[chrno] Chrno's Small Collection

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

[chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-15, 10:33

Jako iż znowu zacząłem prawie od zera (tym razem zostanie to ze mną bo już mi się nie chce bawić w budowanie mostu), kolekcja różni się znacząco od tego co było kiedyś, więc zdjęcia będą całkowicie nowe.

Jest to cząstka mojej kolekcji która zaczęła się jakiś czas temu zbierać ponownie na której ujrzycie platformy Segi i Nintendo w obecnej części pierwszej. Część druga składać się będzie z platform Sony i MS'a.

Obrazek
Na pierwszy ogień idzie ogólna prezencja małego ale zacnego kącika growego, myślę iż zachowanego z umiarem.

Obrazek
Przechodząc już do jako takiego mięska zaczynam z grubej rury w postaci limitowanych edycji gier na Wii U.

Obrazek
Kontynuacja limitowanych edycji. Tym razem miszmasz gier na 3DS'a, Wii U i X360.

Obrazek
Te dwie pozycje to chyba mój największy skarb w całej kolekcji. Castlevania Circle of the Moon wraz z Golden Sun na GBA, oby dwie w pełni kompletne w zasadzie nowiutkie wydania (nie posiadają jakichkolwiek śladów zużycia, pudełka nie są nawet skalane odciskami palców). Największy żal mam do tego iż osoba, która je sprzedawała miała również na sprzedaż w pełni kompletne oryginalne wydania Metroid II: Return of Samus i Castlevania the Adventure II na Game Boy'a również w perfekcyjnym stanie.

Obrazek
Malutka cząstka pozostałych gier na 3DS'a. Ich kolekcjonowanie rozpoczęło się dopiero na koniec lutego wraz z Bravely Second więc średnio staram się dorwać jeden tytuł na miesiąc.

Obrazek
Pozostałość po X360 (i największy sentyment do oby dwóch pozycji). Tales of Vesperia to moja ulubiona część z całej serii i obecnie tytuł który posiadam najdłużej ze wszystkich.

Obrazek
Ponowne pierwsze podrygi gier na Wii. Metroida każdy zna ale założę się iż przez beznadziejny port na Wii U wielu z miejsca skreśla Rodea the Sky Soldier ze swoich list ciekawych tytułów. A niesłusznie, ponieważ pierwowzór, który został stworzony przez Ojca Sonica i Nightsa czyli Yuji Naka wraz ze swoim studiem Prope przygotował tytuł wyłącznie w wersji na Wii. Gra miała wyjść na przełomie 2011/2012r. jednak iż wydawca (Kadowaka Games) miał problemy z portem na 3DS'a (który został później przerzucony na Wii U), grę oficjalnie wydano dopiero gdy przeportowano ją na Wii U. Szczęście jednak iż pierwsze wydania tejże wersji posiadają w środku oryginalną odsłonę na Wii (wraz z instrukcją i okładką). Tytuł jest bajecznie kolorowy, śliczny (jak na możliwości Wii - a na pewno ładniejszy od tych badziewnych portów) i ma świetne intuicyjne sterowanie. Polecam obejrzeć ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=NtlS_1Ipg8k

Obrazek
Główny rzut tytułów na Wii U. Jeszcze parę pozycji i kolekcja będzie kompletna (głównie brakuje tutaj The Legend of Zelda: Breath of the Wild)

Obrazek
Czas na troszkę hardware'u. Mój główny zestaw do grania na Wii U. W skrócie wydanie Basic z penem 64GB i większą baterią w Gamepadzie + Pro Controller do Wii U (nie pytajcie dlaczego konsola jest zakryta ściereczkami z mikrofibry...)


Obrazek
A oto mój handheldowy Gang Olsena. Dla ciekawych mój New 3DS posiada faceplate z Animal Crossing New Leaf dostępny only in Japan, jak i wciśnięty do specjalnej obudowy ochronnej z TPU (w środku oprócz folii na ekraniki również dorwałem się do folii ochronnych na obudowę, dzięki czemu konsolka nie pożółknie przez pot itp.)


Obrazek
A oto moja największa konsolowa perełka czyli kompletny bialutki Dreamcast na pełnym wypasie (3 oryg. pady, dwa Vibration Packi i karta VMU, wszystko w pudełkach). Konsola ma zgodny numer z tym na pudełku, nawet nóżki nie mają grama brudu na sobie gdyż facet od którego kupiłem ten zestaw trzymał konsole przez blisko 10 lat w szafie - chwała mu za to).


Kolejna porcja zdjęć już niebawem a w nich znajdą się gry na PS2, PS3, PS4, XOne oraz kilka konsol.

P.S. Dla zainteresowanych, każda gra znajduje się w folii od segregatora formatu A5 (brzeg jest obcięty) niezależnie czy kupiłem nówkę czy używkę, w ten sposób gry które nawet mam od trzech lat są w nienaruszonym stanie, nówki nie noszą śladów użytkowania, no i ogólnie pachną dalej nowością (same gry zaś są w pokrowcach lub pudełkach zastępczych).
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 10:48 przez chrno, łącznie zmieniany 1 raz.

SebeQ86
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 129
Rejestracja: 2011-01-02, 20:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: SebeQ86 » 2013-02-15, 10:38

Zapowiada się fajny początek, może jednak zostawisz sobie coś w kolekcji. I nawet MGS z PSX"a ładnie zachowany w wersji premierowej. Warto takie perełki trzymać.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Velsu » 2013-02-15, 11:01

Kolekcja wcale nie taka mala a nawet jesli to z temperamentem. Niezle tytuly (limitka zeldy i xeno teraz to nie maly grosz). Tytuly na Wii to praktycznie sama elita i rzeczy za ktorymi sam sie rozgladam w dobrej cenie.

Nie musze mowic ze najwieksze wrazenie zrobila na mnie kolekcja DS/3DS. Trace Memory, Rune Factory 3, Suikoden...same swietne tytuly. No i cieszy oko Hotel Dusk, widze masz dobry gust :)

Co do folii z segregatora, jak to dokladne zrobiles? Ja najpierw celowalem w woreczki strunowe i niestety nie spelnily wymagan albo byly za ciasne, potem kupilem w oficjalnym sklepie folie, sa swietne ale tam tez trzeba troche przycinac i kosztowaly swoje.
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-15, 11:33

Dzięki za miłe słowa, lubię bardziej stricte Japońskie produkcje jak właśnie tworzyło studio Cing czy chociażby Fragile który był jednym z tych tytułów który decydował o kupnie Wii (szkoda iż Tales of Graces ostatecznie na zachód nie wyszło).

Co do folii, to są to zwykłe własnie folie do segregatora format A5 (czyli format zeszytowy), kupisz je praktycznie w każdym papierniczym gdzie sprzedają przybory szkolne i nie tylko (koszt to 10gr od sztuki).
A jak to robię?
Obcinam biały brzeg uważając na szew aby folia się nie rozpadła, górę przekładam podwójnie (czyli nakładam jedną stronę na drugą) i zaklejam kawałkiem taśmy bezbarwnej. Stosuje tą metodę od blisko 5/6 lat i do tej pory się nie zawiodłem, zero kurzu, śladów po palcach, żadnych przetarć przy grzbiecie, wszystko to zostaje na folii a nie na pudełku (I tak jak pisałem nawet gra mająca kilka lat będzie pachnieć w środku nowością).

Przerzuciłem się głównie na handheldy bo w tym roku chce wyprowadzić się z domu rodzinnego, a do tego nie potrzebuje dodatkowego sprzętu Audio/Video czy sporej ilości miejsca (no i od zawsze handheldy były czymś wyjątkowym).

Gdybym nie sprzedawał od lat moich konsol to teraz mógłbym się pochwalić limitowanym GaCkiem z RE4, oraz kolekcją z Fire Emblem, Baten Kaitos i MGS:Twin Snakes na czele (Wavebird również nie był mi obcy). No ale czasami nudzi mi się nadmiernie i porządne kolekcje znikają w oka mgnieniu po czym zaczynam całą zabawę od nowa ;]

No zobaczymy jak tym razem mi pójdzie, na razie nie jest źle, mogłoby być lepiej bo już nie raz mi uciekło parę pozycji (jak Zelda: Minish Cap czy Final IV na DS'a) ale w swoim czasie jeszcze je nabędę, na razie cieszę się z najnowszych nabytków jakimi są Zelda: Spirit Tracks oraz właśnie Suikoden Tierkreis ;]

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: mingan » 2013-02-15, 16:27

Na wii masz same smakołyki. Bardzo mnie cieszy obecność Fragile Dream, uważam, że ta gra jest przykładem niedocenionej perełki (no może pod koniec robi się troszkę liniowa, ale reszta miażdży).
Na DS też masz naprawdę dobre gry, które jak dla mnie określają to czym jest granie na tej konsoli (uwielbiam Hotel dusk i jego 2 część).

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-15, 23:00

No na Wii oprócz tego co podałem w nawiasie to szkoda mi iż sprzedałem Tales of Symphonia: Dawn of the New World (nówkę kupiłem za 80zł na allegro). Do pierwszej części to się nawet nie umywa, ale to wina samego Namco Bandai które obcięło ekipie fundusz na grę bo ta kontynuacja miała taki budżet jak każda inna część z serii matki.

Oprócz tego fajnie by było mieć Fatal Frame'a 4-rkę ale no nie mam aktualnie jak tej gry sprowadzić to raz, dwa remake Fatal Frame'a 2 i The Last Story nie zawitają w mojej kolekcji za brak Japońskiego Voice-Actingu (co ich podkusiło zwłaszcza w przypadku FF to nie mam pojęcia ale za to należy im się lincz).

Produkcje Cing zaś to dla mnie małe mistrzostwo świata i jeżeli mam być szczery to chyba są moimi ulubionymi pozycjami w całej mojej kolekcji. Ich gry moim zdaniem lepiej ukazują prawdziwe zdolności DS'a i Wii, gdzie nawet Nintendo długo nie było w stanie tego ukazać (wyjątek to Zelda: Spirit Tracks i Skyward Sword). Szkoda iż firma z bankrutowała bo w ten sposób historia Kyle'a Hyde jest nie dokończona (a jestem pewien iż miała to być trylogia).

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Kwaśny » 2013-02-16, 00:16

Łał, Radiant Historia nawet jest.

Swoją drogą to ciekawe, że masz Zeldę ST (która jest bardziej znienawidzona od PH, które swoją drogą było całkiem w porządku :P).

A ten, grasz/grałeś chociaż w te gry?
 Pokaż
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-16, 07:59

No mnie Phantom Hourglass znudził do bólu, brakowało mu tego "coś", był po prostu obciętym Wind Wakerem który jest dla mnie do dziś jedną z dwóch najlepszych Zeld. Spirit Tracks za to zdecydowanie poprawia błędy poprzednika (motyw z lokomotywą mnie rozbraja), muzyka jest boska no i gameplay bardziej urozmaicony i dopracowany (przynajmniej dla mnie).

Jak napisałem na samym początku, nie obchodzi mnie co inni uważają o danym tytule, bo to mnie one mają się podobać(czyt. popularność tytułu nie gra dla mnie roli liczy się to co ze sobą dany tytuł prezentuje jeżeli wcześniej go nie znałem a i tak rzadko się to zdarza) i tak jak pisałem wcześniej, nie kupuje gier w które nie będę grał (bo nie widzę sensu płacić za coś aby stało tylko na półce).

Również odpowiadając na twoje pytanie: większość tytułów które mam w kolekcji (głównie te ze stacjonarek) przeszedłem wielokrotnie bo dla mnie ważnym jest aby grała miała duże pokłady replayability np. Trace Memory/Another Code przeszedłem ponad 12 razy z czego 6 razy pod rząd (w sumie to jest mój 3-ci egzemplarz tej gry) a MGS'a 3 na PS2, X360 i 3DS przeszedłem jakieś 25/30 razy :].

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Storms » 2013-02-16, 08:26

Przyznam że moje preferencje czy zasoby kolekcji pokrywają się z twoimi w jakiś 50-60%.
Też zdecydowanie wole Zelde: ST, chodź nie mogę wydmuchać ostatniej melodii i jakoś od przeszło roku nie ruszyłem się z miejsca.
chrno pisze:Oprócz tego fajnie by było mieć Fatal Frame'a 4-rkę ale no nie mam aktualnie jak tej gry sprowadzić to raz, dwa remake Fatal Frame'a 2 i The Last Story nie zawitają w mojej kolekcji za brak Japońskiego Voice-Actingu (co ich podkusiło zwłaszcza w przypadku FF to nie mam pojęcia ale za to należy im się lincz).
Tru, pożyczyłem ostatnio Project Zero 2 Remake bo coś nie mogę tego kupić. Więc stwierdziłem że przejdę chociaż raz po angielsku żeby kojarzyć o co chodzi, a przy okazji sprowadzę sobie kiedyś wersje japońską. Tym bardziej że pudełko uważam za nieco ciekawsze od PAL, a i drobna różnica pomiędzy wydaniami gry to dodatkowy smaczek. Nie rozpisując się powiem krótko, wole i tak FF4 jakoś lepszy klimat czuje tam niż w FF2.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Antari » 2013-02-16, 20:23

Zepsułeś kolekcję na Wii pozbywając się MH: Tri :P A szkoda, bo byłaby niezła ekipa do gry teraz, zwłaszcza, że przekonałem niedawno do rozgrywki online Keitaro :)

Ogółem widać, że kolekcja użytkowa hehe widać, że próbujesz sobie racjonalizować poszczególne wydatki i "masz w co grasz". W sumie słusznie, wszak kolekcja to wspomnienia, a nie kawałki plastiku.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-16, 21:34

Pozbyłem się MH: Tri dlatego iż Ultimate wychodzi, więc po co mi gorsza wersja? ;] (poza tym Wii też już dawno się pozbyłem). A no i długo się nie nacieszycie graniem w Tri bo Ultimate przejmuje serwery na zachodzie. Ale tak czy siak w przyszłości z chęcią przywitam was w Ultimacie lub 4-rce (jeżeli wyjdzie na zachód) ;p

A co do racjonalizacji gier, to trafiłeś w sedno. To iż coś mi się podoba nie znaczy że od razu kupię bo po co, skoro specjalnie na później zostawiłem sobie Abyssa czy chociażby Front Mission (oby dwie gry to kilkadziesiąt godzin grania). Ale czasami są większe growe priorytety (vide: MH: Ultimate ;p).

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Antari » 2013-02-16, 22:12

Moim zdaniem mocno przesadzasz, grę sprzedałeś na przełomie sierpnia/września jak dobrze pamiętam a zapowiedź Ultimate była dopiero we wrześniu :P Serwery wyłączą dopiero 30 kwietnia więc trochę czasu jest. Można było elegancko sobie pociągnąć do końca ten prawie rok, bo zapowiada się że niestety Ultimate będzie grą gorszą od Tri pod wieloma względami :( via system permanentnych stolików z talizmanami. Od czasu jak ostatnio graliśmy trochę się zmieniło tzn. zdobyłem w tej grze wszystko co się dało i trochę mi się exp i światopogląd odnośnie serii polepszył :)

Idąc twoim tokiem myślenia raczej odradzałbym kupno Ultimate bo przecież MH4 jest nowsze, więc "po co ci gorsza wersja" ;) A to, że Wii się pozbyłeś przecież nic nie znaczy. Można było przenieść save z gry do Wii U i spokojnie grać na Wii U w MH Tri.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-16, 23:00

No chyba zapomniałeś iż mnie zwisają to zbieranie stuffu pod statsy bo dla mnie liczy się porządny co-op i jak największa ilość lokacji i stworów do ubicia. Poza tym już ci pokazywałem w Tri iż nic ci po zmieszanej zbroi i talizmanach o których mówisz jeżeli nie jesteś w stanie uniknąć ataków stwora (przypomnieć ci kto pozostawał jako jedyny przy życiu w walce z Alatreonem używając zbroi Rathalos+ choć to niby wy mieliście odpicowane zbroje? ;]).
Chyba że doszedłeś do tego momentu tak jak ta jedna "hunterka" co kilkoma uderzeniami lancy zabijała hi deviljho, to rzeczywiście satysfakcja po ch*ju z polowania na stwory jest.
Dlatego też nie miałem ochoty grać już w Tri widząc takich ludzi którzy byle jakiego stwora zabić nie mogą bez kombinowania z broniami i innymi badziewiami (bez obrazy, akurat pretensje mam do tamtych cheaterów).

Tri sprzedałem zresztą z wielu innych powodów (jak chociażby to iż potrzebowałem kasy na kurs prawka). I byłem pewien iż Tri G wyjdzie na zachód bo u nas serią zajmuje się Nintendo a nie Capcom, ale nawet i sami żółtoniebiescy mówią iż chcą rozpromować serię na zachodnich rynkach, tak więc niewydanie tej wersji byłoby w ich przypadku strzałem w stopę.

Poza tym Wii U nie mam zamiaru kupować dopóki gry pierwszej generacji się nie pokażą i Nintendo nie udowodni mi iż konsola będzie wspierana nie tylko przez nich samych to raz, dwa musiałbym upaść na głowę aby kupować Wii U i jeszcze przy okazji trzymać Wii dla głupiego save'a którego nie można w normalny sposób przerzucić na kartę SD (tylko dlatego iż Ninny pod tym względem jest 100 lat za murzynami).

Zresztą ta przerwa wyszła mi tylko na dobre, no i na 3DS'ie nie uświadczę patologii (i piratów) oraz będę mógł save'a przesłać bez problemu na Wii U bez zbędnego cudowania a do czasu gdy nacieszę się Ultimate'm, jestem przekonany iż na TGSie lub przyszłym E3 zapowiedzą MH4 na zachód ;] (na którego czekam z wywalonym jęzorem a to głównie za sprawą w końcu kompletnie nowej mechaniki gameplayu i nowej generacji stworów które tylko pobudzają moje łowieckie instynkty).

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: Antari » 2013-02-16, 23:18

Nie przypominam sobie, żebyśmy grali wspólnie na Alatreona :P Z tego co pamietam olałeś tego questa bo szkoda Ci było czasu :) Chyba, że masz na mysli Jho i cap event na Floody Forest. Zresztą ciężko porównywać co było pół roku temu gdy miałem nabite 30h a ty koło 200. Teraz mam ponad 900. I nie, nie cheatuje, nie mam przerobionego Wii :) Po prostu spodobała mi się koncepcja gry na tyle, że przesiedziałem w niej tyle. I dość dobrze poznałem mechanikę, łowców i po prostu świetnie się bawiłem.

A to sorry bo myslałem, że masz Wii U, widząc gry na Wii. Racjonalniej byłoby je więc sprzedać razem z MH Tri :) Po co mają leżeć skoro nie masz jak w nie zagrać?

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: [chrno] Chrno's Small Collection

Post autor: chrno » 2013-02-17, 06:58

Biegaliśmy też razem na Alatreona (wtedy jeszcze rzekomo dwóch niesamowitych graczy spotkaliśmy którzy to padali jak muchy) dobrze to pamiętam bo wtedy w wakacje grałem głównie wieczorami z tobą wyjątkiem była sytuacja abym dobił do odp. HR aby właśnie pójść na Alatreona).
No i nie miałem na myśli że cheatujesz bo gdyby tak było to by cię w naszych sesjach wywalało z serwerów jak tamte buractwo które spotykaliśmy ;]

I w MH o to właśnie chodzi o fun płynący z rozgrywki, ja go mam po prostu walcząc z niesamowitą ilością różnorodnych stworów (w Ultimacie będzie ich łącznie 73 z czego 51 to duże stwory - zwykły Tri ma ich 18) a ty lubisz skupiać się na statystykach itp. i jest ok.

I tak jak napisałem wcześniej Wii U nie kupię nie wcześniej niż za rok, ale po co mam sprzedawać gry które są w cholerę trudne do zdobycia? Zresztą to jest jak inwestycja, im dłużej poleżą w jak najlepszym stanie, tym więcej w przyszłości będą warte (a gdy będę już miał Wii U nie omieszkam je przejść po raz kolejny).

ODPOWIEDZ