Switch-plany wydawnicze

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Switch-plany wydawnicze

Post autor: Tanker » 2017-08-17, 13:41

Witam drodzy użytkownicy forum oraz Switch'owcy.

Rok 2017 był dosyć sporym zaskoczeniem jeśli chodzi o bibliotekę najnowszej konsoli Nintendo Switch. Poza wiadomymi premierami Zeldy oraz Mario dostaliśmy masę tytułów, w które warto zagrać jak np. Arms, Splatoon 2, LA Noire, Skyrim czy Mario & Rabbits: The Kingdom Battle.

Rok 2018 również zapowiada się dosyć ciekawie, ponieważ już na początku roku, a mianowicie 16 lutego dostaniemy Bayonettę 1 oraz 2 (czyli jest to dalsza ekspansja tytyłów, które miały sprzedać Wii U).

Inne znane tytuły planowane na 2018:
- Kirby
- Bayonetta 3
- Yoshi
- Metroid Prime 4
- Project Octopath Traveler
- Pokemon

Niestety dokładnej daty premier jeszcze nie znam (na kanale SwitchPlanet można zobaczyć, że Kirby planowany jest na styczeń, ale potwierdzenia nie ma).

Więcej informacji wkrótce.
Ostatnio zmieniony 2017-12-28, 12:38 przez Tanker, łącznie zmieniany 5 razy.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Syta końcówka lata, jesień oraz początek zimy!

Post autor: Storms » 2017-08-18, 11:05

Switcha planuje zakupić w październiku. Pierwszą grą będzie chyba Rayman Legends: Definitive Edition. Na Raymana miałem chrapkę od czasu pojawienia się dema na Wii U, czyli w czasach początku istnienia tej konsoli. Jakoś ciągle przekładałem zamiar kupna aż w końcu, ta sama gra pojawi się na Switchu.

SUPER MARIO ODYSSEY - To prawdopodobnie kolejny punkt dla mojego przyszłego Switcha. Ostatnie Mario na jakie się skusiłem to Mario Galaxy 2. Te New Super Mario Wii/Luigi/WiiU/Toad/3D, jakoś mnie nie przekonało. Co prawda rozważam kupno Captain Toad: Treasure Tracker, ale na Switcha koniecznie zaopatrzę się w Odyssey.

Mam nadzieję że 2018 będzie równie owocny a nawet trzymam kciuki by bardziej obrodziło.

PS. Tekst jest czytelny ale ten tytuł taki mało konkretny do treści. Może lepiej by brzmiał "Switch-plany wydawnicze" czy coś podobnego.

w4siu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 84
Rejestracja: 2014-06-21, 15:29
Lokalizacja: Gdynia/Kosakowo

Re: Syta końcówka lata, jesień oraz początek zimy!

Post autor: w4siu » 2017-08-18, 17:31

Ja cały czas staram się znaleźć miejsce w budżecie na switcha :) przydałby się na delegacje. Może wyjdzie jakiś fajny bundle pack w 2018 to w końcu się kupi :)
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Tanker » 2017-08-20, 13:38

Mimo wbrew obiegowej opinii- Switch to naprawdę super konsola. Większość gracz (pokolenie PS i Xboxa) uważa, że ta konsola jest słaba, bo nie ma mocy, ale zapominają, że tutaj całość jest zamknięta w tablecie, a nie pudełko wielkości starej kamery VHS XD. Gry wyglądają po prostu ślicznie. Ostatnio grałem z ziomeczkiem w Mario Kart 8 na dworcu. Bardzo mobilna konsola. Także ogromnie polecam zakup.

Co do 2018 roku to chwilowo z ważniejszych tytułów zapowiadane są Metroid 4, Kirby, Yoshi i podobno Pokemony , ale chyba za wcześnie by o ostatnio wymienionym przeze mnie tytule wspominać coś bardziej. Ogólnie odnoszę wrażenie, że Switch to będzie Gamecube naszych czasów, czyli po prostu nie pojawi się na nim mega słaba gra tylko naprawdę przemyślane wszystko.

Warte podkreślenia jest też, że Fire Emblem Warriors ma się pojawić :D.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Adonolam » 2017-08-20, 16:54

Jedno jest pewne przy grach na Nintendo czy to Switch czy ukochany Game Cube to mozna w nie grac w 90% rodzinnie.
Na Switchu mam 3 gry.
Zelda jest ... cud, miód, malina.
1 2 Switch gra dla wszystkich. Nie raz w pojedynku rewolwerowcow zostałem pokonany.
Metal Slug z kumplem bezcenne.
Kasę odkładam na MK8D do czasu lepszego gameplaya z Yoshim

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Axi0maT » 2017-08-21, 09:44

Tanker pisze:SUPER MARIO ODYSSEY - 27 październik 2017 - czy znajdzie się tu osoba, która po obejrzeniu prezentacji Switcha i ujrzeniu tam kawałka Mariana na Dzikim Zachodzie nie miała ochoty w to zagrać?
Tak, znalazla sie taka osoba - i ja nia jestem... Sorry jesli cie rozczarowalem (pewnie nie mniej niz mnie ten nowy Mario).

Ogolnie ten caly plan wydawniczy na Switcha to dla mnie kompletna porazka. Nie ma tu kompletnie NIC w co bym chcial zagrac (a jesli juz bym w cos chcial, to akurat juz ogralem u konkurencji). Najwieksza bolaczka Switcha jak na moj gust jest w tej chwili calkowity brak gier multiplatformowych. Ktos kto chce zagrac w najlepsze marki, gry ktore sa obecnie na topie, jak chocby nowe Call of Duty, Battlefield, Need for Speed, GTA, Assassins Creed (i wiele innych) to... nie ma tu czego szukac. Dobrze ze chociaz Fifa bedzie (to pierwszy pozytywy krok). Dla mnie totalna lipa, ale jak widac niektorym nie przeszkadza to w zakupie i bawia sie wysmienicie... Rozni ludzie maja rozne potrzeby najwyrazniej.

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Tanker » 2017-08-21, 12:24

Nie zaskoczyłeś mnie tym, że nie jara Cię nowy Marian, bo to kwestia gustu. Też bym sobie pograł w takie GTA V na Switchu albo w takiego Red Deada ^^. Co do Switcha kilka dni temu ukazała sie pewna statystyka, z której wynika, ze Switch'ów w lipcu sprzedało się więcej niż PS4 także jest mały krok na przód ^^ może dzięki temu pojawi się coś więcej niz kolejny Mario albo Zelda, ale mnie osobiście na ten moment ten zestaw wystarczy.

Zabrzmi śmiesznie co teraz napisz, ale rozumiem, że część jak nie większość z Was postrzega Switcha jako zbędny wydatek, ale dla mnie jest to pierwsza nowa konsola, którą kupiłem jako nową i to za własny zarobiony hajsik (kiedyś miałem też psp street nowke, ale to rodzice kupili xd), więc mnie to bardzo kręci. Co prawda nie pogrsm na tym w takie GTA jak na xboxie czy ps, ale... Switcha zabiore ze soba prawie wszędzie i mogę grać.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Tanker » 2017-09-05, 02:14

Witam ponownie!
Kilka informacji odnośnie kolejnych tytułów zmierzających na Switcha!

1) Dragonball Xenoverse 2 - 22 września 2017- Smocze Kule zmierzają na Switcha! Jeśli będzie to coś na wzór któreś gry na Wii, gdzie za pomocą Wii Remote (tutaj Joy Conów) formowaliśmy kame-hame-ha! Jak dla mnie niezbyt oczekiwany tytuł, ale zawsze coś ;)

2) One Piece Unlimited World Red - 29 września 2017- Kolejny tytuł na podstawie mangi/anime. Z tego co pamiętam One Piece to była mangowa interpretacja piractwa. Nie spodziewałbym się tutaj czegoś na wzór AC IV: Black Flag, ale kolejna zapchaj dziura jest.

3) Sonic Forces - 7 listopad 2017- Wspominałem już o tym tytule, ale :D tytuł ten wyjdzie po Polsku! Twórcy Sonic Colours oraz Sonic Generations brali udział w tworzeniu tego tytułu. Szczerze powiedziawszy jedyne Sonici w jakie grałem to Advance 1 oraz Olimpiada Letnia oraz Zimowa na DS'ie, ale jeśli okaże się to kolejna dobra platformówka to jestem na tak.

4) Gear Club Unlimited - listopad/grudzień 2017- czyli darmowa na Androidzie ścigałka pojawi się na Switchu, będzie ona Exclusive'm (wiem, że wyszła mi mała onomatopeja xD), ale chodzi o to, że poprawiona wersja itd, <ekhem> Unlimited. Są to wyścigi ładnymi samochodzikami, na pewno nie będzie to hitem pokroju Gran Turismo albo Forzy ani tym bardziej konkurencją dla nich, ale wydaje mi się, że Nintendo nie chce wtapiać kasy w gry z innych źródeł niż ich studia.

Porcja ciekawostek: na Switchu niestety nie pojawią się (przynamniej na premierę ani w najbliższym czasie): Call of Duty WWII oraz Assassin's Creed Origins. Need for Speed: Payback pod znakiem zapytania, ale szczerze wątpię. Cóż w zasadzie nowy NFS do mnie nie przemawia, bo bardziej kręci mnie chociażby Burnout Dominator na PSP XD

Pewnie za jakieś dwa tygodnie/miesiąc pojawi się kolejne coś fajnego i ładnego.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Kiriki-kun » 2017-09-05, 19:16

Szkoda że nie atakują głównego nurtu gier. Chociaż jeśli sprzedało się ich więcej niż PS4, to wydawcy mogą przychylniejszym okiem spojrzeć na switcha :)

Czytając aktualne opinie o switchu, aż prosi się o podlinkowanie starych tematów z narzekaniami jaki to switch będzie bez sensu i do kitu :)

Muszę się w niego kiedyś zaopatrzyć, chociaż nie wiem kiedy będę miał wolne półtora tysiąca :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: ramzes64 » 2017-09-07, 22:47

Mam Switch i Mario + Rabbids Kingdom Battle. Konsola jak narazie dupy nie urywa, nawet trochę na nią marudzę. Gier nie ma (w eShop same popierdółki indie, albo stylizowane na pixele - nic konkretnego).

To co jest konkretne mam na Wii U - Switch to narazie konsola portów: Mario Kart 8, FAST, LEGO Undercover, Rayman Legends, Pokken

Zelde mam na Wii U - gdybym nie ograł tych gier/nie miał na Wii U to byłbym zadowolony grami. Ale że to porty, to narazie dla mnie nic nie ma. Drogie gry!

Zapowiedzieli dziś L.A. Noire na Switcha - ogólnie ta konsola nie ma gier z "realistyczna grafiką". Same Nintendowe kolorki, albo pixelowe indie... Snake Pass wyróżnia się na tle tego pixelowego badziewia jako gra prezentująca jakiś poziom. ... tak jak pisałęm, gdyby nie porty, to zadowolony byłbym z FAST, z Zedy, z MK8, z nowego SPlatoon... może ARMS i tak - ta konsola ma gry, ale dla osób które grały wcześniej na konsolach Sony i Microsoftu.

Ja się powoli do niej przekonuje. Mario + króliki jest fajne, za niecałe dwa miesiące wyjdzie Mario Odyssey, później może kupie dopiero Splatoon 2 (narazie jedynke wymasterowałem i odpoczywam od strzelania farbą i gram w coś innego).

Znalazłem też plusa tej konsoli - ma dwa pady w zestawie (joycony). Nie trzeba dokupywać, aby pograć w co-opie. Wczoraj 4h w Mario+Rabbids coopa, kanapowo graliśmy taktycznie ;)

Powoli się przekonuje, ale dupska nie urywa. Kolejny hicior na dalekim horyzoncie dla mnie to Metroid Prime 4 ... a tak nie widze szałowego.

Ta konsola nie ma gier z "realistyczną grafiką", gier z innych platform, może gorszych, no ale... na Wii U były: Assasins Creed, Batman, Deus EX, Mass Effect, Need for Speed, Call of Duty - na Switchu nie ma nic, nawet gorszych, lub eksluzywych wydań tych marek.

Konsoli nie polecam. Zachłysnięci są nią gadżeciaże (bo przenośna - weź wszędzie gre). Tak naprawde to bajer jak 3D w PS3, jak 3D w 3DS... można pograć w trybie awaryjnym, na małym ekranie, gdzieś poza domem, ale to konsola stacjonarna.

Może ja ją źle postrzegam, może jak uśmiercą 3DSa i zaczną produkować gry handheldowe na Switcha, jak i gry duże jak na stacjonarke to będzie miało sens.

Wczoraj od kolegi który gra na konsolach Sony, że właśnie Switch jest fajny, bo można go wyjąć z doka i pójść do pokoju jak żona TV zabierze, że można grać w gry Nintendo.

OK, ale dla mnie właśnie na Switchu są tylko gry Nintendo i jak nigdy dotąd - tylko i tylko Nintendo... a jeśli coś innego to jakieś pixelowe indie, albo popierdolki ze smartfonow, ktore tu są wyceniane na 60-80zl (na smartfonie za free).

No i takie tam. Konsola obroni się grami w przyszłości, ale jako sam sprzęt jest słaba, brak oprogramowania... Wii U miało aplikacje, czat głosowy, przeglądarke, licznik czasu gier w formie fajnej aplikacji... niby to nie jest potrzebne, ale Wii U było bardziej rozbudowanym sprzętem. Jest lepsza, jeśli nie jara mnie przenośność /hybrydowość Switcha.

eShop - sklepik w Wii U ma lepszy, bardziej intuicyjny podział na gry, na promocje, na nowości - w Switch wszystko wrzucone jest w jeden worek... słabe sortowanie, nieintuicyjny podział.

Ogólnie za bardzo przyzwyczaiłem się do wypaśonego Wii U. Odpala gry z Wii, kompatybilne akcesoria, fajne gry, tańsze gry - wszystko ta konsola ma lepsze... no ekran w Switchu jest lepszy, ma lepszy kontrast.

Wii U mi szkoda - fajna konsola, zajebiste gry, ale skopany marketing, zła nazwa konsoli. Sam nie wiem czy Switch jest tak słaby czy ja jestem tak rozżalony porzuceniem Wii U i nie akceptuje następcy ;)

I jeszcze jedno. Jak kupiłem w marcu Zelde na Wii U to normalnie opad szczeny, kopara w dół, rewelacja gra... no ale na Wii U.

Gdybym kupił Switcha z Zeldą to inaczej mówiłbym o Switchu, przez pryzmat zajebistej gry. Ale że wszystko to samo odpalam narazie na Wii U. To nie ma tego WOW. A króliki, w które teraz gram to super gra, ale nie taki hicior jak Zelda. Mario+Króliki spokojnie poszły by na Wii U i byłaby to kolejna zajebista gra na ten system.

Nie interesują mnie żadne Isaacki, Super Meat Boye - te pierdy indie pixelowe. To są mini gierki, a Switch narazie tylko to ma i ludzie się jarają - nie rozumiem. No ale gusta są różne. Ja po prostu mówie jak jest.

a tu mój unbox konsoli i gry
https://youtu.be/-CtlwVHGHCA
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Kiriki-kun » 2017-09-08, 14:57

Ktoś wspominał że ciężko z "normalnymi" grami na switchu, bo na Wii U wypuścili, ale się nie opłacało. Podchodzą więc do switcha z rezerwą. Sytuacja powinna się zmienić, jak switch nabierze trochę rozpędu, szczególnie że N całkiem dobre gry na niego wydało.

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Tanker » 2017-09-08, 18:33

@Ramzes64, ciężko się z Tobą nie zgodzić. Przedstawiłeś argumenty mające potwierdzenie w rzeczywistości, ja jedynie spekuluję. Zgodzę się z tym, że jak ktoś ma Wii U to Nintendo Switch jest em... wydatkiem, który niekoniecznie jest konieczy. Niemniej jak ktoś nie ma Wii U to według mnie Switch jest dobrym wyborem. Właśnie miałem pisać o L.A. Noire, jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ może są przecierane szlaki przed czymś innym. Co do brak marek typu Need for Speed/ Call of Duty/ Mass Effect to również żałuję, że najnowszy CoD nie wyjdzie na Switcha :/, NFS Payback przeżyję, natomiast w Mass Effecta nigdy nie grałem, więc nie odczuwam jego braku.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: ramzes64 » 2017-09-08, 19:25

Ja nie mówie, że w te gry grałem... ale fajnie mieć wybór.

Na Wii U 170h grałem w Splinter Cell Blacklist - gra była tania, za 70zł jakoś rok, może później po premierze. Splinter Cell Conviction ograłem na X360 i to był mój pierwszy kontakt z serią. Spodobało mi się i ograłem kolejną część na Wii U.

Need for Speed Most Wanted też wybrałem na Wii U i troche pograłem.

Obecnie na Switch w eShop są popierdółki. Ja ogólnie mam nawyk kupowania gier i odkładania na półkę zamiast w nie grać. Już przy Wii U miałęm ograć tytuł, później kolejny - ale sie obkupiłem i nie wszystko ruszone.

Musze zmienić podejście. Ograć gre, dopiero wtedy kolejną. Aby nie gromadzić gier na półce nieogranych, tylko zacząć grać. Kolekcja będzie powiększałą się powoli, gra, ograna, kolejna.... a nie w drugą strone kupić gry, aby zagrać w przyszłości.

Kilka gier na najbliższą przyszłość mam w planach, także nie ma co marudzić. Ja patrze przez pryzmat lepszego Wii U. Niedocenionego Wii U. Dużo gier, aplikacje -jest wszystko. Na Switch tego nie ma. Także jak nie gram, to konsola wyłączona. Wii U odpalam aby YouTube zobaczyć - bo ma najlepszą przeglądarkę do tego portalu - lepszą niż komputer ;). Nie mówie o aplikacji specjalnej, tylko o wbudowanym odtwarzaczu w konsoli, który bardzo mi przypasował.

Super Mario Odyssey
Snake Pass
Splatoon 2
Resident Evil Revelation 2 - podobno ma być tanie.

Żadne fify, nba mnie nie interesują - te gry nie są warte 200zł - bo i tak za rok/dwa będą za 30zł. Switch robi się też konsolą do RPG - ja w takie gry nie gram, większość gier wygląda jak stare final fantasy 7, z góry, rzut izometryczny, grafika nie jest wymagająca - dużo jest takich gierek. Może i są rozbudowane, długie - ale to nie mój target i innych to interesuje i przekonuje, ale mnie nie.

Zwyczajnie te gry dla mnie nie wyglądają, treść mnie ich nie interesuje. Więcej czytania, niż gameplayu, wybierania ramek, ataków itd.... także z założenia produkcje duże i bogate w treść, ale wizualnie wyglądają jak na 3DSa.

Fanów RPG to interesuje i Switch może wydawać się interesujący.

Czekam na kolejne gry... Narazie ogrywam Mario + Rabbids Kingdom Battle - gre polecam. Fajna, rozbudowana, ciekawe postacie, przeciwnicy, różne style gry, różne misje (zabić wsystkich, dojść do celu, eskortować Toad'a, pokonać bossa). Elementy eksploracji i zbieractwa w hubie przed misjami, małe puzzle.
Tryb co-op fajny, challange's ciekawe (zabić wszystkich na mapie w jednej turze, lub w kilku turach). Zresztą story jest też fajne, aby zrobić 100% określone misje trzeba zrobić w określonej ilości rund i muszą przetrwać wszyscy z drużyny.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Kiriki-kun » 2017-09-08, 19:28

To fakt, brakło im trochę exclusive'a mocnego. Sytuacja wygląda tak, że jeżeli ma się Wii U, to nie warto kupować Switcha. Z drugiej strony to dobrze, bo gracze nie czują że są zmuszani do wymiany stosunkowo nowego sprzętu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Switch-plany wydawnicze

Post autor: Axi0maT » 2017-09-14, 08:01

Po wczorajszym Nintendo Direct jestem zaskoczony. Na prawde sporo gier planuja. Co prawda nadal nic dla mnie tam ciekawego nie ma, ale zapowiada sie ze jednak ta konsola nie bedzie cierpiala na brak softu jak WiiU. Doom i Wolfenstein sa niewatpliwie dobrym krokiem we wlasciwym kierunku. Rocket League rowniez. Do tego jest FIFA. No, no, no... jeszcze jakby World of Tanks mieli, Call of Duty i Assassin's Creed to jest cien szansy ze sie to jakos rozkreci. Ja w kazdym razie spojrzalem jakos tak przychylniej na tego Switcha po wczorajszym Direct. Moze kiedys sobie kupie uzywke z uszkodzonym ekranikiem (tak zeby dziala tylko jako stacjonarka) - przy niskim koszcie zakupu dostrzegam swiatelko w tunelu ;)

ODPOWIEDZ