przechowywanie cart'ow

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

przechowywanie cart'ow

Post autor: ashka » 2007-04-17, 21:00

Od pewnego czasu zastanawiam sie, co zrobic z cartami, do ktorych nie mam i pewnie nie bede miala pudelka. Zreszta, te kartonowe koszmarki i tak niedlugo sie rozpadna, wiec od razu moge zalozyc, ze liczba potrzebujacych rozrosnie sie odpowiednio.
Zachecona tym, co znalazlam przypadkiem na flickr'ze, pogooglalam i znalazlam np to:
http://www.mediashelving.com/Merchant2/ ... y_Code=VHS
39$ za 100 takich pudeleczek, ale ze nie wysylaja "w swiat", to nie ma co nad nimi gdybac.

Szukam dalej, ale bez powodzenia.
A ze na forum jest paru zapalonych kolekcjonerow N64, to co mi szkodzi spytac :) Jak przechowujecie swoje cartidge?
Ja debatuje, czy daloby sie stare pudelka po VHSach przerobic w te strone....

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: mog123 » 2007-04-17, 21:03

zawsze mozesz trzymac w pojemnikach po lodach typu "z biedronki".

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Morden » 2007-04-17, 21:50

Odnosnie pudelek VHS - Naprawde dobry sposob przechowywania, jesli nie mamy oryginalnego pudeleczka. Tylko nie moze byc "gole" bo cart bedzie latal.

http://img63.imageshack.us/img63/2307/n64vhs01ev2.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/4941/n64vhs02gp5.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: mog123 » 2007-04-17, 22:04

Morden pisze:http://img63.imageshack.u...n64vhs01ev2.jpg
Nadruk sam zrobiles?

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: ashka » 2007-04-17, 22:29

Myslalam, zeby im wypelnienie, cos jak foremke, z kartonu zrobic i wsadzic w pudelko. Ale moze pianka to lepszy / szybszy sposob.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Axi0maT » 2007-04-18, 07:34

No coz... wole nie myslec ile zajmowaloby to u mnie miejsca. Ja osobno trzymam BOXy z instrukcjami (bo wiadomo ze sie tego nie uzywa), a osobna cartridge ktore sa zapakowane do pudelek (od butow, ciastek itd) po 30-40 sztuk... jak zrobie jakas fotke to wrzuce rzebyscie wiedzieli o co mi chodzi. Musze przyznac ze Blackie byl zgorszony takim traktowaniem cartow, ale z tego co widzialem, "pierwsza kolekcja w polsce na N64" u AdamaGilmore, wcale nie ma duzo lepszych warunkow :evil:

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Blackie » 2007-04-18, 08:31

Ja swoje trzymam zaboxowane w szafie, z tym, ze juz ledwo sie ona domyka (jest tam tez troche innych rzeczy).
btw. Axio po kilku lykach piwa nie czulem zgorszenia, nie przejmuj sie ; ) Btw2. bede mial cos ciekawego dla Ciebie, wiec szykuj lepiej miejsce w szafie no i czas na spotkanie (cos w okolicach polowy maja). Przekaze Ci cos i uciekam.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Axi0maT » 2007-04-18, 08:37

Blackie pisze:Przekaze Ci cos i uciekam.
Swiety mikolaj, czy spozniony zajaczek? Miejsca w szafce jak widziales juz za wiele nie ma, a kolejnej raczej od zony juz nie dostane (musialaby ubrania dziecku wyrzucic :P)... mam nadzieje ze bedzie to cos bardzo malutkiego :?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Blackie » 2007-04-18, 08:39

I jedno i drugie ; ) A w szafie miejsca faktycznie, niewiele, a tego troszku bedzie ; ) Wiec moze zacznij juz pracowac nad zona albo zastanow sie co do selekcji ciuchow malego (zauwaz, ze zima sie skonczyla i ubranie na zime jest juz niepotrzebne ; ) )
He only went so far as the subconscious.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Damjen » 2007-04-18, 11:14

Axi0maT pisze: "pierwsza kolekcja w polsce na N64" u AdamaGilmore, wcale nie ma duzo lepszych warunkow :evil:
No bez przesady ze pierwsza :P Ale co do wspomnianych warunkow to Axiomat ma racje - sa raczej spartanskie... Trzymam karty w kilku plastikowych koszykach (ktorych kiedys przeznaczeniem bylo, po polaczeniu ich nozkami, stworzyc cos na ksztalt malego regalu, no a ze nikomu w rodzinie on sie nie przydal to go skonfiskowalem). Dodam ze kosze te idealnie pasuja do rozmiarow kartow i w kazdym miesci sie dokladnie 2x17 kartow a luzu dla nich pozostaje moze po 5 mm z kazdej strony. Lezy to wszystko w szafce i jest dosc poreczne, poza tym zapewnia porzadek - nie musze przekopywac sie przez, powiedzmy, 50 kartow zanim znajde te konkretna gre. Z tym ze...zaczyna mi brakowac miejsca na same kosze :P Od czasu do czasu zdarza mi sie wszystko odkurzyc :mrgreen: Co do akcesoriow to tez leza w malym plastikowym koszyku, obok kartow. Pady wszelkiego rodzaju typu kierownica, Densha De go controller, Mata sa albo w pudelkach (ktore leza na szafie) albo leza pod N64 na polkach stolika RTV. Je takze warto od czasu do czasu przetrzec sciereczka :) Najwiecej problemow sprawia mi gromadzenie pudelek, mam 4 wielkie pudla po glanach/kozakach itp. boxow do gier a jeszcze sporo lezy zwyczajnie na polce bo juz nie mam ich gdzie pomiescic (obecnie leza na dnie szafy).Razem z boxami leza instrukcje.
Planuje niedlugo kupic jakis porzadny mebel dedykowany tylko i wylacznie moim zbiorom N64. Na weekendzie postaram sie wrzucic fotki tego jak udalo mi pomiescic to wszystko co mam w moim 2m x3m pokoju :twisted:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Axi0maT » 2007-04-18, 13:20

AdamGilmore pisze: No bez przesady ze pierwsza :P
Mowiac pierwsza mialem na mysli najwieksza a nie pierwsza ktora powstala :?
W twoim sposobie przechowywania nie podoba mi sie tylko to ze kazdy z cartridgow ma naklejana nazwe na gornej czesci. Rozumiem ze to ulatwia orientacje w takim stosie gier, ale wiesz jak to bywa z tasmami przylepnymi... w pewnym momencie zaczynaja sie odklejac i pozostaja droginki kleju... fujjjjjjj..

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: ashka » 2007-04-18, 14:01

W sumie to wolalabym uniknac masowych pudel: gier mam niewiele, a pudla wygladaja ohydnie (bebenki do PS2 trzymam w kartonie poza linia wzroku) ;d ale na zdjecia chetnie popatrze.

Morden, wez mi wytnij taka pianke do VHSa :mrgreen:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Damjen » 2007-04-18, 15:07

Hmmm, no wiem, tasma samoprzylepna to sredni pomysl ale nic innego na razie nie przyszlo mi do glowy...a co do wielkosci kolekcji to nie wiem czy mam najwieksza, tzn. nie znam nikogo w Polsce kto mialby wieksza. BTW - jakby ktos znal jeszcze jakichs kolekcjonerow N64, oczywiscie spoza grona szanownych Forumowiczow, to chetnie ich poznam :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Morden » 2007-04-18, 18:37

ashka pisze:Morden, wez mi wytnij taka pianke do VHSa :mrgreen:
Sama sobie wytnij. Hehe. Bannery sa paskudne, ja podly [czy tam plodny, co za roznica] a pianka fajna? A teraz "wytnij Morden"? ;)

A tak na powaznie, pianka jest dosc twarda, zeby sie nie kruszyla i nie rwala. Pudelka VHS zdaja egzamin na piatke a ze miejsca zajmuja wiecej niz zwykle pudelka... Czy ja wiem.

http://img401.imageshack.us/img401/4712/n64vhs03wy9.jpg

Porownanie ze standardowym japonskim boxem. Szerokosc ta sama, grubosc ta sama. Jedyna roznica to 2,5 cm roznicy w dlugosci / wysokosci. Miejsca zaoszczedzamy tyle, ze starczy na jakiegos cienszego batonika.

Pudelka PAL i US sa tej samej grubosci co JP, lecz sa o 1,3 cm krotsze i 1,3 cm wezsze. Roznice nie sa wiec ogromne. VHSy daja rade. Z pianka oczywiscie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: przechowywanie cart'ow

Post autor: Axi0maT » 2007-04-19, 06:55

Morden pisze:Miejsca zaoszczedzamy tyle, ze starczy na jakiegos cienszego batonika.
Mialem na mysli to ze jak mam prawie setke gier bez BOXow to jak teraz popakowalbym to w takie pudelka po VHSach to zajeloby to ZDECYDOWANIE wiecej miejsca niz teraz. Wiem ze niektorzy z was przykladaja duza wage do pudelek i instrukcji, ale mi to raczej bez roznicy, bo jak mam BOXa to i tak lezy na dnie szafy, a cartridge sa osobno na wierzchu - bo sa w ciagle w uzyciu.

ODPOWIEDZ