Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-06-11, 20:33

Nie Ubisoft, a Warner Bros ;) Słabe porty to akurat domena PC, mi chodziło jedynie o to, że i na konsolach zdarzają się takie kwiatki (acz naprawdę bardzo rzadko). Producenci zawsze zawyżają wymagania sprzętowe - nic więcej tu nie mogę powiedzieć. Ale zawyżają zapewne dlatego, że gracze mają przeróżne konfiguracje pecetów i na różnych kompach gra może różnie działać, podczas gdy konsola to zamknięta architektura, jednakowa u wszystkich.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-08-29, 01:48

W obliczu nadchodzącego Neo ukazanie się Slimki nie wydaje się już zbyt ważnym wydarzeniem, niemniej Slimka skusi zapewne do zakupu PS4 osoby, które PS4 nie mają, a Neo mają gdzieś. Oficjalna zapowiedź PS4 Slim oraz (w końcu) Neo powinna nastąpić 7 września na specjalnym pokazie zorganizowanym przez Sony, ale Slimka to raczej ewidentny fakt - mamy już wideo prezentujące unboxing Slimki, możemy więc też zobaczyć Slimkę w ruchu. Dla mnie jej wygląd nie ma większego znaczenia, bo i tak swojego PS4 nie wymienię na przysłowiowy nowszy model, a opinie na temat aparycji "cieńszych" wersji konsol Sony nigdy nie były zbyt przychylne, wliczając w to PS2 i PS3, więc ostatecznie pewnie i ta Slimka w końcu zyska w oczach graczy.

A czy Sony warto wydawać Slimkę, kiedy Neo właściwie puka już do drzwi - pewnie damy radę osądzić dopiero po wynikach sprzedaży, a wszystko rozbije się o ceny. Jeśli ostatecznie i PS4, i Neo będą dostawać zupełnie te same gry, to Slimka może przeważyć korzystniejszymi cenami sprzętu, podczas gdy Neo posłuży głównie do zabawy z VR, tym samym zachowując sens współistnienia ze sobą PS4 Slim i Neo, bo będą to konsole do różnych odbiorców.

http://www.gamezilla.pl/newsy/2016/35/u ... udzona-ps4
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Forte » 2016-08-29, 13:29

PS4 Slim, Neo... a gier ekskluzywnych które zachęciły by mnie do tej platformy nadal ani widu, ani słychu, poza jednostkami jak Uncharted 4, Until Dawn i zapowiedzianym nie tak dawno God of War 4.

Zamiast prześcigać się w wypluwaniu lepiej taktowanych procesorów i większej ilości pamięci operacyjnej, wolałbym żeby Sony skupiło się na większej ilość gier. Konsole nie dogonią PCtów wydajnością, gry będą się na nich prezentować nieco gorzej - a to 30 klatek na sekundę, a to jakiś thingmajiggy nie będzie zastosowany itp. itd. dlatego to duża ilość dobrych, ekskluzywnych tytułów powinna sprawić, że ludzie kupią konsolę. Nie nazwa czy moc procesora :undecided: . Obawiam się niestety, że w czasach kiedy NOWA GENERACJA procesorów pojawia się co roku, jest to niemożliwe.

Może gdybym nie miał kompa który nadal bardzo dobrze sobie radzi z produkcjami z zeszłego roku to czekał bym na Neo. W tej chwili bardziej ciekawi mnie o ile spadnie cenowo klasyczna wersja przez najbliższe 2 lata, żeby obgrać dotychczasowe ekskluzywy i ew. to co w drodze - bez wydawania niepotrzebnie dużych pieniędzy.
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-08-29, 19:14

Ale EXów więcej majaczy na horyzoncie na PS4:
Rime
The Last Guardian
Death Stranding
Days Gone
Wild
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Let it Die
Detroit: Become Human

Zwłaszcza Rime i The Last Guardian nie dają mi spać. Będzie fajna przygoda :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-08-29, 19:52

Ex-ów w ogóle więcej jest na PS4 już w tym momencie ;) Na XOne obecnie są bodaj tylko dwa większe ex-y, a zapowiedzianych - brak. Sony chyba zawsze musi się trochę rozkręcić i właśnie od tego i przyszłego roku wezmą się do roboty w kwestii gier na wyłączność. W analogicznym okresie od premiery na PS3 również nie było zbyt dużo dobrych ex-ów.

Fakt, zdarzało się, że Sony olewało swoje konsole, ale mowa tu o konsolkach przenośnych, a nie stacjonarnych, a to spora różnica, bo o te ostatnie Sony "chyba" jak dotąd dbało. Na pewno o swoje PS4 dba lepiej niż MS o swojego XOne.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-08-29, 20:08

Zasadniczo klocek zawsze miał mniej EXów. Odnoszę wrażenie, że były troszkę gorsze niż te na PS. Właściwie to jak na razie zachwyciła mnie tylko jedna gra na Xbox One - Ori and the Blind Forest. Na szczęście można ją dorwać na blaszaku ;)

Odnośnie Sony to nic się nie "zdarzało". To jest notoryczne walenie w bambus klienta, łasego na handheldy. Scenariusz jest dokładnie ten sam jak w przypadku PSP. Różnica polega tylko na tym, że na PSP mogę wymienić 5 świetnych dedyków a na Vitę prawdopodobnie nigdy mi się to nie uda. To moja ostatnia ich przenośna konsolka. Od roku mam nowego 3DSa XL i cieszę japę a Vita kurzy się i czeka aż stanie się retro ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2016-08-30, 15:08

PSP to był kawał dobrego sprzętu z masą świetnych gier o Vicie ciężko to powiedzieć ;D
Famicom!

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Forte » 2016-08-30, 17:57

Wiem, że na PS4 jest więcej Exów niż na Xbone, chodziło mi o to, że jak dla mnie to nie ma ich na tyle, żeby zachęcić mnie do zakupu :wink:

Co do klocka, to na nim zawsze była, jest i będzie posucha. Jedyne co bym kupił, a czego nie ma na PS4, to Rare Replay. Forza, Halo, Gearsy to zdecydowanie nie są gry adresowane do mnie.
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-08-30, 19:46

Ukukuki pisze:PSP to był kawał dobrego sprzętu z masą świetnych gier o Vicie ciężko to powiedzieć ;D
Był, ale z grami też nie było tak kolorowo. Można było znacznie lepiej wykorzystać potencjał tego handhelda

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2016-08-30, 19:51

Za to jedyne gry jakie ja mam na klocku to Gearsy i Halo. Wszystkie części:P Dla odmiany na PS jest dwa razy mniej gier które mnie interesują, God of War;D Od jakiś 5-6 lat strasznie wybredny się zrobiłem, czuje się jak ten gość z komiksu który wszystko widział. Gram praktycznie tylko w starocie, z nowszych gier to przechodzę jedną może dwie na rok. Resztę odstawiam na półkę po godzinie góra dwóch.

Liczę na to całe VR i powiew świeżości który przyniesie. Także w sumie trzymam kciuki za nowe wersje konsol, niech odniosą sukces a świat zapomni o marnych początkach tej generacji.
cissic pisze:
Ukukuki pisze:PSP to był kawał dobrego sprzętu z masą świetnych gier o Vicie ciężko to powiedzieć ;D
Był, ale z grami też nie było tak kolorowo. Można było znacznie lepiej wykorzystać potencjał tego handhelda
Pewnie ,że tak ale na PSP gram do dzisiaj regularnie i to nie z sentymentu. Podpasywało mi kilka gier do których regularnie wracam. Lubię wyścigi i szybkie nieprzegadane gry akcji plus takie tytuły jak Patapony i Loco. I moja ukochana składanka Metal Slug Anthology:P Właśnie to było fajne ,że wcześniej była alternatywa a teraz tylko 3DS a ja współczesnej japońszczyzny to kompletnie nie trawie.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: kolo » 2016-08-30, 20:00

VR powiew przyniesie, prosto z działu indie po 10-20zł sztuka, tyle że będą teraz kosztować x10. A większe, poważne produkcje których ukończenie zajmie godzinę jedyne 300 + vat :evil:
A tu macie filmik z DoA Extreme 3 VR, do czego to służy i jak będziecie wyglądali grając: https://www.youtube.com/watch?v=xXwQHIsH4Ew
Co do współczesnej japońszczyzny, oj tak skiepściła się i to bardzo, choć nadal czasem trafi się coś dobrego.
PS
Sorry za offtop, nie mogłem się powstrzymać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2016-08-30, 20:26

Za tytuł 10/10 dałbym 300 zł plus vat:P ale niech to będzie petarda a nie kolejny tasiemiec. Ogólnie ostatnio mało wychodzi gier które są świetne a nie są tasiemcem. W poprzedniej generacji mieliśmy masę świetnych debiutów, Gearsy, Uncharted, Mass Effect, Dark Souls i pochodne, Bioshock którego nie lubię, LittleBigPlanet, Portal, Dead Space, Resistance, The Last of Us, inFamous, Motorstorm.

A teraz taka posucha ,że szok, jedynie DriveClub zrobił na mnie wrażenie ale tylko grafiką bo reszta już taka dobra nie była. Naprawdę w tej generacji nie ma nic nowego co by się zapisało jakoś szerzej w historii gier. Wiadomo są świetne kontynuacje ale człowiek chciał by coś nowego

Kurde wcześniej przecież Gears of War, zupełnie nowe uniwersum i marka dla tej gry kupowało się klocka. Plus Sony z niesamowitymi trailerami nadchodzących gier (to nic ,że później okazało się to CGI xD) było czym się jarać. Obecne premiery to jest porażka co lepsze PS4 sprzedaje się świetnie, kompletnie nie wiem czemu:P
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: mentor93 » 2016-08-30, 20:47

Zdaje mi się, że to też poniekąd wina tego, jak cała technologia pcha do przodu. Coraz trudniej zrobić wrażenie na graczach - kilkanaście lat temu ludzie podniecali się światłocieniem w Splinter Celu, a 9 lat temu wodą i beczką w Crysisie, ale dzisiaj te efekty już nikogo nie zachwycają. Z gameplayem jest w sumie podobnie. Niemniej, wciąż jest miejsce na nowe doświadczenia i pomysły, acz chyba coraz bardziej się ono zwęża.

Cieszy jednak, że mamy bardzo udane powroty starych marek - Wolfenstein i Doom, żeby długo nie szukać. Nowe też gdzieś się tworzą (Until Dawn, Ethan Carter, Life is Strange, Kingdom Come Deliverance, Star Citizen), ale póki co żadna nie powaliła na tyle, aby wyczekiwać z utęsknieniem jej następnej odsłony. Tylko że nie dziwię się takiej sytuacji - na początku zeszłej generacji wystarczyła wariacja na temat Tomb Raidera, żeby porwać tłumy. Dzisiaj oczekiwania są większe, ale i ich spełnienie również jest trudniejsze.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: cissic » 2016-08-30, 21:20

Ukukuki pisze:
cissic pisze:
Ukukuki pisze:PSP to był kawał dobrego sprzętu z masą świetnych gier o Vicie ciężko to powiedzieć ;D
Był, ale z grami też nie było tak kolorowo. Można było znacznie lepiej wykorzystać potencjał tego handhelda
Pewnie ,że tak ale na PSP gram do dzisiaj regularnie i to nie z sentymentu. Podpasywało mi kilka gier do których regularnie wracam. Lubię wyścigi i szybkie nieprzegadane gry akcji plus takie tytuły jak Patapony i Loco. I moja ukochana składanka Metal Slug Anthology:P Właśnie to było fajne ,że wcześniej była alternatywa a teraz tylko 3DS a ja współczesnej japońszczyzny to kompletnie nie trawie.
Ja też gram, ale chyba nikt nie zapomniał jak bardzo marudzono, że Sony olało PSP. Gier naprawdę mogło by być znacznie więcej. Pod koniec życia konsolki głównie była dostępna padlina w stylu Age of Zombies. Nie żeby te gry były tragiczne, ale ile można było w nie grać? Wierzę w odrodzenie Japonii w temacie gier. Zwłaszcza chciałbym doczekać odrodzenia gier jRPG bo od czasów Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jakoś nic mnie nie zauroczyło. Może remake FFVII to zmieni :)

BTW Papatony nigdy mnie chwyciły za serce - podobnie jak klasyczne Lemmings ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Forte » 2016-08-31, 14:00

kolo pisze: A tu macie filmik z DoA Extreme 3 VR, do czego to służy i jak będziecie wyglądali grając:
To tego, ile ma kosztować ten PS4 Neo? :P


A co do zaskakiwania/zachwycania graczy, to chyba nie jestem jakiś bardzo wybredny... w poprzednim Genie, przy openingu GoW3 kopara mi opadła. Uncharted 2 i 3 były czymś niespotykanym a Last Of Us zachwycił mnie tym, jak niesamowitą fabułę można wrzucić do gry i dalej stworzyć niesamowitą wariację na temat apokalipsy zombie.

Sonic Unleashed zaimponował mi graficznie i szybkością rozgrywki, nie sądziłem, że gry z niebieskim jeżem mogą być jeszcze aż tak dobre, Outlast sprawił, że horrory znów potrafią być naprawdę straszne (widzieliście trailer drugiej części?). Assassin's Creed IV pokazał mi, że pływanie po morzach potrafi być naprawdę fajne - nie przypuszczałem, że będę się tak dobrze bawił w pirackiej grze. I ta muzyka! Skyrim - walki ze smokami i cały świat w grze - woah!.

Myślę, że problem leży nie po stronie tego, że graczom ciężej zaimponować. To raczej wałkowany do bólu temat tego, że producentom nie chce się za bardzo kombinować i jadą na utartych schematach. No bo czym ma imponować takie Call of Duty odgrzewane z roku na rok? Ile indyków jest teraz opartych na niestandardowych rozwiązaniach, które zyskują niesamowite fanbazy, dzięki śmielszym próbom?

Paradoksalnie też, ludzie tęsknią za starymi schematami w nowej oprawie. Spójrzcie na nowego Dooma ;)
Sega!

ODPOWIEDZ