Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Kiriki-kun » 2017-07-27, 21:38

Trafiłeś na rzadki przypadek, kiedy sprzedawca faktycznie nie znał stanu konsoli :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2017-07-30, 11:43

Tak się jakoś złożyło że ostatnio inwestowałem głównie w Nintendo:
3DS:
Obrazek
Dragon Quest 7 - nareszcie mój, myślę że to ostatni DQ który mnie będzie interesował (mam teraz od 4 do 9), choć nigdy nic nie wiadomo
Code Name STEAM kupiony przy okazji kupowania Dragon Questa, bo kosztował mniej więcej tyle co sama wysyłka, nie wiem czy kiedykolwiek go porządnie ogram, ale kto wie?
Do tego Hatsune Miku Project Mirai DX (bez kart) kupiony dość dawno temu ale chyba się nim nie chwaliłem.
Wii:
Obrazek
Mario Kart Wii - moja pierwsza styczność z tą serią, zobaczymy czy zdoła mnie do siebie przekonać
The Legend of Spyro: The Eternal Night - to raczej nie najlepsza gra żeby zaprzyjaźnić się z tym bohaterem, ale skoro się trafiła to zamierzam się z nią nieco bliżej zapoznać
The House of the Dead: Overkill - nie mogę się doczekać aż ją ogram, miałem na nią chrapkę już od jakiegoś czasu, no bo wiecie - Sega, mięcho i sporo zombie juchy :D

Do tego parę bundli z kluczami Steam, głównie najniższe poziomy z humblebundle.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Tanker » 2017-07-30, 20:32

W Mario Karta żeby faktycznie chwyciło polecam grać z kimś :D Zrobić se jakiś turniej z ziomeczkami popijając piwerko ;).
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Aris » 2017-07-30, 20:35

Amen :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2017-07-31, 12:31

kolo pisze: The House of the Dead: Overkill - nie mogę się doczekać aż ją ogram, miałem na nią chrapkę już od jakiegoś czasu, no bo wiecie - Sega, mięcho i sporo zombie juchy :D
Pierwsza gra, którą ukończyłem po zakupie Wii. Sporo juchy i rubasznego humoru ale krótka (choć jest tam, z tego co pamiętam, kilka trybów do ogrania).
Obrazek

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Skyline » 2017-09-17, 20:54

Byłem mile zaskoczony widząc tą gierkę w pobliskim lombardzie. Castlevania: The Dracula X Chronicles na PSP (niestety bez instrukcji)! Tutaj pojawia się pewne pytanie. Czy jakaś inna platforma ma gry z grafiką na wewnętrznej stronie pudełka? Póki co spotykam to tylko w pudełkach gier na PSP, a bardzo podoba mi się ten akcent.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mój wylew myśli na temat tej gry możecie przeczytać tutaj (po angielsku): https://skloni.wordpress.com/2017/09/17 ... xperience/

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2017-09-17, 21:35

Gratki, takie mniej popularne gry rzadko zdarzają się w komisach i lombardach, jak już to w takich bardziej wyspecjalizowanych co i cenę krzykną odpowiednio wyższą od średniej na ebayu.
Co do wewnętrznych grafik to siłą rzeczy będą tylko w pudełkach z przezroczystym plastikiem, widziałem zadrukowane wnętrza w europejskich wydaniach na NDS (mam tylko reklamę Club Nintendo czy jakoś tak w Dragon Quest 6, choć grafiki pewnie też się zdarzają) i grafiki wewnątrz pudełek na PS3 (na przykład w Duke Nukem Forever czy Fallout New Vegas Ultimate Edition).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2017-09-17, 21:45

Skyline pisze:Czy jakaś inna platforma ma gry z grafiką na wewnętrznej stronie pudełka? Póki co spotykam to tylko w pudełkach gier na PSP, a bardzo podoba mi się ten akcent./
Zapraszam do tego tematu: http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=6344
Obrazek

FanAtyk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2013-12-16, 23:35

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: FanAtyk » 2017-09-18, 13:01

Może nie najnowsze nabytki, bo zbierane od lipca, ale sprawa świeża bo dopiero zaczynam swoją przygodę z GBA.

Obrazek

Z tym mikro była śmieszna sprawa, kumpel w pracy przyuważył że obczajam gry na allegro i zapytał czy nie chciałbym od niego odkupić konsolki bo ma GBM ale na nim nie gra i nawet nie wie czy działa, bo zapodział gdzieś ładowarkę. Umówiliśmy się że go wezmę, dokupię ładowarkę i jeśli będzie działał to mi go opyli za kilkadziesiąt złotych :) Kabelek do ładowania przyszedł dzisiaj więc zaraz go podłączam.

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2017-09-20, 13:33

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Po wielu poszukiwaniach, w sumie czaiłem się od kilku lat, ale zawsze coś mi nie pasowało a zwłaszcza cena. Doszedłem do wniosku, że Jaguar nigdy nie będzie tani, a będzie tylko drożał, stąd decyzja o zakupie, zwłaszcza że jest to pełny komplet, z polskiej dystrybucji, z kartą gwarancyjną wypisaną w 1995 roku. Ciekawostką jest przewód Euro, co prawda samoróbka, ale działa poprawnie i w porównaniu do przewodu RF, który również jest w zestawie, obraz wygląda o niebo lepiej. Ten czarny przewód który wychodzi z gniazda Euro to audio, jest naprawdę długi i można go podłączyć do sprzętu audio. W zestawie są dwie gry. W Cybermorph (tytuł startowy w 1993r.) trochę pograłem i wygląda to słabiutko, cały świat 3D to gołe polygony bez tekstur, teren nad którym latamy rysuje się dosłownie przed naszymi oczami ;), jeśli się przymnie oko na powyższe to nawet da się pograć. Dziś trudno sobie wyobrazić jak Atari mogło dać grę bez tekstur jako tytuł startowy tym bardziej że według Atari, Jaguar to 64bit platforma, co nie do końca okazało się prawdą . Natomiast drugi tytuł moim subiektywnym zdaniem nie nadaje się do grania, ot taka gra ciekawostka.

Obrazek
Trochę makulatury. Ciekawostka dla amigowców, z lektury "Komputery Osobiste" można się dowiedzieć dlaczego procesor Motorola 68000 miał w nazwie 68000, otóż te 68000 to liczba tranzystorów w układzie scalonym. Heh, z wikipedi można tego samego się dowiedzieć:)
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 23:10 przez adrek_zxc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2017-09-20, 14:03

Gratuluję zakupu. Czy to ten Jag, który stał na Alle w opcji "kup teraz" za 800zł?
Obrazek

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2017-09-20, 14:58

Dzięki, tak to jest ten Jag z tej aukcji, kupił go pewien Pan za cenę właśnie 800zł, później wystawił go na olx za 1200zł, (wiedziałem że kupił go na allegro za 800zł bo sprawdziłem archiwum allegro i na zdjęciach wyglądał identycznie), negocjacje trwały dość długo i ostatecznie zgodził się go sprzedać za 1050 z kosztami wysyłki.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Kaplitov » 2017-10-10, 22:55

Udało mi się dorwać JAKIMŚ cudem SNESa Mini po pierwotnej Ultimowskiej preorderowej cenie. Jak? To długa historia.
Wpierw udało mi się załapać na pierwszy bądź drugi rzut preorderów Ultimy na tą konsolę, tego dnia kiedy jej cena wtedy stała 390 zł. Niestety blisko przed premierą zostałem mailowo poinformowany, że jeśli dalej jestem zainteresowany tą maszynką, będę musiał dopłacić 160 zł. Niestety, za oficjalną emukostkę 550 zł nie dam, dlatego wysłałem maila zwrotnego że rezygnuje z tej oferty. Wiecie po co? Tylko po to, aby kilka dni później dowiedzieć się, że pierwotna cena JEDNAK WRACA. Nawet nie wiecie jak wkurzony byłem w tamtym momencie. Wysłałem kilka niepochlebnych meili do Ultimy z pytaniem co z moim preorderem i że czuję się oszukany dwa razy. Niemniej nic nie zdziałałem i zostałem poinformowany, że jeśli zostaną im SNESy na stanie, to mogą mi przywrócić Preorder. Na jednym z for najwidoczniej tak mocno biadoliłem i sypałem żalami na Ultime, że jakiś użytkownik odezwał się do mnie z chęcią oddanie jego preordera z powodu, rzekomych problemów finansowych. Zastanowiłem się dobrze nad tym i zgodziłem się. Przejąłem jego preorder - po starej cenie. Tak właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem tego ustrojstwa :3
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |