiście czymś cieńkim, np bardzo cieniutkim śrubokrętem płaskim).
Jeśli zależy Ci na wyglądzie to musisz rozkręcać obudowę, pamiętaj jednak o dość nietypowych wkrętach!

hardkoroslaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-26, 01:26

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: hardkoroslaw » 2012-12-26, 19:44

Tymi chinchami jest podłączone i przełączam na AV i na Composite i nic się nie dzieje. Konsola nie daje nawet czarnego ekranu, nawet nie chce zaskoczyć jest brak sygnału no i koniec. Teraz właśnie zauważyłem że te wkręty są jakieś udziwnione, myślałem że będą na wkręty torx lecz to już całkiem udziwnione. Jak na razie to chyba bym sprawdził ten kabel, ale wydaje się być sprawny, nie jest nigdzie izolowany bądź naderwany czy też złamany. Czy podłączenie tej konsoli pod TV CRT da jakiś rezultat, bo skoro tu nie działa to na CRT też nie będzie, jedynie to mogę do sąsiadki podejść z nią bo mam najbliżej. A i czy jest jakiś patent na naprawienie analoga ? jest luźny jak cholera i nie wiem czy będzie sprawny. Poza tym jeżeli tej konsoli nie odpalę, jest sens pchania jej na allegro ? Czy da radę na niej zarobić , bo ma 5 gier . Nie są to jakieś unikaty ale są.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: fixxxer1 » 2012-12-26, 19:59

Pozostaje Ci chyba tylko naprawa przycisku reset. Być może jest wciśnięty na stałe i konsola głupieje. Miałem takie jedno N64, ale na szczęście śrubokręty do niego też miałem ;)
Za taki zestaw (uszkodzona konsola i kiepski pad) pewnie nawet 30zł nie weźmiesz, więc lepiej naprawić. Wrzuć chociaż tytuły gier, będzie wiadomo na czym stoisz.

Awatar użytkownika
after
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 339
Rejestracja: 2012-04-12, 15:24

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: after » 2012-12-26, 20:04

Taki śrubokręcik możesz sobie zrobić ze spinacza do papieru i małego klucza nasadowego, jak tak jedno N64 rozkręciłem, a potem skręciłem. Też miałem wciśnięty przycisk reset, lekko wyrównałem mu boki malutkim papierem ściernym, były chropowate i się zacinały.

hardkoroslaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-26, 01:26

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: hardkoroslaw » 2012-12-26, 21:15

Co do gier : Super Mario 64
Superstar Soccer 64
Vrally edition 99
command & Conquer
Monster Truck Madness 64
Tymczasem zabieram się za dorabianie klucza i jakiś demontaż konsoli
Update:

Nie dorobiłem klucza, lecz jak wyjąłem oba przyciski, reset był cały czas wciśnięty lecz po jego wyjęciu nie było rezultatu. Przed jego wyjęciem włożyłem mario i cały czas mocno ustami przedmuchałem i katridż i gniazdo , mario zadziałało lecz po wyłączeniu i włączeniu konsoli problem powrócił , nawet nie wyjmowałem katridżu. I teraz nasuwa się wniosek czy problem leży na drodze odczytu danych z katridżu czy z sygnału kabla bądź konsola nie zawsze daje sygnał do kabla.

Awatar użytkownika
Randal
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 41
Rejestracja: 2012-10-15, 19:54

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: Randal » 2012-12-26, 22:12

Możliwe, że to kabel. Podłącz konsolkę pod TV ustaw odpowiedni tryb i poruszaj kablem. A może podłączyłeś żółty wtyk do białego gniazda ?

Tutaj masz sposoby na klucz do Nintendo:
http://www.mmmonkey.co.uk/diy-gamebit-screwdriver/

Pozdrawiam
Nintendo 64 PAL RGB + GBS 8220 upscaler + homemade scanline generator + HD
Obecnie gram w Super Mario 64

hardkoroslaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-26, 01:26

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: hardkoroslaw » 2012-12-26, 22:21

Podłączenie jest dobre, w takich sprawach podłączenie kolor pod kolor nie jest trudne. Co do klucza to nie wiem nawet czy warto się bawić w jego dorabianie skoro taka konsola jest mało warta... No cóż chyba wybiorę sposób z urządzeniem dremel bo takowe posiadam.

Update:
Kabel w każdym miejscu i po całej długości macałem, nic to nie dało - brak sygnału, kabel raczej sprawny.
Czy jest sensowne wziąć konsolę i katridże do dziadka na kompresor aby je przedmuchać ?
A i jeszcze pytanko : na konsoli na jej górze jest jakaś okleina i czy ją zrywać czy zostawiać, czy to jakaś limitowana wersja konsoli czy ktoś po prostu sobie ją tak zmodził ?

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Nintendo 64 brak obrazu i dźwięku

Post autor: Baieros » 2012-12-28, 18:48

Okleina to po prostu naklejki z gazet z motywami gier przeważnie, po latach się bardzo niszczą.

Co do konsoli to z tego co piszesz niedokładnie czyścisz styki. Weź na pałeczkę do uszu jakiś alkohol nie zawierający wody najlepiej i dobrze przejedź styki na cartrigu tam i nazad szybkimi zdecydowanymi ruchami dociskając do powierzchni styków. Później zrób to jeszcze raz suchą stroną pałeczki. Jeśli wciąż są brudne powtórz manewr.

Miałem trochę tych N64 z wciśniętym resetem i to po prostu wina brudu dostającego się w prowadnice przycisku, najlepiej rozebrać i wyczyścić, chodzi jak nowe.

ODPOWIEDZ