Wasze sposoby na przechowywanie gier

ODPOWIEDZ
Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: Tanker » 2016-03-24, 21:12

Nie znalazłem takiego tematu, możliwe, że za krótko szukałem, w razie jakby był taki temat to przepraszam.
Mam pytanie do Was jak przechowujecie swoje gry, które nie mają oryginalnych pudełek? Głównie chodzi mi o przenośne systemy jak Game Boy itp. Stosujecie jakieś pudełka zastępcze czy leżą luzem?
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: Mniamniacz » 2016-03-25, 21:07

Jest to bardzo ciekawy temat. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, jako obywatela należącego do klasy średniej-średniej, nie posiadającego zbyt wiele miejsca na magazynowanie każdego większego pudła z osobna.

Na chwilę obecną mam to szczęście, że wszystkie handheldowe produkcje posiadam w komplecie, ale z tym zastrzeżeniem, że moja kolekcja gier na systemy przenośne jest mała i to dosłownie. Z kolei płyty przeznaczone na konsole stacjonarne, które nie posiadają oryginalnego pudełka, mogę policzyć na palcach jednej ręki i są to sztuki przechowywane w najtańszym "płaskim" opakowaniu na płyty CD - o ile jestem w stanie upchnąć do czegoś takiego okładkę gry nie narażając jej na zmiętoszenie. Te wszystkie pokrowce pochłaniające po kilkanaście nośników omijam szerokim łukiem, bo jednak płyta jest w takich warunkach narażona na porysowanie. Pokrowiec na bez-pudełkowe kartridże to świetna sprawa, ale na płyty już koniecznie.

Jeśli chodzi o same konsole, to stacjonarki magazynuję w szafkach luzem kładąc jedną na drugiej według systemu (PsOne na PS1, itd.), lub w dedykowanym pokrowcu (handheld). Mniejsze pudła po konsolach upycham do tych obszerniejszych.

Awatar użytkownika
Baero
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-28, 09:28

Re: Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: Baero » 2016-03-25, 21:29

Płyty bez okładek staram się trzymać w kopertach (na PC) lub DVD Boxach (PS2).
W handheldach jeszcze nie mam luźnych płyt/cartów, ale jakby się takie zdarzyły to prawdopodobniej każdą grę oddzielnie pakowałbym w woreczek strunowy i to do jakiegoś większego pudełka.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: cissic » 2016-03-25, 23:06

Kupuję w paczkach "kejsy" oryginalne lub chińszczaki na aukcjach - w zależności od systemu. Sporo szarych pudełek jednak ciągle się kurzy ;)

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: Tanker » 2016-03-29, 10:57

Mhm, a eksponujecie te luźne kartridże na półce czy jakoś inaczej? Na jakimś kanale na YT widziałem jak gościu właśnie pakował w woreczki strunowe i przybijał do tablicy korkowej, fajnie to wyglądało, ale zastanawiam się czy to nie narazi ich na wyblaknięcie naklejki?
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Wasze sposoby na przechowywanie gier

Post autor: cissic » 2016-03-29, 11:18

To chyba słaby pomysł bo Szybko te woreczki by były całe w kurzu.
Najfajniej chyba wygląda tak: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... d78356.jpg

ODPOWIEDZ