Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2018-11-21, 14:22

alf pisze:
2018-11-20, 11:00
@cissic: okey, rozumiem, dzieki za sprostowanie ! :)
Chętnie rozwinął bym się bardziej, ale gra czeka na święta i nie udało mi się "na testach" dojść dalej niż do drugiego poziomu. Brak wolnego czasu mnie dołuje. Dobrze, że zasadniczo skończyłem wszystko inne, bo na święta pewnie znowu jakieś gry dostanę ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2018-11-26, 21:14

Obrazek
Parę gierek, może kiedyś zagram w te na PC, w Formułę zagram na pewno, tylko będę musiał znaleźć odpowiednią chwilę... Może gdzieś w okolicy świąt?
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Kaplitov » 2018-11-27, 20:48

Oooo, Railroads - bardzo przyjemna gierka :3

Nie wrzucam ostatnio żadnych aktualizacji, ale to nei znaczy że nic się u mnie nie dzieje. Udało mi się wyhaczyć ostatnimi czasy fajnego laptopa z epoki, dzięki czemu ogrywam sobie gierki spod DOSa na nim. Fajna maszynka, zwłaszcza dla osób chcących pograć w klasyczne giereczki z PC, ale nie mają miejsca na kolejną dużą maszynkę w pokoju.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-11-27, 23:52

Zatem witam wśród użytkowników TOSHIBA Tecra 8000 :D :evil: :D
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
U mnie również pełni funkcję kompaktowej maszynki do retrogiercowania. Mam jeszcze gdzieś do niej zewnętrzną stację 3,5''. :)
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2018-11-28, 09:48

Nie wiedzialem ze jest mania na stare laptopy z przed 20 lat :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-11-28, 11:36

Czy mania to nie wiem, ale z pewnością są pasjonaci konkretnych marek/modeli - ja od jednego z takich pasjonatów kupiłem swój egzemplarz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Kaplitov » 2018-11-28, 14:09

Mania? Na pewno są już w cenie, widziałem również kilku kolecjonerów - tak jak wspomniał PapaHerbal głównie takich, którzy zbierają maszynki danej marki.
Ja swojego kupiłem okazjonalnie, ale już jakiś czas przymierzałem się do zakupu jakiegokolwiek laptopa z ekranem 4:3 właśnie do retro gierek spod Win95/98 i DOS. Dlatego jestem bardzo zadowolony obecnie, bo nie dość że sprzęt z ery i z "duszą" to i rusza te tytuły na których mi zależy :3

@PapaHerbal - wspaniała jest to sprzęt, bardzo jestem z niego zadowolony, wydaje mi się że Ty również. Niestety ja nie mam stacji dyskietek, dostałem jedynie zestaw laptop z czytnikiem CD i oryginalny zasilacz. Niemniej sprzęt jest w takim stanie, że i tak uważam iż to był naprawdę dobry zakup.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: adrek_zxc » 2018-12-15, 17:01

Obrazek
Ostatnio zrobiłem maraton po świeice Red Faction. Red Faction 1 nic nie stracił ze swej grywalności, to nadal kawał dobrej strzelanki i ta stresująca końcówka. Red Faction 2 to jakieś nieporozumienie na szczęście krótkie, licznik na steam zatrzymał się na 5 godzinach, tylko dla zatwardziałych FPP-owców. RF:Guerrilla nie dałem rady ograć zrobili z tego coś ala sanbox, plusem jest że z automatu dostałem również wersję Re-Mars-Tered. W Red Faction: Armageddon poczułem że to jest to co tygryski lubią najbardziej, jedna z najlepszych strzelanek jaką udało się ograć w tym roku.

God of War Wstąpienie, exclusive na PS3, ciekawe zagadki środowiskowe, dobrze wykorzystany patent z niszczeniem lub przywracaniem ze zniszczenia niektórych środowiskowych budowli bądź maszyn, ogólnie warto ograć, choć formuła God odf War już trochę mi się przejadła. Dwie gierki na klasycznego Gameboya.

Obrazek
Kilka numerów Top Secret z 1994 roku.

Obrazek
Dziś takie rzeczy już by nie przeszły;) Top Secret 26 (05/1994).

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-12-18, 13:42

Rok 2018 przyniósł kilka kluczowych pozycji z mojej wishlisty; Neo Geo AES, Neo Geo CD, Sega 32x i już na 2019 (i lata kolejne) pozostały jak mi się wydawało jedynie trzy sprzęcicha, tj. Atari 5200, Jaguar CD i Atari Pong, które chętnie powitałbym w mojej kolekcji. Tymczasem na koniec roku taka oto niespodzianka:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

No i nie omieszkałem sprawdzić czy browar się mieści:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mieści się! :D :D :D

Zatem pozostaje już tylko któryś z Pongów od Atari i Jag CD (co do tego ostatniego, Axi0 - gdybyś kiedyś miał zamiar się pozbyć - wal jak w dym! :) )

Dobry rok Panowie. Naprawdę dobry! :) :) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2018-12-19, 16:22

O matko! A5200... to już XEGS jest lepsze ;) Jak już opróżnisz browara, podziel się wrażeniami z obsługi analogowego joysticka bez funkcji centrowania...

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2018-12-19, 20:05

PapaHerbal pisze:
2018-12-18, 13:42
Zatem pozostaje już tylko któryś z Pongów od Atari i Jag CD (co do tego ostatniego, Axi0 - gdybyś kiedyś miał zamiar się pozbyć - wal jak w dym! :)
Moja staruszka, Ponga + Intellivison (moja pierwsza konsola) zniosła kiedyś do zsypu. Uznała, że kurzy się to tyle lat, że najwyższy czas pozbyć się elektrośmieci z domu. Złota kobieta :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: PapaHerbal » 2018-12-20, 10:46

tbxx pisze:
2018-12-19, 16:22
O matko! A5200... to już XEGS jest lepsze ;) Jak już opróżnisz browara, podziel się wrażeniami z obsługi analogowego joysticka bez funkcji centrowania...
XEGS może i lepsze ale też i bardziej pospolite w tej części świata :wink:
Joystick analogowy bez centrowania to największa kupa w historii kontrolerów. Używam przejściówki na zwykłego QuickJoy'a z wtykiem DB9.
cissic pisze:
2018-12-19, 20:05
Moja staruszka, Ponga + Intellivison (moja pierwsza konsola) zniosła kiedyś do zsypu. Uznała, że kurzy się to tyle lat, że najwyższy czas pozbyć się elektrośmieci z domu. Złota kobieta :)
Niepowetowana strata... :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: cissic » 2018-12-21, 12:58

PapaHerbal pisze:
2018-12-20, 10:46
Niepowetowana strata... :)
To mnie otrzeźwiło i jeszcze w tym miesiącu kupiłem SNESa i SMD w pudłach. Dałem 400 zł. Nie pamiętam, czy SNES był w takim samym stanie, ale Sega wyglądała jakby ktoś ją otworzył pograł dwa dni, spakował wszytko i odłożył na 15 lat do szafy. Potem poszło lawinowo :)

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Quake96 » 2018-12-28, 00:11

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Czwarte PSP do zbioru :D Ogólnie spooooro się zmieniło w moim grajdołku od ostatniej mojej aktualizacji na forum. Może w końcu przyjdzie czas na update tematu :)
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Quake96 » 2019-01-06, 18:51

Na początek wczorajszy prezent urodzinowy od dziewczyny :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


A teraz dzisiejszy OLXowy łup :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

PSone za 25zł. Konsola kupiona jako uszkodzona, nie włączająca się. Szybko okazało się, że konsola działa, tylko gniazdo zasilacza jest luźne i czasem przerywa. Do tego laser miał prawdopodobnie uwaloną taśmę, bo tacka się kręciła, ale laser nie podnosił.

Gniazdo zasilacza polutowałem, laser wymieniłem na inny w pełni sprawny który miałem w zapasie, a dodatkowo konsola dostała całą nową obudowę, gdyż miałem takową na stanie, a była w lepszym stanie od tej tu obecnej. Po złożeniu całość śmiga elegancko i czyta płyty bez przeszkód :D Konsolka ma nawet jakiegoś chipa, ale to dla mnie bez znaczenia :)


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

No i ostatni łup, czyli PSX z pudłem za łącznie 40zł. Konsola kupiona za 25zł, ale chytry sprzedawca chciał się dorobić i karton opchnął mi osobno za 15zł. Pudło może w pięknym stanie nie jest, ale jest dokładnie od tej konsoli i choć ma w środku tylko styropiany, to mimo wszystko nie żałuję tej "dopłaty" :)

Konsola kupiona oczywiście od tego samego gościa co PSone, na dodatek z tym samym objawem - nie włącza się. Tutaj nie wiem na ile było to prawdą, bo zamiast testować sprzęt, od razu podmieniłem na testy zasilacz z mojej działającej konsoli i szarak ożył. Kolejnym problemem był brak tacki na płytę, ale ten szybko rozwiązałem, przekładając tackę z pozostałego mi po w/w PSone lasera. Dodatkowo znalazłem w zapasach jakiś swój sprawny zasilacz, poprawiłem w nim przy okazji luty na gnieździe kabla i całość po wyczyszczeniu i złożeniu działa jak nówka sztuka :) Konsola nie ma najmniejszych problemów z odczytem płyt, na dodatek jest przerobiona, co w sumie i tak nie robi mi wielkiej różnicy, ale w końcu to jakiś egzemplarz na którym mogę przedstawić działanie dwóch słynnych "błędów" PS1 :D
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

ODPOWIEDZ