Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Aris » 2017-07-31, 20:21

Obserwując w serwisach aukcyjnych naszło mnie pytanie skąd u ludzi takie parcie na wymuskane konsolki w oryginalnych pudełkach.

Wiadomo osobiście chciałbym mieć w jak najlepszym stanie ale w życiu bym nie zapłacił takich kroci. Zwłaszcza, że brak opakowania nie jest żadną ujmą.

Jak jest u Was? Jesteście wybredni? Jakie macie wymagania?

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: szczupi26 » 2017-07-31, 20:57

U mnie konsole tylko cib, gry minimum w boxie, najlepiej cib. Drogi interes, owszem, ale inaczej nie wyobrażam sobie swojej kolekcji

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Kiriki-kun » 2017-07-31, 21:00

Jeżeli ludzie kolekcjonują żeby mieć kolekcje, to jest to jak najbardziej sensowne.
Jeżeli zbierasz bo chcesz pograć, to w sumie zwisa Ci stan w jakim kupujesz.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: cissic » 2017-07-31, 21:19

Zasadniczo pudło. Jak się nie da to trudno. Teraz konsole kosztują sporo, ale kto załapał się na taniochę to jego
Ostatnio zmieniony 2017-08-03, 10:11 przez cissic, łącznie zmieniany 1 raz.

Gru
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 18
Rejestracja: 2016-06-22, 17:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Gru » 2017-07-31, 22:46

Ja szukam kompletów jak coś kupię np grę na N64 to potem szukam boxa najlepiej full z folia na carta:) co do konsol wiadomo musi być ładny stan jak mnie nie stać wrzucam w skarbonkę i czekam aż będzie;)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
"Czy to co widzimy gołym okiem jest prawdą czy snem głębokim" Edgar Allan Poe"

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: PapaHerbal » 2017-08-01, 00:08

Poszukując konsol, mam na uwadze ich stan techniczny i wizualny. Ponadto jeśli to możliwe, szukam sprzętów oboxowanych i z papierologią. Warto przy tym sprawdzać zgodność numerów fabrycznych na pudełku i konsoli (jeśli takowe posiadają). Zakup takiego zestawu to też lepsza inwestycja. Nie jest tajemnicą, że ładne komplety gier i sprzętów potrafią kosztować 2x tyle co "gołe". Zdarza się też, że takie kompleciki nie były mocno tyrane a dłuższą część swego żywota spędziły leżakując na jakimś strychu lub w pawlaczu.
Są oczywiście gry i konsole, których zdobycie jako "gołe" egzemplarze już bywa sporym wyzwaniem. W takich sytuacjach nie jestem szczególnie wybredny. :)
Jeśli chodzi zaś o kolekcjonowanie akcesoriów, to najczęściej interesują mnie sprzęty licencjonowane, ale i tu robię wyjątki.
Czas pokazuje, że największą cnotą kolekcjonera jest cierpliwość. Każdy punkt wishlisty będzie miał swój dzień. Jak nie dziś to za miesiąc, albo za rok. Niektórych elementów kolekcji poszukiwałem kilka lat, innych nadal poszukuje...
Obrazek

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Skyline » 2017-08-02, 14:02

Ja tu powiem nieco odmiennie. Konsole patrze przede wszystkim pod kątem technicznym i wizualnym, pudełko z papierami kompletnie mnie nie interesuje. Konsola ma przede wszystkim odgrywać zebrane gry i prezentować się w miejscu grania, a pudełko tutaj temu nie pomoże. Zwracam uwage na golasy bo to jednak dalej jest dobry sprzęt, który będzie odgrywał to co interesuje mnie bardziej czyli same gry. Drobne wady też niech cie nie odstraszają. Kupiłem Dreamcasta który okazał się mieć usterke z resetowaniem sie i był już nieco pożółkły. Teraz działa i wygląda jak marzenie :)

Gry już poluje wyłącznie CIB. Nie tylko ponieważ lepiej wyglądają na półce, ale też dlatego, że chroni to płytę / kartridż. Sama płytę kupiłem tylko raz, ale to dlatego, bo wiedziałem gdzie dostanę pudełko z instrukcją bez gry. :D Czasami warto rozważyć takie alternatywy.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: cissic » 2017-08-03, 10:18

Skyline pisze:Ja tu powiem nieco odmiennie. Konsole patrze przede wszystkim pod kątem technicznym i wizualnym, pudełko z papierami kompletnie mnie nie interesuje. Konsola ma przede wszystkim odgrywać zebrane gry i prezentować się w miejscu grania, a pudełko tutaj temu nie pomoże. Zwracam uwage na golasy bo to jednak dalej jest dobry sprzęt, który będzie odgrywał to co interesuje mnie bardziej czyli same gry. Drobne wady też niech cie nie odstraszają. Kupiłem Dreamcasta który okazał się mieć usterke z resetowaniem sie i był już nieco pożółkły. Teraz działa i wygląda jak marzenie :)

Gry już poluje wyłącznie CIB. Nie tylko ponieważ lepiej wyglądają na półce, ale też dlatego, że chroni to płytę / kartridż. Sama płytę kupiłem tylko raz, ale to dlatego, bo wiedziałem gdzie dostanę pudełko z instrukcją bez gry. :D Czasami warto rozważyć takie alternatywy.
A mi właśnie na pudłach w grach mniej jakoś zależy. Znaczy nie piszę o CD, ale o kartach NES i SNES. Te co mam nie są w najgorszym stanie, ale czas robi swoje i trudno mi się nimi zachwycać. Same kartridże trzymam w koszulkach w szafie i nie eksponuję ich na widok publiczny. Przede wszystkim jestem graczem a mam tyle, lat że koledzy do mnie nie przychodzą się zachwycać kolekcją ;)

jelcynek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-19, 13:18

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: jelcynek » 2017-08-03, 14:25

Trudny temat. Z początku bardzo mocno zależało mi na kompletności zestawu i wymuskanym stanie. Aktualnie zwracam na to uwagę, ale nie jest to najważniejsze.

Teraz za cel sobie postanowiłem użyteczność i jak sprzętu nie mam zamiaru używać (czyli włożyć do gabloty) to się nim nie interesuję. Jak sprzęt jest używany to i tak się zużywa. Dlatego stan techniczny jest istotny, ale raczej w sensie 'działa' czy 'nie działa', a nie czy plastiki są bielutkie. Zawsze można samemu wybielić.

No i tym samym aby kolekcja była użyteczna to dokładam wielu starań by większość sprzętu była dostępna do grania "od kliknięcia". Czyli wszelkiego rodzaju splittery, selectory są w użyciu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Axi0maT » 2017-08-03, 14:37

Mam jakies daja vu... Z 8-10 lat temu juz bylo to walkowane na tym forum. Jesli moderatorowi starczy zaparcia (chociaz szczerze w to watpie zeby byl az tak zdeterminowany) to moze polaczyc tematy.

Osobiscie najwazniejsze dla mnie jest zeby sprzet gral i dalo sie go uzywac na tyle zeby nie rozlatywal sie "w dloniach". Mam kilka boxow do konsol ale to raczej przypadek niz zamierzony zakup (cos w stylu - sama konsola a tyle bylaby w okazyjnej cenie, wiec dlaczego nie brac z boxem?). Co do gier to nie uznaje samych plyt - no chyba ze mam juz pudelko do niej. Kartridze - fajnie jakby mialy pudelka, ale wiadomo jakie sa realia... szanse znikome. W zasadzie tylko gry Segi maja jako taka racje bytu ze wzgledu na plastikowe opakowania. Cala reszta (kilka ladnych setek) niestety lezy wspolnie w wiekszych kartonach wiec ekspozycji brak.

jelcynek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-19, 13:18

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: jelcynek » 2017-08-03, 14:43

Axi0maT pisze: Cala reszta (kilka ladnych setek) niestety lezy wspolnie w wiekszych kartonach wiec ekspozycji brak.
IMO to gołe karty nawet lepiej się prezentują, niż kartonowe boxy (vide gry od nintendo do n64 włącznie), które rzadko kiedy dobrze znoszą próbę czasu. Przy tym wyciąganie gier z tych pudełek nie jest zbyt wygodne. Taka kolekcja Mike'a czy Jamesa z Cinemassacre gier z Nesa na półkach wygląda świetnie jak jest grzbietami do przodu.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: cissic » 2017-08-03, 17:58

jelcynek pisze:
Axi0maT pisze: Cala reszta (kilka ladnych setek) niestety lezy wspolnie w wiekszych kartonach wiec ekspozycji brak.
IMO to gołe karty nawet lepiej się prezentują, niż kartonowe boxy (vide gry od nintendo do n64 włącznie), które rzadko kiedy dobrze znoszą próbę czasu. Przy tym wyciąganie gier z tych pudełek nie jest zbyt wygodne. Taka kolekcja Mike'a czy Jamesa z Cinemassacre gier z Nesa na półkach wygląda świetnie jak jest grzbietami do przodu.
Zdecydowanie, zwłaszcza te NESowe wyglądają sympatycznie

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: PapaHerbal » 2017-08-03, 21:29

NESowe OK, bo łatwo odszukać tytuł, gorzej przy większej kolekcji N64 i SNES (z wyjątkiem amerykańców) - tu pokutuje brak labeli z tytułami na grzbietach...
Można sobie poradzić jak James, doklejając samoróbki, ale IMO nie wygląda to szczególnie zajebiście.
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: cissic » 2017-08-03, 22:26

PapaHerbal pisze:NESowe OK, bo łatwo odszukać tytuł, gorzej przy większej kolekcji N64 i SNES (z wyjątkiem amerykańców) - tu pokutuje brak labeli z tytułami na grzbietach...
Można sobie poradzić jak James, doklejając samoróbki, ale IMO nie wygląda to szczególnie zajebiście.
Zgadza się. Na szczęście największą słabość mam do tych NESowych. SNESowe też lubię, ale mam na nie szufladę i idealnie mi się sprawdza gdy szukam jakiegoś szarpidła

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Kolekcjonowanie konsol, czym się kierujecie poszukując

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-05, 18:30

Dla mnie jeśli chodzi o gry to tylko CiB chyba ze ktoś sprzedaje BARDZO okazyjnie drogii tytuł (typu Outrun 3D na SMS) i nie ma instrukcji to przymknę oko jednak będę miał gdzieś z tylu głowy brak tych instrukcji i będę dążył do uzupełnienia. Z rok temu postanowiłem, że nawet gry na Game Gear będę zbierał tylko CiB co mocno uszczupliło moją kolekcję na tą konsolę.
Co do samych konsol to jak pudło było to spoko a jak nie było to nie płakałem. Mogę powiedzieć ze 3/4 mam w bokach ale był to raczej przypadek niż cel.
Obrazek

ODPOWIEDZ