[ufix]SMD/PSX/NES/GG

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

[ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-05-09, 17:04

Moja kolekcja w ostatnich miesiącach lekko się przerzedziła. Postanowiłem się skupić na konsolach, które najbardziej lubię, a z resztą w najbliższym czasie będę musiał się pożegnać.

Co sobie zostawiłem?

Sega Mega Drive

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na tę konsolę kupiłem w ciągu ostatniego roku najwięcej gier, jest to zdecydowanie mój ulubiony retro sprzęt w tym momencie ;)

Playstation

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kolekcja gier na PSXa stoi w miejscu od dłuższego czasu, bo postanowiłem poprzechodzić to co już uzbierałem (i pewnie zajmie mi to jeszcze kilka lat...)

NES

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

To dość trudno nazwać kolekcją, planuję skupić się na tej konsolce po skompletowaniu wishlisty gier na Mega Driva.

CDN

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: K_slash » 2016-05-09, 17:37

Solidny zbiór ;)

Z z jakiego materiału masz półki ? Sam właśnie buduję swój man cave i szukam co mogło by być najlepsze, a te Twoje wyglądają naprawdę schludnie :D

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Ukukuki » 2016-05-09, 17:51

Heh widzę ,że na tym forum tylko ja kupuję szafki zamykane co by mi się gry nie kurzyły:P


Zazdroszczę zbiorów na SMD. Piękna kolekcja, sam kiedyś miałem pełno gier na ten system tyle ,że o połowę mniej niż Ty. Do dzisiaj żałuje sprzedaży zwłaszcza ,że kupowałem to wszystko jak było śmiesznie tanie. Jednak również chciałem się skupić na systemach na który faktycznie gram lub gram najwięcej. Na SMD świetnie mi się kolekcjonowało, te pudełka to coś niesamowitego na tle konkurencji. Cieszą oko i można zobaczyć co to za gra na szybko plus nie niszczą się łatwo.

Dobór konsol wyśmienity, sama klasyka :D
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-05-09, 19:28

Ukukuki pisze:Heh widzę ,że na tym forum tylko ja kupuję szafki zamykane co by mi się gry nie kurzyły:P
Ja właśnie jestem na etapie kombinowania szafy na wszystkie swoje graty. Założenie jest takie, że wszystko ma być zamykane na kluczyk. Narzeczona prosi tylko,żeby nie było szyby bo nie może już patrzeć na te szare plastiki ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: kolo » 2016-05-09, 19:38

No ufix, muszę przyznać że twoja kolekcja gier na Mega Drive działa na mnie budująco (i pewnie mocno wyszczuplająco dla portfela). Gry starasz się znajdywać u lokalnych źródeł czy wszystko ściągasz jak leci przez ebay i spółkę?
@cissic: rozwiązaniem może być kolorowa folia, jak spojrzy na twoje szare plastiki przez różowe okulary to od razu zmieni podejście, albo każe to zedrzeć i nie będzie marudzić na szary kolor :3
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-05-09, 20:59

K_slash pisze:Z z jakiego materiału masz półki ?
Nie mam pojęcia, to jest jakiś zwykły tani regał, półki wyglądają jak takie, które można sobie dociąć w Castoramie na miarę ;)
Ukukuki pisze:Zazdroszczę zbiorów na SMD. Piękna kolekcja, sam kiedyś miałem pełno gier na ten system tyle ,że o połowę mniej niż Ty. Do dzisiaj żałuje sprzedaży zwłaszcza ,że kupowałem to wszystko jak było śmiesznie tanie. Jednak również chciałem się skupić na systemach na który faktycznie gram lub gram najwięcej. Na SMD świetnie mi się kolekcjonowało, te pudełka to coś niesamowitego na tle konkurencji. Cieszą oko i można zobaczyć co to za gra na szybko plus nie niszczą się łatwo.

Dobór konsol wyśmienity, sama klasyka
Dzięki, trochę innych konsol przewinęło się przez moje ręce w ostatnich latach, ale doszedłem do wniosku, że lepiej mieć mniej sprzętu a więcej gier niż odwrotnie no i zostały te :P I zgadzam się, pudełka to wielka zaleta SMD :D
kolo pisze:Gry starasz się znajdywać u lokalnych źródeł czy wszystko ściągasz jak leci przez ebay i spółkę?
Większość z tego co stoi na półce kupiłem dość tanio na allegro i z innych polskich źródeł (jeszcze rok, 1.5 roku temu dało się wyrwać porządne gry na SMD za 1/4 cen ebayowych) Niestety to co mi zostało na wishliście raczej trudno dostać u nas, więc pozostaje mi polowanie za granicą. Dodatkowo ostatnio na allegro dzieją się dziwne rzeczy i czasami gry na SMD schodzą na aukcjach drożej niż na ebayu wliczając wysyłkę zza granicy :?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Forte » 2016-05-09, 22:18

Ta półka z PlayStation... zazdroszczę :D
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-05-09, 22:28

Do pełnego szczęścia IMO brakuje właściwie tylko Chrono Cross ;)

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Melvin.FoX » 2016-05-10, 05:05

Fakt ma tam wszystko czego można sobie życzyć ale i tak połowę zajmują Finale ;)
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-05-10, 07:35

Dzięki za uznanie panowie, ale kilka gier chciałbym jeszcze dołożyć do PSXowej kolekcji ;) Na pewno Harvest Moon i SotN, parę innych by się jeszcze znalazło ;)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-05-10, 09:21

ufix pisze:Dzięki za uznanie panowie, ale kilka gier chciałbym jeszcze dołożyć do PSXowej kolekcji ;) Na pewno Harvest Moon i SotN, parę innych by się jeszcze znalazło ;)
Odwieczny problem zbieraczy ;)

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-05-14, 09:14

No i ostatnia konsolka, którą postanowiłem sobie zostawić:

Game Gear

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nie ma tutaj żadnych unikatów, Game Geara zostawiłem sobie, bo cała kolekcja gier, konsola i akcesoria mieszczą się w jednej szufladzie. Sama konsola jest wyjątkowo sympatyczna pomimo swoich ułomności ;) Po wymianie kondensatorów obraz i dźwięk są przyzwoite, a dodatkowymi plusami są brak blokady regionalnej i śmiesznie tanie gry.

W międzyczasie kolekcja gier na SMD powiększyła się o Contrę:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-05-14, 11:18

Contra zawsze się przydaje na półce. Ładnie będzie wyglądać obok Comix Zone ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Ukukuki » 2016-05-14, 12:19

Świetna część znakomitej serii ;D
Famicom!

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: fixxxer1 » 2016-05-14, 13:21

Gdzie i za ile wyrwałeś Contre? Poluję na nią od dłuższego czasu.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ