Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-03-27, 16:26

Raczej spelnienie marzen z mlodosci. Staram sie trzymac granic zdrowego rozsadku wiec raczej nie zamierzam kolekcjonowac. 3-5 gier docelowo, raczej nie wiecej. Poki co czekam na Samurai Shodown II, pozniej planuje kupic King of the Monsters 2 i planow na kolejne gry raczej nie mam, bo jest taka zapora cenowa ze poprzestane na kupowaniu... gier ktore bym chcial jest sporo, ale raczej nie chce wydawac na nie az takiej duzej kasy bo jak mowa o kilku do kilkunastu tysiecy zlotych to szczerze wole takie pieniadze zainwestowac w jakis innych rzadziej spotykany sprzet. Moze kiedys kupie jak sie uda w rozsadnej cenie konwerter z Neo Geo MVS (ale tam bardzo roznie bywa z kompatybilnoscia).

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-03-30, 13:22

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Kompendium Wieśka kupiłem bo concept arty (i nie tylko) cieszą oko.

Wojny Konsolowe to ponad 200 wywiadów, które autor poskładał w spójną historię. Grubość może trochę przerażać (576 stron), no bo ile można pisać o walce Segi z Nintendo pod koniec lat 80-tych i początku 90-tych. Czyta się jednym tchem, mimo że konsol Segi (Sega Mega Drive) ani Nintendo (NES, SNES) z tamtych lat nie posiadam i jakoś specjalnie mnie nie kręcą (oczywiście w tle pojawiają się również inne konsole: 3DO, Pico, Game Gear, Sega CD, Sega 32X, Genesis II). Mam Saturna, ale Saturn pojawia się dopiero w koncówce i jest fazie projektowania, Tom Kalinske, ówczesny szef Sega of America uważał że jest to słaba technicznie konsola:), szkoda, że w książce nie sprecyzowano czy drugi procesor VDP siedział już na płycie czy nie. Lub Sega VR jest ledwo co wspomniana w kilku zdaniach a przecież był to zaawansowany prototyp wirtualnej rzeczywistośći pokazywany na targach, na który tworzono 4 gry, przydałby się jakiś głębszy wgląd jak to technicznie miało działać z konsolami z tamtej epoki, takich szczegółów technicznych ciągle mi brakowało podczas lektury. Dzięki książce w końcu udało mi się obejrzeć film Super Mario Bros, do którego zbierałem się od conajmniej kilku lat (stworek powyżej jest z tego filmu;).

Obrazek

Dwa exclusive'wy na PS4. Gierki dość krótkie, zwłaszcza Order i na jeden raz, w każdym razie miło się ogrywało. W Killzone radzę uważać na poziom trudności bo pod koniec wyskakują szalone ilości wrogów, myślałem że nie dam rady.
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 20:36 przez adrek_zxc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-03-30, 18:13

Axi0maT pisze:
2018-03-27, 11:20
Niestety plastik tej konsoli bardzo latwo sie rysuje.
Bardzo widoczne są te rysy, bardzo szpecą?
Nie da się ich jakoś usunąć (np. drobnoziarnisty wodny papier ścierny)?
Masz memorkę do AES-a?

No i przede wszystkim GRATKI! :)
To nie jest sprzęt, który stoi pod telewizorem każdego retro gracza.
To już wyższa szkoła kolekcjonowania.
U mnie ciągle wśród must have-ów, ale mam nadzieję dograć temat z Masterem.
Póki co skusiłem się na Neo-Geo CD, mam kilka gier na ten sprzęt, więc dobra zabawa na start gwarantowana. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-03-31, 10:33

Rysy sa widoczne ale czy szpeca... Jak sie zbiera retro to wiesz jak jest - ma sie do tego pewien dystans. Ciezko znalezc sprzet bez rys. Jesli chcialbys w stanie idealnym jak nowka to musisz wylozyc ze 3x tyle a jak z boxem to jeszcze wiecej. Dla mnie stan jest akceptowalny biorac pod uwage jak niewiele jest tych sprzetow na rynku. Po prostu jest jakas granica zdrowego rozsadku. Usuwac nie probowalem bo pewnie mozna spieprzyc jeszcze bardziej. Ogolnie nie zamierzam eksperymentowac w zaden sposob, zostawiam tak jak jest. Memorki nie mam ale nie jestem pewien czy jakiekolwiek gry w sensownych cenach zapisuja na nich cokolwiek rozsadnego. Ogolnie od siebie sprzet polecam chocby dla samego posiadania w kolekcji. Cenowo tez proponuje celowac rozsadnie bo biorac pod uwage jaka kase mozna w neo geo utopic to lepiej miec niz polowac pol zycia i ostatecznie splukac sie do cna. W koncu to tylko konsola :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-03-31, 15:32

Już poruszyłem temat z Twilightem i wygląda na to, że miałby dla mnie golaska. :)
Jeszcze kwestia dogrania spraw finansowych. Masz rację, nie można wymagać cudów od sprzętu (zwłaszcza trudno dostępnego), który ma niemal 30 lat i nie można się też spłukać idąc w jakieś absurdalne kwoty. Lubię jak retro sprzęcik wygląda jakby dopiero zszedł z taśmy ale z oczywistych względów nie zawsze jest to możliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2018-03-31, 21:29

Wykosztowałem się 40PLN

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Ballance Board bez gry niestety.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Forte » 2018-04-06, 17:38

tbxx pisze:
2018-03-31, 21:29
Wykosztowałem się 40PLN

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Ballance Board bez gry niestety.
To chyba całkiem niezła kwota za taki zestawik ;)

Mój najnowszy nabytek - Jak & Daxter Trilogy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

30 złociszy + wysyłka. Cieszę się, bo wyszło dużo taniej niż na alledrogo, warto przeglądać stronę Loombardu, bo trafiają się takie perełki
Sega!

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-04-13, 19:39

Obrazek
Last Guardian - kolejny exclusive na PS4, jeśli komuś podobało się ICO to LG również się spodoba. Kluczem do w miarę bezbolesnego ogrania jest współpraca z naszym zwierzaczkiem, zapomniałem o tym i tak się zaciołem że musiałem zajrzeć do solucji.
Expansion Pack to jakaś chińska podróbka, ale działa jak strzała - Perfect Dark ma pełny gameplay.
Sega Flash vol.1 - zestaw kilku fajnych demek na Saturna.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-04-19, 08:25

Perfect Dark to kawal porzadnego szpila. Wart kazdej wydanej na niego zlotowki. Giera zaskakuje w wielu miejscach zaawansowanymi technikami przetwarzania obrazu. W tamtym okresie byl to bezapelacyjnie najbardziej zaawansowany silnik w grach FPP. Podsumowujac - swietny zakup.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: fixxxer1 » 2018-04-20, 12:11

To są już nawet podróbki Expansion Packa?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-04-20, 14:30

Ostatnie zakupy to tania chińska przejściówka Wii2HDMI, która spełnia swoje zadanie, czyli pozwala przesyłać obraz i dźwięk po HDM, choć jakość obrazu zostawia trochę do życzenia, zbyt wyraźnie widać niedoskonałości. Bardziej zadowolony jestem z taniego chińskiego kabla VGA do Dreamcasta, obraz jest na tyle ostry żeby ładnie wyglądać na współczesnym TV i na tyle nieostry żeby nie było bardzo wyraźnie widać niedoskonałości.
Z lokalnych zakupów nowy stary komputer: Athlon XP 1100MHz, GeForce 4 i jakiś SoundBlaster na którym postawiłem Windows 98SE. Okazuje się że GOG jest lepszym źródłem gier na taki sprzęt niż można by się spodziewać, ale gorszym niż miałem nadzieję że jest, kiedyś przygotuję jakąś listę. Komputer podpięty do monitora na pomocą współczesnego przełącznika KVM razem z moim nieco nowszym sprzętem, sam przełącznik nie jest zły jak na swoją cenę z kablami, ale jakość obrazu przy wyższych rozdzielczościach trochę traci (ghosting), a używanie za pomocą skrótów klawiaturowych nie zawsze działa jak powinno, zdjęcia nie mam (jest już za biurkiem), ale tutaj aukcja na jakiej go kupiłem: http://allegro.pl/przelacznik-kvm-ps-2- ... 08867.html
Poza tym nareszcie mam najnowszą Yakuzę! Niezbyt podoba mi się rozwiązanie zintegrowanego pudełka i fan-artbooka, które powodują że otrzymujemy pośledni artbook i niepraktyczne pudełko, no ale lepsze to niż standard, zwłaszcza że cena za to wydanie jest normalna (bo to zwykłe wydanie premierowe). Samej gry jeszcze nie sprawdzałem, mam dużo odsłon do nadrobienia (dwójka i piątka jeszcze nietknięte, do tego chciałbym ponownie przejść 3 i 4), miło by też było wreszcie kupić sobie 0, ale to może poczekać, na chwilę obecną traktuję ją jako spinoff.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-04-20, 14:32

Axi0mat: Grafiki Perfect Dark nie można odmówić, dziś jednak jest dość trudna do ogrania ze względu na niski framerate, który momentami potrafi spaść do kilku klatek na sekundę. Np. na początku gry na strzelnicy bierzemy maszynówkę, spoglądamy w dół i strzelamy, gra zwolni na moje oko nawet do 2-3 klatek na sekundę. Wyłączenie Hi-Res Mode daje więcej klatek, ale mimo to podczas gry framerate potrafi spaść poniżej komfortowego. A i podczas samej gry czasami trudno wpaść co w danej chwili zrobić, no teraz już wiem że czasami np. trzeba użyć gadżetów w które wyposażona jest Joanna, gra mogłaby coś zasugerowć, podpowiedzieć.

fixxxer1: Zamienników Expansion Packa jest kilka, podobno na niektórych, niektóre gry się wieszają, na moim, a mam dwie gry które go wykorzystują (007: The World is Not, Perfect Dark) jest ok.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-04-21, 06:46

Framerate jak dla mnie do przezycia. O wiele bardziej dokuczal mi brak jakichs podpowiedzi... Zreszta w recenzji tez sporo na to narzekalem.

Co do zamiennikow expansion paka - tez mam jakies... Chyba nawet ze dwa. Problemow nie stwierdzilem.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Storms » 2018-04-21, 08:07

kolo pisze:
2018-04-20, 14:30
Samej gry jeszcze nie sprawdzałem, mam dużo odsłon do nadrobienia (dwójka i piątka jeszcze nietknięte, do tego chciałbym ponownie przejść 3 i 4), miło by też było wreszcie kupić sobie 0, ale to może poczekać, na chwilę obecną traktuję ją jako spinoff.
0 jako spin-off, ciekawe. Ja bym od niej zaczął a potem dwie części kiwami gdybym już miał lecieć od początku. :)
No ale, początek mam za sobą a był bardzo japoński bo Kenzan potem Ishin i 0 (japońska, gdy ją dostałem nie było jeszcze mowy że opuści kraj kwitnącej wiśni)
W tamtym miesiącu skończyłem część 5, pozostała mi więc już tylko 6 ale nie śpieszę się.
Żeby nie odchodzić od tematu to właśnie europejska 0 dołączyła do kolekcji.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-04-21, 10:13

Po prostu przyjmuję że skoro 0 pojawiła się między 5 a 6 to zanim wezmę się do 6 nie powinny pojawiać się odniesienia do wydarzeń które pojawiły się wyłącznie w 0 (skoro wtedy jeszcze nie istniała). Skoro ludzie grali w Yakuzy przez te 10 lat zanim pojawił się prequel to ja też nie muszę się spieszyć. Kiwami jeszcze nie mam, gram w wersje na PS2 i planuję uzupełnić kolekcję o remake dopiero jak cena za używkę spadnie do okolic 50zł.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ