Nietypowe wydania/okladki gier

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Nietypowe wydania/okladki gier

Post autor: Axi0maT » 2024-02-29, 17:08

Jest tu troche kolekcjonerow na forum wiec mysle ze temat moze byc z czasem w miare popularny bo kazdemu z nas czasem trafia sie cos nietypowego. Podzielcie sie zdjeciami nietypowych wydan gier ktore Wam tam zalegaja w kolekcji.

Zaczne od zakupionego ostatnio Prince of Persia na Xboxa 360. Okladka zawiera niestandardowy artwork. Mialem obawy ze to drukowany fan art ale po sprawdzenii okazuje sie ze zdecydowanie jest oryginalna. Szukalem informacji o w zasadzie nie znalazlem nic procz zdawkowej wzmianki ze to jakas niewielka partia gier na rynek brytyjski miala taki rodzaj okladki. Dlaczego? Z jakiej okazji? Nic wiecej nie udalo mi sie znalezc na ten temat. Jesli ktos cos wie to podzielcie sie wiedza.
Zakupiony przeze mnie egzemplarz:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Standardowa okladka wydania na xboxa 360:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nietypowe wydania/okladki gier

Post autor: Kiriki-kun » 2024-03-04, 16:21

Mi się kiedyś trafił FF tactics na PSP, który wyglądał inaczej niż to co widziałem na aukcjach i w internecie.
Okazało się że tak wyglądają amerykańskie edycje gier na PSP.
Ładniejsza okładka, dwustronna, kolorowa instrukcja.
Niby nie jakaś limitowana edycja, ale rzadziej spotykana w Europie i według mnie dużo ładniejsza
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Nietypowe wydania/okladki gier

Post autor: kolo » 2024-03-04, 16:39

Tradycyjnie wszystkie gry z serii Final Fantasy miały w Japonii i europie białe tło a w USA pełny kolor, dopiero od 14 zaczęło się to zmieniać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nietypowe wydania/okladki gier

Post autor: Kiriki-kun » 2024-03-04, 17:16

Trochę mnie to dziwi, ja wiem że niuans, ale według mnie bardzo poprawia estetykę, a różnica w cenie produkcji na pewno nie byłaby duża. Szczególnie przy premierowej cenie

ODPOWIEDZ