[Rubcil] Skromna kolekcja gier PC ;-)

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Rubcil
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2013-11-18, 03:12

[Rubcil] Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Rubcil » 2013-11-23, 12:36

Przywitać się,już przywitałem,więc czas na pokazanie swojej kolekcji. Od razu oświadczam,że gry zbieram bardzo krótko,to dopiero 4 miesiąc mojego "kolekcjonowania",dlatego też kolekcja taka a nie inna i niezbyt liczna,ale mam nadzieję,że w miarę upływu czasu będzie się mocno rozrastać.

A więc :



obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nintendo 64 się nie chwalę,bo nie mam czasu,ani pieniędzy,żeby rozbudowywać 2 kolekcje na raz,więc traktowana jest bardzo po macoszemu :)

Tak swoją drogą,gdyby komuś walały się gdzieś po szafach gry w takich wydaniach,to ja chętnie przygarnę,a co do ceny na pewno się dogadamy :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-10, 22:01 przez Rubcil, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: hat » 2013-11-23, 12:44

Na co Ci dwie Pantery? :)
Jest tu kilka fajnych pozycji, zwłaszcza podoba mi się Świątynia(mam taką samą) i GTA.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Ukukuki » 2013-11-23, 12:49

Też mam świątynie, macie książkę w zestawie? Próbowałem ją czytać ale początek mnie odrzucił:P Wiele fajnych tytułów w boxach Twierdza, Wormsy, Disciples II, RCT, Majesty Colin 2, te gierki też muszę kiedyś mieć w tekturowym boxie;)

Bardzo mi się podobają grafiki w instrukcji w Diabełku II, ogólnie wydanie jest bardzo ładne pod względem grafik na pudełku.
Famicom!

Rubcil
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2013-11-18, 03:12

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Rubcil » 2013-11-23, 12:53

Świątynia jest akurat na sprzedaż,wszystko jak nowe,tylko front boxu podarty :/

A 2 Pantery mam,bo jedna jest również na sprzedaż ;-)

Dziękuję bardzo za pozytywne recenzje,na dniach powinno dojść parę tytułów,także na bieżąco będę aktualizował temat :P

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: stoodio » 2013-11-25, 16:10

Fajna kolekcja, miło zobaczyć inne boxy, choć lwia część gier zupełnie nie z mojej bajki.

Ukukuki, mam tę książkę i jest fatalna (jak w sumie większość na podstawie gier).
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Ukukuki » 2013-11-25, 16:31

Czyli dobrze ,że nie czytałem na siłę licząc na poprawę w dalszej części lektury;)
Famicom!

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: nintendog » 2013-11-29, 15:12

Fajnie to wszystko wygląda, swoją drogą mam pytanie - jest jakaś lista gier które wychodziły w takich big boxach?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Ukukuki » 2013-11-29, 20:50

Wydaje mi się ,że nie ma szans na taką listę. Kiedyś praktycznie wszystkie gry premierowe na PC były w takich pudłach nawet za granicą.
Famicom!

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-11-29, 21:26

Wiem, że kartonowe boxy mają swój ogromny urok ale ja strasznie nie lubię tego typu wydań - zajmują ogrom miejsca i zbierają masę kurzu. Przy niewielkiej kolekcji (jak Twoja) nie jest to wielki problem jednak mam kumpla który ma ponad 100 takich gier - nie ma gdzie tego trzymać i pudła leżą w...szafie :D Kolekcja bardzo fajna ale tak jak mówię - nie w moim typie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Ukukuki » 2013-11-29, 21:27

Chyba ,że ma się miejsce:P
Famicom!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Storms » 2013-11-30, 07:57

Albo hangar. ;)

Podejrzewam że listę gier grubopudełkową ciężko będzie znaleźć czy tworzyć. Na piecu było od groma takich edycji, w tym pakiety, także te goszczące na półkach supermarketów. Lepiej chyba bawić się w ten sposób że do gier które nam się podobają szukamy jakiś edycji limitowanych/specjalnych/kolekcjonerskich. Tak jak moja w sumie jedyna posiadana edycja specjalna z gier na PC - Hitman
Obrazek
Manifesto pisze:mam kumpla który ma ponad 100 takich gier - nie ma gdzie tego trzymać i pudła leżą w...szafie
Idąc za tym przykładem, teoretycznie gdyby gość spisał dobytek to już istniała by już jakaś pomniejsza lista takich wydań. ;)

Rubcil
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2013-11-18, 03:12

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Rubcil » 2013-12-01, 06:15

Co do miejsca na kolekcję to się nie martwię,aktualnie fakt,miejsca na nie nie mam,ale w miarę rozrastania się kolekcji,mam już kilka koncepcji,a najlepszą z nich wydaje się być przeszklona duża szafa ;-)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: stoodio » 2013-12-01, 08:46

Manifesto pisze:Wiem, że kartonowe boxy mają swój ogromny urok ale ja strasznie nie lubię tego typu wydań - zajmują ogrom miejsca i zbierają masę kurzu.
To jest właśnie wdzięczna kolekcja - wystarczy upolować kilkanaście solidnych tytułów i już fajnie to wszystko wygląda. Mam np. około 100 gier na NESa i nadal wygląda to jak zalążek, Big Boxów mam ponad 30 i prezentuje się to wszystko na półce bardzo okazale :)
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: Manifesto » 2013-12-01, 11:12

stoodio pisze:
To jest właśnie wdzięczna kolekcja - wystarczy upolować kilkanaście solidnych tytułów i już fajnie to wszystko wygląda. Mam np. około 100 gier na NESa i nadal wygląda to jak zalążek, Big Boxów mam ponad 30 i prezentuje się to wszystko na półce bardzo okazale :)
Może i okazale ale totalnie niepraktycznie. W czasach gdy kolekcjonowałem gry na PC odetchnąłem z ulgą gdy zaczęły pojawiać się gry w DVD boxach. Wielu ludzi na to narzekało ale byli to właśnie głownie gracze których kolekcja była niewielka. Pamiętam, że na forum na którym się wówczas udzielałem ludzie którzy (jak ja) posiadali ponad 50 gier bardzo się ucieszyli, że wreszcie przestaną martwić się brakiem miejsca i koniecznością cotygodniowego chodzenia ze ściereczką na kurz.
Co do listy - mógłbym z pamięci podać te siedemdziesiąt parę tytułów które posiadałem, tylko że raczej nie w tym temacie. Kiedyś usiądę i to wszystko spiszę bo jeśli chodzi o gry i wersje które posiadałem nawet 10 lat temu pamięć mam doskonałą ;)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Skromna kolekcja gier PC ;-)

Post autor: mentor93 » 2013-12-01, 11:55

Łeee, PC :P

Kiedyś szukałem jakiejś gry z lat .90 (może Doom) w big boxie, ale nie udało mi się znaleźć kompletnej edycji. Każda miała jakieś braki. Dlatego tym bardziej gratuluję tej kolekcji. Też myślę, że big boxy prezentują się bardzo ładnie.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ