Retro Stories - Stanisław Skwiot o giełdach, demoscenie i wydawaniu gier na Atari

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Retro Stories - Stanisław Skwiot o giełdach, demoscenie i wydawaniu gier na Atari

Post autor: Kaspar84 » 2017-07-19, 14:29

Hej!

Zbierałem się do tego od jakiegoś czasu, jednak zostałem ostatecznie popchnięty w przepaść przez twórcę kanału Jaskinia prawiczka.

Będę się skupiał w 90% na Sedze. Postaram się pokazywać rzeczy ze wszystkich platform które mam.
Forma to bardziej luźne gadanie o grach i tematach niż jakaś super głęboka analiza bo na to niestety obecnie nie mam aż tyle czasu.
Będę wdzięczny za całą konstruktywną krytykę!

https://www.youtube.com/channel/UC_UOPC ... Xr4JzbZYxg
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 14:31 przez Kaspar84, łącznie zmieniany 12 razy.
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Melvin.FoX » 2017-07-19, 16:14

Już Ci podpisałem pod filmem - w tym o gamegearze dźwięk jest tylko na 1 kanał i po ok. 3 min jest koniec a później czarny ekran i pustka :)
Filmik o BVMach spoko, tylko tak naprawdę nic nie wnosi. Lepsze krótsze, bardziej konkretne materiały. Ale ciekawostka to zobaczyć ten składzik więc wielkie dzięki.
Póki co nie miałem czasu, żeby bardziej zagłębić się w temat ale drobnymi kroczkami i może coś z tego rozkręcisz :)
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: PapaHerbal » 2017-07-19, 17:24

Staram się śledzić tzw. polską scenę retro na YT, począwszy od totalnych patałachów (urastających w oczach swoich nieświadomych widzów do rangi guru) a na konkretnych, merytorycznych kanałach kończąc (tych niestety jak na lekarstwo), więc mojego suba już masz. :)
Obrazek

next THE flex
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2017-06-24, 12:30
Lokalizacja: A-WW

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: next THE flex » 2017-07-19, 18:35

Fajnie, ze grasz na prawdziwej platformie, bardzo szanuje i podoba mi się takie rozwiązanie.No i
Kaspar84 pisze:Będę się skupiał w 90% na Sedze.
wiec będę często zaglądał :)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-07-19, 21:26

Dzięki chłopaki!
Melvin nie nastawiam się na super wnoszące materiały jak Arhn. Nie mam na to czasu i wiedzy. Jest jedno tez kategoria casualowych opowiadaczy którzy coś tam wiedza i chyba tu chce się uplasować.
Film o BVMach był vlogiem i w sumie wniósł tyle, ze skrzynkę mi zapchało bo ludzie prosili o namiary.

Ale przyjmuje uwagi z pokora i staram się wkładać więcej konkretnego info do filmów! Za tydzień będzie recenzja Power Strike 2 na GG a za dwa rozpakowanie OST snatchera na winylu. Może coś Ci podejdzie bardziej :)

Papa / dobrze ze nie mówisz w której przegródce mnie umieściłeś! :)
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Melvin.FoX » 2017-07-19, 21:57

Kaspar84 moze masz racje, po prostu podalem co mi podchodzi a czego wiem, ze nie obejrze bo zwyczajnie szkoda mi czasu. Co innego filmik apropo gamegear :) nie posiadam tej konsolki w swojej kolekcji ale podobaly mi sie twoje spostrzezenia i to co zrobiles sam z tym handheldem. Fajny kawalek video ale nadal nieoszlifowany diament z racji drobnych wad technicznych. Zobaczymy co dalej :)
xo - that was for the players

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-07-25, 18:41

Nie wiem ja, widzicie, żebym wrupzucal tu linki do kolejnych filmów. Jeśli jest to wkurzające bo zaśmieca Wam nieprzeczytane posty to dajcie znać.
Tym razem ex na Segę GG - Power Strike 2
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-03, 10:35

https://youtu.be/v_A5VDgVqdY

Tym razem unboxing OST Snatchera. Dla tych ktorzyleją na unboxingi pod koniec dwa kawałki utworów z płyty. Możecie się przekonać jak to brzmi i może nawet skusicie się na zakup :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: cissic » 2017-08-03, 11:23

Mam pytanko bo nie widzę tego wydania na stronie DD - gdzie to dorwałeś? Tak jak nie jaram się brzdękami Segowymi to ta gra i zwłaszcza kawałek ze strony startowej to MZ esencja wszystkiego co najlepsze w latach 90 :)

https://www.youtube.com/watch?v=YpOwyvD2ecg

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-03, 14:35

Na stronie Yettee. Wspominałem w filmie. Niestety z tego co kojarzę to juz nie ma nakładu tej edycji
Niestety słuchając tego bez kontekstu gry muzyka jest troche... taka na wesele do obiadu.
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: cissic » 2017-08-03, 14:55

Wiem, ale nie to jest najważniejsze :) Pozdro

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-03, 14:57

To samo mówiłem mojej dziewczynie jak sie śmiała
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: cissic » 2017-08-03, 17:18

Uwielbiam dźwięk lat 90 i tą całą stylistykę instrumentalną, trochę tandetną a zarazem genialną. Quincy Jones i jego Back On The Block to esencja w najlepszym znaczeniu słowa tego o czym mówię:

https://www.youtube.com/watch?v=uqJ8X28 ... E-xKG8dB2S

ale i te mniej genialne uwielbiam, zwłaszcza gdy już nie mam już nastu lat i moim życiem targają dziwne sentymenty ;)

https://www.youtube.com/watch?v=nw6EzXE ... 7REmWrhldo

https://www.youtube.com/watch?v=S7QWBbtjqyg

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: ufix » 2017-08-08, 20:18

Trafiłem ostatnio na Twoje Vlogi. Nie myślałeś nad przycinaniem ich nieco? Tematy, które poruszasz są ciekawe, ale myślę, że dobrze zrobiłoby im obcięcie do 5-10 minut, myślę, że montaż nie byłby bardzo pracochłonny, a zwiększyłaby się jakość i kondensacja treści :P Oprócz tego myślę, że warto by było dodać co jakiś czas ilustracje lub urywki gier, o których mówisz (na podobnej zasadzie jak w youtubowej wersji CUPodcastu).

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Stało się. Założyłem kanał na YT

Post autor: Kaspar84 » 2017-08-08, 22:00

Mam niestety bardzo mało czasu w życiu i vlogi właśnie maja być tym materiałem w który nie wkładam potem edytorsko zbyt wiele pracy. Jednak wierz mi, że większe zwiechy wycinam chociaż nie zdarzają mi się zbyt często a tych krótszych trochę nie chcę bo chciałbym żeby filmy te miały charakter gawędy. Stad tytuł bełkotliwy vlog.
Chcę się też nauczyć zwięźle mówić i wycinanie byłoby drogą na skróty. Do każdego vloga mam kilka podejść i puszczam tą wersję w której wg mnie myśli mam najlepiej poukładane.

Nie widziałem co prawdza za dużo YT wersji CUpodcasfu ale serio dodają urywki z gier? Wydawało mi się ze raczej jest po prostu kamera na nich i tyle.

Dzięki za szczerą opinię!

Jutro recenzja Mortala na Game Gear :)
Obrazek

ODPOWIEDZ