Nintendo Switch

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-17, 12:00

Axiomat, to proszę jednak postaraj się wytłumaczyć bo nigdzie nie napisałeś jak to działa. Będziesz miał mniej sprzętu do wyprodukowania, o wyświetlacz i baterie. Które aktualnie kosztują na Allegro 200 zł.
Będziesz miał za to do wyprodukowania więcej o nową obudowę, nowe pudełka. Musisz produkować dwie różne wersje konsoli, więc musisz produkować więcej różnych rzeczy.

Koszt elektroniki jest pomijalny. Nie wiem po co się nad nim pastwisz, bo gdyby robili coś takiego to wsadzaliby tam identyczną elektronikę, zostawiając po prostu puste connectory. To nie elektronika generuje koszty, tylko te wszystkie elementy których nie możesz użyć tych samych.

Nie mówię że aktualnie N dopłaca do konsol, ale mówimy tu o obniżeniu ceny tylko poprzez redukcje wyświetlacza i baterii. Oczywiście mogę zejść nawet o 1000 zł, jeżeli obetną to z zysku.


Kurde, spójrzcie na historie, sam Klaud podał przykład, w którym obniżenie ceny konsoli o 100$ trwało dwa lata. To samo przy 2DS'ie. Za 2 lata Switch tańszy o 400 zł nie będzie problemem. Mówimy tu o dniu premiery.

[edit]
Przypomniał mi się jeszcze jeden list do CD-action, gdzie jeden z czytelników proponował żeby podnieśli cenę o złotówkę, czytelnicy na to nie zwrócą uwagi, oni będą mieli kilkaset tysięcy złotych więcej, więc będą mogli dodawać lepsze gry co zwiększy sprzedaż.
Odpowiedź? Gdyby to tak działało, to już by dawno to zrobili. Gdyby N wyliczyło że opłaca im się wydać dwie konsole, to wydałoby dwie.

Druga sprawa, że w produkcji masowej firmy robią wszystko to ujednolicenia produkcji. AMD kiedyś wydawało czterordzeniowy procesor jako dwurdzeniowy, ponieważ w ten sposób mieli tańszą produkcję.

Trzecia sprawa, poprzyjcie czymś swoje teorie. Ja staram się wypisywać gdzie według mnie zwiększą się koszty, sprawdzać ceny, a Axiomat w kółko powtarza tylko kastracja.
Wiecie, na temat wszystkiego można napisać "gdyby to zrobili to na pewno obniżyliby cenę o 400 zł".
Np. gdyby Sony sprzedawało PS4 z przewodowym padem, to obniżyłoby cenę konsoli o 200 zł i zwiększyło sprzedaż. Ponieważ kastracja.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Switch

Post autor: Axi0maT » 2017-01-17, 14:34

Zalamka... czy do ciebie cokolwiek dociera z tego co napisalem? Wieksza liczba klientow = wiecej sprzedanych konsol a co za tym idzie szybciej koszty nowego modelu sie zwroca (czyli sam proces zaprojektowania). Z twoich argumentow zgadzam sie tylko i wylacznie z tym ze opakowanie musi byc inne. Koszt matrycy zwroci sie pewnie w pierwszym tygodniu sprzedaz wiec nie pieprz farmazonow jakie to strasznie drogie jest. Drogie to moze byc dla pana Mietka z osiedlowej kotlowni ale nie dla firmy ktora obraca milionami zielonych.

Na pytanie dlaczego Nintendo tak nie robi odpowiadam - bo taka maja filozofie. Probuja przeforsowac swoje rozwiazania. Badaja rynek i jesli Switch w takiej postaci jak teraz bedzie sprzedawal sie dobrze to pewnie tak zostanie jak jest. Zmiana filozofii moze nastapic jesli okaze sie ze klienci oczekiwali czegosc innego - xOne tez na poczatku mial obowiazkowego Kinkieta i podlaczenie do internetu. Rynek zweryfikowal pomysly M$ i szybko zmiekla im rura. A mogli przeciez od razu dawac produkt jaki jest teraz.

klaude
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 120
Rejestracja: 2011-11-11, 15:05
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Nintendo Switch

Post autor: klaude » 2017-01-17, 14:52

Wydaje mi się, że akurat wyświetlacz może generować sporo kosztów. Poza samą jego ceną, możliwe że same testy jakości oraz bezawaryjności tego komponentu są drogie. Do tego pilnowanie dostaw, użeranie się z dostawcami, obsługa reklamacji, bo jednak to chyba jeden z najbardziej kruchych i wrażliwych elementów konsoli.

Oczywiście nie mówię, że tak jest na 100%, ale upieranie się że Nintendo nie zrobi takiego kroku, bo obudowa jest droga jest po prostu nierozsądne.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-17, 15:50

Może zrobić, ale aktualnie nie widzę żeby robili. Klaude, cały czas mówimy o premierze urządzenia, piszę to po raz trzeci...

Axiomat, cenę każdego produktu można rozbić na składowe, takie jak materiały, koszt produkcji, logistyka, reklama, zysk. Koszt ostateczny konsoli możesz obniżyć tylko o koszt komponentów które z niego wyciągasz. Pamiętaj, że robią dwie wersje konsoli cały czas ponosisz te same koszty co przy jednej, plus dodatkowe za drugą produkcję. Gdzie jeszcze widzisz oszczędności w uruchomieniu drugiej linii produkcyjnej, oprócz kosztów elementów które wyciągasz?

Klaude, fakt te rzeczy które wypisałeś też generują koszty, ale Nintendo dalej je będzie ponosić ponieważ robi dwie wersje konsoli. Dalej muszą robić to wszystko o czym piszesz, ponieważ dalej sprzedają switcha z ekranem i baterią.

Cena obudowy jest tylko jedną ze składowych. Cofnij się kilka postów wcześniej, gdzie wypisałem znacznie więcej dodatkowych kosztów generowanych przez drugą wersję konsoli.

Głównym pytaniem jest gdzie są oszczędności z wyjęcia kilku elementów. Na pewno wynikają z ceny tych elementów.
I tak, koszt matrycy zwróci się bez problemu, jeżeli każda sprzedana sztuka konsoli będzie generowała taki sam zysk ja ta z ekranem. Możemy więc obniżyć cenę tylko o koszty materiałów, ponieważ całą resztę dalej trzeba będzie przeprowadzić. Produkcja, montaż pakowanie, wysyłka, to będzie kosztowało tyle samo, niezależnie od tego czy ekran będzie czy nie.
Większą sprzedaż będą mieli tylko wtedy, kiedy uda im się znacznie obniżyć koszty produkcji.
Odnoszę wrażenie że żaden z was nie orientuje się w procesie produkcji masowej, liniach produkcyjnych i wtrysku, bo nawet nie napisaliście jak można zoptymalizować proces produkcji dwóch wersji konsol.
Zrobię to za was, bo widzę że jesteście leniwi:
-Ta sama elektronika w obydwóch wersjach, do jednej po prostu nie wkładasz ekranu i baterii.
-Ten sam tył w oby dwóch konsolach.
-Konsola dalej jest wpinana do stacji dokującej i ma doczepiane joy-cony.
Dzięki temu dodatkowy koszt produkcji dwóch konsol będzie mniejszy, ale ciągle wyższy niż produkcji jednej konsoli. Dzięki temu tylko przód produkujesz w dwóch wersjach, więc masz tylko jeden element więcej. Cały czas mówimy o zmniejszeniu ceny tylko poprzez redukcję kosztów produkcji i materiałów. Koszty produkcji będą trochę większe (ponieważ masz więcej różnych elementów, z czym sam wcześniej się zgodziłeś). Żeby nie zmniejszać zysku, musisz te koszty wrzucić w cenę konsoli, czyli trochę ją podnieść.

Co do cen matryc. Pamiętaj też, że teraz potrzebujesz dwa zestawy. Czyli jeżeli wcześniej po sprzedaniu 50 mln koszt matrycy w każdej był 0.5%, to teraz musisz sprzedać 100 mln żeby dalej koszt matrycy wynosił 0.5%.
Jeżeli wykonasz dwa zestawy matryc, a nie zwiększysz sprzedaży dwukrotnie, to jeszcze musisz podnieść ceny konsol, ponieważ koszt matrycy w każdej wyniesie np. 0.75%.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Switch

Post autor: Axi0maT » 2017-01-17, 18:48

Przyznam ze nawet nie docztalem tego pieprzenia do konca. Nie wiem czy ty tylko tak trollujesz czy faktycznie wierzysz w te bzdury ktore wypisujesz. Tak czy siak goraco polecam powrot do czwartej klasy szkoly podstawowej gdzie dzieci ucza sie czytac ze zrozumieniem. Ja na tym koncze dyskusje bo szkoda mi czasu na przepychanki bez celu.

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch

Post autor: Adonolam » 2017-01-17, 21:22

Juz jest cena 1449 niby z rabatem w paru sklepach.
Cena za Zelda 250 chyba kogos ...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-17, 23:04

Cena jak za nową konsolę, PS4 i Xbox One miały chyba podobną cenę na premierę. Nie pamiętam teraz tylko czy z jakimś tytułem startowym.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo Switch

Post autor: cissic » 2017-01-18, 00:10

Kiriki-kun pisze:Cena jak za nową konsolę, PS4 i Xbox One miały chyba podobną cenę na premierę. Nie pamiętam teraz tylko czy z jakimś tytułem startowym.
No, ale miały być jakieś grosze ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-18, 00:18

Ja nie pamiętam żeby Nintendo wcześniej oficjalnie podawało jak ma wyglądać cena konsoli. Ale średnio śledziłem temat, więc mogłem pominąć :)

Fajnie że dodali czujniki ruchu, kiedyś była informacja że ma nie być, a joy-cony aż się o to prosiły :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo Switch

Post autor: cissic » 2017-01-18, 11:08

Też nie słyszałem, żeby Nintendo podawało oficjalnie jakąś inną cenę. Piszę to raczej jako rozczarowany klient ;)

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch

Post autor: Adonolam » 2017-01-18, 12:21

1750 za konsole plus Zelda to stawia duzy znak zapytania pod moim zakupem :(

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nintendo Switch

Post autor: fixxxer1 » 2017-01-18, 13:06

Dlaczego 1750? Konsolę można kupić już za 1399zł (konsoleigry.pl) a Zeldę za 260zł.

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch

Post autor: Adonolam » 2017-01-18, 15:26

W sumie 1728.90 Ultima.pl dla dokladnosci. Fixxer1 na premiere to juz w jednym sklepie kupic, aby nie bylo ze bede mial juz gre bez konsoli lub na odwrót. Co by nie bylo. Liczylem bardzo bardzo na 1500 na zestaw konsola z gra. 1500 to kosztuje zestaw Wii U na allegro za pomad 15 grami. No ja jestem rozgoryczony cenami. Pewnie bede ciulal na tego Switcha a jak juz uzbieram to pewnie juz preorder bedzie wykupiony.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo Switch

Post autor: Kiriki-kun » 2017-01-18, 17:34

ale wiiu to zeszła generacja :P A jeśli preordery będą wykupione, to N szybko ogarnie kolejne partie.

InstantFailure
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 28
Rejestracja: 2016-10-01, 20:49

Re: Nintendo Switch

Post autor: InstantFailure » 2017-01-19, 18:55

Ja odpuszczam gołą konsolę i poczekam na zestaw z Mario Karts, albo Splatoon. Zelda mało mnie nie interesuje. Zagrałbym, ale nie za 270zł, tylko jak będzie używana za garść srebrników.
Poza tym najpierw chciałbym, żeby "testerzy" sprawdzili pierwszą partię konsol. Nie chciałbym później tygodniami czekać aż konsola wróci z serwisu. Interesuje mnie też jak bardzo solidne są szyny do dokowania joyconów, bo jeśli to sam plastik to jakie jest prawdopodobieństwo wyłamania ?

ODPOWIEDZ