Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: tbxx » 2015-10-03, 18:57

Philips 16:9 masz 32" i 28" do tego 29" 4:3... ale fakt kawałek telewizora jest.
Tak są procesory które sobie dobrze radzą z 240p, ale cena rośnie:/ do tego każdy procesor wprowadza input lag, więc lepiej mieć coś z natywną obsługą formatu.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-10-03, 20:00

Cena może rosnąć zawsze znajdzie się ktoś kto zapełni niszę tak jak producent XRGB Mini który jest chyba 3 czy 4 z kolei procesorem tej firmy do takich celów.

Możliwe ,że pod koniec tygodnia będę miał dwa Sony BVM u siebie także zdam relacje ale czytając wrażenia innych na forach to będzie jedno wielkie wow, no ale zobaczymy. Jak mi się spodoba to jedną sztukę wystawie na ebay żeby mi się zakup zwrócił a jak nie to sprzedam dwie i dołożę do tego XRGB Mini z którego już pewnie będę zadowolony.

Tak swoją drogą polecam zastanowić się nad zakupem tego typu monitorów dla retro komputerów i konsol. W Polsce są one śmiesznie tanie ale tylko i wyłącznie z racji tego ,że sprzedający nie bardzo orientują się co sprzedają a wśród kupujących nie ma za bardzo wiedzy co to jest. Na ebayu te monitory osiągają dosyć wysokie sumy chociaż większość osób stara się je okazyjnie kupować poza serwisem aukcyjnym.
Famicom!

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Lien » 2015-11-02, 22:55

Cześć, i jak tam? Masz te Soniaki? Co o nich powiesz?
Hell was full so I came back

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-04, 18:53

Mam póki co jednego Soniaka i nie mam jak podłączyć. Są tam same złącza BNC muszę dorobić jakiś przewód. Kupiłem przejściówkę z Cinch na S-Video to kurde nie mogę obraz uzyskać widzę tylko zakłócenia w kolorze gry, dźwięk działa normalnie. Nie wiem co jest, przejściówka jest dobra chyba ,że mi się dwie złe trafiły.

W wolnej chwili dorobię przewód antenowy na BNC i sprawdzę lepiej. Jednak liczyłem na lepsze połączenie niż przewód antenowy. Szkoda ,że ta przejściówka na S-video nie działa, jest co prawda jeszcze composite tyle ,że też na tym felernym BNC. Zresztą Famicoma nie podłącze pod composite po jak.
Famicom!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-04, 20:33

Jak masz gniazda BNC to albo jest to wejście RGB i trzeba kabel kilkoma końcówkami, albo jest to wejście pod telewizję przemysłową i wtedy idzie sygnał composite tylko musisz kupić przejściówkę z BNC do RCA. Jak dasz fotę to powiem co i jak.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-04, 21:51

Tak to wygląda z tyłu http://www.used-broadcast-sale.de/templ ... de%232.jpg

Czekam jeszcze na twoją opinię i zamawiam przejściówkę. Kurde 20 dyszki w plecy z przejściówką cinch>s-Video która nie działa:P
Famicom!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-04, 22:26

Taką przelotkę potrzebujesz https://monitoruj.pl/przejsciowka-bnc-chinch
w "in" Line A lub B wlatuje sygnał composite. Sam używam 5" monitorka CCTV do testów "na szybko". Uważaj tylko na wejście audio. Podobno może uwalić SID w starszych komodach to nie wiem jak zadziała z innymi układami. Lepiej audio pogonić po głośniczkach do kompa. Ja wprawdzie nie miałem, żadnego problemu, ale czytałem takie opinie więc przekazuję ;)
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-04, 22:28

Możesz też zakombinować z wejściem RGB component ale lepiej już po SVHS bo mniej końcówek trzeba a jakość taka sama.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: kanarekkk » 2015-11-04, 22:38

Ukukuki pisze:Mam póki co jednego Soniaka i nie mam jak podłączyć. Są tam same złącza BNC muszę dorobić jakiś przewód. Kupiłem przejściówkę z Cinch na S-Video to kurde nie mogę obraz uzyskać widzę tylko zakłócenia w kolorze gry, dźwięk działa normalnie. Nie wiem co jest, przejściówka jest dobra chyba ,że mi się dwie złe trafiły.

W wolnej chwili dorobię przewód antenowy na BNC i sprawdzę lepiej. Jednak liczyłem na lepsze połączenie niż przewód antenowy. Szkoda ,że ta przejściówka na S-video nie działa, jest co prawda jeszcze composite tyle ,że też na tym felernym BNC. Zresztą Famicoma nie podłącze pod composite po jak.
famicoma masz z wyjsciem rf tylko?
Obrazek

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-04, 22:39

Można zrobić mod do composite. Bez masakrowania, na kabelku na zewnątrz. A przelotka na SVHS nie będzie banglać. Może tak puścić tylko composite. Inaczej trzeba już wyprowadzić wszystkie piny jak przy RGB component albo SCART. Też można zmodować. Oczywiście jak ktoś lubi. JA unikam. Chyba, że mam dublet.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: kanarekkk » 2015-11-04, 22:45

No to mnie wlasnie zastanawialo, jak chcial przewod antenowy dorobic ;) Bo jak dobrze kojarze, to cctv raczej sygnal cyfrowy tylko uzywa.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-05, 06:04

Mam zwykłego Famicoma, toploader i tego od Sharpa. Podpinałem toploadera przez RCA. Dlaczego przejściówka na S-Video nie będzie działać:P myślałem ,że jak istnieje to i powinna do czegoś służyć:P

Ok to sprawdzę czy jeszcze w elektronicznym nie będzie tej przejściówki BNC, jak nie to zamówię na allegro i dam znać.
Famicom!

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: PapaHerbal » 2015-11-05, 13:54

Jak wam działają Famicomy na antenówce, bo u mnie lipa z dźwiękiem (to, że obraz lichy to raczej zrozumiałe). Czekam właśnie na magnetowid, nabyty w celu podłączenia Fami via SCART. Ciekawe jak to się sprawdzi. Na moim obecnym magnetowidzie coś nie działa takie rozwiązanie.
Nowy sprzęt działa w systemach PAL/NTSC 4.43. Zobaczymy czy da radę.
http://www.aukcjoner.pl/gallery/020740546-.html
Obrazek

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: okult » 2015-11-05, 17:27

Ukukuki pisze:Mam zwykłego Famicoma, toploader i tego od Sharpa. Podpinałem toploadera przez RCA. Dlaczego przejściówka na S-Video nie będzie działać:P myślałem ,że jak istnieje to i powinna do czegoś służyć:P

Ok to sprawdzę czy jeszcze w elektronicznym nie będzie tej przejściówki BNC, jak nie to zamówię na allegro i dam znać.
Rozumiem, że chciałęś założyć przelotkę SVHS-Chinch i wpiąć do gniazda svhs w monitoku. Powinno zadziałać, ale da strasznie słaby obraz. Przynajmniej u mnie wypadało gorzej niż po composite samym.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Telewizor CRT - nieodłączny element naszych retrogralni

Post autor: Ukukuki » 2015-11-05, 18:04

Dokładnie tylko u mnie nie było obrazu tylko mnóstwo zakłóceń przez co praktycznie nic nie było widać oprócz kilku kolorów. Obraz strasznie pływał.
Famicom!

ODPOWIEDZ