Wymarzony pokój gracza

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-02-01, 17:12

Właśnie pytałem o tą samą listwe niedawno na shoucie. Sam mam taką podobną w domu i nie wygląda źle. Myślę, że się nią zainteresuje. Wkładanie i wyjmowanie pojedynczych kabli od konsol do kontaktu jednak jest trochę uciążliwe. Nie mówiąc o tym, że w ciemności (noc) trudno cokolwiek zauważyć i idę na szczęśliwy traf... a z taką listwą wszystko stałoby się magicznie wygodne :D
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frabi » 2014-02-01, 18:43

ramzes64 pisze:jezeli chodzi o listwy, to szukalem taniej i mam cos takiego / swego czasu w Biedronce były podobne za 19zl, a ta z Allegro kosztowala mnie drozej niz w biedronce i wykonanie chyba gorsze. Narazie dziala, jestem zadowolony z przelaczników / jest to naprawde wygodne, a i nie pali się kilka konsol na czuwaniu.
Mam chyba takie same z allegro i raczej kiszka. Gniazda są fatalnie wykonane, blaszki się wyginają, niektóre gniazda są bardzo luźne (szczególnie jak się wsadzi mały wtyk). Można użyć do konsol jeśli wszystko będzie absolutnie na stałe podłączone. Ale z tymi starszymi z zasilaczami we wtyku będzie ciężko bo gniazda są bardzo blisko.
Jak już skończę remont zastanowię się czy nie zaszaleć i nie szarpnąć się na 2 taki listy jak Stormsa, plus jedna zwykła na rzadziej używany sprzęt.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-02-11, 01:50

Pojechałem dzisiaj późnym wieczorem z bratem po wspomnianą przeze mnie kilka postów wcześniej szafeczkę na konsole, którą zleciłem dobrego koledze do wykonania. Jestem pod wrażeniem jego umiejętności! Wszystko jest idealnie spasowane (nie jest stolarzem, ot złota rączka) i jest tak bardzo funkcjonalna jak w moich marzeniach miała być. Jest po prostu idealna, konsole w końcu mają swoje stałe miejsce i nie muszą stać non stop na widoku na szafeczce obok TV - teraz jedynie stary Xbox360 Fat jest na widoku bo w szafce na niego nie ma miejsca, ale obok niej (szafki) też prezentuje się zacnie. Mam dwie fotki owej szafeczki w środowisku naturalnym, czytaj w moim pokoju.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Fotki robione moim kartoflem czyli telefonem, ale mam nadzieję że coś na nich widać. Jak posprzątam pokój i będę w stanie cały mój nerdcorner pokazać z pewnością to uczynię. Teraz mam mały rozp^&@#ol, bo niespodziewanie dostałem Xboxa 360 i kilkanaście gierek na niego, których nie mam obecnie gdzie upchnąć i nie ma się obecnie czym chwalić bo nie wygląda to zbyt fajnie. Ot kilka gierek leży samopas bez swojego miejsca. Teraz powoli czas zabierać się za zamówienie małego regaliku na te wszystkie elektroniczne zabawki. No i oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy do zakupienia teraz jest listwa z przełącznikami...
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Storms » 2014-02-11, 08:20

Bardzo zaawansowany mebelek to nie jest, da się złożyć z kilku odpowiednio wymiarowanych dech + prowadnice, najistotniejsza jest precyzja wykonania. Dobry pomysł do konsol z górnym otwarciem, a takie widzę w tym egzemplarzu. Good choice.

Teraz pytanie, tam z tyłu masz wyjścia na kable (porobione dziury/dziurę)? Czy to tak bardziej ekspozycyjne, w sensie że "jak jest mi jakaś konsola potrzeba to wyciągam".

W sumie nie wiem, cieślą nie jestem, ale nie pasuje mi ta ostatnia prowadnica. Zostawia trochę miejsca pod sobą. Ja bym to tak porozmieszczał by na samym dole nie było prowadnicy tylko po prostu trochę więcej miejsca na karty/kable/ i inne. Choć wówczas chyba trzeba by było nieco podnieść wysokość szafki. Takie przynajmniej mam wrażenie.

Teraz przyjrzałem się listwie ramzesa i miałem okazje na studiach widzieć ją w działaniu i kumplowi wysadziło kilka gniazd, (tzn. jedno albo dwa nie funkcjonowały). Niestety nie pamiętam po jakim czasie eksploatacji. Osobiście uważam że te gniazda są za blisko.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-02-11, 13:29

Szafka nie ma pleców, po pierwsze dla kabli, po drugie dla wentylacji. Jak chce w coś zagrać, po prostu wysuwam daną półkę, podłączam zasilanie i gram. Szafka właściwie nie miała na celu żadnych celów ekspozycyjnych - raczej wręcz przeciwnie, ma na celu schowanie tego wszystkiego.

Ostatnia prowadnica jest nieco nad dnem szafki, toteż jest wystarczająco dużo miejsca na kable. Więcej miejsca nie potrzeba ;)
Do tego owa szafka stoi na nóżkach więc pod nią spokojnie mogą iść kable od zasilania, a później listwa którą po prostu będę spokojnie sobie spod niej wysuwać.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2014-02-11, 20:36

no wlasnie mialem pytac o wentylacje, ale wszystko OK ... zreszta jak otwierasz i grasz przy otwartej szafce, a polka z konsola jest wysunieta to juz jest wentylowana w pewnym sensie ;)

wygoda wlacznika przy kazdym sprzecie jest warta ryzyka... no moze rysyka nie, ale komfort jest. Wkurzalo mnie podlaczanie za kazdym razem wtyczki do gniazda, a pozniej wyciaganie. A jeszcze bardziej jak 3konsole Wii, WiiU, X360 byly podlaczone. i od Konsol Nintendo diody czuwania swiecily, gdzies w tle mocna lampka od zasilacza X360. Normalnie jasno noca miałem i pełno migawek. Teraz jest lepiej ;)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: frabi » 2014-02-12, 22:19

Kaplitov, świetny mebelek. Dobrze, że moja żona nie czyta forum bo by kazała mi kupić - wg niej konsole powinny być zamykane, żeby ludzi nie straszyć :). Ale w końcu wywalczyłem normalny, estetyczny zestaw regałów ikeowskich i wszystko będzie na widoku wyeksponowane jak dobrze pójdzie.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: MrRzepa » 2014-02-12, 22:24

A z czego w końcu jest ta szafka? Płyta OSB czy deska?
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-02-21, 11:55

Kolega z początku wspominał coś o deskach, jednak szafka zrobiona z płyty. Nie przeszkadza mi to, bo idealnie się wpasowuje z resztą mebli :D
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: MrRzepa » 2014-02-21, 15:16

Może uznał, że deska byłaby za droga. Bardzo ciekawa szafeczka, ale ja wolałbym wszystkie moje sprzęty widzieć :)
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-02-21, 17:12

Może kiedyś zrobi się drzwiczki z szybką, ale to odległa pieśń i na razie nie potrzebuję tego. Ogólnie jestem zachwycony, bo pokój jakoś mniej zagracony nagle się stał :)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2014-04-19, 12:05

Kaplitov pisze:Pojechałem dzisiaj późnym wieczorem z bratem po wspomnianą przeze mnie kilka postów wcześniej szafeczkę na konsole, którą zleciłem dobrego koledze do wykonania. Jestem pod wrażeniem jego umiejętności! Wszystko jest idealnie spasowane (nie jest stolarzem, ot złota rączka) i jest tak bardzo funkcjonalna jak w moich marzeniach miała być. Jest po prostu idealna, konsole w końcu mają swoje stałe miejsce i nie muszą stać non stop na widoku na szafeczce obok TV - teraz jedynie stary Xbox360 Fat jest na widoku bo w szafce na niego nie ma miejsca, ale obok niej (szafki) też prezentuje się zacnie. Mam dwie fotki owej szafeczki w środowisku naturalnym, czytaj w moim pokoju.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Fotki robione moim kartoflem czyli telefonem, ale mam nadzieję że coś na nich widać. Jak posprzątam pokój i będę w stanie cały mój nerdcorner pokazać z pewnością to uczynię. Teraz mam mały rozp^&@#ol, bo niespodziewanie dostałem Xboxa 360 i kilkanaście gierek na niego, których nie mam obecnie gdzie upchnąć i nie ma się obecnie czym chwalić bo nie wygląda to zbyt fajnie. Ot kilka gierek leży samopas bez swojego miejsca. Teraz powoli czas zabierać się za zamówienie małego regaliku na te wszystkie elektroniczne zabawki. No i oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy do zakupienia teraz jest listwa z przełącznikami...

Gratuluje. Bardzo fajnie rozwiązana sprawa okiełznania tylu konsol. Jedyne czego bym się obawiał to stabilność konstrukcji - zwłaszcza jak szarpniesz kablem pada. Może jakieś mocowanie do ściany by się przydało?

Ja w końcu po kilku miesiącach ogarnąłem swój pokój i postaram się wkleić fotki jaskini gracza:)





Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Baieros » 2014-04-19, 12:19

Kaplitov, a jak przedstawia się w tej szafeczce sytuacja kabli? Rozumie, że są wyprowadzone za nią, ale na poziomie każdej konsoli jest dziura, czy gdzieś na dole? Nie spadają konsole jak chcesz jakaś wysunąć i kabel się zahaczy?
Na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo fajny pomysł. Jestem ciekaw jak się sprawdza.
Ja obecnie sprzątam moją dawno nie odwiedzaną jaskinie i odkurzam 3DO :)

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-04-19, 14:40

Szafka z tyułu nie ma pleców, tak więc kable po prostu są wyprowadzone tyłem, na poziomie każdej konsoli. Gdybym zrobił to tak, że wszystkie kable idą dołem to mógłby być duży problem z zaplątaniem się ich i późniejszym wysuwaniem półeczek. Z kablami na całe szczęście nie ma problemu, bo są na tyle długie że swobobnie zwisają sobie i zostaje jeszcze tego kabla wystarczająco dużo, żeby jeszcze wysunąć półeczkę z konsolą. Największy problem jest z padami, bo jak je odłoże na miejsce i "spuszczę" kabel z tyłu, to czasem wtyczka potrafi się zaczepić, ale bardzo łatwo ją odczepić więc problem jest znikomy. Jedyny problem mam z PEGASUSem, mam za krótki kabel chinchowy i podczas wysuwania konsoli, muszę robić to powoli,żeby nic się nie stało/konsola nie poleciała do tyłu ale to kwestia tylko dokupienia dłuższego kabla do TV i problem powinien zniknąć.
Z resztą konsol nie ma problemu, swobownie sobie mogę je wysuwać i wsuwać z powrotem bo kable się nie zaczepiają o siebie.

Don
Nie ma się o co martwić, jest stabilnie, ale rozważę jeszcze Twoją propozycję przykręcenia jej. Jednak nie do ściany, za dużo zachodu, raczej do tej niskiej szafeczki gdzie leżyXbox Classic.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Don » 2014-04-26, 17:36

Po kilku miesiącach prac w końcu mogę zaprezentować moją osobistą jaskinię gracza zmierzającą pomału do końcowego efektu.

Z rzeczy czysto technicznych - pokój ma jakieś 9 metrów kwadratowych. Rzut jest prostokątny: przed ekranem TV jest w linii prostej jakieś 2,7 metra wolnej przestrzeni do ściany przeciwnej. Długość ściany na której jest TV to jakieś 3 metra.

Zaczynamy od ściany z TV mieszczącej się na lewo od wejścia do pokoju.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Za radą architekta zdecydowałem się pomalować ścianę z TV na czarno. Może to się wydawać kontrowersyjne ale to pokój tylko i wyłącznie do grania (przy pokoju dzielącym inne funkcje rzeczywiście byłoby strasznie ciemno). Efekt jaki się uzyskuje przy czarnej ścianie to brak widoczności TV. Tzn. Gra się na czarnym tle i wydaje się, że obraz po prostu "wypływa" sobie sam ze ściany.

Z racji oszczędności póki co zafundowałem sobie szafkę z IKEA. 4 głębokie komory w sam raz na konsole. Dodatkowo można dokupić różne elementy (jak np. szufladę na pady lub szklane drzwiczki na front szafki by wnętrze nie kurzyło się podczas gdy konsole są wyłączone). Koszt szafki to 269 PLN, możecie ją sobie zobaczyć tutaj.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jak możecie zauważyć, TV lcd nie jest zawieszony centralnie na ścianie. To z prostej przyczyny. Zamierzam wkrótce dokupić drugą identyczną szafkę, postawić ją obok i na niej umieścić drugi TV - tym razem kineskopowy do gier retro. W szafce na której będzie stał umieszczę retro srzęty oraz planuję szufladę z okablowaniem, ładowarkami, padami i innymi akcesoriami. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu całość będzie już funkcjonować. Póki co retro konsole czekają sobie w kartonie po lewej stronie...:)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na przeciw wejścia do pokoju mieści się wyjście na balkon. Przeszklone drzwi są wysłonięte roletą blackoutową, która nie przepuszcza promieni słonecznych (co zapewnia a) nieocenioną ciemność w słoneczne poranki, gdy chcemy pograć; b) sprawia, że pomieszczenie nie ma się zbytnio nagrzewać latem - to ostatnie to słowa Pana montującego roletę, empirycznie sprawdzę prawdziwość tych słów latem)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na przeciwległej ścianie do TV znajdują się półki z grami. Także ciąłem koszty i zdecydowałem się na szafki z IKEA. Na 3 metrach ściany upchałem 3 półki: dwie sztuki po 120 cm szerokości i jedną 60 centymetrową. Możecie je sobie obejrzeć tutaj - klik. Regulowane półki pozwalają dopasować je do naszych potrzeb - mi się przydały przy okazji upychania gier od PSX/DC. W najbliższej przyszłości planuję dokupić przeszklone drzwiczki - priorytetem jest środkowa strefa z figurkami i gadżetami.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na koniec kilka słów o tym na czym siedzę. Jako, że pokój jest dosyć mały i zależało mi na tym aby nie zagracać go jakimiś fotelami zdecydowałem się na miękką wykładzinę, która dodatkowo "zachodzi" na ścianę tworząc oparcie (wysokość około 70 cm). Dodatkowo okazało się, że na takiej dodatkowej półce łatwo odłożyć pilota i pady więc się przydaje. Obecnie gram na dwóch miękkich poduszkach, które dodatkowo chce obszyć jakimś materiałem bardziej pasującym do wnętrza.

To w zasadzie tyle. Jeszcze tylko kilka detali (druga szafka na stare konsole, telewizor CRT, amplituner wraz z dobrymi głośnikami stereo, szklane drzwiczki na szafkach) i moje odwieczne odwieczne marzenie się urzeczywistni :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-26, 18:29 przez Don, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ