Najlepsza konsola Sony

PS, PS2, PS3, PS4, PS5

Twoim zdaniem najlepsza konsola Sony to:

Playstation
11
38%
Playstation 2
9
31%
Playstation 3
6
21%
Playstation 4
0
Brak głosów
Playstation Portable
2
7%
Playstation Vita
1
3%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-04-30, 23:19

Q@sor pisze:Co do gier z PSX-a na PSP - niestety ale ja się mocno rozczarowałem. PSP nie oferuje 100% prędkości emulacji co niestety widać - szczytem jest tutaj Metal Gear Solid, które po prostu tnie (obraz i dźwięk). Uprzedzając pytania - MGS kupiony w PS Store, odpalany na kilku urządzeniach (między innymi PSP 3000 oraz Street)
Zauważyłem, że emulacja nie jest popularnym tematem na tym forum, ale próbowałeś odpalić obrazy gier na przerobionej konsoli? Grałem w ten sposób w THPS 2,3,4 i wszystko było ok...

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-05-01, 10:12

Wszystko zależy od gry, niektóre mają z tym problemy. Mówimy tutaj o oficjalnej emulacji od Sony gdzie kupujesz gry na PSN i odpalasz je na czym chcesz od PSP w górę. Dodam jeszcze ,że emulacja PSP na Vicie działa świetnie.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-01, 14:16

Oczywiście, że o oficjalnej. Żeby było jasne: nikogo do tego nie namawiam do "nieoficjalnego" emulowania gier, ale może Sony coś spartoliło w swoim oprogramowaniu?

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Mniamniacz » 2016-05-02, 09:32

Osobiście wybieram PS2. Drugi plejak nie był moją pierwszą konsolą od Sony, ale dla mnie i tak już pozostanie po wsze czasy niedoścignionym ideałem z tym zastrzeżeniem, że mam na myśli przede wszystkim fatkę. Dlaczego? Pewnie można to zrzucić na garb nostalgii, bo to ten grubszy model był/jest moją pierwszą sztuką PS2, ale kocham design modelu (napis PS2) i dźwięki jakie wydaje w trakcie pracy. :D

PS2 stanowiło złoty środek pomiędzy japońską a zachodnią szkołą tworzenia gier i obok niezliczonych jRPGów powstawało również bardzo wiele amerykańskich shooterów i parę naprawdę świetnych sandboxów. Wydanych zostało multum Dżi-Ti-Ejów, gier od Atlusa, trzy świetne Tekkeny (yop, czwórka też!), FF X, MGSy, dwie świetne Yakuzy a nawet przeportowana została moja ukochana Code Veronica i mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Druga konsola Sony również stała się moim pierwszym domowym odtwarzaczem DVD i to właśnie wtedy zaczął rodzić się we mnie mały kolekcjoner. :)

Grafika w grach z tamtej generacji również stanowi dla mnie absolutny ideał balansujący pomiędzy humanoidalnymi modelami postaci i wciąż umownymi zabiegami technologicznymi, które nie dawały tego poczucia mówiącego: "to już jest niemalże odtworzenie świata rzeczywistego". Z grami z tamtej epoki jest trochę jak z japońskimi filmami z Godzillą - od razu widać, że akcja filmów rozgrywa się na makietach a samochody - pomimo świetnego i szczegółowego ich odwzorowania - to z reguły małe zabawki, ale to właśnie stanowi urok produkcji. Jakby tego było mało, to każdy model jest wstecznie kompatybilny i mogę sobie upiększyć gry z PS1. Czego chcieć więcej?

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-02, 10:08

PS2 to jedyne PS w którym siadł mi laser - oczywiście w wersji FAT ;)
Co do "dizajnu" to zgadzam się z Tobą w 100%. Jedyny zarzut odnośnie tej konsoli to wyszło na nią zbyt mało udanych jRPG. W każdym razie na PSXa było ich więcej

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Ukukuki » 2016-05-02, 17:31

Mi w trójce padł, a laser plus wymiana wtedy kosztowała kilka stów:P
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-02, 18:09

PS3 o dziwo wytrzymała u mnie wszystko. Chyba po prostu trafiła mi się mocarna sztuka. Pad natomiast to dramat. Ten co wpadł na pomysł użycia tych miękkich plastików powinien dostać solidną blaszkę ;)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: mentor93 » 2016-05-02, 18:44

A co się dzieje z padem?

Sam problemów z laserami nie miałem - PSX-a mam od 17 lat, PS2 od 10, PS3 od 7 i PS4 od trochę ponad 2, i na razie wszystkie konsole działają bez zarzutu. Jedynie gumka na jednej gałce na padzie PS4 się starła, no i pierwsze PS3, które kupiłem, było wadliwe i musiałem je wymienić w sklepie na sprawny egzemplarz.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-02, 22:02

Miękki plastik pada i gumka ze słabego materiału. Ten od PS2 był o niebo wytrzymalszy. Ciekawe jak długo pożyje ten od PS4 bo przy tych starszych wygląda na delikatniejszy

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: mentor93 » 2016-05-02, 23:20

Hmm, mój pad od PS3 działa bez problemu 7 lat, nie ma też żadnych fizycznych uszkodzeń, a gumka wygląda w sumie jak nówka. Za to przy padzie od PS4 - co pisałem w poprzednim poście - starła się gumka na lewej gałce, co na szczęście nie przeszkadza w graniu.

Może masz jakiś nowszy model DS3? Nie jestem tego pewien, ale chyba jakość padów od Sony spada im dłużej dana konsola jest na rynku. Jakiś czas temu nawalił mi DS2 do PS2 (kilka przycisków przestało mi całkowicie działać) i musiałem kupić sobie nowy pad. Nówka wygląda na oryginalny pad od Sony, wizualnie nie widzę żadnych różnic w porównaniu ze starym padem. Wyraźnie jednak czuć, że pad wykonany jest z gorszego materiału i chodzi tutaj zarówno o plastik, jak i o gumki. Co gorsza, gra się nim odczuwalnie gorzej, jest delikatniejszy, waży dużo mniej (jest bardzo lekki, zupełnie jak jakaś podróbka), gałki chodzą jakoś ciężej, trudniej nimi operować, jakby miały pewne opóźnienie w stosunku do tego, co się dzieje na ekranie. Dosyć często trzeba mocniej nacisnąć przycisk, aby ten zaskoczył. W porównaniu ze starym, zepsutym padem, te różnice w użytkowaniu są aż nazbyt widoczne. Starym padem grało się świetnie, tym nowym gra się jak tanim bublem składanym na poczekaniu przez Wietnamczyka z bazaru. W sumie jakość tego pada odpowiada temu, jak opisujesz jakość swojego pada do PS3. Tyle że z kolei mój pad do PS3 na 100% jest wykonany z dosyć wytrzymałego plastiku, porównywalnego z plastikiem z mojego starego pada do PS2 (i to na pewno oryginalny pad Sony, pochodzi z pudełka z konsolą). To samo tyczy się jakości gumek w moim DS3 - są wytrzymałe, po 7 latach nie widać na nich żadnych uszczerbków.

4 lata temu kupiłem w Realu FFXII na PS2 i pudełko tutaj też było wykonane z gorszego, bardziej podatnego na łamanie plastiku, nie wspominając już o tym, że brakowało miejsca na kartę pamięci, a całe pudełko było bardzo lekkie. Może i więc Sony obcina koszta produkcji pudełek, padów i czegokolwiek jeszcze do starszych konsol, kiedy nowe Playstation wchodzi na rynek?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-03, 00:14

To FAT 80GB z 2008 roku, więc nie taka nowa. Po prostu przy padzie do PSXa słabo wypada, choć i ten ma swoje wady. Moim zdaniem DualShock 2 jest najlepszy. Nigdy nawet nie musiałem go rozkręcać i czyścić a sporo grałem na PS2 - może nie tyle co na szaraku, ale naprawdę sporo ;)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: mentor93 » 2016-05-03, 00:33

Przyznam rację, że pierwszy DS w porównaniu z DS3 albo DS4 stoi dwie klasy wyżej w kwestii wytrzymałości. Jednak DS3 wcale taki zły nie jest - gdyby był, to chyba po tych 7 latach coś by się z moim padem stało, a na razie wszystko gra i prócz jakiegoś brudu, który wkradł się w trudno dostępne do czyszczenia miejsca, wygląda w sumie jak nówka ;)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: Bodzio » 2016-05-03, 21:09

Nikogo nie zaskoczę chyba jak powiem, że w ankiecie wybrałem PSXa ;) Skoro to wybór najlepszej konsoli to wypada się skupić na niej samej, odkładając na bok same gry. Tak patrząc na to nie widzę alternatywy dla pierwszej konsoli Sony. W zasadzie tak jak ktoś napisał, dla mnie PSX>PS2>PS3>PS4 choć z historycznego punktu widzenia chyba jedynie PSX i PS2 zasługują na miano kultowych, choć PS3 też jest super sprzętem do grania.

Wracając do mojego wyboru PSX. Po pierwsze była to pierwsza konsola Sony i miała ona najtrudniejszy start ze wszystkich i tylko jej samej i polityce firmy zawdzięcza swój sukces. PS2 już miało dużo łatwiej na starcie, podobnie następcy, którzy odcinali już trochę kupony od sukcesu szaraczka. Inna kwestia, że chyba żadna inna konsola w historii nie wywarła takiego wpływu na swoich następców. W zasadzie PS2 wiele elementów odziedziczyło od PSXa, a i niektóre z nich powieliło nawet PS3. Przykłady? - Nazwa, logo, Dual Shock, wyjście AV, porty padów, nawet memorki w przypadku PS2 były w zasadzie podobne do tych z PSX. Trzeci i ostatni powód to sentyment, ale tego nie muszę już chyba rozwijać.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: cissic » 2016-05-06, 01:09

Jak na razie PSX w ankiecie klepie zad PS2. Ciekawe czy ktoś zagłosuje na PSV :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsza konsola Sony

Post autor: mentor93 » 2016-05-06, 02:01

Obydwie konsole są kultowe, ale ze względu na sentyment większość wybiera PS1 ;) Wątpię, żeby Vita zdobyła jakieś głosy, bo nie jest to zbyt popularna konsola i brakuje jej tytułów, które pamiętałoby się przez lata.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ