Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-07, 18:10

Jednak przejściówka S-video była dobra. Coś nie tak było z synchronizacją, znalazłem w necie jak zrobić twardy reset i pomogło. jednak obraz na S-Video jest bardziej czysty to kolory mają dziwną tonację i nie da się tego wyregulować. Natomiast na cinch kolory żywsze jednak są drobne zakłócenia. Nic będę dorabiał kabel do Famicoma jeśli zdecyduję się zostawić ten telewizor. Chociaż zastanawiam się nad sprzedażą i dołożeniem do Framemeister XRGB mini, kurde gdyby to było dwa razy tańsze.
Famicom!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-07, 18:44

Kombinacja alpejska. Kup solidny TV CRT i będziesz miał rozwiązane wszystkie problemy ;)
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-07, 18:51

Bardziej badam tutaj grunt pod Neo Geo MVS niż Famicoma. Monitor w automacie jest świetnej jakości i chciałbym uzyskać podobną gdy zrobię sobie z matki MVS konsolę. Fajnie by było dalej widzieć każdy piksel:P
Famicom!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-07, 19:06

Panie, ten sprzęt nie był do tego projektowany ;) Zawsze możesz kupić monitor Commodore lub Philipsa.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-07, 19:12

Jak tam nie był, stosowany był między innymi w studiach telewizyjnych czy nagrań aby dać jak najlepszy obraz:P Sprawdź w internecie mnóstwo ludzi tego używa do retro.
Famicom!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-07, 19:20

Mam namyśli stare konsole i oglądanie każdego piksela. Choć w sumie jak podłączysz do wielkiego tv CRT to każdy piksel jak na dłoni widać :D
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

qjaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 85
Rejestracja: 2011-02-02, 20:46

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: qjaw » 2015-12-14, 10:45

Przyznam szczerze sam mam 3 szt CRT róże rozmiary różne marki ale to nie to (najlepiej swoją drogą sprawuje sie najstarszy 14 calowy Panasonic)

Trzeba jednak nawet w retro moim zdaniem iść z duchem czasu... ;)

Co sądzicie o telewizorach 4K do retro. Podobno dziękim wbudowanym skalerom naprawde dają sobie dobrze rade z analagowymi sygnałami.

Potwierdził to film Mike Mateia. Wszystko przez switchery chinchowe a jakość naprawde fajna.
Co o tym sądzicie?
https://www.youtube.com/watch?v=IHh5RsoHtrc
Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi ...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Kiriki-kun » 2015-12-14, 13:41

Rozdzielacz podłączony do rozdzielacza, w sumie nic specjalnego, robisz to samo kilkanaście razy i działa.
Jako że pojawia mi się coraz więcej konsol, to chciałbym zrobić podobne rozwiązanie, tylko na RGB lub Component i wtyczkach D-Sub. Powinno zajmować trochę mniej miejsca, za to wada jest taka że generalnie do każdej konsoli trzeba będzie zrobić specjalny kabel.
U mnie dodatkowym problemem jest brak telewizora, i muszę wszystko jakoś do monitora podłączyć. A że PSX ma synchronizację poziomą 15 Khz, to muszę jeszcze konwerter dokupić.

qjaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 85
Rejestracja: 2011-02-02, 20:46

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: qjaw » 2015-12-14, 14:04

Dokładnie... żadna filozofia przerabiałem takie rozwiązanie - a moim zdaniem nawet lepsze tj. z oddzielnymi rodzielaczami scart i osobno component selector jednak jakość obrazu na TV LCD HD nie zawsze była wystarczająca. Z tego co zaobserwowałem na tym filmie Mike obraz nawet na konsolach starszej generacji ma żylete - łądne kolory, dobra ostrość, brak interferencji i innnych zakłóceń...
Jestem ciekaw doświadczeń innych użytkowników z konfiguracji konsole retro + TV 4K
Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi ...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Kiriki-kun » 2015-12-14, 14:26

Może to być kwestia telewizora. Tak jak wspominałeś, jeżeli ma wbudowany upscaler, to będzie działać podobnie jak przy podłączeniu przez np. Framesteina.

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-12-14, 19:10

Kiriki-kun pisze:Rozdzielacz podłączony do rozdzielacza, w sumie nic specjalnego, robisz to samo kilkanaście razy i działa.
Jako że pojawia mi się coraz więcej konsol, to chciałbym zrobić podobne rozwiązanie, tylko na RGB lub Component i wtyczkach D-Sub. Powinno zajmować trochę mniej miejsca, za to wada jest taka że generalnie do każdej konsoli trzeba będzie zrobić specjalny kabel.
U mnie dodatkowym problemem jest brak telewizora, i muszę wszystko jakoś do monitora podłączyć. A że PSX ma synchronizację poziomą 15 Khz, to muszę jeszcze konwerter dokupić.
Rozdzielacz do rozdzielacza to nie jest dobre rozwiązanie. Przy każdym złączy zmienia się lekko impedancja i w gruncie rzeczy może się okazać, że konsola na 4 rozdzielaczu będzie dawała słaby obraz bo to tak jakbyś miał kabel łączony z czterech.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Kiriki-kun » 2015-12-14, 21:16

A czy ja mówię że to dobre rozwiązanie? To co on tam ma to jest bardzo słabo zrobione, a przynajmniej powinno być słabe, bo na telewizorze u niego wygląda to bardzo ładnie.
Ja jak w końcu będę potrzebował, to będę chciał mieć jeden switch który idzie do upscalera i do monitora.

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-12-14, 22:27

E tam. Jedna konsola - jeden TV :D Można sobie zrobić wieżę jak w Johny Mnemonicu :D
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Melvin.FoX » 2016-04-12, 11:38

Panowie doradźcie w poszukiwaniach albo pomóżcie w zakupie/przygarnięciu jakiegoś małego CRTka :) szukam 14-17 calowego telewizorka, który KONIECZNIE musi obsługiwać SVideo. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Mam na oku Panasoniacza 14 calowego (czekam na info od sprzedawcy odnośnie modelu) ale mam duże obawy co do sygnału SVideo :/
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: cissic » 2016-04-12, 13:36

Melvin.FoX pisze:Mam na oku Panasoniacza 14 calowego (czekam na info od sprzedawcy odnośnie modelu) ale mam duże obawy co do sygnału SVideo :/
Dlaczego masz duże obawy? Mój Panas Quintrix bardzo dobrze sobie radził z SVideo a kabel miałem 12-sto metrowy. Szukaj tego modelu bo jest niezniszczalny i daje bardzo dobry obraz, chyba nawet lepszy niż Trinitrony. Niestety te telewizory są bardzo ciężkie, ale tak to już jest

ODPOWIEDZ