Zastanawiam się nad nowym zakupem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Zastanawiam się nad nowym zakupem

Post autor: mog123 » 2014-05-15, 10:32

Siemanko :)

Myślę by sobie kupić jedno z poniższych:
3dsxl
ps3
xbox360 + kinect

za 3dsxl przemawia fakt że to nintendo i możliwosć grania w gry z ds'a + oczywiście 3d (mi to obojętne bo jestem jednooczny, ale żona może się przekona)
za ps3 przemawia niezła biblioteka (głównie ff13, ffx hd) no i kompatybilność wstecz z ps2
za x360 nie wiem co przemawia, ale kinecta chciałem ze względów developerskich (roboty i te sprawy):P To pomyślałem ze może przy okazji jakieś fajne gierki się znajdą (wiem że np ffxi wyszło na kinecta)

Aktualnie posiadam:
snes
wii
ds lite

najwiecej ostatnio katuje dslite, dlatego najbardziej skłaniam się ku ds xl, no ale ps3 też wydaje się spoko opcją :) Co polecicie i może zwrócicie mi uwagę na coś innego co może przechylić szalę zwycięstwa?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zastanawiam się nad nowym zakupem

Post autor: kolo » 2014-05-15, 10:59

Tylko jeden model PS3 był kompatybilny z grami PS2, Fat 60GB - obecnie zdobycie działającej jest mopcno utrudnione a nie zarżnięcie jej prawie niemożliwe. Reszta wersji (w tym wszystkie slimy) odpalają gry z PS1 (z płyty) i gry z PS2 kupione w sklepie elektronicznym.
Z innych rzeczy dla których PS3 jest godne uwagi: odtwarzacz BluRay (obecnie już nie jest takim hitem jak kiedyś), darmowe online, abonament PS+ i gry z niego (więcej tutaj: http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=64&t=5170).
Jeśli zdecydujesz się na PS3 to drobna rada z mojej strony: dysk twardy, duży - większość nowszych gier wymaga instalacji na dysku (BR jest zbyt wolny), na te z wbudowanym 4GB nawet się nie patrz, chyba że zamierzasz później włożyć tam własny dysk.
Sega, Sega über alles
Obrazek

zagul
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 201
Rejestracja: 2011-01-07, 20:35
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław

Re: Zastanawiam się nad nowym zakupem

Post autor: zagul » 2014-05-15, 12:03

Zacznijmy od początku.

Dużo zależy od tego czy grasz więcej na konsoli przenośnej czy na konsoli stacjonarnej. Jeżeli ciągle katujesz DS-a, a WII się kurzy no to przychyliłbym się do 3DS'a. O samej konsoli się nie wypowiem bo grałem na niej tylko w Poki (mi osobiście efekt 3d się nie podobał). Druga sprawa różnica pomiędzy DS a 3DS-em na pewno jest mniejsza niż pomiędzy Wii, a X360 czy PS3. Względem grafiki konsola nintendo jest za nimi generację w plecy. Tylko teraz pytanie czy wolisz pograć w gry typu Mario czy Zelda, gdzie grafika jest "bajkowa" i nie potrzeba nie wiadomo jakiej jakości, czy chcesz pograć w gry pokroju Uncharted czy Gears of War, gdzie grafika miażdży.

Jeżeli chodzi już o sam wybór pomiędzy X360 a PS3 to skłaniałbym do tego, która biblioteka mnie bardziej interesuje. Co do plusów PS3, to tak jak wspomniał kolo, bardzo fajną opcją jest wykupienie abonamentu, gdzie co miesiąc dostaje się kilka gier, więc zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. No i o tym również wspomniał kolo, tylko takie małe sprostowanie X360 mają wbudowane 4GB dysk, a PS3 ma 12GB (mówię o tych nowych modelach). Co do X360 to trochę lipa, że trzeba płacić abonament, żeby grać przez neta, a co do Kinecta to ja bym odpuścił mając Wii, chyba, że twoim dzieciom i znajomym gry na Wii się znudziły :)

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało.

ODPOWIEDZ