Xbox Game Pass

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Xbox Game Pass

Post autor: ramzes64 » 2018-01-24, 22:02

Xbox Game Pass ma na zasadzie Netflixa oferować nowe tytuły ze studia Microsoftu.

Teoretycznie fajna sprawa, dla kogoś kto konsole Sony i Microsoftu traktuje po macoszemu. Mi by taka opcja pasowałą. W cenie 29zl miesiecznie ( i tak duzo gier nie ohram) wiec jedna/dwie gry, nowe... coś starszego zagrać, to i tak dobra oferta. Z drugiej strony tych gier nie ma dużo. Także jest to jakieś rozwiązanie. Mogłoby to skłonić casuali do zakupu Xboxa, aby postawić pod TV... tacy ludzie i tak nie grają, po prostu chcą mieć coś modnego w domu, aby się pochwalić znajomym. Zapłacą 29zł za dostęp do 100gier, a nie 200zł za jedną.

Sam przez chwilę się zajarałem, że mógłbym postawić sobie Xone pod TV, zagrać w te kilka gier Gears of War 4, na jesień ma być podobno FORZA Horizon 4 (plotki) - także taki szpil za 29zł na premierke byłby świetnym rozwiązaniem. Przy mojej intensywności grania ostatnio grałbym w taki tytuł około miesiąca... a później zapomnieć.

Kolekcjonować Nintendo z opcją "czasami zagrać w coś HD na konsolach z realistyczną grafiką". Czasami tanie pudełko można kupić do multiplatformowego tytułu, które w usłudze się nie pojawią, ale są tanie jak barszcz na konsolach Sony/Microsoftu.

Także nie jestem zwolennikiem abnamentów na konsolach za granie online, ale tu mam odmienne zdanie, bo Xboxa traktuje jako sprzęt dodatkowy.

Lista gier z Xbox One i X360 jest taka, że widze tam conajmniej kilkadziesiąt tytułów. No ale z drugiej strony skoro nie ograłem tych pozycji z X360, to na XOne też pewnie nie ograłbym ich... wybierając czasami coś nowego na One.

Co Wy o tym myślicie.

Podejście kupić konsole bo modna, kupić abonament, aby mieć czasami w co pograć to najlepsza opcja moim zdaniem. My gracze mamy inne spojrzenie, ale wiem że są tacy ludzie co kupowali konsole dla FIFY, Call of Duty i NBA ... i może jeszcze jakiś tytuł przypadkiem (bo był w zestawie).


https://www.ppe.pl/news/56062/xbox-game ... oplat.html
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Axi0maT » 2018-01-25, 17:17

Nie zaplace za gre ktorej nie dostane. Ignoruje w 100% ten pomysl tak samo jak te cale EA Access itp. Moze dla mnie nie istniec.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: kolo » 2018-01-25, 20:04

Jeśli ktoś ma bardzo szybkie łącze to można to do pewnego stopnia traktować jako płatne pełne dema - kupujesz wejściówkę na miesiąc, ściągasz co wygląda ciekawiej, szybko ogrywasz bez ograniczeń w zawartości czy ci się podoba, ewentualnie dopisujesz sobie na listę i łapiesz następne a później wypisujesz się z subskrypcji.
W każdym razie poważnie bym tego nie traktował, a z taką ceną i tak by mnie nie zainteresowali nawet gdybym miał Xboxa i / lub kompatybilny komputer.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: ramzes64 » 2018-01-25, 23:05

Ja bym to porównał do kina - jeśli mówimy o traktowaniu konsol Microsoft/Sony po macoszemu. Wyjście do kina do 20zł... tu za 29zł mam to kino przez miesiąc.... no ale do tego musze kupić sobie kino (xbox one).

Przez ten miesiąc i tak zagram w jeden/dwa tytuły (zważywszy, że mam inne tytuły i niebede rozpraszany na inne konsole).

kolo nie wiem czy to będzie tak jak móisz. Dostęp masz do gry gdy masz abonament. Nie moge wykupić na miesiąc, pobrać 100gier, a po miesiącu grać bez abonamentu. Pewnie będą jakieś zabezpieczenia, tak jak ma Sony (dostęp do darmowych gier masz wtedy, gdy masz abonament wykupiony)... Tylko, że w Sony musiałeś wstecz, kiedyś mieć abonament. A tu będiesz miał 100 gir na już.

Ja myśle o tej usłudze w ramach nowych gier... bo dla przykładu taki Splatoon z Wii U, gdzie większośc gry została 50razy aktualizowana, zmieniana, dodawana... wyłączą serwery i to co na płycie, różni się bardzo od tego co jest obecnie. Także jak ktoś nie grał w czasie panowania konsoli na rynku, ma jeszcze szanse po ... ale jak już wyłączą serwer to taka gra będzie na płycie 1/10 zawartości. Mówie tu o grze typowo nastawionej na multi. Taka FORZA Horizon 4 jak się ukaże i będzie miałą singla, to mnie online nie interesuje. To dodatek... ale gry które mają online na pierwszym planie, a singla dodatkowo to już najlepiej ogrywać w takich usługach. Mówie tu o zmianach jakie napewno nastąpią w ciągu 10lat.

My jako stare pierdziele, nagromadziliśmy tych gier na nośnikach płyty CD, kardridże, dyskietki... i jeśli nośniki nadal działają to mamy gre. Ale już te nowe, nastawione na cyfre, na online, na multi w przyszłości będą raczej "filmami" zagrać, obejrzeć, zapomnieć.... może ktoś kiedyś znów pusci w TV, albo wyda na jakimś bluraju 8K w jakiejś kolekcji klasyki, lub na jakimś Netflixie gier, Vod, showmaxie... czyli to co teraz dzieje się z telewizją/filmami.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Axi0maT » 2018-01-26, 05:58

Ramzes,nie zrozumiales co kolo mial na mysli. Jemu nie chodzi o stale korzystanie z tych gier (np. W przyszlosci). On mial na mysli ze mozna jeden abonament oplacic (tylko raz a potem sie wypisac). W ciagu tego miesiaca sprawdzic kazda z gier (czyli je potraktowac jako demo gry ktorych teraz nie ma), po czym zdecydowac czy dana gre kupic sobie na stale czy nie. Absolutnie nie isc dalej w abonament.

Twoje porownanie do filmu kompletnie mnie nie przekonalo swoja droga... Dla mnie gra ma stac na polce w pudelku. Takie gry jak opisales -ze nastawione na multi albo ze z upchanymi setkami updatow - najzwyczajniej w swiecie olewam. A mnie ten abonament to jakis kiepski zart. Nie zmienia to faktu ze masz racje ze w tym kierunku prawdopodobnie bedzie to szlo w przyszlosci - cos jak Netflix. Powod jest prosty -robienie gier stalo sie zbyt drogie i tworcy musza znalezc sobie alternatywne zrodlo finansowania.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: ramzes64 » 2018-01-26, 16:12

Nie pomyślałbym o tym, aby zapłacić 29zł jeden raz. W ciągu tego miesiąca sprawdzałbym 100gier po godzinie, albo po 10minut... to nie ma sensu. Tak samo dla mnie wygląda piractwo. Ściągam gre, sprawdzam, stwierdzam że do dupy i ściągam kolejną i sprawdzam, chwilkę pogram, znudze się i sprawdzam kolejną... ostatecznie w nic bym nie grał. Mógłbym modnie mówić "tak wiem, znam ta gre, grałem". Tak naprawde nie gra się tak w gry, tylko je sprawdza.

Taka oferta gdzie jest 100gier też może tak działać i to jest złe. Ja to widze inaczej. Za 29zł gram w jedną lub dwie gry w miesiącu. Dostęp mam do 100 tytułów. Ale wybieram ten jeden i z nim spędzam czas od początku do końca... jeśli fajny to nawet masterując - bo tak raczej gram w gry.

Taka oferta jest dobra dla osób, które tak jak ja gra raczej na jednej platformie - ja głównie na Nintendo (uogólniając). Gry z poprzedniej generacji X360/PS3 i obecnej PS4/X0 są mi obce. Jest wiele tytułów z x360 w które jeszcze nie grałem, wiele tez na X0. Także taka oferta dla mnie jest ciekawa. Nie kupiłem X0 i PS4 bo stwierdziłem, że nie mam czasu grać we wszystko.

Z drugiej strony porównam to do planowanej oferty, którą ma wprowadzić Nintendo. Cokolwiek by nie dali, jeśli będzie to wyglądało jak obecnie usługa PLUS i GOLD z darmowymi dwiema grami. To na Nintendo te gry co chcą dać mam na pięciu platformach. Na Wii/Wii U z Virtual Console, na Nintendo 3DS z ambasadora, na NES mini i SNES mini i znów chca dawać gry stare, które mam też w oryginałach na kardridzach N64 lub płytach GC/Wii. Taki abonament jest do dupy. Takie rozwiązanie/oferta skierowane są przeważnie do NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW. My nie jesteśmy użytkownikami, tylko pasjonatami, hobbistami, dziwakami. Mamy po 5-10-20 konsol aby ogrywać wszystko. Zwykli użytkownicy mają jeden/dwa sprzęty dla mody, dla czegoś nowego. Do sprawdzenia czy się wciągnął, o co chodzi z tymi grami że są wszędzie reklamowane, pokazywane... mówi się o nich jak o muzyce i o filmach. Przeważnie ludzie nie mają kilku odtwarzaczy filmów w różnych formatach, aby wszystko zobaczyć.

Dla osób które ciągle olewają Nintendo i grają na PS2/PS3/PS3 i Xboxie/X360/X0... teraz każda oferta Nintendo ze starymi grami w które nie grali jest na plus (oczywiście marudzą, że to 30letnie produkcje, a nie 3-5 letnie tytuły AAA). Ale to zawsze nowa gra do ogrania.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Axi0maT » 2018-01-27, 06:49

Ramzes, uczepiles sie tego swojego toku rozumowania (tak trzeci raz napisales to samo innymi slowami) i nie dopuszczasz do siebie innego wariantu. Ile ograsz gier w tej usludze? Wszystkie 100? Szczerze watpie zebys na sile ogrywal gatunki ktore cie nie interesuja. Tak samo tym sposobem co zaproponowal kolo, pewnie ze 20-30 gier sie sprawdzi i to wystarczy. Porownywanie tego z piractwem jest co najmniej slabe. Nawet jesli wlaczysz jakas gre w tej usludze i potraktujesz ja jako demo gry zeby zobaczyc z czym masz do czynienia to wlasnie te 10-15 minut zwykle wystarczy na sprawdzenie. Jak dobrze kojarze to na takiej mniej wiecej zasadzie dzialalo demo gry z xbox live arcade na x360 -mozna bylo sciagnac dokladnie kazda gre w tej usludze i wlasnie chyba 10 minut ograc po czym gra sie wylaczala. Wszystkim jakos to wystarczalo do sprawdzenia gry i jakos nikomu nie przyszlo do glowy porownywac tego z analogicznym sprawdzaniem gry podczas piracenia.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Storms » 2018-02-02, 13:55

Skorzystałem z tej usługi przy ostatniej promocji za 1zł. Przedłużyłem ją o kolejny miesiąc kosztem usługi Gold (od dwóch miesięcy nic tam dla siebie nie znalazłem, a w multi nie gram).
Do XGP wpisałem się trochę z bezradności. Otóż mój Metal Gear Solid V Definitive E. miał na nośniku jakiś bad sector czy coś, i w efekcie nie byłem w stanie zainstalować Ground Zero (Phantom oraz inne dziwne dodatki zainstalowały się bez problemu).
Akurat XGP miał wówczas promocje że można pobrać MGSV GZ za darmo a sam abonament kosztował 1 zł. Więc się zdecydowałem.

Po rozczarowaniu MGSV (formuła kompletnie nie dla mnie, a 2,3,4 i większość Peace Walkera przeszedłem) w ramach XGP sprawdziłem co tam jeszcze jest, skończyłem Tales of two borthers którą polecał Axio, a obecnie gram w Saintis Row 4.

Na chwile obecną nie widzę żeby tam były jakieś super nowości od MS. Słyszałem że pierwszą ma być Sea of Thievies od Rare która wychodzi za miesiąc. Więc chyba trochę za wcześnie by oceniać tą usługę.

Oczywiście to duży minus że nie ma się danej gry na własność. Gold jest tu korzystniejszy. Nie mniej z tego co widzę to chyba nie jest tak że macie na daną grę miesiąc żeby ją ograć. Każdy tytuł w XGP jest ograniczony promocją terminowo. Np. *promocja do 30.06.2018, niestety nie jestem pewien czy to chodzi tylko o promocje przy zakupie gry czy również o jej darmowe ogrywanie.

XGP mam jeszcze do końca miesiąca więc postaram się go wykorzystać i ograć gry które nie zamówił bym w formie fizycznej. Natomiast z końcem miesiąca wypisze się ze subskrypcji bo, mam do ogrania kilka gier również na innych platformach.

Bob8bit
Redaktor
Redaktor
Posty: 12
Rejestracja: 2017-03-30, 14:48

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Bob8bit » 2018-03-11, 18:07

Wrzucę trzy grosze do tematu, jako, że Xboksa One miałem przez całe dwa miesiące, a wspominany abonament przez miesiąc. W promocji za złotówkę bardzo się to opłaciło, a i za 29pln bym się skusił. Dlaczegóż to? Ot, koniecznie chciałem zagrać w Gears of War 4. W cztery poprzednie części grałem, polubiliśmy się z Marcusem. Mogłem iść do sklepu, zapłacić stówkę albo dwie i mieć płytę albo zdrapkę i grać ile chcę. Zamiast tego wydałem 1 złoty. Przez miesiąc nie skończyłem gry. Nie dlatego, że była zła albo wybitnie długa... W abonamencie była też trylogia Golden Axe, było Limbo...
Jak kiedyś będę chciał ponownie zagrać (gdybym znowu kupił/pożyczył Xboksa One), to znowu wezmę abonament na miesiąc i będę przez ten miesiąc tylko grał. Teraz planuje kupić Netfliksa - na miesiąc, może dwa i obejrzeć co mnie kręci, a potem zrezygnować. Wyjdzie taniej niż kupować pudełka, płyty czy inne cyfrowe dostępy na stałe. Może to zabrzmi jak herezja dla niektórych, ale co z tego, że mam coś na stałe? Jak zrobiłem w szafie przegląd gier i komiksów, do których nie sięgnąłem od ponad 3 lat to prawie nic nie zostało.

TL;DR - Sprawdziłem i polecam abonament :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Xbox Game Pass

Post autor: Kiriki-kun » 2018-03-11, 22:00

Dobra opcja jak komuś nie zależy na budowaniu kolekcji, czasem chce w coś pograć, a niekoniecznie szukać po sklepach co aktualnie jest fajnego.
Ot, Netflix z grami. Nie jesteśmy targetem tego rozwiązania, więc nie dziwię się że zachwytu na forum nie wzbudza

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Xbox Game Pass

Post autor: alf » 2019-03-06, 15:25

Ohoho widze po 3 miesiecznej przerwie powrót :D
Axi0maT korzystasz z Game Passa i jestes zadowolony ?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2019-03-07, 00:06

Mialem ciezki okres w ostatnich miesiacach stad zaleglosci zarowno w tym temacie jak i ogolnie na forum.

Co do Game Passa to nie krzystalem, nie korzystam i nie bede korzystal. A przynajmniej do czasu jak dlugo ten program bedzie mial taka a nie inna forme. Z tej samej przyczyny nie wykupuje Plusa na konsolach Playstation. Chodzi oczywiscie o to ze gry sa tylko na okreslony czas - tak dlugo jak placi sie abonament a pozniej nie ma sie do nich dostepu. Gry nie sa wiec na wlasnosc a jedynie na swoiste wypozyczenie. Roznica jest tylko na xbox360 gdzie dostajemy gre i mamy ja tylko dla siebie oraz mozemy ja ograc kiedy tylko mamy na to ochote.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: alf » 2019-03-07, 09:16

O zgrozo niestety Game Pass idzie coraz bardziej w zaparte. Microsoft lada moment wypusci nowego Xboxa Maverick pozbawionego napędu, nastawionego głównie na korzystanie z game passa.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: Axi0maT » 2019-03-07, 12:38

A ten Maverick to mi nawet nie przeszkadza. Ostatnio nawet myslalem o tym ze dla tych 4-5 exclusivow ktore mnie na xboxie interesuja to bym nawet i kupil taki model bez napedu + te wybrane kilka gier w cyfrowej dystrybucji (bo to i tak w wiekszosci gry ktore nie zostaly wydane w pudelku).

Game Pass to prawdopodobnie przyszlosc gamingu. Nam w miare starym pierdzielom jeszcze robi to roznice ale pokolenie milenialsow to juz ma to w dupie czy maja plytke czy nie, bo im chodzi tylko o to zeby szybko zagrac i za chwile pykac juz w kolejny tytul. Widze po nisz ze ped zycia tak ich chyba uksztaltowal. Tacy ktorzy mysla inaczej to pojedyncze jednostki. Ja co prawda ubolewam nad tym ze to idzie w tym kierunku ale tez nie dramatyzuje jakos specjalnie. Sam po sobie widze ze jeszcze 10 lat temu bylem mega przeciwnikiem cyfrowych wydan a obecnie to podchodze do tego tak ze jesli gra zostala wydana w pudelku to kupuje pudlo ale jesli dostepna jest tylko w cyfrze to po prostu kupuje ja w promocji jesli mi az tak na niej zalezy. Kiedys mialem bol jak mialem wydac 20 zyka na cyfrowke a wczoraj przy promocji na PS Storze wydalem na gry ponad 300 zyka bez mrugniecia okiem (na spora porcje gier przecenionych do 8-16pln). Mimo wszystko mam swiadomosc ze te gry kupilem i sciagam sobie na dysk - mam jej na dysku i moge zagrac kiedy bede chcial. Natomiast taka wypozyczalnia jaka jest game pass kompletnie mnie nie przekonuje

PS: Mysle ze temat jest dobry do wydzielenia i zeby zaglebic sie w nim bardziej niz robic tutaj offtop. Moze moderacja by nam cos zorganizowala i przeniosla? :)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Games with Gold - czyli darmowe gry za abonament

Post autor: alf » 2019-03-08, 09:09

Axi0maT pisze:
2019-03-07, 12:38
PS: Mysle ze temat jest dobry do wydzielenia i zeby zaglebic sie w nim bardziej niz robic tutaj offtop. Moze moderacja by nam cos zorganizowala i przeniosla? :)
Jak widać forum nie ma moderacji :D

Jeżeli dalej zatem możemy dyskutować o Xbox Game Pass tutaj, to nawet jeżeli to nasza nieunikniona przyszłość to dla mnie ta usługa ma poważną wadę - mianowicie gry które są tam udostępniane mają tylko czasową licencję. Co to oznacza ?

Ano to, że po wygaśnięciu licencji gry są usuwane z tej usługi. Już dziś widać że kolejne tytuły z kolejnymi miesiącami znikają zupełnie jak filmy na netflixie:
https://www.ppe.pl/news/58224/xbox-game ... racji.html
https://www.ppe.pl/news/127259/7-gier-z ... siacu.html
https://www.ppe.pl/news/60438/xbox-game ... -gier.html

Czyli jednak podejście Xbox Game Pass jest jasne: usługa kierowana dla tych co na szybko chcą tylko grę włączyć i przejść. Dla osób które zamierzają cieszyć się tytułem przez dłuższy okres i wracać do rozgrywki co jakiś czas niestety nie jest to dobra opcja :undecided:

ODPOWIEDZ