Wymarzony pokój gracza

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-08-18, 12:13

Staram sie pakować tak wszystkie gry w boxach, żeby się nie kurzyły, nie ulegały przypadkowym zniszczeniom, można było je łatwo przesuwać i jak wycieram żeby nie zamoczyć przypadkiem kartoników. Regularnie jakaś gra jest wyciągana z tego woreczka :) Od tego roku staram się przechodzić przynajmniej jedną grę w miesiącu. Niestety jak kolejka tytułów jest duża, a osoba, która to zaplanowała nie najbardziej konsekwentna, łatwo się rozproszyć i po 10min chwycić inny tytuł...

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Lien » 2013-08-18, 15:41

Baieros, co to za woreczki? Można je kupić na allegro w jakiejś hurtowej ilości?? Sam planuję w jakiś sposób zabezpieczać boksy i wygląda to ciekawie
Hell was full so I came back

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-08-18, 20:48

Woreczki strunowe 160mmx220mm albo 180mm na 220mm chyba te moje (szukałem jednego najbardziej uniwersalnego rozmiaru, te pasują na boxy N64, SNES, Md, SMS idealnie i na pozostałe konsolki, trochę gorzej.), raz udało mi się je kupić w Makro 100 szt 6zł. Później kupiłem 2x 100 szt na allegro po 6,5zł plus wysyłka. Więc fajnie jak się je uda znaleźć gdzieś lokalnie.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-18, 23:01

No Panie Kolego, elegancko ogarnąłeś temat! Również czekam na widok jaskini w całości, no i rzecz jasna na tę bardziej egzotyczną część kolekcji (Neo-Geo).
Co do woreczków z zapięciem strunowym to używam ich raczej do akcesoriów, które są luzem niż do gier, ale oczywiście można i tak. Woreczki kupiłem pakowane po 100 sztuk w pięciu rozmiarach. Dostaniecie je niemal w każdej hurtowni z artykułami papierniczymi lub hurtowni opakowań.
Szkoda, że w naszym kraju trudniej dostępne są woreczki z zapięciem typu zip znacznie przyjaźniejsze w obsłudze.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-08-28, 12:26

W końcu ktoś mnie zrozumie... Miny kolegów z pracy patrzących na to, jak odpakowuję nowe gry (zawsze delikatnie nacinam folię na grach na dole opakowania i tworze z folii taki "rękaw" w którym przechowuję na półkach pudełka z grami aby się nie rysowały) był bezcenny. :lol:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Damjen » 2013-09-11, 19:32

Nie wiem jak się zapatrujesz na stare kompy ale ja zawsze chciałem mieć Atari/Commodore/Amigę podpięte pod jakiś dedykowany monitor, zupełnie w innym kącie niż CRT czy LCD/LED/Plazma z podpiętymi do niego konsolami. No i do tego jeszcze konsola Ponga podpięta pod jakiś niewielki, stary, czarno-biały telewizorek :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-09-12, 20:32

@Damjen:
Może gdybym miał nieco więcej niż 10m kwadratowych rozpatrywałbym takie rozwiązanie. W obecnej mojej sytuacji Amiga 1200 będzie musiała być podpięta pod TV (tych już i tam mam 2 sztuki - kineskopowe SD do retro i lcd HD do obecnych konsol).

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-09-22, 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=xojujqNm-IE

Kolejna część mojego retro pokoiku. Może kogoś coś zainspiruje :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-22, 23:21

Elegancko, właśnie rozglądałem się za jakimś filmem na dobranoc, a tu - proszę!
Jak to mawiał Car Wszechrusi - coś być musi do podusi! :D :D :D
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2013-09-23, 17:12

PapaHerbal pisze:Elegancko, właśnie rozglądałem się za jakimś filmem na dobranoc, a tu - proszę!
Jak to mawiał Car Wszechrusi - coś być musi do podusi! :D :D :D

Rozbroił mnie cytat cara :D

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frabi » 2013-10-06, 18:22

Baieros pisze: Kolejna część mojego retro pokoiku. Może kogoś coś zainspiruje :)
Śliczny pokoik i świetny układ. Jakie to półki ? Dobrze widzę, że da się je elastycznie regulować ?
Ja właśnie przymierzam się do remontu i myślę o czymś podobnym ale mam wiele wątpliwości, będę wdzięczny za wszelkie rady.

- Pokój podłużny, ok 10m2. Cały sprzęt i gry chciałbym umieścić na jednej długiej ścianie, na przeciwległej kanapa. Pytanie tylko jak wtedy sensownie umieścić telewizor CRT centralnie. Jak na środku wstawię półkę na telewizor a po bokach wysokie półki będzie to chyba średnio wyglądać. Zastanawiam się jeszcze nad jakąś meblościanką.
- alternatywna wersja na którą nalega żona - szefa z przesuwanymi drzwiami, żeby dało się wszystko zamknąć i zmienić games room, w nudny zwyczajny pokój ;). Wariant zupełnie mi nie pasuje, bo nie da się sensownie wyeksponować kolekcji (zawsze jakieś skrzydło będzie zamknięte), jedyna zaleta to ochrona przed kurzem. Ale może macie jakieś doświadczenia z takimi meblami
- jeszcze inny pomysł, który by zadowolił żoną i chronił sprzęt przed kurzem to szafy z drzwiami roletowymi. Ale na razie nie znalazłem nic w sensownych cenach, zwykle to szafy typowo biurowe. Ktoś z Was ich używa ?

Teraz najwięcej problemu sprawia mi utrzymanie porządku we wszystkich drobiazgach - zasilaczach, kabelkach, padach itp. Jakie rozwiązania polecacie żeby to sensownie pogrupować i pochować i móc bez problemu znaleźć potrzebne rzeczy bez przekopywania wszystkiego ? Myślę o jakieś komodzie z szufladami.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: DizzyX » 2013-10-06, 20:00

frabi, z perspektywy czasu powiem Ci, że sam teraz w swojej szafeczce dałbym drzwiczki z każdej strony - tam, gdzie mam "ekspozycję" za przeszklonymi drzwiami nic się nie kurzy :)
Sam zresztą myślałem o innej formie ekspozycji, która zarówno satysfakcjonowała by mnie jak i moją narzeczoną - dłuuuga komoda z półkami i przesuwanymi drzwiami - widziałem taką w IKEI. Komoda podzielona była na trzy części, z czego jedna była cały czas otwarta. Mam zamiar coś takiego sobie skonstruować i w części otwartej trzymać jakieś DVD czy bardziej współczesne konsole, natomiast retroperełki będę trzymał za drzwiami ;)

Jeśli chodzi o pady i zasilacze, ja mam właśnie przeznaczone na nie odpowiednio dwie szuflady. W jednej leżą ładnie ułożone i opisane zasilacze, w drugiej pady. Jest to IMO świetne rozwiązanie i nie zamieniłbym na inne. Myślałem o pudłach, albo skrzynkach plastikowych z wieczkami, ale w nich trzeba grzebać ;)

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: nvd96 » 2013-10-07, 16:04

Sam nie mam takiego doświadczenia w kolekcjopokojach (ba, nie mam żadnego i na razie się nie zanosi :D ), ale czy u frabiego nie sprawdziłaby się przeszklona szafka?

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-10-07, 20:17

frabi pisze: Pokój podłużny, ok 10m2. Cały sprzęt i gry chciałbym umieścić na jednej długiej ścianie, na przeciwległej kanapa. Pytanie tylko jak wtedy sensownie umieścić telewizor CRT centralnie. Jak na środku wstawię półkę na telewizor a po bokach wysokie półki będzie to chyba średnio wyglądać. Zastanawiam się jeszcze nad jakąś meblościanką.
W takim układzie najsensowniej ustawić meble i TV tak, aby mieć jak najwięcej przestrzeni przed ekranem. Czyli regały z TV i sofę umieszczasz na krótszych ścianach. Półkami na gry itd. możesz obudować wejścia/okno. Przy takiej małej powierzchni zrezygnowałbym z sofy - niesamowicie zagraci Ci przestrzeń. Ja w swoim pokoju stawiam na worki wypełnione granulatem. Wygodne, zajmują mało miejsca, a kolor mile urozmaica wnętrze.

Jakbyś wkleił rzut pokoju to można by więcej powiedzieć.
frabi pisze: Teraz najwięcej problemu sprawia mi utrzymanie porządku we wszystkich drobiazgach - zasilaczach, kabelkach, padach itp. Jakie rozwiązania polecacie żeby to sensownie pogrupować i pochować i móc bez problemu znaleźć potrzebne rzeczy bez przekopywania wszystkiego ? Myślę o jakieś komodzie z szufladami.
Planuję na to dużą, głęboką, dzieloną wewnątrz szufladę w szafce pod TV. Bez problemu umieścisz tam pady, ładowarki, akcesoria. Wewnętrzne ścianki sprawią, że zbiory nie będą się mieszać i plątać.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2013-10-07, 21:13

a jak z zasilaczami macie / ile konsol podłączonych? Wszystkie w stanie czuwania, czy może odłączone od pradu i w momencie, kiedy chcecie zagrać, wtdy wtykacie wtyczkę do gniazdka/listwy?

ja proponuje listwe zasilającą z włącznikami na każde gniazdo. Wygoda. Wciskam przycisk i konsola jest na czuwaniu, a nie że wszystkie sa stale podłączone i w nocy 10 diod czerwonych pobiera prąd.

kupiłem liste która wygląda okropnie, wykonanie pełna chińszczyzna / ale odczuwam komfort z tymi wtyczkami, które ładnie są ułożone, wetknięte w swoje gniazda i kable nie leżą raz tu, a raz tam. Troche obawa, bo tania listwa i nie wiem jak z zabezpieczeniami. No ale to niestety do pierwszego spięcia - później się naucze. Troche ryzukuje, ale chciałem tanio (niecałe 30zl). Inne listwy w polsce znalazłem powyżej 130zł .... miałem nawet moment, aby kupić z UK za 40zł + adaptery / zawsze to taniej niż 130zł / no ale znalazłem przypadkiem tą tanią i zaryzykowałem.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ