[Natavian] Podsumowanie

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: [Natavian] Podsumowanie

Post autor: Natavian » 2018-06-07, 13:07

@kolo Bez przesady, twoja kolekcja DC jest bardzo dobra, na pewno masz więcej gier RPG, które są teraz bardzo dużo warte.

@alf Słowo klucz to "teraz". W tej chwili na allegro wszystko stoi na głowie, dwóch handlarzy prześciga się z cenami gier i to sprawia wrażenie, że gry na DC są jakimś nieosiągalnym rarytasem. Większość gier z DC kupiłem w 2013-14 roku, gdzie ceny oscylowały w okolicach kilkunastu, kilkudziesięciu złotych. Taki np. Dragon's Blood wyniósł mnie 36 zł, gdzie teraz na allegro wołają za niego 239 zł! Za Jet Set Radio, grę niesamowicie powszechną, chcą 199 zł, za MDK2 269 zł, nawet za Wormsy chcą 159 zł. W tej chwili tańszą opcją jest kupić gry na ebay i sprowadzić je z UK, niż kupować na allegro. Owszem, było kilkanaście gier, które kupiłem za 100 zł i więcej, ale to już były licytacje od złotówki. Kup Teraz u handlarza to w tej chwili płacenie 300% rzeczywistej wartości gry.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: [Natavian] Podsumowanie

Post autor: alf » 2018-06-07, 15:38

Tez zaopatrywalem sie w graty do Dreamcasta jakos w 2014 roku i pamietam, ze takie przykladowo Skies of Arcadia czy Grandia 2 wtedy tez kosztowalo te 200 PLN. Wydawalo mi sie to wtedy bardzo drogo. Teraz pewnie jest jeszcze drozej.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: [Natavian] Podsumowanie

Post autor: Natavian » 2018-06-07, 22:11

Tutaj masz rację, Skies of Arcadia zawsze było drogie i jest to gra za którą zapłaciłem najwięcej. Umówmy się jednak, że Skies, MDK2 i Dragon's Blood nie powinny mieć tego samego pułapu cenowego :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [Natavian] Podsumowanie

Post autor: kolo » 2018-06-08, 22:07

@Natavian
Dzięki za ciepłe słowa, nawet jeśli są trochę na wyrost. Tak czy inaczej zgadzam się z tobą w kwestii obecnej sytuacji z cenami dreamcastowych gier na Allegro. To byłby świetny materiał na komedię, gdyby to nie był horror.
Miło że zwiększyła się nieco dostępność drogich gier, nawet w zawyżonych cenach, ale skok cen commonów jest wręcz absurdalny.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ