największe wtopy kolekcjonera

mikele
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-13, 21:07

największe wtopy kolekcjonera

Post autor: mikele » 2014-09-25, 11:48

skoro są okazje życie, to dla przeciwwagi powinien znaleźć się wątek o nietrafionych zakupach.
Przykład z ostatnich tygodni, kupiłem na tablicy.pl konsolę Philips CDi, od razu wiedziałem, że niesprawną, bo nie wyjeżdża tacka napędu. Na zdjęciach widać jednak, że odpala się, napis na wyświetlaczu. Błędnie oceniłem że wystarczy wymienić takie trybiki od napędu (cena kilku/nastu euro), które najczęściej padają.

Trochę się zdziwiłem, bo pod plastikową zaślepką z napisem (Compact Disc) zobaczyłem jedynie...szczelinę. Ktoś wcześniej wyjął cały napęd zostawiając tę końcówkę tacki dla ściemy ;)

koszt konsoli 15 zł + 25 zł przesyłka, więc tragedii nie ma.

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: M4ciek » 2014-09-26, 14:13

Wpłacone 290 zł na konto oszusta na olx. Zamiast zamówionego towaru - kilka złomów zakupionych przez niego anonimowo na allegro. Sprawa zgłoszona na policji :D

Poza tym większych wtop nie zaliczyłem.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Forte » 2014-09-27, 10:07

M4ciek pisze:Wpłacone 290 zł na konto oszusta na olx. Zamiast zamówionego towaru - kilka złomów zakupionych przez niego anonimowo na allegro. Sprawa zgłoszona na policji :D

Poza tym większych wtop nie zaliczyłem.

Sprawę z OLX można zgłaszać w ogóle? Przecież samo OLX mówi, żeby nigdy nie wpłacać nikomu pieniedzy.
Sega!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Bodzio » 2014-09-27, 12:44

Regulamin OLX to regulamin OLX, a prawo jest prawem. Jak się mailowo skontaktujesz z kolesiem i ustalicie że po przelaniu kasy wyśle Ci przedmiot to chyba zawiązujesz już umowę z nim, z której musi się wywiązać.

Żeby nie robić offtopu. Chyba moją największą wtopą był jeden z PSXów, którego kupiłem zbyt szybko bo akurat potrzebowałem modelu SCPH-5502. Nie dopytałem sprzedawcy, a jego box był konkretnie poturbowany, a do tego konsola model 9002. Raz też nadziałem się na allegro na zakup poza aukcją Crasha ale gra do mnie nie dotarła. Od tego czasu nie podejmuję takiego ryzyka, ani na oxl ani poza allegro.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: szczupi26 » 2014-09-27, 19:42

Większych wtop brak, najczęściej zapominam zapytać o wersję językową gdy kupuję ;D (ostatnio nadziałem się taj na Uneral Tournament na PS2, francuz zamiast anglika, na szczęście angielski do wyboru w grze :)
Sent from Lumia 625
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Natavian » 2014-09-29, 08:53

Raz kupiłem amerykańskiego Dreamcasta z zestawem gier, uszkodzony, ale nie przeszkadzało mi to, bo były gry w zestawie. Pani sprzedająca nawet zadzwoniła po wygranej i poinformowała, że Dreamcast nie czyta płyt, i żeby nie było później do niej pretensji. Nieważne, i tak kupowałem zestaw dla tych gier, DC był gratisem, a może i by coś udałoby się z niego jeszcze wykrzesać. Okazało się, że tylko 3 gry były oryginalne, reszta to piraty z ładnymi okładkami. W sumie jednak nie było tak źle, bo w zestawie był też przetwornik napięcia z 110 na 230 i na odwrót. W każdym razie za całość zapłaciłem dwa razy tyle ile to było warte.

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: M4ciek » 2014-09-30, 14:08

Forte pisze:
M4ciek pisze:Wpłacone 290 zł na konto oszusta na olx. Zamiast zamówionego towaru - kilka złomów zakupionych przez niego anonimowo na allegro. Sprawa zgłoszona na policji :D

Poza tym większych wtop nie zaliczyłem.
Sprawę z OLX można zgłaszać w ogóle? Przecież samo OLX mówi, żeby nigdy nie wpłacać nikomu pieniedzy.
Yup, OLX informuje, że to niebezpieczne. Ale przecież zabronić nie mogą. Czemu nie miałbym możliwości zgłoszenia przestępstwa z 286 kk? Zawsze można, niezależnie od medium / sposobu oszustwa. No i niezależnie od kwoty. Dostałem trzy kartony z złomem elektronicznym od tego kolesia, który kupił je na allegro (korzystając z moich danych), jednak nie dostałem czego zamawiałem... więc ciągle to oszustwo. Być może gościa dopadną, bo ciągle wystawia ogłoszenia i podaje ten sam nr konta. Także uważajcie :)

Poza tym jednym incydentem zrobiłem masę transakcji na OLX (tablica). Wysyłkowo, przelewając kasę na konto. Nikt wcześniej i potem mnie nie wydymał... tylko ten jeden koleś. Teraz już trochę bardziej uważam na świeżo założone konta i podejrzany sprzęt :D

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Velsu » 2015-02-14, 13:31

Policja i tak gówno robi, nawet jak zglosisz. Sprawdzone wiele razy, jezeli oszut to cwaniak i z tego zyje to nic mu nie zrobia, a nawet jesli to kasy sie nie odzyska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Blackie » 2015-02-15, 04:10

Dokladnie. Mnie dwa razy na OLX oszukano na ponad 300zl. Sprawa umorzona, mimo, ze wszystkie dane podalem na tacy.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Baero
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-28, 09:28

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Baero » 2015-02-15, 10:57

Blackie takie uroki policji. Ja już walczę prawie 5 lat z odzyskaniem PS2, bo komenda w Warszawie nie potrafi wysłać paczki (tak sądzi, bo może jakieś dziecko policjanta ma już moją konsole). Dodzwonić, graniczy z cudem, a jak odbiorą, to mówią, że mają pierdyliard paczek i nie wiedzą, czy jest wysłana. Pozostaje zadzwonić i chyba rozmawiać jak w filmie Nic Śmiesznego. https://www.youtube.com/watch?v=bF6aYRLztGE

klaude
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 120
Rejestracja: 2011-11-11, 15:05
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: klaude » 2015-02-15, 11:01

Baero pisze:Blackie takie uroki policji. Ja już walczę prawie 5 lat z odzyskaniem PS2, bo komenda w Warszawie nie potrafi wysłać paczki (tak sądzi, bo może jakieś dziecko policjanta ma już moją konsole). Dodzwonić, graniczy z cudem, a jak odbiorą, to mówią, że mają pierdyliard paczek i nie wiedzą, czy jest wysłana. Pozostaje zadzwonić i chyba rozmawiać jak w filmie Nic Śmiesznego. https://www.youtube.com/watch?v=bF6aYRLztGE
Podaj ich na policję :)

Schizo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2015-03-19, 23:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Schizo » 2015-05-26, 06:04

Natavian pisze:Raz kupiłem amerykańskiego Dreamcasta z zestawem gier, uszkodzony, ale nie przeszkadzało mi to, bo były gry w zestawie. Pani sprzedająca nawet zadzwoniła po wygranej i poinformowała, że Dreamcast nie czyta płyt, i żeby nie było później do niej pretensji. Nieważne, i tak kupowałem zestaw dla tych gier, DC był gratisem, a może i by coś udałoby się z niego jeszcze wykrzesać. Okazało się, że tylko 3 gry były oryginalne, reszta to piraty z ładnymi okładkami. W sumie jednak nie było tak źle, bo w zestawie był też przetwornik napięcia z 110 na 230 i na odwrót. W każdym razie za całość zapłaciłem dwa razy tyle ile to było warte.
Też miałem kiedyś taką sytuację. Miało być 10 oryginałów a okazało się, że są trzy. Do tego porysowane jak... I jedna płyta poklejona taśmą. Żeby tego było mało, konsola, która była w zestawie była uszkodzona. Od wtedy nie kupuję na olx.

szyma1116
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2015-05-12, 09:55

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: szyma1116 » 2015-05-26, 18:51

Trafiłem kiedyś na końcówkę aukcji na allegro, gdzie był wystawiony Super Mario BROS. 3. Była to licytacja, która kończyła się za 5 min. zalicytowałem i kupiłem za grosze... Jednak jak spojrzałem drugi raz na aukcje to zobaczyłem, że to ewidentna podróba (zdjęcie niżej :D).
Kupiłem też Potwory i Spółka oraz Pokemon MysteryDungeon. Oba w języku niemieckim, bez możliwości wybrania j.angelskiego. :(
SpoilerPokaż
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-06-16, 00:03 przez szyma1116, łącznie zmieniany 1 raz.
Game Boy | Game Boy Advance | Sega Master Drive CGC | Xbox 360 Slim

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: Kaplitov » 2015-06-15, 22:18

Fotka nie dziala, popraw link.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

szyma1116
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2015-05-12, 09:55

Re: największe wtopy kolekcjonera

Post autor: szyma1116 » 2015-06-16, 00:03

Zrobiłem spoiler. Powinno działać.
Game Boy | Game Boy Advance | Sega Master Drive CGC | Xbox 360 Slim

ODPOWIEDZ