Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-04, 23:14

Kaspar84 pisze:Zawsze używam snajperów także dlatego, żeby nie licytować z gorącą głową.
Ok, ciągle nie potrafię zrozumieć dlaczego snajp to zakup na chłodno, a licytacja na Allegro nie.
Patrzcie:
1. Ustalasz że chcesz wydać 100 zł
2. Wchodzisz na aukcje Allegro
3. Wbijasz 100 zł
4. Wychodzisz

Snajper nie daje żadnych zakupów z chłodną głową. Ty wybierasz czy chcesz siedzieć na Allegro i przebijać się do ostatniej sekundy. To tylko i wyłącznie twoja decyzja. Niezależnie od tego czy używasz snajpera czy nie.
Snajper tylko uniemożliwia przebicie twojej oferty. Nic poza tym. Zatrudniasz program komputerowy który zostawia w tyle wszystkich użytkowników. Nie dorabiaj do tego jakiejś ideologii o przemyślanych zakupach.

Ja np. Nie używam snajpa a kupuje z chłodną głową (kurde, czuje się jak jakiś pro z tego powodu teraz). Ustalam ile chcę wydać, na 5 sekund przed końcem wbijam wcześniej ustaloną cenę (albo i nie jeśli jest już przekroczona), zatwierdzam i czekam co się wydarzy. Magia po prostu, nie używam snajpera i licytuje z chłodną głową.



Jeśli chodzi o Yahoo, to w sumie tak działają normalne licytacje. Takie np. z numerkami i odliczaniem po każdej złożonej ofercie. Trudniej ustrzelić jakąś okazję na licytacji, a mnie chyba szlag by trafił gdyby ludzie zaczęli się zabijać o coś i aukcja przedłużyłaby się o 30-60 minut :P


I tak, to są tylko gry, to są tylko rzeczy, to są tylko pieniądze. Nie mniej jest to irytujące. Tak samo jak oszuści w grach, a to przecież tylko gry. Tak samo jak np. uważam że nie powinno się umawiać z kimś na jakąś cenę, a kiedy przyjeżdżasz po odbiór cena nagle poszła w górę. W końcu "co nie jest zabronione jest dozwolone".
Tak samo jak snajpery, legalne jest sprzedawanie towaru w stanie dobrym i zdjęcie pod odpowiednim kątem, żeby nie było widać że płytą ktoś haratał po asfalcie, albo pudełko jest wymalowane flamastrami z tyłu. Kupujesz to co na zdjęciu a stan "dobry" jest pojęciem względnym więc wszystko jest ok. Gdyby zrobić odpowiednie zdjęcie to gra sprzedałaby się taniej, więc nie warto się bawić w Don Kichotyzm.
Jak dla mnie snajper to jedna z tych rzeczy które z technicznego punktu widzenia są legalne.
Jak np. tysiące konsol w stanie "nie mam kabla żeby sprawdzić czy działa" gdzie nie zdziwiłbym się gdyby połowa była w rzeczywistości sprawdzona i nie działa. Z prawnego punktu widzenia jednak nie masz podstaw żeby się czepiać. Trzeba by założyć sprawę w sądzie i jakoś udowodnić że sprzedający wcześniej sprawdził konsolę.

Tak z innej beczki, o ile jeszcze można sprzedawać mnóstwo niesprawdzonego sprzętu (faktycznie go nie sprawdzać i sprzedawać) to najbardziej podobał mi się identyczny proceder z jubilerstwie. Ludzie sprzedają "łańcuszki które dostali w prezencie jako złote, ale bez certyfikatu i nie sprawdzali". Setki takich łańcuszków. Identycznych. Po kilka aukcji naraz. Ktoś musiałby im kontenerami to dawać w prezencie :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-05, 04:46

"Snajper tylko uniemożliwia przebicie twojej oferty."

Jak ustawisz sobie przez allegro że licytujesz daną grę do 120 zł, a ja ustawię snajpera do 100 zł to kto wygra?

Ja np. Nie używam snajpa a kupuje z chłodną głową (kurde, czuje się jak jakiś pro z tego powodu teraz). Ustalam ile chcę wydać, na 5 sekund przed końcem wbijam wcześniej ustaloną cenę (albo i nie jeśli jest już przekroczona), zatwierdzam i czekam co się wydarzy.

Więc to się nie różni niczym od snajpienia. Ja po prostu używam do tego programu. Dla mnie koniec tematu. Strzelam, że nie masz swojej rodziny i masz dużo wolnego czasu skoro możesz się bawić w ręczne snajpienie. Nie wiem też gdzie pracujesz ale musisz mieć luzakiego szefa skoro możesz sobie licytować 8 - 16
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Zakończenie aukcji chwilę przed końcem.

Post autor: DizzyX » 2016-06-05, 22:05

Kiriki-kun pisze:Ok, ciągle nie potrafię zrozumieć dlaczego snajp to zakup na chłodno, a licytacja na Allegro nie.
A ja potrafię :)
Zasada jest taka - jest sobie aukcja oraz Pan X i Pan Y, jedyni ludzie którzy towar z tej licytacji chcą kupić (tak sobie załóżmy :P ) Pan X ustala sobie, że jest w stanie dać 100 zł. Wklepuje to sobie na Allegro i czeka tydzień do końca aukcji.
Pan Y zauważa licytację, wpisuje kolejno 10, 20, 50, 80 zł... w końcu go przebija. No to Pan X: "Jak to, przebili mnie?" - i zaczyna dawać więcej niż sobie założył. Ostatecznie grę kupuje pan X, ale za 215,80 8) Podkręciła go licytacja, rozhulał się.

A jak ze snajperem?
Pan X zauważa aukcję, wbija na snajpera, ustawia sobie stówkę 5 sekund przed końcem licytacji.
Pan Y zauważa aukcję i "kupię tanio nikt nie licytuje". Klepie przez Allegro 30 zł. Przed końcem licytacji do gry wchodzi snajper pana X, ostateczna cena: 31 zł, pan Y nie zdążył podbić.

Czy to jest fair play? Nie wiem, to jest rynek, a rynek rządzi się swoimi prawami.
Nie można mieć pretensji do kogoś, że chce dać za przedmiot więcej od nas :P
I nie rozumiem tłumaczeń w stylu "a bo wpisałem 30 zł, a mogłem 50, ale nie zdążyłem bo strzelił ze snajpera". Trzeba było od razu dać 50 ;)

Od razu powiem - nie używam snajpera. Jeśli mi na czymś bardzo zależy, to staram się możliwie jak najpóźniej wklepać na allegro swoją maksymalną propozycję, ale na pewno jest to kwota "normalnego" zakupu a nie "dam mniej, może się przyfarci". Jeśli ktoś mnie przebije - normalnie czy snajperem - dał więcej i trudno, czasem więcej niż wartość rynkowa. Świat nie kończy się na Allegro, wiele rzeczy można kupić np na brytyjskim ebayu, gdzie z wysyłką do PL wychodzi często taniej niż finalne kwoty na końcu licytacji na naszym rodzimym portalu.

Mnie wydaje się, że snajpery nie są problemem na Allegro. Tutaj prawdziwym problemem są janusze biznesu podbijający sobie ceny na licytacjach. Nie raz już to doświadczyłem.
Niestety, nowy system allegro jest totalnie do niczego. Jest tylko pierwsza i ostatnia litera nicku, nie ma ilości punktów (zwykle janusze podbijają z kont zerowych albo z małą ilością komentarzy).
Ciężko o jakąkolwiek weryfikację. Wiem, że kilka osób prócz mnie wytykało tę zmianę Allegro, ale oni uważają, że nic się nie dzieje (wiadomo - wyższa cena końcowa to wyższa prowizja).
I tutaj jest prawdziwy problem. Przemyślcie tę kwestię, bo snajpery to mały pikuś :)

ODPOWIEDZ