[Kaspar84] mini kolekcja Sega

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: ufix » 2016-06-09, 17:26

OMG, ze Snatcherem przegiąłeś :P Jedyna gra, dla której rozważam kupienie Mega CD. Gratulacje :)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: K_slash » 2016-06-09, 18:08

Jak wyrwałeś Snatchera poniżej tysiaka to wygrałeś :)

Co ja piszę - mając Snatchera niezależnie za jaką kasę i tak wygrałeś 8)

http://www.youtube.com/watch?v=YpOwyvD2ecg :nutki:

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-09, 18:26

Więc powiedzmy że jestem na granicy wygrania :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: cissic » 2016-06-09, 22:22

No tak narobiłeś smaka na kolejną konsolę ;)
Szkoda, że Snatcher nie wypłyną poza JP na PSXa

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-09, 22:34

Tak żeby po prostu zagrać to nie opłaca się kupować gry czy całej konsoli, bez przesady.
Pewnie zaraz polecą gromy, ale uważam że przy tak drogich grach jak ktoś po porstu chce zagrać to może ściągnąć obraz płyty i zagrać na emulatorze. Świat się nie zawali.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: kanarekkk » 2016-06-10, 08:05

Kaspar84 pisze:Tak żeby po prostu zagrać to nie opłaca się kupować gry czy całej konsoli, bez przesady.
Pewnie zaraz polecą gromy, ale uważam że przy tak drogich grach jak ktoś po porstu chce zagrać to może ściągnąć obraz płyty i zagrać na emulatorze. Świat się nie zawali.
Pewnie, że się nie zawali ;) My po prostu wolimy jak ktoś taką grę kupi i będzie o nią dbał, żeby utrzymać ją w takim stanie nastepne parę lat. Taka postawa cieszy miłośników retro bardziej niż ogrywanie na emulatorze, dlatego nie są one u nas mile widziane ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: cissic » 2016-06-10, 09:33

Jakoś nie lubię na kompie grać. Sporo na nim pracuję i jak pomyślę, że mam na nim coś odpalić (nawet takiego Snatchera) to aż mnie skręca ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-06-10, 14:53

kanarekkk pisze:Taka postawa cieszy miłośników retro bardziej niż ogrywanie na emulatorze, dlatego nie są one u nas mile widziane ;)

Chyba moderatorów tego forum :) Osoby typu James Rolfe Czy Nes Punk mówią wprost i otwarcie : jeśli chcesz tylko ZAGRAĆ w grę która chodzi na Ebay po >100$ to ściągnij rom, ciesz się historią gier.
Nie każdy widzi sens w tym, żeby wydać pół pensji na grę tylko po to, żeby poznać historię branży którą kocha. Propagują używanie everdrivewów i chyba tam się podchodzi do retro z większym luzem niż u nas.
Z całym szacunkiem dla moderatorów tego forum to jednak chłopaki zza wielkiej wody są w tym temacie trochę większymi autorytetami ;)
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Ukukuki » 2016-06-10, 18:09

Każdy ma swoje zdanie i swój własny zdrowy rozsądek. Ja chcę zebrać wszystkie gry na MVSa a niektóre tytuły kosztują powyżej tysiąca a kilka stów za tytuł to norma. Najtańsza gra to wydatek 100 zł i to za często badziew (mahjongi i quizy w krzakach...). I zupełnie nie mam nic do osób które emulują NG, wręcz przeciwnie czym więcej osób będzie się w to bawiło tym lepiej, zawsze jest z kimś pogadać o danym tytule. Dlatego niezmiernie cieszy mnie popularność składanek na kartridżach czy everdrive (którego jeszcze nie ma na NG, zresztą jak będzie to pewnie i tak w kosmicznej cenie).

Kult zbieractwa i dmuchania na kartridże prowadzi tylko do brandzlowania się nad zdjęciami gier. Środek ciężkości przesuwa się z dyskusji o grach na dyskusję o rynku, piractwie i zakupach:P

Moja lista tytułów do kupienia na Famicoma mimo posiadania 300 gier dalej oscyluje w granicach 100 tytułów. Ostatnio odhaczyłem gry które są dla mnie priorytetowe (ok. 30 tytułów jeszcze) i później chyba kupię everdrive aby skoncentrować się na MVS.


Nie mam nic do zbieractwa bo sam to robię, jednak właśnie podoba mi się to co wiele osób mówi na yt czy forach zagranicznych ,że dawanie 500 dolarów za grę tylko aby zagrać to głupota. Jak ktoś chce mieć okaz kolekcjonerski to super ale czepianie się kogoś ,że mu szkoda dać 100$ i więcej za starocia z lat 80, 90 to czysta głupota. Dlatego to co się teraz dzieje to czysta sytuacja dla wszystkich, przynajmniej jest z kim podyskutować o starszych pozycjach. Zresztą emulacja to często zachęta i praktycznie jedyna możliwość zachęcenie do retro młodych osób.
Famicom!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-09-04, 07:34

Update z ostatnich miesięcy.
Jest kilka rzeczy na które polowałem od bardzo dawna. Dużo też przypadkowego stuffu.
Rzeczy, z których się najbardziej cieszę to na pewno pełna kolekcja Residentów w wydaniu na konsole Segi (Veronicę miałem wcześniej). Jak sobie przypomnę, że z rok temu odpuściłem Satkowego Residenta za 70 zł na allegro bo uważałem, że to drogo to tym razem przyszło mi zapłacić prawie dwa razy tyle. Na szczęście sprzedawca już na dwójkę i trójkę dał mi upust i jakoś to się wyrównało. W każdym bądź razie pełna rodzina Residentów u mnie na półce.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnim zakupem jest gra Mr. Bones. Ciekawi cena na niej 281 zł. Biorąc pod uwagę inflację i inne tego typu bzdury nie wydaje mi się, żeby jakoś specjalnie zyskała na wartości. Ale też nie straciła.
Od BARDZO dawna polowałem na Power Drive. Dużo spędzonych z nią wieczorów za gówniaka. Gra jest nadal świetna i daje dużo frajdy.
Turbo Outrun to kolejny krok w budowie kolekcji tej serii. Idzie to bardzo powoli, bo na Allegro bardzo rzadko pojawiają się CiB wydania. Jednak jako gra to dla mnie ciekawostka. Żadna z kolejnych części Outruna nie przykuwała tak jak oryginał.

Virtual Barta musiałem mieć, bo kocham The Simpsons no i virtualna rzeczywistość jest teraz mocno na czasie :)

Wolverine i Kid Chameleon to jedyne wydania bez instrukcji. Brałem bo cena była taka, że szkoda bylo nie brać, ale pewnie ostatniecznie wymienię je na egzemplarze z książeczką.
Obrazek

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Tanker » 2016-09-04, 09:47

Gra z Mickey'm na okładce jakaś fajna? Z tego co kojarzę to te gry kręcące się w tym "uniwersum" typu World/Castle/Land of Illusion to świetne tytuły (grałem kiedyś w pewnym miejscu i grało się świetnie). Residenty rozwalają system.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-09-04, 10:20

Nie miałem okazji jeszcze zagrać. Ostatnio kończyłem Ghosts and Goblins i trochę mi to zajęło :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: ufix » 2016-09-04, 12:50

Tanker pisze:Gra z Mickey'm na okładce jakaś fajna? Z tego co kojarzę to te gry kręcące się w tym "uniwersum" typu World/Castle/Land of Illusion to świetne tytuły (grałem kiedyś w pewnym miejscu i grało się świetnie). Residenty rozwalają system.
Fantasia uchodzi za jedną z najgorszych gier na licencji Disneya, aczkolwiek do uzupełnienia kolekcji w sam raz ;) Do tych gier, które wymieniłeś dodałbym Mickey Manię, Donald in Maui Mallard i Quackshota, wszystkie świetne, szczególnie ostatnia :P
Kaspar84 pisze:Od BARDZO dawna polowałem na Power Drive. Dużo spędzonych z nią wieczorów za gówniaka. Gra jest nadal świetna i daje dużo frajdy.
Zaciekawiłeś mnie tym, w Power Drive grałem wieki temu na Amidze, ale słyszałem, że wersja SMD jest słabsza. Może jednak warto się zainteresować ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: Kaspar84 » 2016-09-04, 16:02

Wiesz co, grałem w wersję na PC i nie widzę specjalnych różnic miedzy nią a SMD. No ale może pamięć zwodzi albo wersja na Amigę była wybitna ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [Kaspar84] mini kolekcja Sega

Post autor: cissic » 2016-09-04, 17:37

ufix pisze:Fantasia uchodzi za jedną z najgorszych gier na licencji Disneya, aczkolwiek do uzupełnienia kolekcji w sam raz ;) Do tych gier, które wymieniłeś dodałbym Mickey Manię, Donald in Maui Mallard i Quackshota, wszystkie świetne, szczególnie ostatnia :P
Aż mnie zdziwiłeś z tym Quackshotem. Muszę chyba wrócić po latach jeszcze raz do tej gry bo kojarzyłem ją raczej jako przeciętniaka. Do Waszych listy Disneya warto dodać Aladdin, The Lion King no i chyba The Jungle Book. Reszta jest raczej średniawa. Trzeba jednak przyznać, że zawsze były to gry pięknie rysowane i fajnie animowane ;)
Ostatnio zmieniony 2016-09-04, 22:08 przez cissic, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ