Zakup Wii [U]

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: ramzes64 » 2015-06-07, 17:56

ja za 800zl kupilem biale WiiU z gra, uzywane, ale to jakies 2lata temu.

Jesli niechcesz uzywac konsoli uzywanej, to tylko nowka
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: pain_a » 2015-06-07, 18:20

Używane też wchodzą w grę, ale jak w przypadku auta, lepiej unikać handlarzy, a kupić od zwykłego użytkownika.
Będę śledził allegro, a tez pokręcę się po sklepach w Krakowie. Są 4 więc może coś ciekawego znajdę.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Forte » 2015-06-29, 07:44

W jakich cenach chodzą teraz używane WiiU w zasadzie?

Jeżeli na konsolę zagości jeszcze jakaś Zelda (remaster WW mnie nie satysfakcjonuje) oraz Metroid to zacznę rozważać kupno. Wii nabyłem używane za 3 stówki jakieś 4,5 lat temu i podobny zabieg rozważam przy WiiU, chociaż obawiam się, że może minąć jeszcze wiele wiosen zanim cena spadnie do tego pułapu (jeśli w ogóle).
Sega!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2015-06-29, 21:31

Wątpliwe by mogło spaść szybko do tak niskiego pułapu, ten padletowy kontroler nie wygląda na tanie akcesorum by mogło chodzić szybko po 50/100 zł. Za dużo tam napchanej technologii.

http://allegro.pl/konsola-nintendo-wii- ... 27097.html

Chodzi nawet za 700zł. Spory spadek, z pierwotnego 1500.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2015-07-09, 06:58

Generalnie to cena nówek nie spada prawie wcale od ponad roku (okazyjnie 50 zł w bundlu z Mario Kart) - wiem bo też czekam i wypatruję - póki co nie opłacało mi się kupić dla 4 czy 5 tytułów które jeszcze chodzą w mało atrakcyjnych cenach biorąc pod uwagę ilość zachomikowanych zaległości na inne konsole, które długo czekały, ale gdzieś wyczytałem, iż nintendo zapowiedziało już nową konsolę... więc mam nadzieję, że w najbliższym czasie stanieje choć trochę, a jak nie to poczekam do wyjścia Project Zero 5 (może będzie jakiś bundle ;)) i kupię ;D

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kaspar84 » 2015-07-09, 08:42

Nie spodziewałbym się Nintendo NX szybciej, niż za 1,5 roku.... No chyba, że chcą podzielić los Segi.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2015-07-09, 09:07

Kaspar84 pisze:Nie spodziewałbym się Nintendo NX szybciej, niż za 1,5 roku.... No chyba, że chcą podzielić los Segi.
Nawet jak wyjdzie za 1,5 to i tak BARDZO szybko i najprawdopodobniej skróci to znacznie żywot WiiU, poprzez zamknięcie biblioteki na kilkudziesięciu tytułach :/ (Co jest ostatecznie niepodważalnym argumentem za obniżeniem ceny WiiU)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kaspar84 » 2015-07-09, 09:54

I tak już teraz ma więcej eksów niż jakakolwiek inna konsola, więc dla mnie to nie jest jakaś straszna tragedia. Wyjdzie jeszcze Star Fox, nowa Zelda i xenoblade i w sumie git.
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2015-07-09, 13:44

Spokojnie, na razie nie wiemy czym tak naprawdę będzie ten NX, i nawet jeżeli będzie miał na celu wypchnąć Wii U, to i tak zajmie to mu trochę czasu.

Z jednej strony bundle może się pojawić bo te praktycznie dotyczą każdej większej premiery. Z drugiej zaś mamy do czynienia z serią dla starszego gracza, i to stricto taką dość japońską. Zatem wątpię.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2015-07-09, 13:50

New Super Mario Bros. U, Mario Kart 8, Captain Toad: Treasure Tracker, Super Mario 3D World, Hyrule Warriors, Zelda WiiU, Super Smash Bros. i najważniejszy tytuł Project Zero: Maiden of Black Water to już są pewniaki dla których warto kupić ta konsolę. A pewnie jeszcze kilka innych sprawdzę jak np. Devil's Third czy Star Fox WiiU.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2015-07-09, 14:05

Ja bym ci jeszcze polecił Lego City Undercover. (A tego Capitan Toad bym nie traktował priorytetowo,
bo gra jest niczym samodzielne DLC do Super Mario 3D world).
Jak widzisz dużo tytułów więc może tobie się jakaś promocja na święta trafi z konsolą.

Dla porównania mam PS4, i wciąż na niego mam fizyczną Last of Us i cyfrową Life is Strange. Miałem jeszcze The order 1886 ale sprzedałem to zaraz po przejściu. Teraz czekam na Until Dawn. Do Wii U wciąż mam większą bibliotekę.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2015-07-10, 09:03

Storms pisze:Ja bym ci jeszcze polecił Lego City Undercover. (A tego Capitan Toad bym nie traktował priorytetowo,
bo gra jest niczym samodzielne DLC do Super Mario 3D world).
Jak widzisz dużo tytułów więc może tobie się jakaś promocja na święta trafi z konsolą.

Dla porównania mam PS4, i wciąż na niego mam fizyczną Last of Us i cyfrową Life is Strange. Miałem jeszcze The order 1886 ale sprzedałem to zaraz po przejściu. Teraz czekam na Until Dawn. Do Wii U wciąż mam większą bibliotekę.
Lego City Undercover, a wiesz Storms, że sprawdzę jak tak polecasz ;) - jakoś tak omijałem ten tytuł do tej pory, ale obejrzałem dziś kilka gamplayów i może być ciekawy. Co do Capitan Toad wiem, że opinie są różne, ale tytuł ciekawił mnie już od pierwszych zapowiedzi i może nawet bardziej mnie ciekawi niż nowy Mario 3d (mam chwilowy przesyt po Sunshine, Galaxy i Galaxy 2).

Zaś co do biblioteki WiiU nie trzeba mnie przekonywać, gry które już wymieniłem w zupełności mi wystarczą podczas gdy z tego co ma do zaoferowania na chwile obecną ps4 czy xone, ciekawi mnie po kilka tytułów i na horyzoncie nie zapowiada się ich wiele więcej - nie na tyle by inwestować 2 tysiące z hakiem, żeby pograć w kilka gier... Nie jestem fanem tego całego remasterowania a widzę iż w tym kierunku to idzie... Reedycje z poprawioną grafiką jak zapowiedziane Gears of War czy God of War nie mają dla mnie większego sensu... Takie zabiegi moim zdaniem miały swój sens w przypadku gier z ps2 przenoszonych na ps3 - bo rozmyty obraz na dużym TV rzeczywiście potrafi zmęczyć oczy po kilku godzinach. WiiU kupił bym o wiele wcześniej, ale cały czas mam poodkładane masę tytułów i coraz mniej czasu na hobby - więc nie mam parcia, czekam i po cichu liczę, iż trochę zejdą z ceny - gdyby nie brak polskiego dystrybutora pewnie by już tak było.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: kolo » 2015-07-10, 09:16

Przecież mamy polskiego dystrybutora, co prawda poza kilkoma miastami które można policzyć na palcach nie widać różnicy pomiędzy jego obecnością a jej brakiem, no ale "jest".
Mnie też nie kręci obecna mania remasterów, jest to też jeden z powodów dla których w tym roku (i w następny prawdopodobnie też nie) nie kupię PS4. A Wii U? Cóż, dla samej Bayonetty 2 konsoli kupować się jeszcze nie opłaca (zwłaszcza że w standardowej edycji europejskiej nie ma jedynki), a reszta tytułów niezbyt mnie kręci więc...
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2015-07-10, 10:10

kolo ja bym kupił nawet dla samego Project Zero: Maiden of Black Water ;P Reszta gier to tylko miły dodatek ;) Co do polskiego dystrybutora to pierwsze słyszę i nie zauważyłem jego obecności. WiiU można kupić jedynie w sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową, połowa bundli nawet nie dociera do polandii nie wspomnę już o promocjach...

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: kolo » 2015-07-10, 10:16

Po tym jak Austriacy przytomnie dali nogę polską dystrybucję przejęli Czesi. Rzecz w tym że chociaż Austriacy próbowali wbić się na szeroki rynek to Czesi koncentrują się na małych sklepach skupionych wokół gier (które, dodam jeszcze raz, można policzyć na palcach). Reszta (rozpoznawalnych) sklepów potrafi dodać dwa do dwóch i sprowadza sobie sprzęt oraz gry zza granicy.

EDIT:
Pardą, ostatnio sprawdzałem parę miesięcy temu, teraz trzeba zdjąć skarpetki i dodatkowo liczyć na palcach. Nie zmienia to jednak faktu że poza południowym zachodem i sporadycznymi kropkami tu i ówdzie na mapie jest dość pusto: http://www.nintendo.pl/listasklepow/
W czasach gdy PS4 / Xone w średniej wielkości mieście mogę kupić wychodząc na spacer zapierdzelanie kilkaset kilometrów / zamawianie wysyłkowo doskonale pokazuje jak bardzo normalni ludzie mają kontakt z Nintendo.
Ostatnio zmieniony 2015-07-10, 10:24 przez kolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ