Retrogaming na YouTubie

ODPOWIEDZ
Gru
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 18
Rejestracja: 2016-06-22, 17:58
Lokalizacja: Poznań

Retrogaming na YouTubie

Post autor: Gru » 2016-09-24, 16:55

Siema chciałbym was zapytać o wasze ulubione kanały polskie oraz zagraniczne o kolekcjonowaniu gier oraz retrogamingu na Youtubie. Jakie według was są najlepsze i które warto oglądać?


Pozdrawiam Gru
"Czy to co widzimy gołym okiem jest prawdą czy snem głębokim" Edgar Allan Poe"

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: ufix » 2016-09-24, 18:10

Wydaje mi się, że temat bardziej pasowałby do działu "Freestyle i offtopic", ale w sumie tutaj też ujdzie :P W większości oglądam zagraniczne kanały o retrogamingu, jak dotąd na polskim youtubie nie udało mi się znaleźć zbyt wielu interesujących materiałów. Z zagranicznych kanałów oglądam:

Classic Game Room - Mark ma niepowtarzalne podejście i rozumiem, że części osób nie będzie ono pasowało. Ja bardzo lubię Classic Game Room za optymizm i znajdowanie nawet w najgorszych grach czegoś fajnego. Może nie jest to najbardziej wartościowy kanał pod względem merytorycznym, ale jeżeli chodzi o odczucia towarzyszące ogrywaniu gier Mark zazwyczaj trafia w sedno ;)

Pat the NES Punk - Najczęściej oglądam skróty podcastów Pata, reszta materiałów średnio do mnie trafia. Pat i Ian w podcastach często poruszają temat kolekcjonowania gier, dbania o kolekcje i dyskutują na temat przyszłości naszego hobby, więc myślę, że dla kolekcjonerów jest to dość wartościowy content. Sam nie zawsze się z nimi zgadzam, ale to może kwestia różnic pomiędzy kolekcjonowaniem w USA i w Polsce :P

Gaming Historian - Ciekawe, całkiem nieźle zrealizowane materiały o starych grach. Moim zdaniem jeden z ciekawszych kanałów dotyczących starych gier, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Game Sack - Całkiem ciekawy kanał, na którym co około 2 tygodnie pojawiają się dłuższe materiały o kilku grach powiązanych ze sobą w jakiś sposób. Całkiem nieźle się to ogląda, recenzje gier też zazwyczaj są całkiem trafne. Sporym plusem jest to, że wszystkie materiały z gier są zgrywane z prawdziwego sprzętu a nie z emulatorów.

Z polskich youtuberów czasami retro zajmuje się arhn.eu, ale mam wrażenie, że najnowsze materiały są na siłę młodzieżowe i słabsze merytorycznie niż jeszcze rok temu. Ale może to ja się starzeję :P

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: Kaspar84 » 2016-09-24, 20:43

Pat the NES Punk - podkasty słucham całe, ale mam wrażenie, że coraz bardziej popadają w jakąś dziwną megalomanię i słuchając tylko ich niektóre wydarzenia z branży można poznać z BARDZO BARDZO BARDZO subiektywnej strony. Przez długi czas byłem mega nimi zajarany ale teraz słucham z mocnym przymrużeniem ucha. Polecam jako kontr podcast Game Blitz prowadzony przez właścicieli dużego retro shopu z Seattle. Są mniej napuszeni i mniej znani.
Natomiast same filmiki Pat jako Nes Punk są dla mnie mega słabe i dziwię się, że nie zarzuciłeś Angry Video Nerdem który jest milion razy lepszy :)

Co to YT to polecam jeszcze BARDZO

Lazy Game Reviews - głównie PC, ekstra filmy z buszowania po thrift shopach
MetalJesusRocks - główna siła to goście, każdy jest specjalistą w danej marce sprzętu
PushingupRoses - dużo przygodówek!!
CygnusDestroyer - broni słabych retro gier głównie spod marki LJN
John Hancock - gość ma jedną z większych kolekcji gier jakie widział świat.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: Ukukuki » 2016-09-24, 21:33

Oprócz wymienionych wyżej kiedyś mógłbym jeszcze polecić Lord Karnage ale gość ostatnio odwala taką masówę ,że szok. Aż się nie chce tego oglądać. Wcześniej jak publikował mniej materiałów były zdecydowanie lepsze jakościowo a obecnie to jest tragedia. Co ciekawe zgarnia on chyba największą kasę z kanałów wymienionych w tym temacie na patreon.com, bodaj coś w okolicach 8 000 dolarów. Dobra ufix już wymienił ten kanał, dopiero teraz doczytałem:P

Z polskich można jeszcze polecić tvgrypl, dosyć często pojawiają się tam materiały o starszych tytułach czy seriach, nawet całkiem przyjemne.

Przypomniał mi się jeszcze jeden kanał, gimby nie znajo gdzie też dosyć często pojawiają się materiały o starszych grach.
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: Kaspar84 » 2016-09-24, 22:21

Lord Carnage stwierdził, że zamyka CGR więc ludzie go nakłonili do patronite. Teraz robi te materiały na siłę i nie da się tego oglądać. Jestem super bliski od zdjęcia z niego suba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzostek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2011-01-08, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: Brzostek » 2016-10-08, 21:59

Był już taki temat:
viewtopic.php?f=41&t=3305&p=43853&hilit ... 82y#p43853
Ale i tak wypromuję jeszcze raz kanał HappyConsoleGamer, bo oglądam od dawna i nadal jest jednym z moich ulubionych kanałów.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Retrogaming na YouTubie

Post autor: cissic » 2016-10-09, 18:11

Czasem patrzę na Cinemassacre i Laird's Lair

ODPOWIEDZ