Ustrojstwo do chłodzenia laptopa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Ustrojstwo do chłodzenia laptopa

Post autor: Forte » 2018-04-23, 15:00

Jako, że gejminguje na laptopie, nie na stacjonarnym PC, zastanawiałem się nad podrasowaniem chłodzenia w moim złomku. Korzystam z podkładki chłodzącej, jednakże dziad nadal potrafi mocno się nagrzać przy trzecim wiedźminie, czy innych bardziej wymagających grach.

W internecie natrafiłem na takie urządzonko:
http://allegro.pl/ice-cooler-chlodzenie ... 79477.html

Czy ktoś z was może z tego korzystał? Zastanawiam się czy warto i czy nie wyrządzi to więcej złego niż dobrego :wink:
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ustrojstwo do chłodzenia laptopa

Post autor: kolo » 2018-04-23, 15:59

Ehmmm... Generalnie wszelkiego typu podkładki chłodzące i nakładki na wentylatory w najlepszym wypadku dają niewiele albo nic, w najgorszym zakłócają normalną cyrkulację powietrza w laptopie / konsoli. Pomijam nawet to że sprzedawca wihajstra z linka który podałeś miesza się w zeznaniach czy ten dodatkowy wentylator wtłacza powietrze (tekst) czy je wysysa (obrazki).
Zainstaluj sobie program do monitorowania temperatury, nie musisz używać go codziennie, wystarczy sprawdzić jak rozkłada się temperatura podczas normalnej pracy z przeglądarką, a jak pod dużym obciążeniem w wymagającej grze. Jeśli utrzymuje się w okolicach 70 stopni celcjusza bez throttlingu (ograniczania wydajności) to jest to dość normalna temperatura. Poza tym chłodzenie trzeba raz na jakiś czas przeczyścić, jeśli dawno tego nie robiłeś to to zrób, jeśli nie możesz się sam dostać do układu chłodzenia to oddaj do serwisu.
Poza tym może wydawać się to absurdalne, ale jeśli masz czyste chłodzenie a mimo to laptop się przegrzewa przy tej jednej grze, to może po prostu obniż ustawienia graficzne? Przy zejściu z 1600x900 do 1280x720 w Tropico 4 nie traciłem na czytelności a laptop był zauważalnie chłodniejszy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Ustrojstwo do chłodzenia laptopa

Post autor: Forte » 2018-04-23, 19:53

Tak też właśnie się zastanawiałem ;)

Czyszczę go co jakiś czas, ale być może przydała by się wymiana pasty na procku. Z temperaturami bywa różnie, ale raczej w pobliżu tych 70 procek się utrzymuje podczas zwykłej gry* (sprawdzałem niegdyś HW monitorem).

Przy wieśku muszę sprawdzić jeszcze, bo zjadał najwięcej zasobów.

*Edit
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Ustrojstwo do chłodzenia laptopa

Post autor: Kiriki-kun » 2018-05-09, 19:31

szczerze powiedziawszy, za 50 zł chyba bym nawet zaryzykował.
Ważne jedynie żebyś nie wdmuchiwał powietrza (lapki które spotkałem wydmuchują powietrze z boku).
https://www.youtube.com/watch?v=309WVBk4FNo
Nie chciało mi się oglądać, więc w sumie nie wiem czy poleca czy nie.

ODPOWIEDZ