Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2019-03-14, 11:13

Ceny v.smile z pudełek rozwalają system - 20 funciaków za sztukę :/

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2019-03-14, 11:55

Co to w ogóle są za cuda ? Jakieś książeczki ? tbxx nie za stary jestes na takie rzeczy ? :D :D

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: tbxx » 2019-03-14, 12:01

Gry do konsoli edukacyjnej V.Smile

ps. nie zapominaj że zazwyczaj to ja opisuję na RetroAge różne dziwadła...
po za tym mam 4 dzieci, które też grają lub będą grały ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Axi0maT » 2019-03-14, 12:09

Moje oczy krwawia :D nie myslalem ze dojdzie kiedys do tego ze ktokolwiek z retroage zainwestuje w cos takiego :) wyczuwam crapo-recke :D

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2019-03-14, 21:29

Obrazek Obrazek Obrazek
Budę sobie dobrałem dość kiepsko, w sumie pewnie byłoby łatwiej gdybym miał już w trakcie zamawiania płytę główną, no ale tak to wygląda jak się kupuje kompa w częściach i to używanych. Poza tym problem stanowi bliskość włącznika / resetu do portów USB. Ze względu na płytę główną nie do końca kompatybilną z obudową musiałem wymontować uchwyt na dyski 3,5", na szczęście obecnie w zapasie miałem wyłącznie 2,5" które mają osobne uchwyty w różnych przypadkowych miejscach.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Nowy monitor, trzeba przyznać że grube bydlę, ale daje naprawdę niezły obraz
Obrazek Obrazek

Wydajnościowo nowy komp jak dotąd bardzo mi odpowiada, bez problemu radzi sobie z dotychczas wrzucanymi mu grami, głównie Mad Max i Shadow Warrior 2. Wkrótce zobaczę jeszcze nowego Carmageddona, ponoć klękało przy nim praktycznie wszystko, ale wersja Max Damage powinna być kapkę lepiej zoptymalizowana.
Bebechy to i5 2500K, Radeon R9 290, 16GB RAM.

Ostatnie gry:
Jedyna rzecz którą warto było zatrzymać po zakupach w pewnym loombardzie który sprzedał mi monitor wyłącznie z złączem D-Sub który miał mieć też DVI
Obrazek
Zakupy z allegro Verteksa
Obrazek
Sega, Sega über alles
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2019-03-15, 10:11

O, Wild Arms 3. Będziesz w to grał czy leci na półkę ?
The Darkness świetna gra. Swego czasu przeszedłem i byłem pod wrażeniem klimatu. Miejscami jest to dość wymagający tytuł. Byłem tak zafascynowany jedynką że od razu pobiegłem po dwójkę, i ... odbiłem się od niej jak piłeczka ping pongowa od paletki :o Dwójka to już nie to samo.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: kolo » 2019-03-15, 16:23

Gry kupuję raczej do grania, jak mi się nie spodobają to sprzedaję - mam za mało miejsca na gry które mnie nie interesują.
Co do The Darkness to wcześniej grałem w dwójkę na PC i nawet mi się spodobało, dlatego postanowiłem spróbować jedynkę, słyszałem że przy dwójce zmienili trochę klimat, ale jak na razie w jedynce jestem dopiero w prologu więc ciężko mi coś konkretnego na jej temat powiedzieć.
Sega, Sega über alles
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: alf » 2019-03-15, 16:47

Ah czyli grasz odwrotnie niż ja. Klimat jest całkowicie różny w obu częściach. Dwójka mi nie przypasiła bo była zbyt kolorowa, zbyt komiksowa i napakowana jakimiś drzewkami umiejętności czy czymś takim, podczas gdy jedynka była prostszym FPSem.

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Twój nowy nabytek w kolekcji v2

Post autor: Quake96 » 2019-03-25, 19:17

Nowy "gamingowy" telewizor do mojego kącika 8)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


Sprzęt generalnie sprawny, ale ma dwie drobne wady. Pierwsza to malutka kropeczka wielkości może 1px w okolicy środka ekranu. Nie jest to wada samej matrycy tylko malutka rysa, widoczna tylko na ciemnym tle. Nic co by znacząco przeszkadzało.
Druga "przeszkadzajka" to niewielki obszar w prawym dolnym rogu na którym obraz jest lekko zaciemniony. Nie jest to jakieś wielkie i też nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, zwłaszcza w grach na szaraka, gdzie przy wybranych przeze mnie proporcjach ekranu, obraz w ogóle nie jest wyświetlany :)

W spoilerze fotki tych wad:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wady te jednak tracą w ogóle na znaczeniu, gdy w rolę wchodzi cena. 0zł, słownie ZERO złotych :D

Skąd zatem wziął się u mnie ten telewizor? Moja praca w "miejskim przedsiębiorstwie przetwórstwa odpadów" ma swoje zalety :) Akurat przez 3 dni zastępuję kumpla na moim "ulubionym" rejonie (tym samym gdzie znalazłem 3 komputery) i powrót na rewir przywitał mnie właśnie takim znaleziskiem :D Stał biedny, samotnie pod wiatą śmietnikową. Od razu pomyślałem żeby się nim zaopiekować, ale nie miałem warunków do transportu takiego gabarytu, więc zostawiłem telewizor we wiacie i wróciłem po niego po pracy, już z chińską dwukółką 8)
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA