Nintendo Switch

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nintendo Switch

Post autor: tbxx » 2015-07-29, 20:51

Nintendo NX - czyli gdybania admina :P

Co wiemy?
- że będzie
- pierwszy pokaz w 2016 - obstawiam premierę w 2017 (czyli 7 lat po wypuszczeniu 3DS i 5 lat po premierze WiiU)
- Na NX ma zostać wydane "Dragon Quest 11" - obok wersji na PS4 i 3DS
- mamy też wypowiedz jednego z pracowników Nintendo - "Gdybyśmy dziś rozpoczęli prace nad Metroidem na WiiU to byśmy go wydali na NX"

A teraz moje gdybania:
- NX jako coś nowego będzie hybrydą Stacjonarki i Handhelda (gry na płytkach do części stacjonarnej z możliwością instalacji w pamięci flash pada który będzie jednocześnie handheldem) - jak widać ani Nintendo ani Sony nie dają sobie rady z utrzymaniem 2 segmentów konsol (stacjonarka+handheld)
- zakładam ze sprzęt będzie kompatybilny zarówno z WiiU jak i z 3DS
- zakładam również że New3DS był planowany jako zmiennik tableto-pada do WiiU - z pomysłu zrezygnowano z powodu słabej sprzedaży WiiU (podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Wii-Remote które były projektowane dla Gamecube jako odpowiedź na "Eye Toy" od Sony)
- Nowa Zelda wyjdzie zarówno na WiiU jak i NX - tak jak Twilight Princess

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Nintendo NX

Post autor: Kaspar84 » 2015-07-29, 20:59

"Na NX ma zostać wydane "Dragon Quest 11" - obok wersji na PS4 i 3DS" - Bzdura, wersja na NX jest BRANA pod uwagę. Na przyszłość polecam czytać anglojęzyczne źródła a nie biedotłumaczenia na polskich stronach :)
"- mamy też wypowiedz jednego z pracowników Nintendo - "Gdybyśmy dziś rozpoczęli prace nad Metroidem na WiiU to byśmy go wydali na NX""
Raczej nie zrobiliby tej gry w rok. Zakładając realne czasy produkcji gry to to są jakieś 2-3 lata - o 2016 możemy zapomnieć.
"- pierwszy pokaz w 2016 - obstawiam premierę w 2017 (czyli 7 lat po wypuszczeniu 3DS i 5 lat po premierze WiiU)

Z tym się mogę zgodzić.

Jedyne co na razie wiemy, że technicznie będzie ona zbliżona możliwościami do PS4 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: Bodzio » 2015-07-29, 22:11

Już w WiiU mogli pomyśleć jakoś o integracji konsoli z 3DS choć pewnie z racji możliwości handhelda nie było to możliwe. Ale mogli np. wypuścić taki kontroler, który miałby większą autonomię i bez odpalonej konsoli działał np. jak tablet. Sam jestem ciekaw co Nintendo wymyśli i mam nadzieję stworzy coś co będzie dorównywać obecnym konsolom, choć z racji upływu czasu powinno je nawet przewyższać, bo jak czytam że ma to być "zbliżona" konsola to jakoś mi brewka drży i mam obawy, żeby zaś się nie skończyło na gonieniu konkurencji.

Nie wiem nic na temat NX, ale podobnie jak @tbxx od dawna mam przeczucie, że następna konsola Nintendo będzie hybrydą stacjonarki z handheldem, czy to w formie jakiejś konsolki czy smatfonopodobnego urządzenia tego nie wiem, ale właśnie takie połączenie wydaje mi się najbardziej realne.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: tbxx » 2015-07-29, 22:15

- z tekstów o "DQ11" oraz "Metroid na WiiU" - wnioskuje tylko że NX powinno w sobie mieć coś ze stacjonarki...
- "Jedyne co na razie wiemy, że technicznie będzie ona zbliżona możliwościami do PS4" - PS4 technicznie już jest słabe a za 2 lata będzie jeszcze gorzej - z drugiej strony koszta spadną i akurat zostanie kasy na wciśnięcie do projektu "pada" handhelda o mocy psvita...

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Nintendo NX

Post autor: Kaspar84 » 2015-07-29, 23:01

"PS4 technicznie już jest słabe a za 2 lata będzie jeszcze gorzej" a kiedy konsola N była mocniejsza od konkurencji :)?
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: tbxx » 2015-07-29, 23:32

hmm.. N64? Bo SNES nadrabiał braki chipami w cartridge...
do tego GC był mocniejszy od DC i PS2...

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Nintendo NX

Post autor: Kaspar84 » 2015-07-30, 05:36

Ok, mój błąd :)
Swoją drogą, jeśli maszyna ma mieć moc porównywalną do PS4 to trudno mi uwierzyć w to, że będzie ona miała formę handhelda.
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Nintendo NX

Post autor: Mniamniacz » 2015-07-31, 09:18

Prawdopodobnie nie zabłysnę jakoś specjalnie, ale mnie osobiście sytuacja "pachnie" - właściwie sam nie wiem dlaczego - nowym mocniejszym modelem WiiU jak było to w przypadku New 3DS. Zapewne Nintendo utnie przy okazji wsteczną kompatybilność gier na Wii.

Nie posiadam jeszcze WiiU, ale nie ukrywam, że tabletopad przekonuje mnie o wiele bardziej, niżeli jakieś świecące "nie wiadomo co" wraz z niepotrzebnie podnoszącym koszta produkcji ekranikiem na pasek życia w postaci Dulashocka 4. Oby NX nie odszedł od tego.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: chrno » 2015-10-25, 21:39

Dziwi mnie reakcja wszystkich. Szczerze mówiąc Nintendo równie dobrze może po prostu rozwinąć myśl remote play z czego obecnie bardzo korzysta np. Sony ze swoją PS4 i Vitą gdzie dosłownie każdy tytuł jest możliwy do odpalenia na Vicie i rzekomo wiele z produkcji ma świetnie przystosowaną klawiszologie.
Osobiście uważam iż Nintendo nie zrezygnuje z osobnego handhelda. Dlaczego? Ponieważ mimo boomu na smarkfony, 3DS spokojnie jeszcze dobije do średniej sprzedaży linii Game Boy'ów a to nie jest zły wynik (stawiam na 70-75mln). Dodatkowo motorem napędowym firmy od prawie zawsze jednak były handheldy (obecnie stacjonarek sprzedało się ponad 280mln zaś 408mln handheldów) i firmie wychodzi to na dobre. Wątpię więc aby nagle markę DS'a pogrzebali żywcem. Stawiam na taką opcję ponieważ połączenie dwóch ekip które odpowiadały za stacjonarki i handheldy mają mieć na tyle zbliżoną architekturę aby móc stworzyć jeden system operacyjny i ew. więcej produkcji w formie "konsola stacjonarna + przenośna". Idealnym wzorem tutaj jest nowy Super Smash albo właśnie większość japońskich ekip tworzących daną pozycję jednocześnie na PS3, Vitę i PS4.

W ostatnich dniach było ponownie głośno nt. mocy obliczeniowej, tutaj również jeden z pracowników się poprawił i powiedział iż nie chodzi o samo doścignięcie konkurencji co pchnięcie do przodu mocy obliczeniowej do czego Big N przyznało iż rzeczywiście ich konsole zbyt odstają od konkurencji.
Dlatego stawiam tutaj na pamięć GDDR5 przynajmniej 8GB (bardziej stawiam na 10-12) i trzymania się bardziej konsolowego charakteru bebechów (czyt. będą to znacznie przerobione CPU i GPU jakiejś serii) aniżeli próby doścignięcia i tak nie tyle przestarzałej (ile obecnie z was posiada w kompach pamięć DDR5?) co ograniczonej przez samą architekturę (w sensie obecnie PS4 i XOne zaczęły cierpieć na tą samą przypadłość co tak hucznie bojkotowano Wii U - trzeba pogrzebać w bebechach aby wyciągnąć z nich więcej niż na pierwszy rzut jest to możliwe).

A dlaczego na Wii U ostatecznie nie pojawił się do tej pory nowy Metroid (i najpewniej nie pojawi)? Ponieważ od samego początku Big N przyznawało iż nie było w pełni przygotowane iż potrzeba będzie aż tyle osób do stworzenia wysokobudżetowej gry w tak wysokiej jakości. Gdzie nad Skyward Swordem pracowała podobno największa ekipa (czyli ponad 200 osób). Obecnie jest to standard dla prawdziwych blockbusterów (ba niektóre ekipy potrafią dobić do tysiąca pracowników zajmujących się zaledwie jedną pozycją - vide GTA IV, RE6 nad którym pracowało ponad 600 osób).

W skrócie:
- Obstawiam iż nowa platforma nie porzuci charakteru wstecznej kompatybilności a nawet ją polepszy.
- Nie będzie to hybryda stacjonarki i handhelda tylko połączenie OS'a w jedną całość (jeden profil na dwóch konsolach, wiele produkcji tworzonych od razu na oby dwie maszynki).
- Mocą prześcignie PS4 i XOne.
- Ukierunkuje się bardziej ku wydawcom third-party aby ponownie ich przyciągnąć do swojego obozu (których mało obchodzi innowacyjność a łatwość i szybkość pisania gier - czyli liczy się zysk) i przekonać iż domorosłe produkcje również mają szanse na platformach Nintendo.
- Pozbędą się Gamepada ew. zmniejszą jego gabaryty dość znacznie aby obciąć koszty produkcji.
- Większa integracja z cyfrowym sklepem oraz jeszcze lepsza wspólpraca z developerami Indie.
- Dalej będą tworzyć osobną linię handheldów ale jak pisałem będzie miał ten sam OS i bebechy mocniejsze od Vity na celu działania m.in. jako remote play bez potrzeby kupowania specjalnych pro padów itp.
- Nowy Metroid wyjdzie albo jako launch title albo w pierwszym roku istnienia platformy tak jak to miało miejsce przy MP3 na Wii.
- Zelda z Wii U wyjdzie na NX'a i będzie znacząco podrasowana graficznie.
- Sama stacjonarka wyjdzie w listopadzie przyszłego roku a na E3 rzucą bombą w postaci pełnej prezentacji gier i konsoli.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2015-10-25, 22:24

No jakby była słabsza od konsol obecnej generacji to jednak trochę słabo by było. Obstawiam jednak ,że nie będzie wiele mocniejsza - Nintendo zawsze celowało w przyzwoity pułap cenowy. A jak wiadomo mocne bebechy wysoka cena, o ile konkurencji lubią sprzedawać poniżej kosztów produkcji i to znacznie (PS3!!!) tak Nintendo raczej trzyma się aby wyjść przynajmniej na zero albo niewielkim minusie.

Jak Nintendo znowu wyda coś co sprzeda się podobnie do WiiU to naprawdę będzie kiepsko jeśli chodzi o rynek stacjonarek. O ile Nintendo będzie w stanie zarobić na swoich grach tak nikt inny nie wyda produkcji z większym budżetem na to.

To nie te czasy ,że 20mln konsol zapewnią zwrot poniesionych kosztów dla wielkich wydawców. Do tego jeszcze gry konkurencji sprzedają się gorzej niż Nintendo. U nas może tego tak nie widać ale na zachodzie konsole Nintendo kupuje się dla gier Nintendo a całą resztę ogrywa się na PC,PS czy Xboxie.

Miło będzie jak nas wszystkich pozytywnie zaskoczy nową konsolą.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2015-10-25, 23:14

Aktualnie chyba tylko Nintendo dobrze się trzyma na rynku handheldów więc rezygnacja z niego byłaby bardzo dziwna.
Co do wydajności aktualne konsole prezentują poziom 3 letniego kompa średniej klasy, więc jest słabo. Ram GDDR5 nie zmienia aż tak dużo, żeby mówić o skoku wydajności. Obstawiam że różnica w wydajności pomiędzy NX a One/PS4 będzie raczej kosmetyczna. Coś żeby ładnie wyglądało na plakatach i było nie drogie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo NX

Post autor: Ukukuki » 2015-10-25, 23:25

Może i trzy letni komputer ale gry z konsol wyciskają maksimum a przy komputerach tak nie jest. Na konsoli masz zamkniętą architekturę którą możesz wykorzystać w 100% a jak to wygląda w przypadku PC każdy wie.

Co do konsolek przenośnych może połączenie konsoli przenośnej z stacjonarną nie jest złym pomysłem. Masa ludzi gra na telefonach, do tego klasyki jak Final Fantasy czy R-Type można kupić za grosze. Sam R-Type kupiłem za niecałe dwa złote i czasem pyknę sobie jakaś planszę jak się nudzę w terenie. A takie połączenie stacjonarki z kieszokonsolką może przyniesie powiew świeżości. Dwa ekrany przy wielu grach się sprawdziły przy kilku nie (świetna Contra 4), jednak samo 3D mi się nie podoba, zarówno w 3DSie jak i na TV czy w kinie.

Nintendo już kilka razy zrobiło małą rewolucję (NES,GB,DS,Wii) może i tym razem nas zaskoczą.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Nintendo NX

Post autor: Kiriki-kun » 2015-10-25, 23:54

Ale jeszcze minie trochę czasu zanim wycisną z tych konsol wszystko :)
A wtedy komputery będą wydajniejsze i to zniweluje tą różnice.

Nie bardzo rozumiem jak miałoby wyglądać połączenie konsoli przenośnej ze stacjonarką? W sensie masz stacje dokującą do "4DSa" podpiętą do telewizora i wkładasz tam handhelda?
Obawiam się że nie ma szans ze względu na konieczność połączenia wydajności z małym rozmiarem.
Stacjonarka musi obsługiwać co najmniej rozdzielczość full HD a to znacznie więcej niż oferuje 3DS.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Nintendo NX

Post autor: Bodzio » 2015-10-26, 08:37

Sprzętowo wydaje mi się nie będzie całość zbytnio odbiegać od tego z czym mamy do czynienia w PS4 czy X1. Nie zdziwiłbym się jakby nawet nowa konsola N była nieznacznie słabsza, ale oby nie.

Co do samej konstrukcji to dalej bliżej bym się skłaniał ku hybrydzie, choć z drugiej strony koszty takiej konsoli, zakładając że ma być lepsza od obecnej generacji mogłyby być za dużo, więc faktycznie może to się odbyć na zasadzie jakiegoś remote play, jak w przypadku Vity. Wydaje mi się, że Sony jeszcze jakieś sztucznie podtrzymuje swój handheld bo czeka na ruch Nintendo.

tomzacz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-11, 11:20

Re: Nintendo NX

Post autor: tomzacz » 2015-10-26, 18:44

Chciałbym się cieszyć... ale przypomina to Segę oraz Dreamcasta. :(
GRY NA PS1 i PS2 -> [url]http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=36&t=6651[/url]

ODPOWIEDZ