Wymarzony pokój gracza

ODPOWIEDZ
Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Wymarzony pokój gracza

Post autor: Baieros » 2011-03-04, 09:09

Chciałbym, żeby każdy z was opisał rozrysował, swój wymarzony pokój gier. Jaką powierzchnie by miał co by się w nim znajdowało i jakby było rozmieszczone :) Prosiłbym, żeby to wszystko było w miarę realne i unikanie wpisów typu 1000m2 i wszystkie konsole świata na półkach wokół pokoju. Może ktoś z was już ma taki pokój ?
Nie ukrywam, że mam w tym swój interes ponieważ mam okazję sobie taki pokoik postawić i poszukuje inspiracji. Chciałbym, żeby wszystko było w miarę dostępne i jakoś schludnie wyglądało. Jak dobrze pójdzie to za półtora roku będę mógł się pochwalić takim cudownym tworem.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: emde » 2011-03-04, 09:55

Swego czasu wrzucałem do tematu "Śmietniczek" zdjęcia pokoju, który przeznaczyłem tylko i wyłącznie na gry. Na razie jednak daleko mu do wymarzonego. Przede wszystkim przydałoby mi się trochę więcej miejsca na nowe nabytki, bo chociaż moja kolekcja jest w miarę skromna - wolnych półek zaczyna brakować (to meble z mojego pokoju gdy byłem dzieckiem, więc nie były kupowane z myślą o moim obecnym hobby). Myślę o tym, by na wiosnę zrobić z jakichś desek dodatkowe mini-półeczki na pudełka SMS/SMD (co nie wydaje się trudne). Lubię patrzeć na swoje zbiory kiedy wszystko jest w komplecie, jednocześnie dostrzegając jak wiele pracy muszę włożyć w ten mój kącik, żeby choć trochę przypominał wymarzony. Kiedy wrócę do domu i wszystko jakoś sensownie poustawiam (bo na razie, ze względu na spędzanie większości czasu we Wrocławiu, wszystko znajduje się w niemałej rozsypce) chętnie wrzucę aktualne fotki mojej nory na poddaszu. Co do konsol, planuję powiększyć kolekcję o Dreamcasta, Saturna i GameCube, a w przyszłości marzy mi się TurboGrafx. Właściwie wtedy będę już w pełni usatysfakcjonowany, chociaż, jak to mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia :wink:.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Baieros » 2011-03-04, 10:38

Jakby się już miało wszystko to co to by była za frajda? :) Zabawą jest dążenie do posiadania tego, ale nie osiąganie celu końcowego w 100% lub znajdowanie sobie nowych.

Może ja napiszę co wstępnie planuje. Myślałem o powierzchni 20m2, NEO GEO MVS(jak w końcu znajdę oryginalną budę), stand do N64 z neonem i to na tyle z wielkoludów. Jakąś mała wystawkę oszkloną tak żeby mi się miło patrzyło na jakieś ładniejsze zabawki. Nad magazynowaniem gier myślałem w postaci szuflad takie jak kiedyś były na kasety magnetofonowe, że można swobodnie przeglądać a zajmuje tylko odrobinę więcej miejsca jak w kartonie. Szafa przesuwna zabudowana pod sufit na wszystkie rzeczy które niekoniecznie muszą widzieć światło dzienne kable, zasilacze, pady, rzadziej używane i pospolite konsole. Oczywiście obowiązkowo kanapka i jak się zmieści jakiś cholernie wygodny fotel :) Może jakiś fajny art na ścianę jak gdzieś będzie w miarę pusta.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: emde » 2011-03-04, 11:03

Ambitnie! Życzę powodzenia i wytrwałości w realizacji.

No i pamiętaj o koledze emde kiedy będziesz robił inauguracyjne party 8)

Jeśli chodzi o mnie, to, jak już wspomniałem, niedługo biorę się za wiosenne porządki na moim poddaszu i wtedy podzielę się z wami efektami pracy ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Baieros » 2011-03-04, 11:19

Oczywiście kanapa będzie rozkładana i wszyscy strudzeni gracze będą mile widziani :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: DizzyX » 2011-03-04, 13:34

Kurcze, szkoda że ja aktualnie nie mam warunków do zrobienia pokoju/pomieszczenia tylko do gier.

Ale w wymarzonym na pewno byłyby na ścianach regały z grami - na każdy system osobna półka(kilka półek) oczywiście.
Osobny regał na konsole, przy czym oczywiście wszystkie konsole byłyby "okablowane" odpowiednio, by można je było łatwo podłączyć do TV żeby pograć (w zasadzie tak mam to zrobione teraz).
Obowiązkowo na jednej ścianie jakieś arty.
Pewnie znalazłby się też jakiś jeden automat :)
No i kanapa to podstawa :D

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Damjen » 2011-03-04, 15:41

Jestem w trakcie tworzenia game roomu właśnie :smile:
Z moich spostrzeżeń:
-konsole najładniej i najschludniej wyglądają gdy stoją wolno, bez podłączonych zasilaczy, padów, kabli antenowych etc. Dlatego warto znaleźć regał i rozplanować ustawienie (w zależności od tego ile chce się mieć sprzętu).
-wspomniane kable i zasilacze dobrze np. umieścić w szufladach dzielonych w komodzie - wszystko pod ręką i nie sprawia wrażenia bałaganu w pokoju gdy leży na widoku.
-pady również można tam umieścić bądź też (ja tak mam) zabunkrować je w pufie :smile: która też sama oczywiście jako element wystroju posłuży za siedzisko dla jakiegoś gracza
-kierownice, arcade sticki można ułożyć jak konsole - byleby kable się nie plątały i nie zwisały z półek :smile:
-co do samych gier to jakiś duży, mocno podzelony na wymiarowe półki regał - najlepiej wyglądają oczywiście obok siebie gry z jednej konsoli (symetria i takie tam) dlatego też jestem raczej przeciwnikiem upychania wszystkiego co się ma koło siebie - osobiście na wystawce będę miał tylko gry N64 bo tych planuję mieć najwięcej, reszta posegregowane i zabunkrowane np. w dole szafy z łatwym dostępem. Oczywiście płyt wejdzie więcej na półkę bo są cieńsze niż np. carty do SNESa ale to już zależy kto jaką konsolę ma u siebie priorytetową i na co chce mieć największą kolekcję :)
-czasopisma nt. gier wg mnie najlepiej mieć w segregatorze - w ten sposób zmieściłem 36 numerów Neo Plus, wszystko schludnie i z łatwym dostępem. Wszelkie guidy, code booki i takie tam warto poukładać obok siebie - najlepiej na oddzielnej półce.
-pierdółki różnego rodzaju - ja mam małego pluszowego Yoshi i piłkę do NFL, które udało mi się wcisnąć w cały wystrój pokoju.
-plakaty, arty itp. Duża biała ściana aż się prosi żeby ją czymś przykryć, osobiście mam tam duży plakat Mario i japońską flagę wojenną :P
-stolik TV i podłączanie - wg mnie najlepsze rozwiązanie to stolik pod TV z wysuwaną półką tak by móc postawić na niej konsolę. Półka nie musi być duża, przecież i tak gramy jednocześnie tylko na jednej konsoli :P Nie podoba mi się stawianie sprzętu na podłodze...
Taką konsolę podpinamy kablami do gniazd, które najlepiej umieścić gdzieś w pobliżu stolika w zasięgu ręki by nie grzebać za każdym razem z tyłu TV jak się chce coś podłączyć. No chyba że TV ma wejście z przodu. ;)
-sprzęt grający - pod wieżę można podłączyć audio z konsoli i na pewno będzie lepiej niż z TV :smile:
-pudełka po sprzęcie i grach - wszystko ustawione jak najwyżej - rzadko kiedy będziemy je pewnie ściągać więc niech sobie leżą wysoko na meblach i ładnie wyglądają :P U mnie część pudełek jest nisko ale to było podyktowane rozplanowaniem półek w regale, część z nich po prostu była "nie do ruszenia" więc musiałem jakoś optymalie przestrzeń rozplanować.
-kanapy, fotele etc. - w zależności ile kto ma metrów kw :P U mnie mieści się kanapa i wspomniana pufa.
-inne: np. składany mały stolik pod arcade sticki lub kierownice (wiadomo, że niewygodnie się to trzyma na kolanach) który gdy nie jest potrzebny to go składamy i chowamy, automaty, standy - jeśli ktoś ma miejsce w pokoju i ma taki sprzęt to oczywiście świetnie to będzie wyglądać (sam chciałem mieć taki Neon-Stand do N64...). I najlepiej stawiać to z dala od TV i drzwi :smile:
-unikaty, gry o szczególnej wartości (sentymentalnej czy innej :P) można wystawić na widok w jakimś dobrze oświetlonym miejscu. U mnie będzie tak wyeksponowane DnD Collection na Saturna :grin:
To byłoby na tyle :P Mam nadzieję, że choć jedna osoba nie usnęła czytając moje wypociny :lol:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Lien » 2011-03-04, 16:04

AdamGilmore pisze: -czasopisma nt. gier wg mnie najlepiej mieć w segregatorze - w ten sposób zmieściłem 36 numerów Neo Plus, wszystko schludnie i z łatwym dostępem. Wszelkie guidy, code booki i takie tam warto poukładać obok siebie - najlepiej na oddzielnej półce.
Segregatorze ? Podziurawiłeś ? Sam mam problem z makulaturą, wszystko musi na razie leżeć na panelach podłogowych. Ponieważ wszystkie półki odmawiają posłuszeństwa takiej wadze.
Hell was full so I came back

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Damjen » 2011-03-04, 16:07

Nie, wszystko jest w foliowych koszulkach, niepodziurawione :smile:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: Baieros » 2011-03-04, 22:06

Z tym segregatorem niezły pomysł :) Przeczytałem całość posta z zaciekawieniem . Z tym, że ja nie chciałem mieć gier na półce bo to cholernie się kurzy nie wiem czy w Małopolsce mniej ;) Konsole też absolutnie nie na podłodze. Zaciekawiła mnie wysuwana półka spod TV co do gablotek to kiedyś fajne były w Ikei za niecałe 200zł. Wziąłem taką jedną do siebie do sklepu bo wtedy nie mogłem nawet marzyć o czymś takim w pokoju.... Co do wielkości to jednak pojawiły się drobne ograniczenia mam do wyboru albo 26m2, ale po ciemnej stronie domu i zarazem chłodniejszej lub 15m2 po słonecznej.

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wymarzony Game Room

Post autor: marcin_N » 2011-03-04, 22:20

Baieros pisze: Co do wielkości to jednak pojawiły się drobne ograniczenia mam do wyboru albo 26m2, ale po ciemnej stronie domu i zarazem chłodniejszej lub 15m2 po słonecznej.
Doradzam ciemniejszą stronę. Po pierwsze nie trzeba męczyć się z zasłonami aby komfortowo grać, po drugie moim zdaniem mniej się kurzy, albo inaczej, mniej kurz widać. Na swoje nieszczęście pokój usytuowany mam właśnie od bardzo dobrze nasłonecznionej strony i wiem jakie upierdliwe może być ciągłe kurzenie, a że mam zadatki na pedanta potrafi mi to uprzykrzać życie.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-05-03, 21:18

Ponieważ jestem przed realizacją projektu swojego wymarzonego pokoju gracza (czyli oddzielnego pomieszczenia na granie oraz kolekcję swoich sprzętów oraz gier), chciałbym zasięgnąc opinii doświadczonych graczy: co warto założyć, o czym pamiętać, jak zaprojektować przestrzeń - tak by uniknąć głupich błędów, pomyłek itd.?

Moje wstępne założenia:
1. Pokój około 11-12 metrów kwadratowych.
2. Służący graniu w gry retro (psx, ps2, saturn, dc, nes, snes, n64, gc, xbox, amiga 1200) oraz nowe (ps3, x360, docelowo ps4 i nowego xboksa).
3. Dwa ekrany - kineskopowe sd (tu konkretne pytanie czego szukac teraz najlepiej?) oraz lcd hd do nowej generacji.
4. Konsole zgrupowane w jednej półce z łatwym dostępem i brakiem konieczności wyciągania z kartonów wszystkiego i każdorazowym podłączaniem km kabli (pytanie w jakie listwy zabezpieczajace inwestować, czy podłączać kable wizyjne do jakiś rozdzielników? - trochę obawiam się zakłóceń).
5. Dobry system nagłaśniający (istnieje jakieś rozwiązanie pozwalające komfortowo podłączyć taką liczbę sprzętów?).
6. Regały na gry (obecnie ponad 200 pozycji, docelowo jakies 500). Nie wiem czy inwestować w półki chroniące przed światłem słonecznym - pokój na pewno będzie przyciemniony z uwagi na wszelkie refleksy na ekranie...).

Myślę, że jeśli temat się spodoba to może stać się platformą pomysłów na odp. urządzenie swoich kącików grania. Jeśli temat się dubluje to sorry, widocznie mam słabego skilla w opcji search :wink:

nesek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2010-06-23, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: nesek » 2013-05-03, 22:26

Dużo pomóc nie mogę, ale powiem , że takie 11-12 m dla gier to moje wielkie marzenie i pewnie nie tylko moje ;)

Z podłączeniem kabli do rozdzielaczy to pamiętaj o tym, że musisz podzielić sprzęty na te które podłączysz kablem antenowym i te z kablem AV, więc rozdzielacze muszą być przynajmniej dwa, a dostęp do nich na tyle swobodny żeby przełączać wejścia/wyjścia

Biorąc pod uwagę jeszcze pady , to kabli i tak nie będzie mało - przyda się dobre maskowanie :D

A po za tym to kurz, kurz i kurz, mimo tego warto , warto, warto ;p
3DS, GBA, Ps2, PsOne

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2013-05-04, 01:26

dobry TV to i pociągnie kilka konsol jednocześnie. Wiadomo, że starsze konsolki lepiej prezentują sie na starszym TV - no ale ja już się przyzwyczaiłem i mógłbym tak zrobić.

Mój samsung 26" ma obecnie podłączone
Wii - component
Xbox 360 - HDMI (2)
Wii U - HDMI (3)

wolne mam jeszcze
scart (2) - pod konsolke starszego typu
cinch - pod konsole starszego typu

i zajete przez TV
dekoder Polsatu - HDMI (1)
dekoder Polsatu - scart (1) - nie pytajcie dlaczego jeden dekoder mam podłączony na dwa sposoby - mam w tym swój cel ;)


wolne mam jeszcze
scart (2) - pod konsolke starszego typu
cinch - pod konsole starszego typu
VGA - do podłaczenia PC

teoretycznie więc mógłbym mieć do niego podłączone jeszcze dwie (albo cztery konsole + komputer)

czysto teoretycznie mogłoby to wyglądać tak:
component - Wii
HDMI (1) - Wii U
HDMI (2) - X360
HDMI (3) - PS3
scart (1) - N64
scart (2) - GCN
cinch - Xbox
wejscie antenowe - NES lub SNES
VGA - PC

więc jeden TV 8 konsol by obsłużył, gdyby był przeznaczony tylko do tego i nie podłączałbym do niego telewizji.

POCHWAL SIĘ JAK URZĄDZISZ SOBIE GNIAZDKO
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2013-05-04, 06:23

Dzięki za odzew. Skoro jesteśmy przy temacie podłączeń audio-video to interesuje mnie jak najlepsza jakosc bez kompromisów (w końcu pokój do gier to jest mega fanaberia więc trzeba iść za ciosem).

Stąd pomysł na dwa ekrany do grania (naprawde serce mi się kraja jak odpalam psx na 32" lcd). W opcji bezkompromisowej myślałem o podłączeniu:
TV SD
psx - kabel rgb,
ps2 - kabel rgb,
saturn - kabel rgb (zakładam, że jest bo nie zgłębiałem tematu jeszcze),
dc - kabel rgb (wiem, że istnieją kable vga do makarona, więc można by podłączyć do ekranu hd, jednak nie wszystkie gry to obsługują - strzelałbym, że mniejszość, a gry sd na ekranie lcd znów wyglądałyby okropnie),
nes - kabel antenowy,
snes - kabel cinch (bo chyba taki oferuje najlepszą jakość sygnału?),
n64 - kabel rgb,
gc - kabel rgb,
amiga 1200 - kabel cinch (nie sprawdzałem jeszcze czy istnieją alternatywy dla tego podłączenia),
xbox - kabel rgb,

TV HD
ps3 - HDMI,
x360 - HDMI,
ps4 - HDMI,
nowy xbox - HDMI.


Podsumowując, mam zapotrzebowanie na 7 łącz euro rgb, 4 łącza HDMI, 1 łącze antenowe, 2 łącza cinch. Do tego jakieś sprytne podłączenie audio - nowsza generacja (od ps2, xbox w górę) do dźwięku przestrzennego, reszta konsol do stereo. Zakładam, że dźwięk stereo mogę wyprowadzić z tv sd po łączu słuchawkowym (nie muszę rozdzielać audio na etapie kabla wychodzącego z konsoli). Resztę audio wyciągam po optyku.

Bez maskownic kabli się nie obejdzie - myślałem o wpuszczeniu ich w specjalnie projektowaną szafkę pod moje konsole. Wkrótce na pewno podzielę się planami.

ODPOWIEDZ