Wymarzony pokój gracza

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Ukukuki » 2013-11-18, 16:46

Chyba tak zrobię bo fajne gabloty kosztują po 700 zł w promocji.
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

*work*

Post autor: Kaspar84 » 2014-01-09, 14:52

Tak na szybko pochwalę się ostatnim prezentem od najlepszej dziewczyny na świecie, a po powrocie z pracy pokażę swoją "kolekcję"

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Kaplitov » 2014-01-09, 17:23

Nie ma to jak nastrojowy i romantyczny klimat w retro stylu ;)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

skooot
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2014-01-08, 14:37
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: skooot » 2014-01-10, 09:21

A ścianę można przyozdobić naklejkami: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90228174/

Wiem, że to nie oryginalne grafiki z gier i mam nadzieję, że nie łamię regulaminu forum, ale naklejki fajnie wyglądają na ścianie i można je dowolnie poprzyklejać. ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaspar84 » 2014-01-10, 11:02

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mam takie w salonie, jednak co złośliwsi znajomi się pytają "czy był tu wcześniej pokój dziecięcy?" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2014-01-10, 15:13

W towarzystwie arcade'owej budy fajnie się prezentują. Muszę nabyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-01-28, 21:53

Powoli zaczynam jako tako (zabrzmiało jak japoński...) ogarniać swój pokój. Zamiast trzymania wszystkich konsol na widoku, postanowiłem zamówić u dobrego znajomego specjalną szafkę na zamówienie. Akuratnie na cztery konsole, PS2, PSX, SNES, PEGASUS. Jako, że Xbox pierwszy ma specjane swoje miejsce, nie potrzebowałem dla niego kolejnej półeczki. Wszystkie półki się ładnie wysuwają, więc nie będzie problemu z wkładaniem kartridży do starszych konsol, tak samo jak w otwieraniu klapek PS2 i PSX`a. Najwyższa półeczka to pomysł autorski znajomego, tam będę trzymać pady ewentualnie jakieś inne konsolowe graty. Teraz tylko czekam na "dostarczenie" tego i jak będzie już u mnie w pokoju nie omieszkam się pochwalić jak to będzie wyglądać zapełnione ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Tak jak już powoli sobie układam wszystko w pokoju, ktoś ma namiar na jakąś fajną listwę, z przełącznikami dla poszczególnych gniazd?
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Storms » 2014-01-28, 22:21

Ja używam takiej listwy.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-01-28, 22:24

Do najtańszych nie należy, ale pytanie mam. Warto patrzeć na cenę, czy można coś tańszego zakupić? Powiedzmy do 50 - 60 zł? Byle mi to konsol nie spaliło...
No i ogólnie na co mam zwracać uwagę przy zakupie takiej listwy?

Kiedyś kupił brat listwę, ale na jeden przełącznik. No dość dobra jest, z uziemieniem tyle że znalazł ją w promocji na jakimś sklepie, ale ona całkowicie się nie nadaje do konsol bo i tak musiałbym się bawić z wyciąganiem i wkładaniem przewodów od konsol a właśnie tego chce uniknąć. Najważniejsza wygoda!
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: MrRzepa » 2014-01-28, 22:27

Pomysł na szafeczkę naprawdę dobry, ale nie lubię płyty wiórowej :)
Jako stolika pod telewizor plus regałek na konsole używam tego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30240348/

Muszę kupić sobie takie nalepki. Nie wiem na co je nakleję, ale muszę je mieć :D
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-01-28, 22:32

Szafeczki jeszcze nie oglądałem, ale kiedy umawiałem szczegóły dotyczące rozmiarów i wyglądu jej, to kolega coś wspominał że to żadna sklejka czy inne cholerstwo tylko "lite drzewo". Zresztą wszystkiego dowiem się dokładniej jak będę mieć ją w moim pokoju. W każdym razie kolorystycznie mi pasuje, bo i tak pasuje idealnie do reszty mojego "fortu"*.

*Jak już ogarnę wszystko, w pokoju dowiecie się dlaczego tak to nazwałem ;)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Storms » 2014-01-28, 22:46

Tak chamsko to ci raczej nie spali, to nie zabawa z konwerterem napięcia. Ja wcześniej używałem starej "złodziejki" bez uziemienia i jakoś hulało, chociaż strach był. O ile nie planujesz jednocześnie podłączyć do jednej listwy Sega Mega Drive + Sega CD + Sega 32X to taki wydatek chyba się opłaca na dłuższą metę. Ja ze względu że mam masę sprzętu do podłączenia jednocześnie liczyłem na porządną listwę z przełącznikami i to każda osobno a nie np. 6 gniazd ale 3 przełączniki albo 10 gniazd ale 2 przełączniki. Wydaje mi się że znaczące jest tu rozmieszczenie gniazd, ważne by nie były za blisko siebie.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: Kaplitov » 2014-01-28, 22:53

Rozumiem, rozumiem. Nie mam w domu jakiegoś egzotycznego sprzętu, raczej zwykłe konsole. Będę musiał się rozejrzeć niebawem po sklepach z elektroniką. Mam nadzieję, że fachowcy w tych sklepach są dość obeznani w swoich produktach i najwyżej mi pomogą, jeśli nie będę się konsultować z kimś innym :)

Do samej listwy będą podłączone wyłącznie konsole, nic więcej. Może co najwyżej czasem jakaś ładowarka od telefonu, albo od PSP.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: PapaHerbal » 2014-01-29, 00:20

Fajna ta listwa Storms'a. Szerokie rozmieszczenie gniazd faktycznie bardzo się przydaje, głównie w przypadku starszych zasilaczy, które potrafią być pokaźnych rozmiarów. Ponadto przy podłączaniu konsol US i JP niezbędne będą konwertery napięcia z 230V na 110V, też do małych nie należące.

Cena niestety dość wysoka. W przypadku mojego projektu Retro-Pieczary, potrzebowałbym co najmniej cztery takie listwy, a to już generuję kwotę, za którą można sprawić sobie dużo ciekawszy sprzęt.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfekcyjny pokój gracza

Post autor: ramzes64 » 2014-02-01, 09:57

jezeli chodzi o listwy, to szukalem taniej i mam cos takiego / swego czasu w Biedronce były podobne za 19zl, a ta z Allegro kosztowala mnie drozej niz w biedronce i wykonanie chyba gorsze. Narazie dziala, jestem zadowolony z przelaczników / jest to naprawde wygodne, a i nie pali się kilka konsol na czuwaniu.

Jakosc tej listwy taka sobie / chinska na 100% ... no ale do pierwszego spalenia bede z niej zadowolony.

ta Stormsa napewno jest lepsza ... no ale ja poszedlem na cene, nie na jakosc. Jest ryzyko, jest zabawa. Nie odpalam wszystkich gniazd na raz, takze mam nadzieje bedzie dobrze
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ