Najlepsza konsola Sony

PS, PS2, PS3, PS4, PS5

Twoim zdaniem najlepsza konsola Sony to:

Playstation
11
38%
Playstation 2
9
31%
Playstation 3
6
21%
Playstation 4
0
Brak głosów
Playstation Portable
2
7%
Playstation Vita
1
3%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Najlepsza konsola Sony

Post autor: Forte » 2016-04-29, 08:56

Gdybyście mieli wybrać najlepszą konsolę od Sony jaka powstała, która z powyższych by to była? Nie jest tutaj oczywiście mowa o mocy obliczeniowej. Chodzi o gry jakie powstały, o czar jaki towarzyszył ogrywaniu tej platformy, o jej niepowtarzalność kiedy zderzała się na rynku z konkurencją.

Popuśćmy zatem wodze subiektywizmowi! :P Anegdotki także mile widziane :D

Moim osobistym faworytem będzie PlayStation 1.

Do dzisiaj pamiętam jak pierwszy raz zagrałem u znajomego w Crasha 3, na tej magicznej maszynie. Jako ktoś przyzwyczajony do 8-Bitowców jak Sega Master System i Nes (w formie Famiclonów) byłem pod wrażeniem tego co potrafi szaraczek.
No to się zaczęło, na komunię otrzymałem PSOne. Nie powiem, dawało to poczucie pewnej elitarności ze względu na poziom jaki reprezentowały sobą gry. Dokończyłem wszystkie Crashe, poznałem Tekkena, Soul Reavera obgrałem też masę rewelacyjnych platformówek. Dużą frajdę sprawiały mi też dema i gry NetYaroze dołączane do nieistniejącego już zdaje mi się, Oficjalnego PlayStation Magazyn.

Pierwszy plej wydaje mi się też najlepszy z tego powodu, że jest well... pierwszy. Wyprawiał cuda i zostawił konkurencję daleko w tyle. Tak bardzo jak uwielbiam Segę i Saturn jest dla mnie jedną z najbardziej underrated platform jakie istnieją, to jednak nie może równać się z potęgą pierwszego playstation.
Setki jeżeli nie tysiące gier, z różnych typów - wyścigi, bijatyki, platformówki, nawet FPSy które wtedy raczkowały. Poza tym, platforma dała też początek kilku najlepszym seriom jakie istnieją, bądź pozwoliła im rozwinąć skrzydła na wyższe poziomy.
Sega!

klaude
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 120
Rejestracja: 2011-11-11, 15:05
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: klaude » 2016-04-29, 09:55

Też jestem za PSX :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-29, 10:28

PSX najlepsze i gry zasadniczo też. MZ jest tak PSX>PS2>PS3>PS4. O handheldach nie ma co tu się specjalnie rozwodzić. PSV to trup a PSP bez przeróbki jest niewiele lepsze. W każdym razie PSP>PSV. W moim prywatnym rankingu PSX zajmuje drugie miejsce przed SNESem na liście moich ulubionych sprzętów do grania. NES>PSX>SNES
Ostatnio zmieniony 2016-06-11, 00:45 przez cissic, łącznie zmieniany 1 raz.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: szczupi26 » 2016-04-29, 15:58

PSX zdecydowanie najlepszy Soniaczek jaki kiedykolwiek powstał. Po uruchomieniu działa się po prostu...... Magia

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-04-29, 18:45

Ja do Sony nie mam kompletnie sentymentu ale pięknie w tym temacie widać ,że naszym hobby głównie steruje nostalgia:P

Głos oddałem na PS3, jedyna konsola Sony którą bardzo chciałem mieć. W czasach królowania PS2 bardzo kibicowałem GC i Xboxowi ostatecznie kupując tego drugiego ze względu na Halo i GTA. Kibicowałem również PSV, liczyłem na kontynuację polityki z PSP ale zawiodłem się strasznie chociaż bardzo polecam na tą konsolę WipEout 2048 (mega gra!!!). PSV obecnie nadaje się świetnie do ogrania w podróży gier z PSP i PSXa i tylko do tego a szkoda. No i jeszcze indyki ale ja ich osobiście nie lubię.
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: mentor93 » 2016-04-29, 19:13

Na razie wstrzymuję się od głosu, bo dla mnie każda konsola PlayStation przynosiła masę frajdy :) Oczywiście, największy sentyment mam do PSX-a, naszej (mojej i brata) pierwszej konsoli z 3D, oferującej zupełnie inną jakość od tego, co znaliśmy z Pegasusa. Według mnie, PS4 to wciąż zbyt świeża konsola i trudno mi uzasadnić jej obecność w tej ankiecie.
Ukukukuki pisze:W czasach królowania PS2 bardzo kibicowałem GC i Xboxowi ostatecznie kupując tego drugiego ze względu na Halo i GTA.
Halo rozumiem, ale trochę się dziwię, że ktoś wybrał Xbox-a ze względu na GTA, kiedy na PS2, prócz "trylogii", wyszły dwie udane części "Stories".

W handheldach niepodzielnie króluje Nintendo i choć na PSP i PSV można ograć kilka zgrabnych tytułów, to te konsolki nie umywają się do różnej maści DS-ów. Szkoda, bo technicznie handheldom Sony raczej niewiele można zarzucić. Z grami sytuacja wygląda już gorzej. Jeszcze przy PSP Sony troszeczkę walczyło, ale ostatecznie strasznie olało gry na tę konsolkę. O PSV nie wspominając.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-04-29, 21:45

Te części o których mówisz wyszły wtedy kiedy ja już zbierałem na X360. Zresztą wystarczy zobaczyć jak seria GTA wyglądała na PS2 a jak na klocku. Wtedy pamiętam w PSX Extreme wyczytałem ,że wersja na Xboxa bije tą na PS2. Zresztą wybór tyczył się tylko Xboxa vs GC, pamiętam jak godzinami studiowałem gazety co bardziej chce, a porównywanie Metroida do Halo do dzisiaj mnie śmieszy:P Zupełnie dwie różne gry a ja za małolata kompletnie tego nie rozróżniałem. Przy GC w tamtych czasach na pewno oczarowałby mnie RE4, którego ograłem po latach i gra jest niesamowita.


Co do konsol przenośnych, PSP w mojej opinii jest świetnym sprzętem, do tego nietuzinkowym jak na swoje czasy. Masa świetnych gier, nawet typowo dla konsol przenośnych jak Patapony, Locoroco, lumines itp. Miałem w czasach szkolnych i dla mnie coś niesamowitego, jednak granie na małym ekranie nie jest dla mnie. Vita to porażka, a szkoda. Zresztą to całe menu jest beznadziejne, o wiele bardziej wolałem to z PSP. Jaki sprzęt by nie był innowacyjny bez gier jest nic nie wart.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Kiriki-kun » 2016-04-29, 22:33

Jeśli chodzi o handheldy to Sony miało je też o wiele mniej przenośne, co w tym typie konsol jest dosyć istotne. New 3DS w etui mieści się w kieszeni, czego nie można powiedzieć nawet o PSP :) W dodatku nie trzeba martwić się że ekran się porysuje :P Kartridże też o wiele lepiej sprawdzają się w drodze.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-29, 22:46

Z tą masą świetnych gier na PSP to nie przesadzaj. Było ich trochę, ale takich naprawdę rewelacyjnych to MZ ciężko będzie Ci wymienić dziesięć ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-04-29, 22:55

Pamiętaj ,że każdy ma inne gusta i do mnie zdecydowanie trafia bardziej biblioteka gier na PSP niż na DSa. DSa miałem i masa gier zwyczajnie mnie rozczarowała, jedynie nie zawiodłem się na Contra 4 i NSMB.

Dycha to nie problem:P

1. Tekken: Dark Resurrection (mój ulubiony tekken)
2. Patapon (miód!)
3. LocoRoco (antydepresant, moja dziewczyna to uwielbia:D)
4. Wipeout Pure
5. Lumines
6. Grand Theft Auto: Vice City Stories (pełnoprawne GTA3D w cudnym klimacie Vice City, nic nie trzeba dodawać :D)
7. Half-Minute Hero
8.God of War: Chains of Olympus (pierwsze odpalenie lata temu, jedno wielkie wow!)
9.God of War: Ghost of Sparta (JW)
10. Monster Hunter Freedom Unite

Można by spokojnie jeszcze wymienić kilka bardzo dobrych gier jednak są poza kręgiem moich zainteresowań jak Persona, Peace Walker, masa wyścigów jak Burnout czy Ridge Racer, Chinatown Wars (średnio mi podchodzi) plus masa japońszczyzny jak te taktyczne RPG czy co to jest:P Plus masa portów z PS2 (świetne The Warriors).

Moim numerem jeden na PSP jest Metal Slug Anthology no ale to składanka (wszystkie dobre części w kieszeni!).

No i nie można zapomnieć ,że na PSP jest dostępna biblioteka gier z PSXa. Ja tą konsolę bardzo miło wspominam i nawet do dzisiaj zostawiłem sobie jedną sztukę z Antologią MS i Loco dla siostry i drugiej połówki.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-29, 23:44

No to ja jestem chyba bardziej wymagający/marudny ;)

Prinny: Can I Really Be the Hero?
Locoroco
Burnout Dominator
God of War: Chains of Olympus
God of War: Ghost of Sparta

+ składanki
Metal Slug Anthology
SNK Arcade Classics Vol. 1

Do listy mogę w ostateczności dodać Mega Man Powered Up i Sid Meier's Pirates! (sentyment).
MZ ciągle jest kuso, ale to tylko moja opinia ;)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-29, 23:47

BTW polecam film The Warriors i oczywiście OST

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-04-30, 13:36

Masz inny gust po prostu, nie rób z siebie konesera sugerując ,że ja jestem mniej wymagający :>
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-30, 14:06

Ukukuki pisze:Masz inny gust po prostu, nie rób z siebie konesera sugerując ,że ja jestem mniej wymagający :>
Nie jestem koneserem. Bywam marudny :)

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Q@sor » 2016-04-30, 19:36

Co do gier z PSX-a na PSP - niestety ale ja się mocno rozczarowałem. PSP nie oferuje 100% prędkości emulacji co niestety widać - szczytem jest tutaj Metal Gear Solid, które po prostu tnie (obraz i dźwięk). Uprzedzając pytania - MGS kupiony w PS Store, odpalany na kilku urządzeniach (między innymi PSP 3000 oraz Street)

ODPOWIEDZ