Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: Forte » 2018-11-13, 20:19

Podczas gdy Sony i Microsoft dają co miesiąc różne pełniaki... Nintendo daje nam 30 letnie gry z NESa. No właśnie... dlaczego?

Nintendo to Nintendo i wszystko robią po swojemu. Z jednej strony szanuję to podejście, bo firma przez lata bardzo dobrze radzi sobie trzymając się obranej ścieżki - jednak w 2018 roku, Nintendo Switch Online to jak dla mnie żenująca usługa, której nie warto kupować.
Dzisiejszy konsument jest wybredny jak nigdy dotąd - płacąc na online, liczy na coś więcej - że wydając pieniądze nie tylko zapewni sobie możliwość grania online, ale również comiesięczny przypływ nowych tytułów.

Polityka Sony i Microsoftu wydaje się więc idealna. Co prawda musimy trochę zapłacić, ale w jakiś sposób nam się to zwraca. Tymczasem Nintedo daje atrakcyjną cenę, ale nijak nie zachęca ona do zakupu ich usługi, która wydaje się wyjątkowo pusta.

Mam nadzieję, że szybko wprowadzą pozostałe gry ze swoich obszernych zbiorów. Cena usługi w połączaniu ze szlagierami ze SNES'a, N64 czy GameCube na pewno zachęciła by znacznie większą ilość osób do subskrypcji. Mnie na pewno, póki co jednak - omijam z daleka.

A Wy?
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: alf » 2018-11-14, 10:51

Gry z NESa które dają to przecież też "pełniaki", czyli pełne wersje ^_^ To bardzo fajne gry, na dodatek widziałem że w wersji na Switcha mają rozszerzone opcje / funkcjonalnosci.

Przykładowo dostajesz mozliwosc grania z kumplem na jednej konsoli lub na dwóch połączonych ze sobą. Możecie sobie oddawać kontrolę nad sterowaniem, np. grać sobie "po zyciu". Możesz kumplowi który aktualnie gra w Mario wskazywać kursorem strategiczne punkty w levelu, lub nawet zaklaskać mu jak coś mu wyjdzie.
https://www.nintendo.com/switch/online-service/nes/

Nintendo nie ma tylu tytułów co konsole SONY i Microsoft ze względu na mniejszy support third-party. Nie mogą więc ich oddawać aż tak jak leci. Większość z nich to tak dobre gry, że szkoda oddawać je "za (prawie) darmo". Lepiej zrobić remaster (np. Zelda Wind Waker) i sprzedać ponownie za gruby hajs. To Nintendo - przyzwyczaj się do wydawania więcej hajsu niż w przypadku PlayStation czy Xbox. :D

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: Forte » 2018-11-14, 20:18

Ceny mamy raczej takie a nie inne, poniekąd - że Ninny nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji swojej u nas, jak Sony czy Microsoft.

Ja się zgodzę, że to fajne gry i się zgodzę, ze pełniaki - problem polega na tym, że większość ludzi już je obgrała i jak napisałem w pierwszym poście - to są 30 letnie gry.

Nie kojarzę, żeby każda z tych gier miała wbudowany np. tryb 2P ;P

Z tym, że Ninny nie ma tylu tytułów się nie zgodzę. Ninny ma większą ilość tytułów na wyłączność niż Sony czy Microsoft razem wzięte - i tak jak pisałem, wystarczy, że wrzucali by miesięcznie jedną grę na NESa, jedną na SNESa i jedną na N64 -już było by lepiej.
Sega!

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: Adonolam » 2018-11-14, 21:19

I jedna Game Cube :)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: Storms » 2018-11-16, 08:24

Do mnie granie multi (przez sieć) kompletnie nie trafia więc nie jestem beneficjentem tych subskrypcji. Nie mniej, wydaje mi się że to najmniej atrakcyjna usługa sieciowa na rynku, mogli by jakieś "early accessy" dodać przynajmniej.
Tak naprawdę to należało by się pytać osób które od Switcha zaczynają swoją przygodę z Nintendo. Ja to już stary wyga jestem i jeżeli jakiejś gry NES nie mam na virtual console Wii U/ Wii to mam je na Famicomie, więc dla mnie to kolejny argument na nie.
Forte pisze:
2018-11-14, 20:18
Ceny mamy raczej takie a nie inne, poniekąd - że Ninny nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji swojej u nas, jak Sony czy Microsoft.
Nie jestem przekonany czy to wciąż jest jakiś argument. Bezpośredniej może nie ma (chociaż była co warto podkreślić), ale są Czesi i raczej źle sobie z tym nie radzą, byłem ostatnio w stolicy i śródmieście jest oklejone bilbordami o Super Smash Ultimate, byłem też u siebie w kinie i leciała reklama Labo.
Jeżeli szukasz jakiś niesamowitych promocji to chyba tylko w Japonii. Kiedyś porównywaliśmy oferty eshopa na Wii U między rynkiem amerykańskim i europejski, i ten drugi był bardziej atrakcyjny i cenowo i pod względem tytułów.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: ramzes64 » 2018-12-17, 00:09

Ja jestem w abonamencie Nintendo i płace 1,70zł miesięcznie. Pakiet rodzinny z innymi znajomymi. Teoretycznie to nic nie kosztuje. W gry retro można grać online z innymi. Przez 3dni grałem w Dr Mario. Teraz tego nie odpalam. Płace to 1,70zl miesiecznie aby raz na miesiac zagrać w Splatoon online. Bo narazie mało gram. W inne gry nie gram, bo nie ma gier na Switch. Mario Kart online mam na WiiU, FAST mam na Wii U, Smash mnie nie interesuje... jakie inne gry mają online? ARMS mam, ale nie do online. Jest DOOM - ale to znajomi grają. Mnie nie interesuje na Switch. Takze to też nie jest oferta dla mnie, dla jednej gry SPlatoon 2 tylko mam ten pakiet - bo jest tani. Nowe gry pojawiają sie co miesiać i nawet ich nie odpalam. No jest jeszcze Mario Tennis... i jakieś niszowe tytuly, w których pewnie nie ma ludzi do gry... także i tak lipa i tak źle

Co innego oferta Microsoftu. Pojawiła sie promocj za 1zl na miesiac i kupilem, aby pobrać 2gry duze. To inaczej działą. Tych ofert nie kupuje ie dla gier, albo tych ofert nie kupuje sie do grania online. Zalezy jak grasz, i co Cie interesuje. Jak będzie Metroid Prime 4 licze na jakiś online i wtedy pogram. Ogólnie Switch dla mnie nie ma gier online, a te co ma to mam na WiiU, albo mnie nie interesują. Są też gry darmowe i one nie wymagają tego płatnego online, także to jest zmuszenie tylko tych, którzy chcą grać online w Mario Kart, SPlatoon do płacenia.

Gdyby nie to, że jest tanio 1,70zl to bym nie kupił... bo faktycznie mało gram ostatnio...a jeszcze mniej online.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: /dev/null » 2018-12-18, 07:02

Nie oszukujmy sie, Nintendo raczkuje w świecie 'subskrypcji'. Wcześniej tego nie robił, ale skoro inni robią to też coś tam mogą na tym zarobić. Mówicie nie atrakcyjne cenowo, słabe gry... Różnica jest taka, że Nintendo robi Bardzo dobre gry w swoich franczyzach i podobnie jak produkty Appla, ich produkty nie mają dużych spadów w cenie. Zelda/Mario/Xenoblade raczej nie zobaczymy w promocji za 50zł. W przypadku konkurencji np. Playstation, tam gry zaczynają od 260zł i lecą na twarz czasami do kwoty 12zł... I nie oszukujmy się, zaraz przestaną dodawać gry dla PS3, chwile później do Vity i zostanie goły online+2gry na ps4, wartość coraz zniższa a przecież jakiś czas temu była podwyżka ceny plusa. Te gry co daje nintendo nie są złe, zwłaszcza jeżeli chce się z kims pograć w stare dobre nesowe tytuły online. Ale czemu się dziwić, po tym jak wybebeszyli WiiU ale przedewszystkim 3ds-a, Nintendo pewnie przejrzało na oczy i stwierdziło, że inaczej się nie uratuje przed piraceniem gier online jak robiąc online passa. I w sumie nie oszukujmy się, Polaczki buraczki do teraz na allegro kupują za 1,4zł mc trialowe konta PSN byle by grać online, a jak przedmówca napisal, płaci 1,70 zł w pakiecie 'rodzinnym' - chyba lepiej już Nintendo nie mogło zrobić wprowadzając ciekawe pakiety 'rodzinne' i nie upychając na siłę gier, których ludzie by nie ogrywali i tak.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: cissic » 2018-12-18, 13:48

/dev/null pisze:
2018-12-18, 07:02
Te gry co daje nintendo nie są złe, zwłaszcza jeżeli chce się z kims pograć w stare dobre nesowe tytuły online
Gdyby tylko je przygotowywali tak jak Sega swoje starocie na 3DSa, to były było już super. Nintendo mogło by się bardziej postarać

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: /dev/null » 2018-12-19, 11:45

Nie grałem w kolekcje SEGI na 3ds, co zrobili takiego? Nintendo chyba chciało żeby było nostalgicznie z możliwością grania po sieci ;-)

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Nintendo Switch Online - czyli jak nie robić usługi sieciowej w 2018 roku

Post autor: philipo » 2021-05-19, 08:41


ODPOWIEDZ