Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-08-22, 08:17

To tylko klon, ale model zacny. Rzadko spotykany juz okaz. Problemem IQ502 sa pady na zlacze 15pin. Klopotliwe do zdobycia w przypadku awarii ktoregos z padow w zestawie. Sa po prostu drozsze i do tego niesposob dostac zamienniki w tym ksztalcie.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2018-08-22, 11:10

@Alf - to z okazji "oblewania" zakończenia remontu u rodziny (który to remont wiązał się ze sprzątaniem strychu)

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-08-24, 02:49

Obrazek

Ostatnio namiętnie (licznik na steam zatrzymał się na 40 godzinach) zagrywałem w Thief Deadly Shadows, bardzo dobry tytuł do ogrania, jak ktoś lubi skradanki. Posiadam dwa wydania, obie to wersje 1.1, na współczesnych kompach niegrywalne bo są problemy z wchodzeniem na drabinę i zamki w skrzyniach nie dają się otworzyć. Postanowiłem więc kupić steam'ową edycję, ale ta również jest w wersji 1.1 i posiada te same bugi. Po krótkich poszukiwaniach z pomocą przyszedł "Thief 3 Sneaky Upgrade", niesamowity mod zrobiony przez fanów, domyślnie ustawiony tak aby zachować oryginalną grywalność, jedyną rzeczą jaką przestawiłem było podświetlenie przedmiotów z brązowego (twórcy moda twierdzą że jest bardziej subtelny) na niebieski (orginalnie). Dla mnie największym plusem moda są tekstury w większej rozdzielczości, można zresztą w opcjach moda przełączyć na oryginalne tekstury i sobie porównać.

Resident Evil: Revelations, mimo moich obaw to również kawał dobrej gry, na tyle dobrej, że ukończyłem dwukrotnie, za drugim podejściem na "New Game +" grało mi się jeszcze lepiej bo zachowujemy przedmioty i znamy rozkład pomieszczeń.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2018-08-24, 08:00

Resident Evil pamietam jak zaraz po premierze zagralem i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl. Nie jest to to samo co stare residenty, ale ma calkiem fajny klimat i gra sie przyjemnie.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2018-09-15, 10:34

Puszczam "bonki" :evil:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2018-09-15, 14:45

Wooooow... Piekna paka. Pzymkerzam sie od dluzszego czasu alecwciaz mi jakos z Bonkami nie po drodze. Sa jednak na szczecie wishlisty wiec kwestia czasu jak w koncu tez je kupie :)

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-09-18, 16:30

Obrazek

FF VIII ograłem lata temu, pamiętam czas jaki zajął mi na ukończenie - 118 godzin. Piękne intro, system walki a zwłaszcza wyciąganie magii z wrogów dzięki czemu można podnieść główne zdolności, najbardziej utkwiły mi w pamięci. Miłym dodatkiem jest tłumaczenie instrukcji przez polskiego dystrybutora.

FF XII na PS2 był jak powiew świeżości, między innymi zrezygnowano z losowych walk. Remastera kupiłem z czystego sentymentu bo miło jest mieć FF XII na PS4;)

Until Dawn - exclusive na PS4, mimo że początek gry budzi mieszane uczucia (amerykańskie nastolatki i ich problemy), to z czasem przekonuje do siebie. Jak na horror straszy całkiem nieźle, pad co jakiś czas podryguje w łapach.

Obrazek

Małe co nieco do poczytania.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-09-23, 11:39

Co mi tam ostatnio wpadło.
Obrazek Obrazek

Gry na PS1 w mniej lub bardziej zmęczonym stanie, reszta to nówki lub kupione jako nówki. Yakuzą 0 kompletuję wreszcie serię, zostały mi tylko remake 1 i 2, ale mam je na PS2 więc nie ma pośpiechu, wydanie co prawda poślednie, ale już nie chciało mi się bawić w premierę, zwłaszcza że obecnie wydania fizyczne to tak czy inaczej niesamowita bieda poniżej poziomu ruskich tłoków. Później oczywiście trzeba będzie zainwestować w Fist of the North Star :)
Gry na 3DS z tegorocznego latobrania.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-10-22, 16:46

Wiem że to nieładnie post pod postem, no ale skoro nie chcecie się chwalić swoimi nabytkami to nie poradzę...
Na początek wieści które większość z was już pewnie zna - dołączyłem do chłopców-Vitowców, model Fat 3G, 3G bo przy używkach w żaden sposób nie ma to wpływu na cenę. W zestawie nie było żadnych gier, ale była za to karta 16GB, więc to w sumie dużo, dużo lepiej niż jakaś Fifa czy Lego.
Obrazek
Bez gier to jednak tak trochę smutno, więc zamówiłem sobie trochę gier, plany były szczytne, ale ostatecznie zamiast kupić wersję na Vitę tam gdzie mogłem zdecydowałem się na PS4.
Obrazek
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked, kiedyś miałem ochotę na wersję NDS ale się wyprzedała, cóż ulepszoną wersją na 3DSa też nie wzgardzę :lol:
Poza tym Persona 4 Golden, czyli ulepszona wersja jednego z najlepszych jRPG na PS2 i zarazem moja jedyna gra na Vitę.
Obrazek
Oraz premierowe limitki:
Utawarerumono: Mask of Deception z artbookiem
Utawarerumono: Mask of Truth z poszewką na poduszkę z dwoma skąpo odzianymi i najprawdopodobniej nieletnimi dziewczynkami... Czego te japońce nie wymyślą.
Utawarerumono planowałem łyknąć na Vitę, ale Mask of Deception nie było już dostępne więc stwierdziłem że nie będę rozbijał serii na dwie różne konsole.

PS
Dopóki nie zobaczyłem obok siebie pudełka z grą na Vitę i 3DSa nawet nie zdawałem sobie sprawy jakie one są malutkie :D
Kiedy zacząłem poważnie zastanawiać się nad zakupem tej konsoli całkowicie wyleciała już z wszystkich większych sieciówek, więc nigdy nie zwracałem na to uwagi.
Sega, Sega über alles
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2018-10-23, 08:05

Konkretne zakupy.
Konsola wygląda na stan bardzo dobry.
Persona widzę wersja NTSC więc pewnie update'u żadnego u nas nie pobierzesz. Ale nie ma się co martwić bo też mam NTSC i przeszedłem całą na wersji 1.0 nie napotykając na żadne bugi czy trudności z działaniem. Myślałem, że to będzie jakaś wersja premierowa z naklejkami czy innymi bzdurkami a tutaj widzę zwykłe pudełko które trafia się dość często nawet u nas.
Na poszewce są Uruuru i Saraana - dwie kapłanki które spotkasz już w Mask of Deception. Ja tam tylko wyjąłem tą poszewkę by zobaczyć jak wygląda, po czym schowałem spowrotem do pudełka. Utawarerumono jest zapewne lepiej zoptymalizowane pod PS4 bo na PSV przycinało / zwalniało w chwilach gdy na ekranie bardzo dużo się działo (głównie walki z bossami). To bardzo długa gra (Mask of Deception - około 40 - 50 godzin, Mask of Truth - około 80 godzin) więc trzeba sporo cierpliwości by wytrwać przy niej :D

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-10-23, 19:12

Wspominałem już że kupiłem zwykłą edycję, premiera miała taką nakładkę i kilka tapet:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Swoją drogą Devil Survivor MA PRAWDZIWĄ PAPIEROWĄ INSTRUKCJĘ! :o
Nie widziałem czegoś takiego od... W sumie to chyba pierwsza prawdziwa instrukcja jaką widziałem w obecnej generacji.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2018-10-26, 16:04

Dzięki naszemu forumowemu koledze Masterowi wzbogaciłem swoją kolekcję o PC Engine z moją ulubioną grą na ten system, czyli Jackie Chan's Action Kung Fu, którą możecie kojarzyć z NES/Famicom/Pegasus

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-10-28, 00:57

Ehh, w naszych realiach to egzotyczna maszynka, PC Engine to nie moja bajka, ale sprzręt prezentuje się świetnie.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2018-10-28, 01:22

adrek_zxc pisze:
2018-10-28, 00:57
Ehh, w naszych realiach to egzotyczna maszynka, PC Engine to nie moja bajka, ale sprzręt prezentuje się świetnie.
Faktycznie trochę egzotyka, ale to takie moje zamkniecie tematu 16-bit. Długo się przymierzałem do tego zakupu, ale jakoś się wreszcie udało. Konsola pięknie śmiga, gra jest świetna, a grafika taka jak lubię. Teraz muszę tylko jeszcze kupić kilka co lepszych gier, bo jeden Jackie, to trochę obciach ;)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: fixxxer1 » 2018-10-28, 15:09

Ładuj od razu AV moda, to dopiero zobaczysz co to piękna grafika na PCE :)

ODPOWIEDZ