Wymarzony pokój gracza

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: mentor93 » 2013-10-07, 21:23

Te, na których gram częściej mam podłączone cały czas. Mam taki rozgałęziacz do SCART na trzy wejścia i zazwyczaj tylko dwa są zajęte. Reszta kabli leży gdzieś obok. Do prądu jednak to chyba wszystkie konsole są podłączone, ale to raczej z racji tego, że listwa jest trochę schowana i nie chce mi się za każdym razem do niej dokopywać.

Może w najbliższym czasie kupię sobie listwę z włącznikami, ale nie wiem, czy chciałoby mi się też tymi włącznikami bawić :D
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-10-07, 22:19

Powoli krystalizuję koncepcję swojej RetroPieczary (tak zwać się będzie to miejsce :) ) . Pomieszczenie i część wyposażenia już mam. Pozostają kwestie, na które nie mam w chwili obecnej czasu ani kasy więc pozostawiam ten temat do zrealizowania w ciągu najbliższych 2 lat. Powoli ale sukcesywnie dopracowuje kolejne detale tak aby później uniknąć niemiłych niespodzianek. Pomieszczenie jest prostokątne 5x3,8m stosunkowo niskie - 2,4m. Jedna z krótszych ścian ma stanowić centrum audiowizualne tzn. na całej długości zrobiona z płyty komoda/szafka trzypoziomowa podzielona na niewielkie wnęki/półki. Na każdej z półek inny system (konsola). Na komodzie centralnie 100Hz owy Panasonic 32'' po jego bokach dwa 60 Hz TV Sony Trinitron i Adyson 24'', obok nich Vectrex oraz magnetowid. Wszystko podpięte i gotowe do działania. Konsole podpięte na listwach z osobnymi wyłącznikami dla każdego gniazda. Na jednej z dłuższych ścian zamierzam zainstalować regały od podłogi po sam sufit ( ze względu na niewielką wysokość pomieszczenia). Regały płytkie, zrobione na wymiar z regulowanymi półkami aby wykorzystać max przestrzeń. Na regałach gry. W regały mniej więcej w połowie ściany wkomponowane proste "biurko", na którym staną 2 systemy 8-mio bitowe: C64 i Atari 65XE wraz z monitorami z epoki (2 stanowiska komputerowe) oraz podstawowymi akcesoriami takimi jak magnetofony i stacje dysków. Pozostałą część regału na tej ścianie wypełni część kolekcji VHS-ów. Druga krótsza ściana niemal w całości zostanie zagospodarowana płytkimi regałami z resztą VHS (w sumie ok 2000 szt.), w koncie zaś stanie flipper. Druga dłuższa ściana posiada w dwóch miejscach drzwi - dłuższy bok flippera zajmie przestrzeń do jednych z nich zaś na przestrzeni między drzwiami stanie automat Arcade, nad nim niewielka pólka z programami MVS oraz płytami PCB do automatu. Zakupiłem też rok temu, przy okazji wymiany w miejscowym kinie, 5 szt starych, welurowych foteli z numerkami, które zamierzam przykręcić do podłogi mniej więcej na środku pomieszczenia (najkrótszy kabel od pada będzie tu pewnie wyznacznikiem), tak aby wygodnie zasiąść do retro-grania lub retro-seansu. Pod sufitem może jakiś klimatyczny ledzik i jak znajdzie się miejsce na ścianie jakiś fajny neonik. Nie wykluczam też podświetlenia półek z konsolami (jak w jednym ciekawym projekcie krążącym w necie, który zapewne znacie). Ze względu na niski sufit nie powieszę niestety wiatraka. W planach też niewielka lodóweczka np. Coca-Coli. Jest jeszcze sporo detali do dopracowania ale nie spieszę się - chcę żeby pokoik wypier****ł z butów na wejściu, więc potrzeba czasu i kasy ale o tym wspomniałem już na początku...
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: kanarekkk » 2013-10-07, 23:28

Yhm... jak to czytam/ oglądam mam ochotę zrobić jakąś przybudówkę na retro kącik... Na szczęście ostatnio udało mi się wygospodarować kącik jakieś 2x2m gdzie się obecnie wszystko mieści ;) Nie zwracajcie uwagi na bałagan, 2 samce zostały same w domu ;)

[mimg]http://images63.fotosik.pl/256/92e7566da04d288dmed.jpg[/mimg]
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: hat » 2013-10-08, 07:26

Te skarpetki na pierwszym planie :D
Fajna ta półeczka na konsole.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: kanarekkk » 2013-10-08, 15:54

Juz myslalem, ze zaliczylem wtope :D To sa ciuchy mlodego, a nie skarpetki :D

Poleczka to okaz wolnego dnia... Przekopalem strych i rozebralem stara szafe, wyrysowalem, powycinalem, poskrecalem i cos takiego mi wyszlo. Koszt 7 zł za paczke wkretow :)

Pecet okupujacy najnizsza polke to sprzet "firmowy" do niecnych celow organizacji Retroage :) Najwazniejsza jego czesc to karta TV :)
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: dominator » 2013-10-09, 00:22

kanarekkk pisze:Pecet okupujacy najnizsza polke to sprzet "firmowy"
- a miałem pytać czy to aby nie stara Amisia 2000 jest :undecided:
Fajne wygospodarowanie małej przestrzeni.

A tak na marginesie - ktoś z Was pamięta może, który producent robił telewizory (kineskopowe/ciężkie) z "krótkim" tyłem ?
Widziałem kiedyś gdzieś taki a teraz nie pamiętam marki... Potrzebny mi taki bo podobnie jak kolega Kanarek mam ograniczoną przestrzeń ale dodatkowo "ma nie być widać bo to żadna ozdoba" :angry: więc planuję zamknąć wszystko w jednej z szaf w sypialni - odpowiednio dostosowanej oczywiście - razem z TV w środku - stąd pytanie o "płytki" i w miarę lekki 21"TV...
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-10-10, 08:53

dominator pisze:A tak na marginesie - ktoś z Was pamięta może, który producent robił telewizory (kineskopowe/ciężkie) z "krótkim" tyłem ?
Widziałem kiedyś gdzieś taki a teraz nie pamiętam marki... Potrzebny mi taki bo podobnie jak kolega Kanarek mam ograniczoną przestrzeń ale dodatkowo "ma nie być widać bo to żadna ozdoba" :angry: więc planuję zamknąć wszystko w jednej z szaf w sypialni - odpowiednio dostosowanej oczywiście - razem z TV w środku - stąd pytanie o "płytki" i w miarę lekki 21"TV...
Podłączam się pod pytanie:) W sumie z tego co kojarzę to chyba kiedyś Szajsung miał jakąś serię z płytszymi kineskopami. Ale nie wiem czy dobrze kojarzę.

@PapaHerbal:
Fajny duży pokój - zazdroszczę:). Ja muszę się zmieścić na 10m kwadratowych...;) Jak będziesz na etapie prac projektowych to wrzuć plany - chętnie zobaczę.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2013-10-11, 00:28

panowie, dzis w Biedronce zauważyłem listwy z wyłącznikami na każde gniazdo za 19zl / w sumie ta moja była z Allegro z wysyłką około 28zl / ale wykonanie tej z Allegro chyba gorsze, choć ogólnie listwa jest bardzo podobna. Gdybym mógł cofnąć czas o 2tygodnie, wybrałbym listwe z biedronki.

kolor biały i czarny (chciałbym czarny!) / no ale już mam biały. Także jeśli kogoś interesuje taka listwa, to niech sprawdzi w swojej Biedronce ;D
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-10-11, 13:14

Dobre info, oto wspomniane listwy:
http://www.biedronka.pl/oferta/artykuly_przemyslowe/

Zara bede w Biedrze! :D
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frabi » 2013-10-12, 12:30

ramzes64 pisze:panowie, dzis w Biedronce zauważyłem listwy z wyłącznikami na każde gniazdo za 19zl / w sumie ta moja była z Allegro z wysyłką około 28zl / ale wykonanie tej z Allegro chyba gorsze, choć ogólnie listwa jest bardzo podobna. Gdybym mógł cofnąć czas o 2tygodnie, wybrałbym listwe z biedronki.
Odczytałem akurat będąc a poczcie koło biedronko więc zaraz sprawdziłem i u mnie listw nie ma, ale za to trafiłem na takie coś (może to stara oferta bo na stronie nie ma):
http://allegro.pl/curver-regal-z-szufla ... 36326.html
Nie najtańsze (w biedronce 110), ale idealne do uporządkowania zasilaczy, kontrolerów itp. W szuflady też pasują mniejsze stare laptopy i większość konsol z osprzętem. Myślę, że dwie takie komody pozwolą mi jakoś przeżyć do remontu i wymiany wszystkich mebli, a potem pewnie też jakieś zastosowanie się dla nich znajdzie.
Don pisze: W takim układzie najsensowniej ustawić meble i TV tak, aby mieć jak najwięcej przestrzeni przed ekranem. Czyli regały z TV i sofę umieszczasz na krótszych ścianach. Półkami na gry itd. możesz obudować wejścia/okno. Przy takiej małej powierzchni zrezygnowałbym z sofy - niesamowicie zagraci Ci przestrzeń. Ja w swoim pokoju stawiam na worki wypełnione granulatem. Wygodne, zajmują mało miejsca, a kolor mile urozmaica wnętrze.
Ścianę wejściową zajmuje szafa przesuwna, która musi zostać do innych zastosowań. Drugą krótszą ścianę prawie w całości okno. Więc na retro zostaje cała dłuższa ściana. Mała sofa u mnie pasuje ok.
Jak zrobię porządek z pomocą nowych nabytków to strzelę jakąś ogólną fotkę.
Mimo, że pokój wąski, to odległość jest w sam raz do grania na 21'' CRT.
DizzyX pisze:frabi, z perspektywy czasu powiem Ci, że sam teraz w swojej szafeczce dałbym drzwiczki z każdej strony - tam, gdzie mam "ekspozycję" za przeszklonymi drzwiami nic się nie kurzy :)
Sam zresztą myślałem o innej formie ekspozycji, która zarówno satysfakcjonowała by mnie jak i moją narzeczoną - dłuuuga komoda z półkami i przesuwanymi drzwiami - widziałem taką w IKEI. Komoda podzielona była na trzy części, z czego jedna była cały czas otwarta. Mam zamiar coś takiego sobie skonstruować i w części otwartej trzymać jakieś DVD czy bardziej współczesne konsole, natomiast retroperełki będę trzymał za drzwiami ;)
Możesz dać jakiegoś linka do takiej komody ? Bo nie za bardzo mogę sobie ją wyobrazić. Problem w tym, że na środku musi stanąć telewizor CRT min 21''.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2013-10-13, 22:00

U mnie też nie było :? Miła pani z obsługi poinformowała mnie, że szły jak świeże bułeczki...
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: DizzyX » 2013-10-13, 22:24

frabi, teraz konkretnego mebla, który oglądałem Ci nie podam, ale to było coś w tym stylu
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69903167/
z tym że raczej niskie, a dłuższe :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Ukukuki » 2013-11-11, 21:46

Możecie polecić jakąś gablotę? Szukam czegoś małego przeszklonego ale wysokiego z paroma szklanymi półkami najlepiej podświetlone (jak ledami to już 100% satysfakcji). Kształt prostokątny najlepiej, chociaż taka trójkątna którą będzie można postawić w rogu była by ideałem ale pewnie takiej nie ma. Znalazłem parę na allegro ale może w jakiejś sieciówce jest to można by na żywo zobaczyć.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2013-11-11, 23:54

ja bym w gablotce postawił konsolki (bez kabli + pad) / np ładne przezroczyste kolorowe N64 ;)

chętnie zobacze jakieś gablotki, ale sam nic obecnie nie podpowiem
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-11-18, 11:05

Ukukuki pisze:Możecie polecić jakąś gablotę? Szukam czegoś małego przeszklonego ale wysokiego z paroma szklanymi półkami najlepiej podświetlone (jak ledami to już 100% satysfakcji). Kształt prostokątny najlepiej, chociaż taka trójkątna którą będzie można postawić w rogu była by ideałem ale pewnie takiej nie ma. Znalazłem parę na allegro ale może w jakiejś sieciówce jest to można by na żywo zobaczyć.
Naprawdę polecam Ci wizytę u stolarza. Za porównywalne pieniądze z taką IKEA dostaniesz coś co będzie w 100% odpowiadało Twoim potrzebom.

ODPOWIEDZ