Wymarzony pokój gracza

nesek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2010-06-23, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: nesek » 2013-05-06, 15:22

To co mówi tbxx w drugim i trzecim punkcie jest idealnie rozwiązane tu właśnie takimi listwami ;D
https://www.youtube.com/watch?v=G5XI5uKi82k
3DS, GBA, Ps2, PsOne

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: dominator » 2013-05-06, 21:41

punkt nr4 tbxx'a z wysuwanymi półkami bardzo dobry, zwłaszcza że czasem trzeba carta czy płytkę zmienić w konsoli a przy okazji wysuwana półka pomoże ograniczyć wymiary poszczególnych boxów na konsole.
Wysuwasz - zmieniasz płytkę/carta - wsuwasz. O wiele większym wyzwaniem wydaje się być estetyczne wpasowanie w całą architekturę A1200 ze względu na bocznego floppa - ale i tu wysuwana półeczka może się doskonale sprawdzić.

a oto idealny pokój gracza :D
Obrazek
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

MrMajst3r
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 105
Rejestracja: 2013-04-18, 20:33
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: MrMajst3r » 2013-05-10, 22:59

Od siebie dodam tylko 3 grosze odnośnie Xboxa pierwszej generacji :)

Jeśli planujesz 2 telewizory (SD i HD), to Xboxa zalecam podłączyć do LCD/plazmy. Obowiązkowo kablem component. W celu uzyskania najwyższej jakości obrazu konsolę trzeba przestawić na region NTSC i włączyć tryby 480p, 720p.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-08-01, 18:00

OK. Czas zagęścić swoje starania bo mieszkanie kupione, pokój na funkcję gaming roomu wybrany i trzeba się wziąć do ostatecznych projektów :D

Myślę, że poniższa szafka na konsole "się nada" i zamierzam się wzorować właśnie na tym rozwiązaniu.

Z zewnątrz prostota i minimalizm, który bardzo lubię:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jednak kryje w sobie ciekawe rozwiązania - warto zwrócić uwagę, że każda półka jest opisana podłączeniem do TV i amplitunera. Jednym zdaniem wyjaśnienia - lewa naklejka mówi Ci co masz wybrać w TV (HDMI1 - do którego jest podłączony amplituner), a prawa naklejka podpowiada Ci co masz wybrać za źródło dźwięku i obrazu w amplitunerze)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Myślę, że takie solidne prowadnice nie mają prawa zawieść i spuścić sprzętu w doł...
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: mentor93 » 2013-08-01, 18:10

Biała szafka nie najgorsza, ale wygląda jak lodówka. Zapewne w rzeczywistości sprawia lepsze wrażenie ;)

Ale przede wszystkim gratuluję kupna mieszkania! :) Mieszkasz w Polsce czy za granicą?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-08-01, 18:15

No i zmusiłeś mnie do zastanowienia bo im dłużej patrzę w zdjęcia tym bardziej tam widzę lodówkę :lol:

Ale na żywo wygląda bardzo fajnie. Planuję raczej jasne kolory plus szarą/popielatą wykładzinę i jaskrawe dodatki (jak np. gigantyczne poduszki wypełnione styropianem do wygodnego siadania/leżenia).

Mieszkam w Warszawie i na razie nic nie zapowiada abym miał się stąd ruszyć ;)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: mentor93 » 2013-08-01, 18:49

Ja bym radził jednak drewno na podłodze :P Ciepły kolor, elegancja... Szara wykładzina może wyglądać dosyć ohydnie, już lepiej porozkładać białe dywany. Pierwsze słyszę o poduszkach ze styropianem. Dla mnie zawsze pierze to mus :P
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-01, 20:58

@Don, ciekawie to wygląda, interesuje mnie jak rozwiązałeś kwestię chłodzenia konsol w tej szafce.

@mentor93, Don ma zapewne na myśli poduchy wypełnione granulatem, takie jak np.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frodo666 » 2013-08-01, 21:39

Pufę fatty odradzam. Do grania nie nadaje się w ogóle. Kiedy się na niej siada to wygodnie jest do momentu pierwszego wiercenia się, po tym ten cały styropianowy granulat odkształca się i robi się niewygodnie. Poza tym kiedy się na niej zasiądzie to ramiona są kompletnie skrępowane, bo pufa je otacza. Mam takie cudo i wiem co mówię. Dobra zabawka na godzinę.
Obrazek

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-08-01, 21:56

mentor93 pisze:Ja bym radził jednak drewno na podłodze :P Ciepły kolor, elegancja... Szara wykładzina może wyglądać dosyć ohydnie, już lepiej porozkładać białe dywany. Pierwsze słyszę o poduszkach ze styropianem. Dla mnie zawsze pierze to mus :P
Może ale nie musi. Szczególnie jak dobierze się odpowiedni odcień to w jasnym pokoju IMHO wygląda super zwłaszcza z jaskrawymi elementami (w tym wypadku poduchami).
PapaHerbal pisze:Don, ciekawie to wygląda, interesuje mnie jak rozwiązałeś kwestię chłodzenia konsol w tej szafce.
W tej szafce na zdjęciach z tyłu są takie lufciki zrobione z plastiku (z kratką). Jednak eneralną zasadą jest, że maszynki pracują w pozycji wysuniętej na zewnątrz lekko. Przednie drzwi będa podczas pracy otwarte bo kablowe pady muszą mieć dojście do konsol.
PapaHerbal pisze:@mentor93, Don ma zapewne na myśli poduchy wypełnione granulatem, takie jak np.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Dokładnie coś takiego. Mam w biurze takie poduchy w pokoju kreatywnym i są rewelacyjnym rozwiązaniem. Mega wygodne - polecam każdemu z czystym sercem. Dodatkowym atutem jest to, że można je łatwo przestawić, wynieś, zrobić z nich materac do leżenia (w zasadzie pełna dowolność). A ja nie chcę tego pokoju zagracać fotelami lub sofą ze względu na jego rozmiar (około 9 metrów kwadratowych na planie mniej więcej kwadratu).
frodo666 pisze:Pufę fatty odradzam. Do grania nie nadaje się w ogóle. Kiedy się na niej siada to wygodnie jest do momentu pierwszego wiercenia się, po tym ten cały styropianowy granulat odkształca się i robi się niewygodnie. Poza tym kiedy się na niej zasiądzie to ramiona są kompletnie skrępowane, bo pufa je otacza. Mam takie cudo i wiem co mówię. Dobra zabawka na godzinę.
Ja chcę zainwestować w ten model Fat Boya klik! - siedziałem w nim kilka razy i to naprawdę mega wygodne rozwiązanie. No ale to już indywidualne preferencje każdego z nas.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-08-15, 18:57

Jako, że już prawie ukończyłem mój pokój jego połowę można zobaczyć jak macie 7 min czasu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=j9_aGxB6Ses

Może nie jest perfekcyjny, ale wszystko robione i kupowane pod gry, żadnych przypadkowych mebli czy stanu zastanego. Tak jak sobie wymyśliłem tak zrobiłem. Oczywiście po skończeniu widzę pewne wady, jak np dwa rzędy gier , ale przy jednym rzędzie byłoby się cholernie ciężko pomieścić.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: mentor93 » 2013-08-15, 19:21

Sporo stuffu, super kolekcja gier na konsole Nintendo (szczególnie na N64). Zabrakło mi tylko widoku całego pokoju, ale rozumiem, że pokażesz go, jak ta druga połowa będzie skończona :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-08-15, 20:01

Tak, widok całego pokoju leci na koniec. Myślałem czy by nie wrzucić kilku fotek w formie zajawki na początek, ale nie umiałem znaleźć karty do aparatu, a zależało mi żeby to wszystko skończyć dziś.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-08-16, 07:34

15m kwadratowych to sporo miejsca. Ja właśnie zaczynam pracę nad urządzeniem i wykończeniem moich 10 metrów:)

Kolekcja robi bardzo fajne wrażenie, czekam teraz na film pokazujący jak to wszystko rozplanowałeś...

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frabi » 2013-08-18, 10:49

Baieros pisze:Jako, że już prawie ukończyłem mój pokój jego połowę można zobaczyć jak macie 7 min czasu ;)
Wow, ile gier popakowanych starannie w woreczki. Tak pakujesz tylko nówki, czy wszystkie w lepszym stanie ? Otwierasz je czasem ;) ?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ