[Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Trash

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-05, 18:50

BloodyClaw pisze:Screen z tytułami w pudełkach cudowny - Metal Slugi i Kofy pięknie się prezentują.
Tylko zaznaczam to nie są oryginalne wydania, wszystkie gry na MVSa mają fanowskie okładki do shockboxów które też oryginalne nie są. Wszystko to pochodzi z kultowego już sklepu https://southtown-homebrew.com/index.php?cPath=1

Na 148 tytułów masz prawie 800 okładek zaprojektowanych przez fanów. Możesz zamówić u nich wydruk za 3$. Drogo ,że masakra ale jakość świetna chociaż wolałbym sobie to sam załatwić w drukarni dużo taniej. Każdą dostępną okładkę możesz sobie pobrać sam w wysokiej rozdzielczości i wydrukować (plik spakowany ma ok. 5MB!).

Oryginalne wydanie to brzydkie brązowe tekturowe pudełko z krzywą naklejką plus parę papierów do środka czasem minimarkiza do automatu.
ufix pisze:
Natomiast jakbyś chciał zacząć zbieranie na MVSa chętnie pomogę zdobyć tanio matkę i kilka gier.
Hmm, zastanowię się, może jak zbiorę to co mnie interesuje na SMD (jeszcze jakieś 30 tytułów) to wezmę się za MVS ;)

Hmm Wrocław, kiedyś złapałem kontakt z gościem które też coś się bawi w MVSa. Kojarzysz taką imprezę u was jak Decrunch? Jest jednym z organizatorów. Jakbyś chciał pewnie by Ci pokazał z czym to się je i jak na tym się fajnie gra :P
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: ufix » 2016-09-05, 19:28

Nie kojarzę imprezy, ale widzę, że warto by było wpaść ;) Może za rok :)

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Melvin.FoX » 2016-09-05, 20:49

Zawsze się pieklę bo wszystkie imprezy tego typy odbywają się w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie a w Poznaniu niemal posucha :/ ale powiem szczerze, że zajarałem się MVSem tym bardziej, że jestem wielbicielem Metal Sluga :)
xo - that was for the players

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-05, 21:41

No ja jako dzieciak w tej serii się zakochałem chociaż bardzo kiepsko mi szło. Monety wywalałem jak szalony ale wielkiego postępu w grze to mi nie dawało. Później grałem w tą serię na wszystkim ;D Chyba w 2003 roku dostałem od kumpla płytkę z mame, było tam kilka gier z NG, ale ja się wtedy cieszyłem z tego. Właśnie na emulatorze strasznie katowałem Windjammers, moja druga ulubiona gra na NG po serii MS. Wiem ,że emulatory to temat tabu tutaj ale dzięki nim mogłem mieć namiastkę salonu w domu i to dzięki nim staram się budować kolekcję w tym kierunku. Jak już miałem internet w 2005 i zobaczyłem ceny gier na AES to dałem sobie spokój (a były o wiele tańsze niż dzisiaj:P). Jednak po latach jakoś przełamałem się do MVSa i postaram się zebrać wszystkie 148.

Interesuj się interesuj, polskiej społeczności NG nie ma i pewnie nie będzie ale każda osoba się liczy. Sprzęt jest strasznie popularny w USA, Włoszech i Japonii mniej w innych krajach ale u nas to nawet ciężko to nazwać marginesem. Kilka osób na krzyż. A w salonach było naprawdę sporo gier z NG.

No ja bym musiał mieć taką imprezę pod nosem żeby iść, szkoda ,że w Rzeszowie nic nie działają w tym kierunku. Chociaż raz chyba coś było to się po fakcie dowiedziałem:P
Famicom!

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: PapaHerbal » 2016-09-06, 10:26

W związku z tym, że moją kolekcję buduję multiplatformowo nie posiadam jakichś bogatych zbiorów MVS, raptem kilka tytułów:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Z tego co widzę, poza Kabuki Klash masz wszystko. Cieszy mnie natomiast Metal Slug 2 w niebieskiej obudowie i z holograficznym labelem.
Masz jakieś wersje holo gier na MVS?
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-06, 14:33

Musiałem w domu sprawdzić bo szczerze nie zwracałem na to uwagi.

Holograficzne labele mam w:

Metal Slug 2
Metal Slug X
Metal Slug 3
Breakers
KoF96
Shock Troopers
Shock Troopers 2nd Squad

Czemu o to pytasz?

Kabuki Klash to świetny tytuł, podoba mi się styl w jakim została wykonana grafika. Oj tam masz % wszystkich wydanych tytułów i to same dobre;D Widziałem twoje zbiory, jedne z większych na tym forum także wiesz, prywatne muzeum :P
Famicom!

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: PapaHerbal » 2016-09-06, 15:23

Jeśli chodzi o holograficzne labele to byłem ciekaw na ile ten patent był rozpowszechniony, swoją drogą to chyba jakieś późniejsze wypusty, bo np. Metal Slugi były, jeśli się nie mylę, również dostępne z klasycznymi labelami a hologramy miały w zamyśle SNK ukrócić piracki proceder.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-06, 16:11

Pierwsze holo pojawiły się chyba w 96. Są MS1 które mają holo ale dotyczy to wysokich numerów seryjnych. Natomiast 2,X i 3 to chyba wszystkie mają holo. Przy 4 i 5 odeszli już od tego. Niestety nie mogę tego potwierdzić, moja druga część ma numer 26 tysięcy a twoja dwójka jaki ma numer? Nigdy nie widziałem holo w krzakach więc chyba nie były stosowane w tamtym regionie. Zresztą z czasem zrezygnowano z tego patentu bo piraci potrafili dorobić holograficzne naklejki praktycznie nie do odróżnienia.

Pochwalę się moim najniższym numerem seryjnym mam sztukę 006:P zwiększa to wartość gry ale nie znacznie. Natomiast wydaje mi się ,że 001 lub 002 już mogą być warte znacznie więcej.
Famicom!

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: PapaHerbal » 2016-09-06, 18:18

Moja dwójka to już 46 tysięcy, natomiast najniższy nr w zbiorach to rzeczony Kabuki - 1852, więc żaden tam jakiś niski. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Bodzio » 2016-09-08, 16:29

Bardzo fajna kolekcja, coś takiego zupełnie "innego" na tle większości wrzutek w tym dziale ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-08, 19:25

Fajnie ,że się wam podobają te brzydkie ceglaste kartridże:P Bo mi nie:D ale gry fajne na ten sprzęt. Dorobie może w przyszłym miesiącu repliki kitów to pochwale się jak to wygląda wtedy.
Famicom!

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: BloodyClaw » 2016-09-09, 13:04

Ukukuki pisze:Fajnie ,że się wam podobają te brzydkie ceglaste kartridże:P Bo mi nie:D ale gry fajne na ten sprzęt. Dorobie może w przyszłym miesiącu repliki kitów to pochwale się jak to wygląda wtedy.
Dla mnie gry SNk to magia, bo jestem fanem bijatyk. W przypadku tytułów na Neo Geo najbardziej cenię serię FF oraz Samuraje. Konsola czy to na cardridge czy też na cd też jest jedną z moich ulubionych. Więc nawet jeśli dysponujesz ceglastymi pustakami miast prawidłowych wydań, to i tak wszystko jest gites. Poza tym planujesz doprodukowac parę okładek, pudełek. Z tej okazji wszystko zdaje się zmierzać w dobrą stronę.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-24, 10:24

BloodyClaw pisze:
Ukukuki pisze:Fajnie ,że się wam podobają te brzydkie ceglaste kartridże:P Bo mi nie:D ale gry fajne na ten sprzęt. Dorobie może w przyszłym miesiącu repliki kitów to pochwale się jak to wygląda wtedy.
Dla mnie gry SNk to magia, bo jestem fanem bijatyk. W przypadku tytułów na Neo Geo najbardziej cenię serię FF oraz Samuraje. Konsola czy to na cardridge czy też na cd też jest jedną z moich ulubionych. Więc nawet jeśli dysponujesz ceglastymi pustakami miast prawidłowych wydań, to i tak wszystko jest gites. Poza tym planujesz doprodukowac parę okładek, pudełek. Z tej okazji wszystko zdaje się zmierzać w dobrą stronę.

Przegapiłem ten post:P

No dla mnie SNK i dawny Capcom to kult chociaż zawsze wolałem niebieskich. Tak swoją drogą na Sony od PS4 mówią niebiescy. Nie chce nic sugerować ale wszyscy posiadacze tego tytułu do tej pory kiepsko kończyli.

Ja powiem szczerze bijatyk na NG jest za dużo, co trzecia gra to bijatyka . Jeszcze SNK wypuściło na dobitkę 10 części KOF. Chciało by się więcej Beat 'em up, run n gun czy stateczków no ale biblioteka odzwierciedla trendy z salonów. Ja z bijatyk bardzo lubię Double Dragon, Art of Fighting 3: Path of the Warrior i Last Blade 1,2. Wiele dobrego też słyszałem o Matrimele i Garou: Mark of the Wolves, Waku Waku 7 jednak nie miałem okazji jeszcze w nie zagrać. Oczywiście pozostałe serie jak FF, SS, KOF też są świetne i w nie gram jednak to co wymieniłem trafia idealnie w moje gusta.

Co do prawidłowych wydań, wersje na MVS były zawsze pierwsze mimo ,że mają radiową urodę to ciężko mówić ,że nie są prawilne:P

Co do pudełek nie mam zielonego pojęcia w którą stronę pójdę, neominibox na pewno odpadają bo gość woła za kawałek tektury kosmiczne pieniądze. Schockboxy są świetne ale kurde to jest 40 zł za jedno pudełko do tego wysyłka i wydruk okładki ;/ gdybym miał już wszystkie tytuły to może bym je powoli kompletował. Jednak sumując to jest prawie 5000 zł za same pudełka bez wysyłki i wydruku okładek. Najtaniej wychodzi zrobienie w kraju replik pudełek oryginalnych, plus wydrukowanie labeli w oryginalnym rozmiarze na papierze samoprzylepnym w wysokiej rozdzielczości. Cena takiego pudełka z wysyłką zamknie się w okolicach złotówki. Do tego można się pokusić o full wersję czyli wydruk jeszcze instrukcji, i wkładek. Niektórzy nawet dorabiają podświetlane mini marquees.

Ogromnym plusem jest to ,że społeczność NG działa bardzo prężnie i jest masa skanów w świetnych jakościach także z tym całe szczęście nie ma problemu.

Korzystając jeszcze z okazji wspomnianej społeczności. Na NG nie wychodzi dużo produkcji homebrew bo jednak trzeba masę czasu i to nie jednego człowieka do stworzenia sensownej gry na ten system. Za to jest developer z prawdziwego zdarzenia który tworzy gry w pełni zgodne na ten system. Ceny niestety nowych gier są kosmiczne, na premierę 400 euro, po latach redycje wydają po 300 euro. Jednak gry są wydawane zgodnie ze sztuką czyli na kartridżu, z pudełkiem i wkładkami. Niektóre tytuły są portowane później na inne platformy.

W przyszłym roku wychodzi Kraut Buster, duchowy spadkobierca Metal Slug, polecam zobaczyć gameplay. Gniecie jajka :D Kurde 400 euro ale nie wiem czy nie kupie ;/ Poczekam na opinie jak będą rewelacyjne to biorę. Bo moim zdaniem dotychczasowe gry studia nie są warte kompletnie tych cen.
https://www.youtube.com/watch?v=IzAGkLOJ-No

Te już miały premierę:
Gunlord https://www.youtube.com/watch?v=qK3UlmM5z7s
Razion https://www.youtube.com/watch?v=J2-9Pzyrl5I
Last Hope i Last Hope: Pink Bullets https://www.youtube.com/watch?v=hlIjjVnrarY
Fast Strike https://www.youtube.com/watch?v=Kr96liMQIis

Chyba wszystkie te tytuły były przeportowane na Dreamcasta. Jednak autorzy narzekają na piractwo na tej platformie i Kraut Buster już chyba nie będzie portowany (na Neo Geo CD też się chyba nie pojawi:P). Ceny na Dreamcasta w mojej opinii całkiem przystępne, za 76 euro można kupić trzy tytuły Gunlord, Fast Striker 1.5, Last Hope Pink Bullets.


Jeszcze co do Kraut Buster, jest całkiem prawdopodobne ,że gra wyląduje w cyfrowej dystrybucji. Także jak coś kupi się za grosze na XBL, PSN, steam:P
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: kolo » 2016-09-24, 12:01

Nie wiem jak te nowe gry wyglądają jeśli chodzi o NeoGeo, ale goście narobili sobie sporo smrodu. Zawartość która miała być ekskluzywna dla wspierających na kickstarterze czy innym portalu jest później normalnie sprzedawana. Poza tym na DC zwyczajnie nie są warte swoich cen, może wcześniej kiedy cokolwiek sensownego trzeba było szukać ze świecą, teraz nowych gier wychodzi sporo i NG:Dev.team zwyczajnie boi się konkurencji z którą nie ma za bardzo szans, zwłaszcza że ich gry chyba za bardzo się od siebie nie różnią?
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [Ukukuki] Winners Don't Use Drugs / Recycle It, Don't Tr

Post autor: Ukukuki » 2016-09-24, 12:20

O tym smrodzie kompletnie nic nie wiem. Natomiast ja ich nie lubię za te ceny, kompletnie nie warte tego co gra odzwierciedla. Jednak Kraut Buster wygląda świetnie i czekam na opinie końcowe jak gra wyjdzie bo wygląda to naprawdę solidnie, nie tak ładnie jak Metal Slug ale czuć tego ducha, może to jeszcze bardziej do premiery dopieszczą. Jednak te ceny... tłumaczą się tym ,że wyprodukowanie kartridża na NG kosztuje jednak bez przesady. Rozumie gdyby to wszystko wymagało produkcji pod nich jednak Chińczycy wydali składankę 161-in-1 na NG i można ją kupić za 60 dolców. Jakoś mi się nie chce wierzyć ,że te ponad 340$ dolarów kosztuje reszta :wink: Żerują po prostu na tych którzy na NG wywalą wszelką kasę bo normalni gracze nie kupują tych wydań. Wydaje mi się ,że jakby dali cenę 100 dolców za sam kartridż to mniejszych zysków by nie mieli.
Famicom!

ODPOWIEDZ